Jump to content

'''TESADÜF''ün SONU

Recommended Posts

• İleti 503
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konumuz ile ilgili bu meydan okumada gayet dikkat çekicidir...

(Hac suresi ayet 73)

''Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız -hepsi bunun için bir araya gelseler dahi- gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. Eğer sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu da ondan geri alamazlar. İsteyen de güçsüz, istenen de. ''

sinek bizden bir şey kapacak olsa ?? bunu açar mısın Tabipp

Sitelerde Paylaş

sinek bizden bir şey kapacak olsa ?? bunu açar mısın Tabipp

Orda yaratmak Allaha mahsustur vurgusu var...

Örnegın putlar bir sinek yaratamazlar hatta sinek onlardan bir şey alsa ona bile engel olamazlar dıyor...

Sonda ki isteyen de aciz vurgusu da insanın da yaratamaycagıdır...

tarihinde Tabipp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konumuz ile ilgili bu meydan okumada gayet dikkat çekicidir...

(Hac suresi ayet 73)

''Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız -hepsi bunun için bir araya gelseler dahi- gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. Eğer sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu da ondan geri alamazlar. İsteyen de güçsüz, istenen de. ''

Ne zaman bu ayetle karsilassam aklima hep A. Einstein ve Jurassic Park filmi gelir… Einstein'e 'Allahu Akbar' dedirten canlidir :) Tesadüflerin ilahiyla fazla ugrasma, carpilir marpilirsin sonra, kara enercinlerle karsi saldiriya gecebilirler :D Kolay gelsin kardes! Selam.

tarihinde medicus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne zaman bu ayetle karsilassam aklima hep A. Einstein ve Jurassic Park filmi gelir… Einstein'e 'Allahu Akbar' dedirten canlidir :) Tesadüflerin ilahiyla fazla ugrasma, carpilir marpilirsin sonra, kara enercinlerle karsi saldiriya gecebilirler :D Kolay gelsin kardes! Selam.

:)

Sitelerde Paylaş

Orda yaratmak Allaha mahsustur vurgusu var...

Örnegın putlar bir sinek yaratamazlar hatta sinek onlardan bir şey alsa ona bile engel olamazlar dıyor...

Sonda ki isteyen de aciz vurgusu da insanın da yaratamaycagıdır...

Bir allah'ın çıkıp da putlara ya da insanlara bir sinek bile yaratamazsınız diye alaycı konuşmasındaki anlamsızlığı göremiyorsunuz değil mi? Sizde nasıl bir kafa var anlamıyorum. İçindeki beyini, üzerindeki gözü ve kulağı da boşuna taşıyorsunuz.

Kuranı yazanlar allah adına laf söylemişler de laf değil balkabağı. Laf olsun torba dolsun. Yaratan siz misiniz yoksa biz miyiz diye de bazan anlamsız sorular da sorar.

Kafası karışık yeni öğrenen çocuklar gibi cümleler kurup, sorular yöneltiyor. Sizin allahınızı sevsinler.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir allah'ın çıkıp da putlara ya da insanlara bir sinek bile yaratamazsınız diye alaycı konuşmasındaki anlamsızlığı göremiyorsunuz değil mi? Sizde nasıl bir kafa var anlamıyorum. İçindeki beyini, üzerindeki gözü ve kulağı da boşuna taşıyorsunuz.

Kuranı yazanlar allah adına laf söylemişler de laf değil balkabağı. Laf olsun torba dolsun. Yaratan siz misiniz yoksa biz miyiz diye de bazan anlamsız sorular da sorar.

Tesadufun çaresizliği senii cok incitmişe benziyor :)

Konunun neresinden tutacağını bilemiyorsun...

Sitelerde Paylaş

Tesadufun çaresizliği senii cok incitmişe benziyor :)

Konunun neresinden tutacağını bilemiyorsun...

Tesadüfü de anlamayacağın için boşuna kürek çekmeyelim. Kullandığın kelimelerden, tavrından bir birşey bilmediğin ve kıt anlayışlı olduğun belli.

Stokastik prosesler konusunda bilgim var ama sen anlamazsın. Olasılık hesaplamalarınız da korkunç siz dincilerin.

Sitelerde Paylaş

Tesadüfü de anlamayacağın için boşuna kürek çekmeyelim. Kullandığın kelimelerden, tavrından bir birşey bilmediğin ve kıt anlayışlı olduğun belli.

Stokastik prosesler konusunda bilgim var ama sen anlamazsın. Olasılık hesaplamalarınız da korkunç siz dincilerin.

Tartışmak istemıyorsun da ne halt yemeye gelıyorsun bu başlıklara...

Provoke etmekten başka bir işe yaramayan cok bilmiş(!) hareketler bunlar..

Sana daha fazla vakit ayırmaya gerek yok...

tarihinde Tabipp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2 hidrojen 1 Oksijen molekülün uygun açılarda çarpışıp su molekülünü ortaya çıkarmaları sizin protein oluşması için yaptığınız olasılık hesaplarından farklı değil ama reaksiyon oluşuyor.

Sana soruyorum iki hidrojen bir oksijen nasıl oluyor da uygun açılarda birleşip su molekülünü oluşturuyor?

