Jump to content

Müslüman Olmak Araplaşmayı Gerektirir mi?

Recommended Posts

• İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

TÛR 23: Orada, (içilince) boş söz söyletmeyen, günah işletmeyen dolu bir kadehi elden ele dolaştırırlar.

Burada da cennetteki Müslüman TÛRk milletinden bahsediyor. Eğer Allah dağa seslenseydi; dağ nasıl olur da elinde içecek kadehini elden ele dolaştırır?

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TÛR 24: Hizmetlerine verilmiş, kabuğunda saklı inci gibi hizmetçiler etraflarında dönüp dolaşırlar.

Allah, salih olan ve cenneti hak eden Müslüman TÛRk milletine cennette özel hizmetçiler verecek.

Senin dediğin gibi TÛR dağ olsaydı, Allah dağın taşın emrine niye hizmetçi versin ??

Sitelerde Paylaş

müslümanlaşmak daha iyi daha adil daha insancıl daha yardımsever daha çalışkan daha güzel ahlaklı daha merhametli ve en önemlisi daha güvenilir olmakla gerçekleşir...

bu vasıfları taşıyan herkes müslümandır...

Yani ortadoğuda müslüman yok diyosun, bu tariftekiler nerde yaşıyo allasen ?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da yazıyorsa küresel uygulamadır. Arap'ı değil herkesi bağlar.

Ama yok sakaldı tüydü diyorsan, bunlar Kuran'da yok; sonradan icat edilmiş hurafe.

Kuran'da yazmayan hiç bir şey bizi bağlamaz !

Selamun aleyküm:

Nahl 32: Melekler, onların canlarını iyi kimseler olarak alırken, “Selâmun aleyküm! Yapmış olduğunuz iyi işlere karşılık girin cennete” derler.

Namaz:

Ankebut 45: Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkor. Allah’ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah, yaptıklarınızı biliyor.

Oruç:

Bakara 183: Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.

Hac:

Hac 27: Ve insanları hacca davet et, uzak uzak, bütün yerlerden yaya olarak, yahut hayvana binerek gelsinler sana.

Kurban:

Kevser 2: O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.

Yukarıdakiler var ama dizine kadar sakal bırak, cübbeyle dolaş vs. gibi kılık kıyafet ayeti yok !!

Madem kuran seni baglar gerisi hurafe

Kendin ayet asmissin

Kuran acik bir sekilde hac 27 de sana yaya veya hayvan uzerinde gel diyor !

Simdi ucakla gitmekmi hurafe ??

Kuranin ayettinde acikca belitmis oldugu gibi yaya olarak gelmi hurafe ??

Sitelerde Paylaş

Sen müslüman veya Türk kılığında gezinen bir yahudisin. Hem müslüman, hem de Türk düşmanısın.

Allah TÛR suresinde dağa taşa değil; Müslüman TÛRk kavmine sesleniyor.

TÛR 1: وَالطُّورِd (vet turi) Ve TÛR (tam çevirisidir)

Vet Turi = Ve TÛR (Bu tam çevirisidir) And olsun mand olsunu bizim mealciler eklemiştir. Sen arapça da bilmezsin; sahi yahudiydin değil mi?

Sen kımızı fazla kaçırmış bir atıl kurtsun. Hem arab hem de müslüman düşmanısın.

Allah'ın bilgisizi, "ve" ifadesi yemin etmeyi ifade eder. Mesela bak:

Vallahi: Ve + allahi = Allah'a yemin olsun

Ayetin neresinde seslenme diye bir şey var?

Sen çok arabca biliyorsan yaz bir meal de okuyalım.

Sitelerde Paylaş

Sen kımızı fazla kaçırmış bir atıl kurtsun. Hem arab hem de müslüman düşmanısın.

Allah'ın bilgisizi, "ve" ifadesi yemin etmeyi ifade eder. Mesela bak:

Vallahi: Ve + allahi = Allah'a yemin olsun

Ayetin neresinde seslenme diye bir şey var?

