Jump to content

Saygı Gösterirmiydiniz?

Recommended Posts

Üçlü birlik, Tanrı'nın üçte bir olduğuna yani Kendisini birbiriyle eşit ve birbiriyle birlikte sonsuz olan üç kişi olarak vahyetmiş olduğu öğreticisidir.

Üçlü birlik kurtuluşta önemli bir rol oynayan bazı yönleri vardır örneğin mesihin tanrılığı kurtuluş doktrini için çok önemlidir eğer isa tanrı olmasaydı ölümü günahın sonsuz cezasının bedelini ödeyemezdi. Sadece tanrı sonsuzdur başlangıcı ve sonu yokturç melekler dahil bütün diğer yaratıklar ölümlüdür bir noktada yaratılmışlardır insanlığın günahına sonsuzluk boyunca kefaret edebilecek tek şey sonsuz bir varlığın ölümü olacaktı. eğer isa tanrı olmasaydı dünyanın günahını ortadan kaldıran kurtarıcı mesih tanrı kuzusu olamazdı(yuhanna 1:29) İsa'nın ilahi doğası konusunda Kutsal Kitap'a uygun olmayan bir görüş, kurtuluş konusunda hatalı bir görüştür.Mesih'in gerçekten Tanrı olduğunu inkar eden her "Hristiyan" tarikat, kurtulmak için aynı zamanda Mesih'in ölümüne kendi işlerimizide eklememiz gerektiğini öğretir. Üçlü Birlik'in bir yönü olan mesihin gerçek ve tan Tanrılığı bu kavramı reddeder

Sitelerde Paylaş

eğer sen değiştirilmediğini savunuyosan aç bi incili oku incile görede müslümanlar cehenneme gidecek kurana göre gayrimüslimler gidecek???

İddia sahibi sensin, ben iddianı hangi kaynağa dayandırdığını sordum. Örneğin, bir ayet, sahih bir hadis gibi.

İncil'in değişmiş olduğunu Incil'in kendisi mi söylüyor? Bunu nerede söylüyor? Birde rica etsem müslümanların cehenneme gideceğini nerede söylüyor?

Sitelerde Paylaş

...

Yahudiler kendilerini üstün ırk olarak görür. Cennete sadece kendilerinin gideceğini sanır ve milli bir din ortaya çıkarır. İslamiyet bunu da kabul etmez Peygamber Efendimiz bütün insanlığa gönderilmiştir...

İslam'da Yahudileri üstün görür:

Bakara 47 - Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve vaktiyle sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

Casiye 16- Andolsun ki biz, vaktiyle İsrailoğulları'na kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Onları temiz rızıklarla rızıklandırmıştık. Ve onları âlemlerden üstün kılmıştık

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İddia sahibi sensin, ben iddianı hangi kaynağa dayandırdığını sordum. Örneğin, bir ayet, sahih bir hadis gibi.

İncil'in değişmiş olduğunu Incil'in kendisi mi söylüyor? Bunu nerede söylüyor? Birde rica etsem müslümanların cehenneme gideceğini nerede söylüyor?

Bir süre hristiyan forumlarında takılmıştım uzun süre orada böyle yazıyorlardı adminler bilgilendirme olarak ayet istersen araştırabilirim.

Kutsal Kitap'a göre;

.Hristiyan olmayan herks diz çöküp,İsa Rab diyecek

Hz.isa peygamber gelmeyecek.(Rab isa mesih) gelcek

müslümanlara tıpkı diper kensine inanmyan olduğu gibi davranacak onları kabul etmeyecek onların günahlarını üstlenmeyeceek onlar yargı kürsüsü önüne gelcekler ve şeytan onları suçlayacak dünyada işledikleri günahlardan dolayı sonsuz ağlayış ve acının olduğu yerde kalacaklar

Sitelerde Paylaş

Bir süre hristiyan forumlarında takılmıştım uzun süre orada böyle yazıyorlardı adminler bilgilendirme olarak ayet istersen araştırabilirim.

Kutsal Kitap'a göre;

.Hristiyan olmayan herks diz çöküp,İsa Rab diyecek

Hz.isa peygamber gelmeyecek.(Rab isa mesih) gelcek

müslümanlara tıpkı diper kensine inanmyan olduğu gibi davranacak onları kabul etmeyecek onların günahlarını üstlenmeyeceek onlar yargı kürsüsü önüne gelcekler ve şeytan onları suçlayacak dünyada işledikleri günahlardan dolayı sonsuz ağlayış ve acının olduğu yerde kalacaklar

Ona inanmayanlar dersen anlarım ama Incil'de müslümanlar diye geçiyor diyorsan kaynak rica ederim.

Incil ve Tevrat'ın değiştirilmiş olduğu iddiası (yalanı) yakın zamanların yalanıdır. .

