Jump to content

"Ateistler Dindarlardan Daha Akıllı."

Recommended Posts

Bu başlık doğru.

Akıllı olmak hem altyapıya hem de altyapıyı kullanabilme potansiyeline bağlıdır.

Bir Ateisti aklının tüm potansiyellerini kullanmaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur.

Ancak bir dindarı aklının tüm potansiyellerini kullanmaktan alıkoyan bir çok yazılı (kitapları) ve sözlü (hadis, hikaye vs) sınır vardır.

Dindarlar o sınırları aşamazlar.

O nedenle akıllarının tüm potansiyellerini kullanmakta herhangi bir sınırlamaya sahip olmayan ateistler her koşulda dindarlardan daha akıllıdırlar.

Din-i Dar olan için dediklerin doğru. İnandıkları ile bakar konulara. Bir Ateistte öyle olmalı sonuçta insan değil mi? İnandığınız hiçbir değer yok mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oldum olası bu tip genellendirmelerden bir türlü haz edemedim. Yahu şimdi bunu hangi veriye dayanarak söylüyorsunuz diyicem, tutup bana onlar dinlere inanıyorlar demek ki akıllı değil diyiceksiniz ama hangi kitlenin daha akıllı olup olmadığını tek bir veriden(ki o veri de bence yeterli değil) değerlendiremezsiniz ki...

Sitelerde Paylaş

Din-i Dar olan için dediklerin doğru. İnandıkları ile bakar konulara. Bir Ateistte öyle olmalı sonuçta insan değil mi? İnandığınız hiçbir değer yok mu?

Ateistlerin çoğunda olayların açıklamasında inanç sistemi çalışmaz veya kullanılmaz.

Sen dünyanın, canlılığın, insanın oluşumunda inanç sistemi kullanırsın, yani inanç motoru.

Ateistler kullanmazlar.

Bilgiye ulaşılır.

O yüzden sizle biz aynı değiliz.

Siz gördüklerinize, duyduklarınıza dayanarak sonuç UYDURUYORSUNUZ.

Biz fenomenleri ölçüp, biçim, test edip, sınayıp BİLGİ ÜRETİYORUZ.

İnanç sistemi Materyalist bir akılda işe yaramaz.

Ellerini arkanda gizleyip "bil bakalım elimde ne var" dediğinde biz bir yanıt üretmiyoruz.

Ama sizin davranışlarınız yanıt üretmeye programlı.

Bu yanıtların hepsi de YANLIŞ.

Sen cidden melek denen bir varlığın, dünya gezegeninde bazı insanlara bir başka varlıktan direktifler mi taşıdığını sanıyorsun?

Neye dayanarak?

Bunlar çok komik şeyler.

Sitelerde Paylaş

:) Uydurma yoktur. Düşünüyoruz. Bu dediğin Din-i darlar için olabilir. Sorgulamadan inanırlar. Biz gördüğümüz her nesneye bir idrak ile bakarız ve onun halini seyrederiz..

Klozete baktığını varsayalım.Nasıl bir ruh haliyle izler insan onu acaba merak konusu.

'Adamlar yapmış abi klozete bakın olom.'

Sitelerde Paylaş

:) Uydurma yoktur. Düşünüyoruz. Bu dediğin Din-i darlar için olabilir. Sorgulamadan inanırlar. Biz gördüğümüz her nesneye bir idrak ile bakarız ve onun halini seyrederiz..

Ben senin elinde kanıt diye neler olduğunu biliyorum.

1- Bir adet 1500 yıl önceden dünyaya gönderildiği söylenen kitap

2- Bir adet 1500 yıl öncesinde yaşadığı ve Allah diye bir şeyle iletişimd eolduğu söylenen bir adam

3- Bir adet 1500 yıl öncesini kapsayan ve diğer benzer inançlarla aynı senaryoyu içeren inanışlar bütünü

4- Yukarıdakilere dayanan sözlü direktifler (hadis, rivayet vs)

5- Etrafında gördüklerini yukarıdakilere endeksleyen bakış açısı.