Sen çok arabca biliyorsan yaz bir meal de okuyalım.

Bre arapça bilmeyen gizli yahudi,

Sen demedin mi, suredeki anlamıyla TÛR dağ demek diye. Önce şunun cevabını ver:

TÛR 23: Orada, (içilince) boş söz söyletmeyen, günah işletmeyen dolu bir kadehi elden ele dolaştırırlar.

Eğer Allah dağa seslenseydi; dağ nasıl olur da elinde içecek kadehini elden ele dolaştırır?

Sitelerde Paylaş

Okadar tiye alırım daha bigün yahudi şu bu diye çıkıştığını görmedim bana, aşkolsun valla hayal dünyandan dışlıyosun beni diye çok üzülüyorum hep başkalarını aksiyona katıyosun, olmazki cık cık cık

Bana hüdhüd'den(eğer hüdhüd yalan söylüyorsa vallahi boğazlarım onu :angry: ) gelen bilgiye göre, sen biraz daha sakin ruhlu; işleri fazla umursamayan, amaaaan bana ne diyen;

Hatta aile çevrenden senin bu rahatlığına kıl olan kişiler bile var :lol:

Pek zararlı gözükmüyorsun, ondan uğraşmıyorum pek.

Ben özellikle yılanlarla ve çıyanlarla uğraşıyorum. B)

Sitelerde Paylaş

Bana hüdhüd'den(eğer hüdhüd yalan söylüyorsa vallahi boğazlarım onu :angry: ) gelen bilgiye göre, sen biraz daha sakin ruhlu; işleri fazla umursamayan, amaaaan bana ne diyen;

Hatta aile çevrenden senin bu rahatlığına kıl olan kişiler bile var :lol:

Pek zararlı gözükmüyorsun, ondan uğraşmıyorum pek.

Ben özellikle yılanlarla ve çıyanlarla uğraşıyorum. B)

Sormus oldugum sorulara cevap verirsen sevinirim tskler ...

Sitelerde Paylaş

Madem kuran seni baglar gerisi hurafe

Kendin ayet asmissin

Kuran acik bir sekilde hac 27 de sana yaya veya hayvan uzerinde gel diyor !

Simdi ucakla gitmekmi hurafe ??

Kuranin ayettinde acikca belitmis oldugu gibi yaya olarak gelmi hurafe ??

Hacca git de, ne ile gidersen git. İstersen ışınlan. Hacc 27'den anlamamız gereken bir şekilde oraya ulaşmamız. İster karakaçana bin git, ister arap atıyla git, istersen Bugattiyle git.

Sitelerde Paylaş

Z-karn-223;

muhammed topraktan çamurla yüksek el sanatı ile kuş heykeli karmıştır.

allah onu mucisesiyle diriltmiştir.

benim tüfeğim var. esince kafama ava çıkarım.

lokasyon belirt şu kuşun avlak alanına trofe açalım : D

nerede bulunur bu kuş hüdhüd kuş?

Sitelerde Paylaş

Sen müslüman veya Türk kılığında gezinen bir yahudisin. Hem müslüman, hem de Türk düşmanısın.

Allah TÛR suresinde dağa taşa değil; Müslüman TÛRk kavmine sesleniyor.

TÛR 1: وَالطُّورِd (vet turi) Ve TÛR (tam çevirisidir)

Vet Turi = Ve TÛR (Bu tam çevirisidir) And olsun mand olsunu bizim mealciler eklemiştir. Sen arapça da bilmezsin; sahi yahudiydin değil mi?

"Gökyüzünde İsa ile

Tur dağında Musa ile

Elindeki asa ile

Çağırayım Mevlam seni"

Yunus Emre

"Tur Suresi 1-7 ayet:

Tûr’a, yayılmış ince deri sayfalara düzenle yazılmış kitaba, “Beyt-i Ma’mur”a , yükseltilmiş tavana (göğe), kabaran denize andolsun ki, şüphesiz Rabbinin azabı mutlaka gerçekleşecektir."