Hidrojenlerin oksijenle yaptığı açı 108 derece olmalı.

yani olasılık şöyle. 1 derecelik açı hassasiyetiyle olasılık 1/360*360*360=1/46656000

Ama reaksiyon kendiliğinden oluyor.

Sana bir soru sorulduğu zaman yanıt ver ki ne bildiğini anlayalım da ona göre devam edelim.

Yoksa bir trolle uğraşmak zor.

Sitelerde Paylaş

Hac suresi ayet 73)

Ne ilginç bir ayet!

Sanki allah ahaliyi toplayıp konuşma yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Hac suresi ayet 73)

Ne ilginç bir ayet!

Sanki allah ahaliyi toplayıp konuşma yapıyor.

Bir sonraki ayette de bu ayette olduğu gibi kendinden 3. tekil şahıs gibi bahsediyor. Ama De ki: lafı 49. ayette. :) Şimdi onu dinleyin diyen muhammed oluyor burada.

Ayette diğer bir mantık hatası. Diğer inandığınız putlar veya ilahlar bir araya gelseler bile diyerek onları varmış gibi göstermesi. :)

Onun dışındaki inandıklarınız diyor. Baş tanrı diğer muhalefet tanrılarını küçümsüyor. Bir başbakanın çıkıp muhalefet liderlerine hepiniz bir araya gelseniz 3. köprüyü siz yapamazsınız demesi gibi.

Muhalefette iken nasıl yapsınlar be ağam?

Sitelerde Paylaş

eee noldu herseyin acıklaması maddedir argümanı...

ben sizden ışınlmayı istemiyorum ki geçmişte tesaduf denilen beyinsizin yaptığını tekrarlamanızı istiyorum..

Ben kendımı sizin gibi avutamıyorum...

Bu evrende kı tasarımı,anlamı amaclılıgı görunce kör olmayı tercih etmıyorum...

Canlılıgın tesadufen oluşamayacagını göruyorum...

Çözümlemenin sadece ve sadece ''Yaratıcıyla'' yapılabılecegını biliyorum...

Canlılığın tesadüfle oluşamayacağını neye dayanarak iddia ediyorsunuz?

Canlılık var. Bir tür ortaya çıkmış. Nasıl ortaya çıktığı belli değil.

Tesadüfleri bir olasılık olarak nasıl ekarte edebiliyorsunuz? Elinizde ne gibi deliller var?

Sitelerde Paylaş

Canlılığın tesadüfle oluşamayacağını neye dayanarak iddia ediyorsunuz?

Canlılık var. Bir tür ortaya çıkmış. Nasıl ortaya çıktığı belli değil.

Tesadüfleri bir olasılık olarak nasıl ekarte edebiliyorsunuz? Elinizde ne gibi deliller var?

Tesadufen ortaya cıkmış ise bunu bizim gerçekleştirmemize engel hiçbirşey yoktur....

Ayrıca tesadufun cok kompleks bir yönüde yoktur ki biz de aynısını yapamıyalım...

Ayrıca ''bir sinek yaratamasınz'' meydan okuması da teistik bir argumandır..

Maddeyı herseyın acıklaması olarak gören birinin, karşısında var olan maddeyle canlıllıgı meydana getirmesine hiç bir engel yoktur...

Ayrıca geçmişte bunu tesadufun yaptıgını iddda edip gerçekleştirememek de gayet tutarsızdır...

Sitelerde Paylaş

Bilim ve Teknoloji, bilgi birikimi arttıkça sizin allahınızın yarattığı canlılardan daha mükemmeli yaratılacaktır.

Şimdilik var olan parçaların yerleri değiştirilerek GDO ile daha dayanıklı, farklı, verimli canlı üretilebiliyor.

Ben yaratıcı olsaydım aynı kökten istediğim aşamada istediğim ürünü veren bitki yaratırdım.

Aynı bitkide patates, domates, yağlı tohum, besleyici yaprak vs. vs.

İşte o zaman tesadüf değil bir yaratıcı yapmış olurdu.

Sitelerde Paylaş

Bilim ve Teknoloji, bilgi birikimi arttıkça sizin allahınızın yarattığı canlılardan daha mükemmeli yaratılacaktır.

Şimdilik var olan parçaların yerleri değiştirilerek GDO ile daha dayanıklı, farklı, verimli canlı üretilebiliyor.

Ben yaratıcı olsaydım aynı kökten istediğim aşamada istediğim ürünü veren bitki yaratırdım.

Aynı bitkide patates, domates, yağlı tohum, besleyici yaprak vs. vs.

İşte o zaman tesadüf değil bir yaratıcı yapmış olurdu.

Geçmişte tesaduf hangi yüksek teknolojıyı kullandı kı canlılığı meydana getirebildi...

Sitelerde Paylaş

Evrim kurallarını kullandı. Çaprazlama, mutasyon ve doğal seçilim.

Demek cansız maddelerden meydana gelen ilk ilkel canlı bu kurallara göre oldu :D

Eee sen de aynı kuralları kullan da canlandır madem...

(Bu kurallar canlılık varsa vardır...Cansız maddelerden canlılıga gecıs ıcın bir yöntem olarak sunulamaz)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...