Elindekiler bunlar dostum.

Bunlarla uydurmaktan başka şeyler yapamazsın.

Sitelerde Paylaş

Ben senin elinde kanıt diye neler olduğunu biliyorum.

1- Bir adet 1500 yıl önceden dünyaya gönderildiği söylenen kitap

2- Bir adet 1500 yıl öncesinde yaşadığı ve Allah diye bir şeyle iletişimd eolduğu söylenen bir adam

3- Bir adet 1500 yıl öncesini kapsayan ve diğer benzer inançlarla aynı senaryoyu içeren inanışlar bütünü

4- Yukarıdakilere dayanan sözlü direktifler (hadis, rivayet vs)

5- Etrafında gördüklerini yukarıdakilere endeksleyen bakış açısı.

Elindekiler bunlar dostum.

Bunlarla uydurmaktan başka şeyler yapamazsın.

Sen bunları Dindarlara anlat. Kuran evrenseldir. Sen de ben de gizli. KUR'AN hep kuruyor işte... :)

Sitelerde Paylaş

allah sizi yakacak kesecek o gün iman edeceksiniz

hz muhammede göre cehenneme sadece müslümanlar girecek: :lol:

hz muhammed tarafından müslümanlara anlattılan bir olay-- Miraç'ta Cehennem bekçisi Malik ile konuşması

Peygamber Efendimiz (s.a.v) anlatıyor

Bakınca gördüm ki, cehennem birbirinin atında yedi tabakadır. En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri girer.

1.si cehennem müslümanlar girecektir

2.si lezadır. Buraya Nasara girecektir.

3.sü hutamedir. Buraya da Yahudiler girerler

4.sü sairdir. Buraya da Sabiler girerler.

5.si sakardır. Buraya da mecusiler girerler.

6.sı cahimdir. Buraya da müşrikler girerler.

7.si haviyedir. Buraya da münafıklar girerceklerdir. Bir de Allahlık davası güdenler girerler. Firavun, Nemrut gibi.

1.nci kat cehennem müslümanların gireceği yeri anlatıyor;

Orada ateşten yetmiş derya var. Her deryanın kenarında ateşten birer şehir var. Her şehirde ateşten yetmiş bin ev var.Her evin içinde ateşten yetmiş bin sandık var. O sandıkların içinde de, erkekler ve kadınlar var. Oraya hapsolmuşlar; yanlarında yılanlar ve akrepler var.

Sonra, bir kavim gördüm; dudakları deve ve köpek dudakları gibi idi. Karınları da şişmişti. Zebaniler, ateşten tokmaklarla bunların karınlarına vurup duruyorlardı.

Karınlarında bağırsakları kopuyor; dübürlerinden dökülüyordu. Tekrar içlerinden bağırsak yaratılıyordu; zebaniler yine vurup döküyordu. Onlara böylece azap ediyorlardı.

Bir kavim gördüm, karınları dağlar gibi şişmişti. İçine yılanlar ve akreplerler dolmuştu. Orada hareket edip ıstırap veriyorlardı

bunlar ayağa kalkmak istedikleri zaman, karınlarının büyüklüğünden ve yılanların, akreplerin hareketlerinden kalkmaya güçleri yetmiyordu. Yıkılıyorlardı.

.Bundan sonra, bir takım erkek ve kadın gördüm; bunların dillerinden ateş çengellerle asmışlardı. Tırnakları bakırdandı. Kendi yüzlerini yırtıp parça parça ediyorlardı.

