Jump to content

MATERYALİZM VE NATURALİZMİN SONU...

Recommended Posts

Dikkat! Aramızda Nurcular var!

Yaratılışta ihtimal yokmuş! :lol:

Bir insan, neden özürlü doğar? Bir insan neden erdişil doğar? Neden tüm insanlar aynı boyda olmaz?

Japonya'da daha çok ve daha şiddetli depremler olmasına rağmen, daha az deprem olan ülkelere oranla, daha az can kaybı olur. Neden? (Bu, Japonlar'ın bilime daha fazla önem vermesinden kaynaklanıyor.)

örneğe bak çay demle...Biraz da sen bilime önem ver de kendini geliştir, saçmalamakta sınır tanımıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 406
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Arkadaşlar "tabip" denilen kişi defalarca yazmış neden bir sivrisinnek oluşturamıuorsunuz diye.ona cevap verecektim ama atılmış sayfadan

Bu arkadaş o kadar sallama o kadar cahilki.

Sineğin veya canlı varlığın oluşumu ile,normal bi arabanın farın ışığın (tasarım varlıklar) ın aynı kanunlara bağlı olduğunu düşünüyor.işte bu kadar cahil.

Hiç moleküler düzeyde aminoasitlerin moleküllerin;veya onu geçtim atom seviyesinde atomların birbirlerine verdiği tepkiyle

İğnenin ipliğin masanın tahtanın birbirine verdiği tepki bir olurmu.

Moleküller aminoasitler...uygun şartlar uygun ortam ve uygun çifti bulunca bağ oluşturur.

Atomlarda yaklaşık olarak öyle hareket eder.Buradan şu sonucu çıkarabiliriz.moleküler seviyede ve daha altı büyüklük seviyesindeki fizik ile bizim şuanda yaşadığımız seviyede fizik kuralları pek benzer değildir

Örnek

Hidrojen ve oksijen birleşimdinden su oluşması gayet normaldir.suyun oluşmasıyla bir sineğin oluşması süreç olarak aynıdır.

Ama kendi kendine bi arabanın oluşması imkansızdır.çünkü arabayı oluşturan parçalar kararlı atomları olan malzemelerden meydana getirilmiştir.

Tabib diyorki sizde bir canlı meydana getirinde görelim

Doğa bunu defalarca yaptı.aslı sen söyle bakalım ...Marsta veya başka bir gezegende uyduda tek hücreli dahi olsa bir canlı bulunursa bunu neyle açıklayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu tabip arkadaş tırnak içinde bigbangi öğrenip bir tanrıya ulaşıyorsa ve bu islamın tanrısıysa yinede kendisi için büyük problem...

Kardeşim kurandan ulaşsana tanrıya

Boşuna mı yollanmış kitap?

Bak orada güneşin batıp balçıktan yapılma yuvasına girdiği bir yer var ve o yerde bir kavim var.git onu bul bence

Daha kolay ulaşırsın tanrıya

Sitelerde Paylaş

Caner Taslaman safsatalarını kendilerine doktrin edinen bir güruh çıktı son zamanlarda. Size Caner Taslaman hakkında biraz bilgi vereyim. Kendisi sosyoloji okumuş, ilahiyat fakültesinde doktora yapmış. Ne hikmetse felsefe bölümünde doçent olmuş, alanı din ve bilim ilişkisiymiş. İnternetteki çoğu videosunu izlemiş, makalelerini okumuş, bizzat kendisinden ders de almış biri olarak fikrim şu ki bu adamın felsefe ve bilim konusunda bilgisi genel kültür düzeyindedir. Söylediği her söz yazdığı her makale hıristiyan yaratılışçılardan araklanmıştır. Bu metodolojik natüralizm-ontolojik natürülazim safsatasının nasıl çıktığını ve neden zırvadan ibaret olduğunu hocamız çok güzel açıklıyor şu videoda:

Sitelerde Paylaş

İlk iletide bahsedilen ve Caner Taslaman'ın sürekli dile getirdiği şu safsataya da bir açıklık getireyim. Evrenin ezeli olduğu fikri sadece materyalistlere ait bir fikir değildir, zaten doğru dürüst materyalist metafizikçi yoktur. Platondan başlayıp Spinoza'ya kadar hemen hemen tüm metafizikçiler, bunlara Farabi, İbni Sina, İbni Rüşd dahildir, evrenin ezeli olduğunu söylemiştir. Tanrının ezeli ve evrenin sonradan yaratılmış olduğunu iddia eden benim bildiğim hiçbir filozof yok. Çünkü bunu hiçbir şekilde mantığa oturtamazsınız. Caner Taslamana bu iş nasıl oluyor diye sorarsanız size çeşitli analojiler verir. Ayda bir buzdolabı bulsak onu birinin oraya koyduğunu biliriz vesaire. Kendisi de bunu açıklayamaz, çünkü açıklaması mümkün değildir, akla ve mantığa terstir.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok güzel ayda bir buzdolabı bulanın önünde iki yol vardır.....Buzdolabını dışarıdan birisi oraya koymuştur....Yani ustası vardır.......ikincisi: ise ustayı kabul etmek istemeyen ise buzdolabının yanında kataloğu da vardır....Onu görür ve kataloğun buzdolabını yaptığını söylemek zorunda kalır..Çünkü katalogda buzdolabının parçaları yazılıdır...Onunla olan alakası gördüğü için ona verir....Halbuki O kataloğun buzdolabını yapması hiç mümkün mü? Siz karar verin.......Tabiaatçıların durumu da bundan farklı değildir..