Kasas Suresi 29. Ayet:

"Mûsâ süreyi tamamlayıp ailesiyle yola çıkınca, Tûr tarafında bir ateş görmüş ve ailesine, "Siz burada kalın, ben bir ateş gördüm, (oraya gidiyorum). Umarım oradan size bir haber ya da ısınmanız için ateşten bir kor getiririm" dedi."

Tur'un, Musa'nın tanrısından on emri aldığı dağ olduğunu bilemeyecek kadar Müslüman, Türkü ve Türklüğü Arapın kitabına uydurmak, orada yer bulabilmek için, olmadık yollara, yorumlara baş vuracak kadar da Türksünüz.

Türklük; Her şeyden önce mertliktir, dürüstlüktür. Beni dinden-imandan ettiniz, şimdi de Türklükten edeceksiniz.

Yahudilik;Tanrının kendilerine üstünlük verdiği ve kutsal topraklar "Filistin" vaat ettiği iddiasında olan, ki buna siyonizm deniyor, Yahudilere özgü bir ırk-dindir.

İslamın Allah'ı da, tevrattan kopya bir kitap olan kuran ve gene ondan kopya peygamberlik geleneğinin bir Peygamberi olan Arap Muhammed eliyle hedef genişletip, Müslümanlık adı altında Araplara tüm dünyayı hedef gösterek/vaat ederek aynı şeyi yapmış. Yani Arap siyonizmi...

Sitelerde Paylaş

"Gökyüzünde İsa ile

Tur dağında Musa ile

Elindeki asa ile

Çağırayım Mevlam seni"

Yunus Emre

"Tur Suresi 1-7 ayet:

Tûr’a, yayılmış ince deri sayfalara düzenle yazılmış kitaba, “Beyt-i Ma’mur”a , yükseltilmiş tavana (göğe), kabaran denize andolsun ki, şüphesiz Rabbinin azabı mutlaka gerçekleşecektir."

Kasas Suresi 29. Ayet:

"Mûsâ süreyi tamamlayıp ailesiyle yola çıkınca, Tûr tarafında bir ateş görmüş ve ailesine, "Siz burada kalın, ben bir ateş gördüm, (oraya gidiyorum). Umarım oradan size bir haber ya da ısınmanız için ateşten bir kor getiririm" dedi."

Tur'un, Musa'nın tanrısından on emri aldığı dağ olduğunu bilemeyecek kadar Müslüman, Türkü ve Türklüğü Arapın kitabına uydurmak, orada yer bulabilmek için, olmadık yollara, yorumlara baş vuracak kadar da Türksünüz.

Türklük; Her şeyden önce mertliktir, dürüstlüktür. Beni dinden-imandan ettiniz, şimdi de Türklükten edeceksiniz.

Yahudilik;Tanrının kendilerine üstünlük verdiği ve kutsal topraklar "Filistin" vaat ettiği iddiasında olan, ki buna siyonizm deniyor, Yahudilere özgü bir ırk-dindir.

İslamın Allah'ı da, tevrattan kopya bir kitap olan kuran ve gene ondan kopya peygamberlik geleneğinin bir Peygamberi olan Arap Muhammed eliyle hedef genişletip, Müslümanlık adı altında Araplara tüm dünyayı hedef gösterek/vaat ederek aynı şeyi yapmış. Yani Arap siyonizmi...

çok güzel tespit.

teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Bre arapça bilmeyen gizli yahudi,

Sen demedin mi, suredeki anlamıyla TÛR dağ demek diye. Önce şunun cevabını ver:

Eğer Allah dağa seslenseydi; dağ nasıl olur da elinde içecek kadehini elden ele dolaştırır?

ahlaksız, terbiyesiz, allah pazarlamacısı, türklüğü küçük düşüren şarlatan

tur suresinde yazan

1- Andolsun Tûr'a, ayetin 1 ci sırasndadır

1- Andolsun Tûr'a,

2,3- Yayılmış ince deri üzerine, satır satır yazılmış kitaba,

4- Ma'mur eve,

5- Yükseltilmiş tavana,

6- Kaynatılmış denize, (andolsun ki)

7- Rabbinin azabı mutlaka vuku bulacaktır.