Bundan sonra, bir alay kadınlar gördüm; bunların kimisini göğsünden asmışlar; kimisini de ayaklarından baş aşağı asmışlardı. Bunlar feryad ve sayha atıp duruyorlardı.Bundan sonra bir alay adamlar gördüm; bunlar kendi yanlarının etlerini koparıp ağızlarına koyuyorlardı. Yemeyip ağızlarında gizliyorlardı. Ama zebaniler onları:Yiyin. Diye zorlayıp istemeyerek yediriyorlardı. Tekrar koparıp ağızlarına alıyorlardı. Zebaniler tekrar yemeleri için onları zorluyorlardı. Bu şekilde onlara azap ediyorlardı

Bundan sonra bir kavim gördüm ki, Bunlar tam susadıklarından ötürü susuzluktan yanıp feryadla su istiyorlardı. Onların bu isteklerine karşılık ateşten kadehlerle kaynar sular verilip; İç diyerek zorlanıyorlardı. Onlar bu kadehi ağızlarına yakın götürdükleri zaman o suyun şiddetli kaynamasından yüzlerinin etleri pişip kadehin içine dökülüyordu. İçince de, bağırsakları parça parça olup dübürlerinden dışarı dökülüyordu

.Bundan sonra, bir alay kadın gördüm; baş aşağı ayaklarından asmışlar. Dilleri uzayıp ağızlarından sarkmıştı. Zebaniler, onların dillerini ateşten makaslarla kesiyordu _Bundan sonra, bir takım erkekleri ve kadınları gördüm. Bunları bakırdan fırınlar içine oturtmuşlardı. Altlarından ateşler ve alevler çıkıp başları ile beraber bütün vücutlarını bürüyordu. Gayet kötü kokular geliyordu;

bir kavim gördüm ki, bunların cesetleri hınzırına, yüzleri de köpek yüzüne benziyordu. Dübürlerinden ateşler çıkıyordu. Yılanlar, akrepler onları sokuyor; etlerini yiyorlardı.

şimdi cehenneme girecekler kimmiş anladınmı üstelik yukardaki işkenceler şu suclar icin faiz yeme dedikodu yapma zina yapma hırsızlık yalan söyleme gibi

namaz kılmama gibi büyük suclarda artık ne yaparlar size bilmem

not:cehennem yani ge-hinnem vadisi kudüste dir gidip görebilirsiniz

Sitelerde Paylaş

hz muhammede göre cehenneme sadece müslümanlar girecek: :lol:

hz muhammed tarafından müslümanlara anlattılan bir olay-- Miraç'ta Cehennem bekçisi Malik ile konuşması

Peygamber Efendimiz (s.a.v) anlatıyor

Bakınca gördüm ki, cehennem birbirinin atında yedi tabakadır. En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri girer.

1.si cehennem müslümanlar girecektir

2.si lezadır. Buraya Nasara girecektir.

3.sü hutamedir. Buraya da Yahudiler girerler

4.sü sairdir. Buraya da Sabiler girerler.

5.si sakardır. Buraya da mecusiler girerler.

6.sı cahimdir. Buraya da müşrikler girerler.

7.si haviyedir. Buraya da münafıklar girerceklerdir. Bir de Allahlık davası güdenler girerler. Firavun, Nemrut gibi.

1.nci kat cehennem müslümanların gireceği yeri anlatıyor;

Orada ateşten yetmiş derya var. Her deryanın kenarında ateşten birer şehir var. Her şehirde ateşten yetmiş bin ev var.Her evin içinde ateşten yetmiş bin sandık var. O sandıkların içinde de, erkekler ve kadınlar var. Oraya hapsolmuşlar; yanlarında yılanlar ve akrepler var.

Sonra, bir kavim gördüm; dudakları deve ve köpek dudakları gibi idi. Karınları da şişmişti. Zebaniler, ateşten tokmaklarla bunların karınlarına vurup duruyorlardı.

Karınlarında bağırsakları kopuyor; dübürlerinden dökülüyordu. Tekrar içlerinden bağırsak yaratılıyordu; zebaniler yine vurup döküyordu. Onlara böylece azap ediyorlardı.

