Jump to content

Bir insan durup dururken neden din yaratsın?

Recommended Posts

Evet, ateistlere, deistlere vs. lere göre Kur'an-ı Kerim'i Muhammed yazmıştır. Peki bir insan neden durup dururken bir din oluşturmak istesin ki ? Ve bunu istemiş o kadar kitap yazmış , kendi uydurduğu bir tanrıya geceleri namaz kılmış.. Neden bunları yapsın ki bir insan ? Eğer güç için falan ise neden günümüzde bu kadar insanı etkileyen kitaplar yazılmıyor ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her gece Namaz kilarken sen gördünmü onu ? ;) Kisaca, evet sadece Zevk ve Para daha dogrusu Altin icin yarratti, Muhammed Islam dinini.

Bunun kanitlarini kuranda ve hadislerde bulabilirsin.

Bircok kiside etkilenmiyor ve Dinsiz/Ateist oluyor demi. Inananlarin cogu cahil, ve hayatin boyunca inandigin seyi ve bütün cevren inandigi seyi redetmek okadar kolay degil.

Insanlarin kendilerini kandirma kapasitesi inanilmaz büyük.

Sitelerde Paylaş

Her gece Namaz kilarken sen gördünmü onu ? ;) Kisaca, evet sadece Zevk ve Para daha dogrusu Altin icin yarratti, Muhammed Islam dinini.

Bunun kanitlarini kuranda ve hadislerde bulabilirsin.

Bircok kiside etkilenmiyor ve Dinsiz/Ateist oluyor demi. Inananlarin cogu cahil, ve hayatin boyunca inandigin seyi ve bütün cevren inandigi seyi redetmek okadar kolay degil.

Insanlarin kendilerini kandirma kapasitesi inanilmaz büyük.

bu görme işini söyleceğini biliyordum :)

yani o arap toplumunda bir tek bu insanoğlunun mu aklına gelmiş para için din üretmek ?

Sitelerde Paylaş

bu görme işini söyleceğini biliyordum :)

yani o arap toplumunda bir tek bu insanoğlunun mu aklına gelmiş para için din üretmek ?

Bütün Dinler para icin yaratilmisdir, para ve güc icin. Ve bugünde insanlar Din üzeri para yapiyor , Dini para kazanmak icin kullaniyor.

AKP hatdaha Din üzeri siyaset yaparak Oy topluyor.

Cahil bir toplumda, Din para ve güc kazanmak icin iyi bir yöntemdir.

Sitelerde Paylaş

bu foruma kategori şart. A , B ve besleme diye ayrılmalı. bunun gibi cahiller önce besleme kategorisinde yazışmalı. besleme kategoride yazışan kişiler arasından en iyiler belli zamanda adminler tarafından üst B kategorisine çıkarılmalı. Alt kategoride yazan üst kategoriye cevap yazamamalı başlık açamamalı. Bu forumdan son 1 yıldır hiç verim alamıyorum, chat forumundan az biraz farklı olmaya doğru gidiyor, sırf bunların yüüznden yazacak kişide ciddiye almıyor, Mesela bu arkadaş besleme kategorisinde olmalıydı çünkü daha niye vahyin mağarada gizli saklı indiğini sorgulamalı, üst kategori yazıları okuyup kendi fikrini oluşturabilmeli.

adminlerden buna benzer bir oluşum bekliyorum. böyle arkadaşlar kendi sınıflarında yazsınlar eğlensinler oynasınlar.kesinlikle bu foruma bir A kategori şart.

saygılar

Sitelerde Paylaş

Evet, ateistlere, deistlere vs. lere göre Kur'an-ı Kerim'i Muhammed yazmıştır. Peki bir insan neden durup dururken bir din oluşturmak istesin ki ? Ve bunu istemiş o kadar kitap yazmış , kendi uydurduğu bir tanrıya geceleri namaz kılmış.. Neden bunları yapsın ki bir insan ? Eğer güç için falan ise neden günümüzde bu kadar insanı etkileyen kitaplar yazılmıyor ?

fetoş niye fetoş olmuş, neden fetoşluk yapıyor, güç mü istiyor, devleti mi istiyor, durup dururken niye ağlıyor, bi öğren 20 yıl sonra gel anca kabasını anlarsın.