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'da Yahudileri üstün görür:

Bakara 47 - Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve vaktiyle sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

Casiye 16- Andolsun ki biz, vaktiyle İsrailoğulları'na kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Onları temiz rızıklarla rızıklandırmıştık. Ve onları âlemlerden üstün kılmıştık

Vaktiyle der geçmiş zamandan bahseder... verdiği nimetleri hatırlatır....

Sitelerde Paylaş

Ona inanmayanlar dersen anlarım ama Incil'de müslümanlar diye geçiyor diyorsan kaynak rica ederim.

Incil ve Tevrat'ın değiştirilmiş olduğu iddiası (yalanı) yakın zamanların yalanıdır. .

Yani işte müslümanlar derken inanmayanlar çünkü onlara göre müslümanların ateistlerden farkı yok gibi bir şey. Genelleme yaptım ayrıca şu ayetle olaya son noktayı koyalım

Romalılar 10:9

İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkca söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.

Sitelerde Paylaş

Üçlü birlik, Tanrı'nın üçte bir olduğuna yani Kendisini birbiriyle eşit ve birbiriyle birlikte sonsuz olan üç kişi olarak vahyetmiş olduğu öğreticisidir.

Üçlü birlik kurtuluşta önemli bir rol oynayan bazı yönleri vardır örneğin mesihin tanrılığı kurtuluş doktrini için çok önemlidir eğer isa tanrı olmasaydı ölümü günahın sonsuz cezasının bedelini ödeyemezdi. Sadece tanrı sonsuzdur başlangıcı ve sonu yokturç melekler dahil bütün diğer yaratıklar ölümlüdür bir noktada yaratılmışlardır insanlığın günahına sonsuzluk boyunca kefaret edebilecek tek şey sonsuz bir varlığın ölümü olacaktı. eğer isa tanrı olmasaydı dünyanın günahını ortadan kaldıran kurtarıcı mesih tanrı kuzusu olamazdı(yuhanna 1:29) İsa'nın ilahi doğası konusunda Kutsal Kitap'a uygun olmayan bir görüş, kurtuluş konusunda hatalı bir görüştür.Mesih'in gerçekten Tanrı olduğunu inkar eden her "Hristiyan" tarikat, kurtulmak için aynı zamanda Mesih'in ölümüne kendi işlerimizide eklememiz gerektiğini öğretir. Üçlü Birlik'in bir yönü olan mesihin gerçek ve tan Tanrılığı bu kavramı reddeder

Her neyse islamiyete göre İsa peygamberdir. Kuldur, Tanrı değildir,..

Sitelerde Paylaş

Vaktiyle der geçmiş zamandan bahseder... verdiği nimetleri hatırlatır....

Bu Kuran'ın genel yazım üslubu. Hatırlayın, size şunu yapmıştık, şöyle demiştik, vs. Bu uslup şimdi değiştirdim anlamına gelmez.

Üstün yarattığını söylüyor, hala daha Israiloğullarını yaratmaya devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Yahu tartıştığım bir konu yok. Bir iddiada bulunuyorsun bende sana kaynağını soruyorum. Iddia sahibi imam olsa ona sorarım.

ben burada incil değiştirildi demedim islamiyete göre dedim yani müslümanlar değiştirildi diyor değiştirildiğininde bir kanıtı yok zaten olamazda.

Sitelerde Paylaş

ben burada incil değiştirildi demedim islamiyete göre dedim yani müslümanlar değiştirildi diyor değiştirildiğininde bir kanıtı yok zaten olamazda.

4:157 - Bir de "Biz Allah'ın peygamberi Meryem oğlu İsa Mesih'i öldürdük" demeleridir. Oysa onu ne öldürdüler, ne de astılar. Fakat öldürdükleri kimse, onlara İsa gibi gösterildi. Onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, ondan yana tam bir kuşku içindedirler. O hususta bir bilgileri yoktur. Sadece zanna uyuyorlar. Onu kesinlikle öldürmediler.

4:158 - Fakat Allah onu kendisine yükseltmiştir. Allah, aziz (daima üstün)dir, hikmet sahibidir.

Allah Kuranı Kerimde bir çok ayette İsa'yı da diğer peygamberlerle beraber sayar.Ve onun öldürülmediğini söyler. O zaman İslamiyete göre İncil deki İsa'nın Rab olduğuna ve ölümünden sonra tekrar dirildiğine dair ayetlerin hepsi değiştirilmiş yani sonradan eklenmiştir...

Sitelerde Paylaş

Bu Kuran'ın genel yazım üslubu. Hatırlayın, size şunu yapmıştık, şöyle demiştik, vs. Bu uslup şimdi değiştirdim anlamına gelmez.

Üstün yarattığını söylüyor, hala daha Israiloğullarını yaratmaya devam ediyor.

Bu da sizin kendi yorumunuz... Hiç bir müslüman bu ayeti böyle yorumlamaz, üstünlük sadece takvadadır. İsrailoğullarıyla ilgili diğer ayetlere de bak Allah'a ortak koşunca buzağıya tapınca üstünlükleri hala devam etmiş mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...