Bir kavim gördüm, karınları dağlar gibi şişmişti. İçine yılanlar ve akreplerler dolmuştu. Orada hareket edip ıstırap veriyorlardı

bunlar ayağa kalkmak istedikleri zaman, karınlarının büyüklüğünden ve yılanların, akreplerin hareketlerinden kalkmaya güçleri yetmiyordu. Yıkılıyorlardı.

.Bundan sonra, bir takım erkek ve kadın gördüm; bunların dillerinden ateş çengellerle asmışlardı. Tırnakları bakırdandı. Kendi yüzlerini yırtıp parça parça ediyorlardı.

Bundan sonra, bir alay kadınlar gördüm; bunların kimisini göğsünden asmışlar; kimisini de ayaklarından baş aşağı asmışlardı. Bunlar feryad ve sayha atıp duruyorlardı.Bundan sonra bir alay adamlar gördüm; bunlar kendi yanlarının etlerini koparıp ağızlarına koyuyorlardı. Yemeyip ağızlarında gizliyorlardı. Ama zebaniler onları:Yiyin. Diye zorlayıp istemeyerek yediriyorlardı. Tekrar koparıp ağızlarına alıyorlardı. Zebaniler tekrar yemeleri için onları zorluyorlardı. Bu şekilde onlara azap ediyorlardı

Bundan sonra bir kavim gördüm ki, Bunlar tam susadıklarından ötürü susuzluktan yanıp feryadla su istiyorlardı. Onların bu isteklerine karşılık ateşten kadehlerle kaynar sular verilip; İç diyerek zorlanıyorlardı. Onlar bu kadehi ağızlarına yakın götürdükleri zaman o suyun şiddetli kaynamasından yüzlerinin etleri pişip kadehin içine dökülüyordu. İçince de, bağırsakları parça parça olup dübürlerinden dışarı dökülüyordu

.Bundan sonra, bir alay kadın gördüm; baş aşağı ayaklarından asmışlar. Dilleri uzayıp ağızlarından sarkmıştı. Zebaniler, onların dillerini ateşten makaslarla kesiyordu _Bundan sonra, bir takım erkekleri ve kadınları gördüm. Bunları bakırdan fırınlar içine oturtmuşlardı. Altlarından ateşler ve alevler çıkıp başları ile beraber bütün vücutlarını bürüyordu. Gayet kötü kokular geliyordu;

bir kavim gördüm ki, bunların cesetleri hınzırına, yüzleri de köpek yüzüne benziyordu. Dübürlerinden ateşler çıkıyordu. Yılanlar, akrepler onları sokuyor; etlerini yiyorlardı.

şimdi cehenneme girecekler kimmiş anladınmı üstelik yukardaki işkenceler şu suclar icin faiz yeme dedikodu yapma zina yapma hırsızlık yalan söyleme gibi

namaz kılmama gibi büyük suclarda artık ne yaparlar size bilmem

not:cehennem yani ge-hinnem vadisi kudüste dir gidip görebilirsiniz

allahın işi belli olmaz ha
Sitelerde Paylaş

Tamam dost sen anlat o zaman bizde bu zekamizla anlamaya calisalim..

Ama iyi anlatman lazim biliyorsun anlamiyoruz..

Tanrinin var oldugunu sen nereden anliyorsun ???

Gecmisi 500 600 700 800 900 1000 sene yasamis peygamberlerdenmi biliyorsunuz ???

Ne zaman gelecegi belli olmayan kiyameti biliyorsunuzda hafta sonu loto cekilis sonuclarini neden bilmiyorsunuz ???

Ölumden sonrasini bilmek !!!! Bu marifetmi herkes bilir ölürsün yoksa baska bir seymi oluyor ??

Simdi lutfen anlat dost...

Fakat bana bir iyilik yap bir konuyu anlatiktan sonra

Benim yerime sadece sebep yaziyorsun ve onada cevap veriyorsun

ÖRNEK: Ölumden sonrasi konusuna basladin ahiret sirat koprusu melekler arasat cenet cehenem huri nuri vs diye gideceksin.