Sitelerde Paylaş

kuranın neresi etkiliyor bu insanları bende onu anlamıyorum

kuranın tamamını defalarca okudum yarısı insanlara tehtit yarısı eski kitapların mitolojik hikayeleri ha birde muahammede sunulan ayrıcalıklar bunlarmı etkiliyo sizi

Sitelerde Paylaş

Muhammed'den sonra yüzlerce peygamber ortaya çıkmış ve kitapları ve ritüelleri ile insanları aldatmada çok başarılı olmuşlardır.

Bazıları günümüzde bile yaşamaktadır. Dindar olmak isteyenler için çok sayıda yeni din vardır.

Tabii en kolayı mevcut bir dini kullanıp, onu biraz değiştirmek ve müritlerinden çıkar sağlamaktır.

Bazı açıkgözler müritleri ile seks bile yapmaktadır. Müritlerini ve karılarını düzen tarikat liderleri bile vardır.

Günümüzde din içerikli bir sürü kitap yazılıyor. Bazıları yeni dinleri yaymaya çalışıyor.

İnsanların peygamber olma ve yeni bir din başlatma arzusunda herhangi bir azalma olmamıştır. Hatta günümüzde eskiye nazaran daha çok peygamber vardır.

http://www.living-prophet.info/

Sitelerde Paylaş

Okuma yazması olmayan Hz. Muhammed'in Kuran ile din oluşturması mümkün değil.

Allah, özellikle okuma yazması olmayan birini peygamber seçmiş ki; sonradan kimse, Kuran'ı kendisi yazarak uydurdu demesin diye.

Vah vah. Ne kadar da ince bir davranış. Latince de bilmiyordu. Kuranı latince indirseydi ya.

Kuranı oluşturmak için okuma yazmaya gerek var mı? Düşünüp söylemek yeterli.

Sözlü olursa yanlış birşeyler söylesen bile daha sonra insanlar düzeltir.

Kayıt yok, kanıt yok, görüntü yok, ses yok.

100-200 yüzyıl sonra yazılmış zaten. Yazma bilmeye gerek yok.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed Kuran'ı hiç yazmadı, zamanında toplanıp yazılmasını hiç istemedi, onu peygamberleştirmeleri yeterli idi.

Kuran azılı bir doğal seçilimin ürünüdür, en güçlüyü temsil eden kabile liderinin dedikleri olmuştur, Kuran da tıpki sonradan yazılan ve dinleştirilen incil gibi, kabilelerden imparatorluklara geçişin bir ürünüdür.

Muhammed zamanında da çok şair ve peygamber vardı, yine Muhammed'inki bunların etkili ve kazananıdır denilebilir, Muhammed savaşta kazanmamış olsaydı dini de diğer yokolup giden yüzlerce tarikatlar gibi İslam da yokolup gidecekti.

Kuran sonradan toplanıp edit edilmiş toplama bir metindir...

Sitelerde Paylaş

Muhammed Kuran'ı hiç yazmadı, zamanında toplanıp yazılmasını hiç istemedi, onu peygamberleştirmeleri yeterli idi.

Kuran azılı bir doğal seçilimin ürünüdür, en güçlüyü temsil eden kabile liderinin dedikleri olmuştur, Kuran da tıpki sonradan yazılan ve dinleştirilen incil gibi, kabilelerden imparatorluklara geçişin bir ürünüdür.

Muhammed zamanında da çok şair ve peygamber vardı, yine Muhammed'inki bunların etkili ve kazananıdır denilebilir, Muhammed savaşta kazanmamış olsaydı dini de diğer yokolup giden yüzlerce tarikatlar gibi İslam da yokolup gidecekti.

Kuran sonradan toplanıp edit edilmiş toplama bir metindir...

ama edebi hitap şekli hiç değişmiyor tek bir ağızdan yazılmış olması daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'den sonra yüzlerce peygamber ortaya çıkmış ve kitapları ve ritüelleri ile insanları aldatmada çok başarılı olmuşlardır.

Bazıları günümüzde bile yaşamaktadır. Dindar olmak isteyenler için çok sayıda yeni din vardır.