Sitelerde Paylaş

Çok güzel ayda bir buzdolabı bulanın önünde iki yol vardır.....Buzdolabını dışarıdan birisi oraya koymuştur....Yani ustası vardır.......ikincisi: ise ustayı kabul etmek istemeyen ise buzdolabının yanında kataloğu da vardır....Onu görür ve kataloğun buzdolabını yaptığını söylemek zorunda kalır..Çünkü katalogda buzdolabının parçaları yazılıdır...Onunla olan alakası gördüğü için ona verir....Halbuki O kataloğun buzdolabını yapması hiç mümkün mü? Siz karar verin.......Tabiaatçıların durumu da bundan farklı değildir..

Sallama güzel kardeşim

Sen şimdi yaşadığın boyutla(buzdolabı)

Atomaltı boyutu bir mi zannediyorsun?

Hidrojen ve oksijen birbirleriyle tepkimeye girer ve su olur.sışarıdan bir el mi değerde su olur bu elementler?

Gel sana labaratuarda akşama kadar su,tuz,kezzap kendi kendine nasıl oluşur göstereyim

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Sallama güzel kardeşim

Sen şimdi yaşadığın boyutla(buzdolabı)

Atomaltı boyutu bir mi zannediyorsun?

Hidrojen ve oksijen birbirleriyle tepkimeye girer ve su olur.sışarıdan bir el mi değerde su olur bu elementler?

Gel sana labaratuarda akşama kadar su,tuz,kezzap kendi kendine nasıl oluşur göstereyim

Saygılar

Hadi göster görelim, Kimyagersiz oluşan tek bir ilaç göster görelim...Adını vermeyi unutma lütfen...

Sitelerde Paylaş

Hadi göster görelim, Kimyagersiz oluşan tek bir ilaç göster görelim...Adını vermeyi unutma lütfen...

Ben sana yukarıda ne anlattım?yahu bunu anlamak için inan ortaokul seviyesi yeter!Neden anlamıyorsun?işine mi gelmiyor yoksa?

Sana kim dedi bir ilaç kendi kendine olmuştur?

Sen nano boyuttaki gerçekleşen hadiseleri neden kendi boyutuna uygulamaya çalışıyorsun?

Cahil misin?

Sitelerde Paylaş

Ben sana yukarıda ne anlattım?yahu bunu anlamak için inan ortaokul seviyesi yeter!Neden anlamıyorsun?işine mi gelmiyor yoksa?

Sana kim dedi bir ilaç kendi kendine olmuştur?

Sen nano boyuttaki gerçekleşen hadiseleri neden kendi boyutuna uygulamaya çalışıyorsun?

Cahil misin?

....İlaç ustasız olmaz mı diyorsun yani?

Sitelerde Paylaş

İlaç ustasız

Ustası var, insan.

İlaç yapmak için kimyager olmak gerekir..Yani bilgi ve beceri ister ikisi bir arada olmazsa ilaç yapamazsınız....Ustasız bir ilaçı kimse kullanmak istemez..Merak ediyorum ilaç ın ustasına inanmayan ateist var mıdır acaba?

Sitelerde Paylaş

İlaç ustasız

İlaç yapmak için kimyager olmak gerekir..Yani bilgi ve beceri ister ikisi bir arada olmazsa ilaç yapamazsınız....Ustasız bir ilaçı kimse kullanmak istemez..Merak ediyorum ilaç ın ustasına inanmayan ateist var mıdır acaba?

Kardeş hem okumuyosun hem öğrenmiyorsun papağan gibi vıkvıkvık

Sen benim yukarıda yazdığım şeyi okudun mu? Sana cevap olarak yazmıştım?

Mezzo boyut nano boyut?

Söyle bakalım ilacın insan tarafından yani bu dünyada yani fiziki biri tarafından yapıldığına sen inanmıyor musun?

Eğer insanın kendi kendine nasıl yapıldığını soruyorsan bu argüman çöp oldu,herkese anlatırım sen ortaokul seviye bile değilsin sana anlatamıycam.git kendin öğren.

Sitelerde Paylaş

Söyle bakalım ilacın insan tarafından yani bu dünyada yani fiziki biri tarafından yapıldığına sen inanmıyor musun?

Eğer insanın kendi kendine nasıl yapıldığını soruyorsan bu argüman çöp oldu,herkese anlatırım sen ortaokul seviye bile değilsin sana anlatamıycam.git kendin öğren.

Gerçek çöp olursa gerçek olmaz....Ve çöp te olmazlar bunu bilmek gerek...Düşün sen diyelim odtü mezunusun kafa patlatmış bilim öğrenmişsin...ve mezun olmuş.....O bilgileri öğrenmek için akıl lazım değil mi? Peki onları yaratmak için ne lazım hadi sen söyle...Sakın tesadüf deme çünkü gerçekten çöp olan tesadüftür.....
Sitelerde Paylaş

Tesadüf...

Ama rica ediyorum oku bak sana kitap yollamış oku!niye okumuyorsun.

Sen söyle neden okumuyorsun?

Okudukça tesadüfen hiçbir şeyin olması mümkün olmadığını öğreniyoruz.....Bütün bilimler akıl üzerinde çalışırlar...Tesadüfen çalışan bilim dalı varsa göstermelisiniz...

Sitelerde Paylaş

Bilim tesadüfen oluşur mu dedik?işte senin seviyen bu.bunu anlatmaya çalıştım ama nafile olduğunu görüyorum.ama elementlerin birbirleriyle tepkimeye girip madde oluşturması(ör:su) veya proteinlerin aminoasit oluşturması tesadüf olabilir.olamaz mı?

Suyu biz mi oluşturuyoruz?

Denizlerdeki Suyu bilimadamları mı oluşturdu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...