8- Ona engel olacak (hiçbir şey de) yoktur.

9- O gün gök, bir çalkanış çalkalanır

10- Dağlar da bir yürüyüş yürür.

11- Vay haline o gün yalanlayanların!

12- Ki onlar, daldıkları bir batak (bâtıl)da oynayıp duruyorlar.

13- O gün onlar cehennem ateşine itilip kakılacaklar.

14- (Onlara): "İşte yalanlayıp durduğunuz ateş budur" (denilecek).

15- "Bu da mı bir sihir? Yoksa siz görmüyor musunuz?

16- Girin oraya, ister sabredin ister etmeyin artık sizin için birdir. Siz hep yaptıklarınıza göre cezalandırılacaksınız" (denilecek).

17- Şüphesiz (günahlardan) korunanlar da cennetlerde, nimetler içindedirler.

18-Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.

19- (Onlara): "Yaptıklarınıza karşılık afiyetle yeyin, için" (denilir.)

20- Sıra sıra dizilmiş koltuklara yaslanırlar. Ayrıca biz onları ceylan gözlü hûrilerle evlendirdik.

21- İman edip zürriyetleri de iman ile kendilerine tâbi olanlar (yok mu?); işte biz, onların nesillerini de kendilerine kattık. Kendilerinin amellerinden birşey de eksiltmedik. Herkes kendi kazandığına bağlıdır.

22- Onlara canlarının istediği meyvalar ve etlerden bol bol verdik.

23- Orada bir kadeh kapışırlar ki, onda ne bir saçmalama vardır, ne de günaha sokma.

24- Kendilerine ait bir takım hizmetçiler de onların etrafında dönerler. Bu gençler sanki sedefleri içine gizlenmiş inci gibidirler.

arada bir dünya zırvalama mevcut iken nasıl olurda işi 21ci sıradakı ayete getirip türklüğe dayandırırsın

beyni pelteye dönmüş şarlatan

23-MÜ'MİNUN: deki 20 ayeti nereye dayandrıyorsun bre gafil

20- Tûr-ı Sinâ'da (dahi) yetişen bir ağaç da meydana getirdik ki, bu ağaç, hem yağ, hem de yiyenlerin ekmeğine katık edecekleri (zeytin) verir.

tur dağının diğer adı da Sinadır

allahın musa ile sina yani tur dağında konuştuğu efsanesinden dolayı muhammedde kitaba (kurana) kutsallığını belirtmek için yemin ederek tur dağını kutsallaştırmıştır

bunun türklükle ne alakası var geri zekalı embesil

kitapları ve tarihi nerenizle okuyup düşünüp böyle çıkarımlarda bulunuyorsun aptal herif...

müslümanların tamamı yalancı ve şarlatandır

neden mi görmediği halde allah vardır melek vardır v.b söylemlerde bulunarak yalan söylerler tıpkı senin gibi kıçlarından uydururlar

din afyonunu çeken de böyle uyuşur saçma salak şeyler uydurur

bi bitmediniz yettiniz artık saçma salak uydurmalarınzdan bıktık usandık

kuran denen deli saçması kitabı yere göğe sığdıramadınıız bilimin bulduğu herşeye yamamaya çalışmaktan ayetleri eyip bükerek yeni anlamlar yükleyerek güncel tutmaya ve Windows günceller gibi güncellemekten vazgeçin artık gerçeği görün

kandırıldınız bizde kandırılmıştık neyseki gözümüzü erken açtık....

tarihinde cooldelta71 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...