Tabii en kolayı mevcut bir dini kullanıp, onu biraz değiştirmek ve müritlerinden çıkar sağlamaktır.

Bazı açıkgözler müritleri ile seks bile yapmaktadır. Müritlerini ve karılarını düzen tarikat liderleri bile vardır.

Günümüzde din içerikli bir sürü kitap yazılıyor. Bazıları yeni dinleri yaymaya çalışıyor.

İnsanların peygamber olma ve yeni bir din başlatma arzusunda herhangi bir azalma olmamıştır. Hatta günümüzde eskiye nazaran daha çok peygamber vardır.

http://www.living-prophet.info/

mormonlar zaten peygamberlerine tanrının vahiylerini yazan altın tabakaların yerini söyleyediklerini iddaa eden hristiyan mezhebi. yani yeni bir din gibi değil ki . ama üç büyük dinden başka insanları bu denli etkileyen bir din yok. bakın etkiliyor derken dinine alıyor anlamında yoksa kutsal kitabı okuyup kendinden geçme anlamında değil.

tarihinde PiRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranın neresi etkiliyor bu insanları bende onu anlamıyorum

kuranın tamamını defalarca okudum yarısı insanlara tehtit yarısı eski kitapların mitolojik hikayeleri ha birde muahammede sunulan ayrıcalıklar bunlarmı etkiliyo sizi

dostum etkiliyor derken hani dinine alıyor anlamında. etkileme kendinden geçme, ruhani bişey hissetme anlamında değil.

Sitelerde Paylaş

Dine almak ne demek? İnanır sayısı mı?

O halde incil daha çok etkiliyor insanları.Hristiyan sayısı daha fazla.

http://en.wikipedia....ous_populations

tamam bende bundan bahsediyorum zaten. şu ana kadar ilahi dinler bu kadar insan etkilemişken diğer yazmalar etkilememiş. bunun nedenini sordum ben senin dediğinin aksini iddaa etmedim ki.

Sitelerde Paylaş

tamam bende bundan bahsediyorum zaten. şu ana kadar ilahi dinler bu kadar insan etkilemişken diğer yazmalar etkilememiş. bunun nedenini sordum ben senin dediğinin aksini iddaa etmedim ki.

Ok ben yanlış anlamışım. Fakat Hinduizm kitaplarını da göz ardı etmeyin. Dünya nüfusunun %14'ü göz ardı edilebilecek bir rakam değil.

Neden yazılmıyor?

Çünkü var olanı kullanarak, insanları manipüle etmek daha kolay. Mesela şimdi bir lider düşünün, büyük hayalleri ve kitleleri yanına çekmek isteyen. Sizce yeni bir din uydurarak mı daha başarılı olur yoksa, var olanlardan birini kullanarak mı? Bu arada manipülasyona en uygun dinin İslam olduğunu da söylemeye gerek yok sanırım.

Sitelerde Paylaş

Ok ben yanlış anlamışım. Fakat Hinduizm kitaplarını da göz ardı etmeyin. Dünya nüfusunun %14'ü göz ardı edilebilecek bir rakam değil.

Neden yazılmıyor?

Çünkü var olanı kullanarak, insanları manipüle etmek daha kolay. Mesela şimdi bir lider düşünün, büyük hayalleri ve kitleleri yanına çekmek isteyen. Sizce yeni bir din uydurarak mı daha başarılı olur yoksa, var olanlardan birini kullanarak mı? Bu arada manipülasyona en uygun dinin İslam olduğunu da söylemeye gerek yok sanırım.

mantıklı :)

tarihinde PiRe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence en saçması İslamın parasal anlanması.Sizce müslümanlar çok mu zengin de böyle düşünülüyor?Müslümanların hali ortada. yoksa peygamber(sav) zevkine savaş yaptı zevkine işkence çekti yok artık siz dini hristiyanlıkla karıştırıyorsun islamda paran değil imanın önemdedir yani parayla cennet olmuyor be evet evet siz birşeye inanmak için gözünüzü yumuyorsunuz ama söyleyim gözünün yuman sadece kendisine gece yapar .

tarihinde hakdinislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...