Jump to content

Doğadaki yasalar Allah'ın olmadığının kanıtı değilmidir

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cehennem olmasa cennet nasıl olurdu aceb...

.Temel Vatikanda gezerken upuzun bir kuyruk görür. *"Nedir bu kuyruk..?"* diye sorduğunda; Kuyruğun diğer ucunun kiliseye uzandığını ve vatikan kilisesi tarafından cennetin parça parça satıldığını, *1000 dolar* verenin de cennetden bir parça satın alabildiğini öğrenir. Kuyruğu takip edip kiliseye ulaşır, kapıdaki görevlilere *"ben cehennemi satın almak istiyorum.."* der. *"Olmaz burada cehennem satışımız yok, cennetden bir parça almak istiyorsanda sıraya gir.."* derler. Temel cehennemi almakda kararlıdır ve ısrarınıda sürdürür. Kapıda Temeli ikna edemeyen görevliler, içerde Papa'ya durumu anlatırlar. Papa gülerek; *"gidin sorun bakalım cehennemin tümüne ne kadar veriyormuş bu akılsız adam.."* der. Kapıya inip Temele sorarlar; *"10.000 dolar veririm.."* demiş. Papa Temeli içeri çağırtır, hazırlattığı evrağı da Temele imzalatıp 10.000 dolarını da aldıktan sonra arkasından gülerek uğurlarlar. Dışarı çıkan Temel, kapıda günlerdir cennetten bir parça satın almak için bekleyen binlerce kişiye elindeki belgeyi gösterip; *"Eyyyy uşaklar; cehennemin tümünü ben satın aldım, artık cennet için uğraşmanıza gerek kalmadı, dağılabilirsin....."* *sonra ne oldu dersiniz...* Cennet satışları sıfırlayan Papa ve ekibi 10.000 dolara sattığı cehennemi Temelden geri alabilmek için hala pazarlık etmekte, son durum..; Temel 10 milyon dolarda ısrarcı...:))
Sitelerde Paylaş

.Temel Vatikanda gezerken upuzun bir kuyruk görür. *"Nedir bu kuyruk..?"* diye sorduğunda; Kuyruğun diğer ucunun kiliseye uzandığını ve vatikan kilisesi tarafından cennetin parça parça satıldığını, *1000 dolar* verenin de cennetden bir parça satın alabildiğini öğrenir. Kuyruğu takip edip kiliseye ulaşır, kapıdaki görevlilere *"ben cehennemi satın almak istiyorum.."* der. *"Olmaz burada cehennem satışımız yok, cennetden bir parça almak istiyorsanda sıraya gir.."* derler. Temel cehennemi almakda kararlıdır ve ısrarınıda sürdürür. Kapıda Temeli ikna edemeyen görevliler, içerde Papa'ya durumu anlatırlar. Papa gülerek; *"gidin sorun bakalım cehennemin tümüne ne kadar veriyormuş bu akılsız adam.."* der. Kapıya inip Temele sorarlar; *"10.000 dolar veririm.."* demiş. Papa Temeli içeri çağırtır, hazırlattığı evrağı da Temele imzalatıp 10.000 dolarını da aldıktan sonra arkasından gülerek uğurlarlar. Dışarı çıkan Temel, kapıda günlerdir cennetten bir parça satın almak için bekleyen binlerce kişiye elindeki belgeyi gösterip; *"Eyyyy uşaklar; cehennemin tümünü ben satın aldım, artık cennet için uğraşmanıza gerek kalmadı, dağılabilirsin....."* *sonra ne oldu dersiniz...* Cennet satışları sıfırlayan Papa ve ekibi 10.000 dolara sattığı cehennemi Temelden geri alabilmek için hala pazarlık etmekte, son durum..; Temel 10 milyon dolarda ısrarcı... :))

:D
Sitelerde Paylaş

o özellik nasıl kazanılıyor ve neden bu yasalar hep bozulmadan devam edebiliyor...

varoluş bir bütündür

bir elmanın nasılki özellikleri olmak zorunda

varoluşun da özellikleri olmak zorundadır

bu özellikler varoluşla beraberdir

sonradan kazanılmamışlardır

fakat varoluş devamlı değişim dönüşüm ve başkalaşım içinde olduğu için

bu özellikler de değişebilir ve her evre'nin farklı özellikleri, yasaları olabilir

nasılki fizik, kimya, biyoloji yasaları birbirine bağlıdır

varoluş ta bütün olduğu için her evre'nin yasaları birbirine bağlıdır

varoluş öyle bir bütündür ki Evrenin Dokusu kitabından naklen söylüyorum:

Einstein'in görelilik kuramına göre 4 boyutlu uzam (uzayzaman)

bir bütün olarak her anıyla mevcuttur; akış yoktur. Einstein'in dediği gibi:

Biz ikna olmuş fizikçiler için geçmiş, günümüz ve gelecek arasındaki fark,

yalnızca ısrarlı bir yanılsamadan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

mana maddeden öncedir

yani ağacın programı çekirdeğinde yazılı

insanın programı birleşen 2 hücrede yazılıdır

yani madde manayı takip eder planlananı gerçekleştirir

bir hücreden 75 milyar mükemmel kusursuz hücreye ulaşmak

bir küçük çekirdekten 10metrelik koca çam ağacına dönüşümü

maddeye tesadüfe veya sebebplere vermek imkansızdır akıldışıdır

sonuç herşeyin dizgini Cenabı Hak tadır Kadiri küllü şeydedir

Sitelerde Paylaş

Mana nedir? İçi boş,maddeye bağımlı bir kavram. Madde varlığı ile ortadamıdır? Evet. Özelliklerini varlığı ile elde etmektemidir? Evet. Tüm varlıklar kuantlardan oluşmakta(enerji) Bu kuantlarda sahip oldukları enerji ile iki temel hareket oluşturur. Kendi etrafında dönüş, ve diğer kuarklarla etkileşip birbirleri etrafında yine sahip oldukları enerjinin negatif,pozitif olması ile itme-uzaklaşma, çekme çekim alanına girme şeklinde kimyasal süreçler meydana getirmekteler. Bunun için hiç bir başka müdahele yada masala ihtiyaçları yok. Tek ihtiyaç var olmaları gerçeği.

İşte tüm o mükemmel sandığınız oluşumlar bu iki temel hareketin oluşturduğu enerji kullanımının doğal sonuçları ve biz onlara kanunlar diye ad verip tanımlıyoruz sadece. Yani kanun koyulup buna uycan lan diyende yok, ihtiyaçta yok, kanun dediğin bu hareketlerin sonuçlarının bizim tarafımızdan ha şu şununla şu enerji şu foton şu nedenle şu reaksiyonu veriyor, dememizden başka bir halt değil. Basitçe (yeterli demiyorum) anlatımı bu kadar. Yok öyle tanrı manrı ortada.Zaten böyle bir müdaheleye dair ipucu dahi bulunmuyor.

Sonuçta varlığın kendisi(madde) ortada ve özellikleri gayet net kendiyle açıklanmakta.İsteyen inceler, test eder, yanlışlar, doğrular.

Peki uydurma tanrınızın varlığı ortada yok ve özellikler atfedip birde bilmiş edalarla her şeyi ona bağlıyorsunuz. Bu özelliklerini hangi kaynağı inceleyip elde ettiniz, nedir kaynağınız?Tanrınız yokki ortada diyelim kaynak o ve incelenip veri elde edip sunuyorsunuz. Nedir kardeşim sizin varlığı olmayan bir masala atfettiğiniz bunca özelliğe elle tutulur direk ondan elde edilmiş kanıtınız?

Olmayan varlığı olan varlığa alternatif sanmaktan büyük akıldışılık var mı?

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

e-teist

Mana nedir? İçi boş,maddeye bağımlı bir kavram. Madde varlığı ile ortadamıdır? Evet. Özelliklerini varlığı ile elde etmektemidir?

bir insanın tüm 1000lerce özelliğinin paketlendiği dna sarmalı

bir ağacın hayat programını içeren minik çekirdek mana dır

ve madde olmadan önce planlanmıştır

sen manaya hangi akla hizmet içi boş diyebilirsin?

bu kadar mükemmel intizam nasıl cansız akılsız şuursuz maddeye verilip

madde manadan üstündür denebilir?

lütfen izah et kuru odun parçasımı daha mükemmel

onun tüm özelliklerinin dercedildiği çekirdeğimi?

Sitelerde Paylaş

Boş demogogluğu bırak. Mana anlam demektir. Anlam madde olmadan hiçtir. Dna sarmalı diyip bilimden dem vurup maddenin bilinçsiz olduğuna kanıtın nedir. Kendin bile gördüğün herhangi bir cansız varlıkla aynı yapıtaşlarından oluyorsun, o bilincide o maddednin özellikleri var ediyor.

Yani git vaazını başka yerde ver. Elinde bilimsel kanıt mı varda uydurduğun mana kelimesiyle bilinci maddeden soyutladın? oldu sen istedin tüm dünyada kabul etti desteksiz boş savını. Kanıt sun konuş. Madde var ve ortada. Bilinç o maddenin formu olan canlılıkla birlikte oluşup gelişiyor. Ortada madde olmadan var olan bir bilinç varsa gösterde insanlık nasiplensin.

Yada şöyle yap bilinci maddeden soyutla, bir tüpe koy herkes görsün. Kendi bilincin ve varlığın ile kendin bile maddeyken nedir bu soyut masalları var iddiasıyla kaynaksız, bilgisiz, belgesiz ortada vaaz çekmeleriniz anlamak imkansız.