Sebep ???? Cunku kaygan sirat koprusu olmasa kafirleri nasil ayirt edecek tanri ...

Sebep????Melekler olmasa tanri bu kadar isi nasil yapacak..

Devam edersin bu sekilde tskler..

Yüce ALLAH ın var olduğunu nereden mi anlıyorum. çünkü o her sabah beni uykumdan uyandırıyor. güneşi benim için getirip ısı ve ışık kaynağı yapıyor . yaşamam için bana imkanlar var ediyor. beni nimetkendiriyor. hergün beni unutmayıp yiyeceğimi içeceğimi gönderiyor. Benim kendimi düzeltmem için başka kimselerle mesajlar göndererek beni uyarıyor. o bana yürü demezse yürüyemem. o git diyor ben gidiyorum. o dur diyor ben duruyorum elimden hiç bir şey gelmiyor o zaman .işte böyle ona aldığım her nefes adedince minnettarım. ben onu tanımaktan çok mutlu oldum o meğer ne kadar merhametli ne kadar güzelmiş.bana onu tanıma imkanı verdiği için YÜCE Allaha çok teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Yüce ALLAH ın var olduğunu nereden mi anlıyorum. çünkü o her sabah beni uykumdan uyandırıyor. güneşi benim için getirip ısı ve ışık kaynağı yapıyor . yaşamam için bana imkanlar var ediyor. beni nimetkendiriyor. hergün beni unutmayıp yiyeceğimi içeceğimi gönderiyor. Benim kendimi düzeltmem için başka kimselerle mesajlar göndererek beni uyarıyor. o bana yürü demezse yürüyemem. o git diyor ben gidiyorum. o dur diyor ben duruyorum elimden hiç bir şey gelmiyor o zaman .işte böyle ona aldığım her nefes adedince minnettarım. ben onu tanımaktan çok mutlu oldum o meğer ne kadar merhametli ne kadar güzelmiş.bana onu tanıma imkanı verdiği için YÜCE Allaha çok teşekkür ederim.

Allah'ın varlığı bundan daha iyi nasıl kanıtlanabilir?

Hala mı imana gelmezsiniz kafir ateistler?

Sitelerde Paylaş

Bir şeyin var olduğu gözlemcinin yorumuna bağlı olmaz.

Senin var olduğunu anlaman bir şey ifade etmez.

Başka şeyler var olduğunu göstermeli.

Maddede vücut bulan şeyler.

Mesela uzaydan gelen radyo dalgaları dünyadan biraz uzakta görünmeyen bir şeyin varlığını ortaya çıkarıyor, bu Allahtır tarzı

Veya Işık fotonlarını emen bir yapı tespit edildi bu yapının kolu bacağı var, bu Allahtır tarzı

Bu tarz şeyler öne sürmelisin.

Öyle götünü devirip yan yan "Allahın va rolduğunu anlıyorum" demekle olmuyor.

Onu Akıl hastanesindeki herkes yapıyor.

Git de bak sana nelerin var olduğunu anlatırlar.

Senin tam yanında bir şeyin var olduğunu bir anlatırlar.

Biraz dürüst ol.

Yalancılık yapma yani.

Kanıtım yok diyeceksin.

Kanıtım olmadığı için de Ateistler haklıdır diyeceksin.

Benimki sadece bir inanç diyeceksin.

Yerini bileceksin, kıçının üstüne oturacak ve bir daha kalkmayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Asıl senin hiç bir kanıtın yok.Onun kanıtı bir mahkemeye gidersin sana sorarlar şu olay gerçekten oldumu diye iki şahit evet oldu ben şahidim derse o olay olmuş kabul edilir. ALLAHIN var olduğuna milyarlarca insan şahit. Milyarlarca insan ALLAH var diyor. sen ise yok diyorsun yokluğunu ıspatlayacak şahitlerini getir.

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...