Mana boş kelime. Bak yine dedim. Ya otur kanıtla yada boşver vaazları. Çünkü mana kelimesi kadar anlamsız kişisel inancının bağlayıcılığı. Senden ötesine yok bile.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Mesela çok sert esen rüzgarın hışmına uğramayan ağaç güçlü ve köklü olmaz ama sarsıldıkça daha bir tutunur toprağa.

Yazı bir kitaptan alıntıysa kötü yazılmış..

Yukardaki cümle kullanılabilir sadece

gelişen ve sürekli daha güçlüye giden şeylerin yaratılması mümkün değildir.

İnsan acı çektikçe güçlenir..

Bu Doğanın--- bir yaratıcı olsa bile-- ondan daha güçlü olduğunu gösterir..

Allah yarrattı denilen Adem -- Uçağı yapamayıp!!! bugünkü insan uçağı yapabiliyorsa..Allah mükemmel bir yaratıcı olamamıştır..

Bugünkü evrilen insan Ademden daha mükemmeldir ...Mükemmeli yaratamayan mükemmel olamaz.. Mükemmel olmayanlar Tanrı olamazlar..

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1. Doğadaki yasalar ve bu yasaların aşılmaması, evrenin bir yaratıcı olmadan hareket edebildiğini, allahın hiç bir müdahale yapmadığını gösterir.
  2. Doğa yasaları kendiliğinden var olan şeylerdir. Yani bir yaratıcının planlamasına gerek duymaz.
  3. Fiziksel olaylarda önemli bir yere sahip olan pi sabiti yaratıcının varlığına bağlı değildir.
  4. Doğal büyüme, bozunma gibi olaylarda kendini gösteren e sabiti de bir yaratıcıya gerek duymaz.
  5. 1+1=2 denklemi için bir yaratıcıya ihtiyaç yoktur.

Peki ya cekim kuvvetini yaratan oysa? Enerjiyi yaratan oysa? Kaldirma kuvvetini yaratan oysa? Bu söyledigin ufak detaylar kül olmazmi o zaman?

Sitelerde Paylaş

evet 1000lerce ciltlik kitapları dolduran fizik kimya biyoloji matematik tıp bilgileri nerden geliyor

tesadüfmü sebeblermi kendi kendine mi olyor?

Bir erkek olduğumu unutarak, ancak bir salak yada ahmağın yapabileceği bir hatayla,

bana çocuk emzirmemi sağlayacak meme uçları koyduğu için mi Allaha inanmam gerekiyor.?

Sitelerde Paylaş

dr.Kemal, on 12 Ekim 2013 - 04:35 ÖÖ, said:

evet 1000lerce ciltlik kitapları dolduran fizik kimya biyoloji matematik tıp bilgileri nerden geliyor

tesadüfmü sebeblermi kendi kendine mi olyor?

Bir erkek olduğumu unutarak, ancak bir salak yada ahmağın yapabileceği bir hatayla,

bana çocuk emzirmemi sağlayacak meme uçları koyduğu için mi Allaha inanmam gerekiyor.?

bu benim soruma cevap değil

sorumun cevabı şu:

herşeyi bilen ve gücü herşeye yeten bir Alimi Küllişey bir Kadiri Küllişey yaratır yaratıyor

çünkü yapılan herşey mükemmel kör tesadüfe havalesi mümkündeğil

hayattar nebatat ve hayvanata bakın cansız akılsız şuursuz sebebplerden icadı inşaası mümkün değil demek hayatı veren var

kendi kendini icad ve yaratma ise boş bir kandırmacadan ibaret

geriye bir ihtimal kalıyor

herşeyi bilen ve gücü herşeye yeten bir Alimi Küllişey bir Kadiri Küllişey yaratır yaratıyor

aksini isbat edebilecek yoksa sizi inanmayı seçmeye davet ediyorum

yok varsa buyrun isbat etsin

ama edemez şimdiye kadar kimsede edememiş o yüzden inadı bırakın

Sitelerde Paylaş

bu benim soruma cevap değil

sorumun cevabı şu:

çünkü yapılan herşey mükemmel kör tesadüfe havalesi mümkündeğil

hayattar nebatat ve hayvanata bakın cansız akılsız şuursuz sebebplerden icadı inşaası mümkün değil demek hayatı veren var

kendi kendini icad ve yaratma ise boş bir kandırmacadan ibaret

geriye bir ihtimal kalıyor

aksini isbat edebilecek yoksa sizi inanmayı seçmeye davet ediyorum

yok varsa buyrun isbat etsin

ama edemez şimdiye kadar kimsede edememiş o yüzden inadı bırakın

Şu evrende mükemmel olan ne var ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...