Jump to content

Gözün evrimi

Recommended Posts

"Farklı mesafelerdeki cisimleri benzersiz bir mükemmellikte odaklayan, farklı oranlardaki ışığa göre kendisini uyarlayan göz gibi bir organın doğal seleksiyona dayalı rastlantılarla ortaya çıktığını öne sürmek, itiraf ediyorum ki, olabilecek en yüksek düzeyde saçmalamaktır." (Charles Darwin, The Origin of Species, First Edition Reprint, New York, Avenel Books, 1979, s. 217)

Evrimin temelini oluşturan insan niye böyle söylemiş?

Burada verdiğin cümle Darwin'in konuya giriş cümlesidir ve sonrasında 2-3 sayfa boyunca kendi sorduğu soruya kendi cevabını verir.

Kökten dinci hristiyanlar ve müslümanlar arasında düşündüğünüzden daha fazla ortak nokta var. Her iki grupta her türlü yalanı, çarpıtmayı, eksik bilgiyi kullanmaktan çekinmez. Hedef kitleleri cahiller olduğu içinde genellikle amaçlarına ulaşırlar. Bu yalanı ilk uyduran dindar vatandaşın emin olduğu şey diğer dindarların kaynağı kontrol etmeyeceğidir (edemeyeceğidir).

Daha bir kaç gün önce AhmetBaha başlattığı "Dünya Atesitleri:"Kur'an Hala Gizemini Korumaktadır" (

http://www.ateistfor...pic=55586&st=40 ) başlığında çarpıtılmış kaynak ile bir takım yalan bilgiler verdi. Hangi dindar kaynağın aslını kontrol etti? Sen istediğin için özetini çevirip koydum, AhmetBaha çıkıp bir cevap yazdı mı?

Burada dindarlara hakaret ediliyor dersiniz ama nedenlerini merak etmezsiniz. İslami sitelerde okuduğunuz her türlü yalanı hiç bir kontrole tabi tutmadan buraya getirip yapıştırırsanız, aynı yalanı yüz kere duymuş ve cevap vermiş insanların hakeratamiz tepkileri ile karşılaşırsınız.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evrimin güçlüklerini cevapla cevaplamazsan da bana bilimden evrimden bahsetme tereciye tere satma neyin ne oldunu senden iyi bilirim araştırırım tahsilatım bunu gerektirir!!!!!!!!!!!!!!!!!!akıl yoksunu musun sen kendin özgürce düşünüp karar veremiyon mu da o şöyle demiş bu böyle uğraşyon aciz insanların sahte sözlerine bel bağlıyon sonra bişe dedim mi nasıl böyle demiş diyon yapmayın beyler herkesin aklı fikri var dimi siz de kullanın

Sitelerde Paylaş

evrimin güçlüklerini cevapla cevaplamazsan da bana bilimden evrimden bahsetme tereciye tere satma neyin ne oldunu senden iyi bilirim araştırırım tahsilatım bunu gerektirir!!!!!!!!!!!!!!!!!!akıl yoksunu musun sen kendin özgürce düşünüp karar veremiyon mu da o şöyle demiş bu böyle uğraşyon aciz insanların sahte sözlerine bel bağlıyon sonra bişe dedim mi nasıl böyle demiş diyon yapmayın beyler herkesin aklı fikri var dimi siz de kullanın

Sende akıl fikir yok kardeşim. Olsa bu zırvaları yazmazsın. Bilim düşmanlığı yapmaktan utanmıyorsun da..

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya teşebbüs ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sende akıl fikir yok kardeşim. Olsa bu zırvaları yazmazsın. Bilim düşmanlığı yapmaktan utanmıyorsun da..

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya teşebbüs ediyorsun.

bu xxxxxxxxx, denen şahıs bana bi tanıdık geliyor ama...sanırım frmtr de milasi denen zırtapoz bu.....orda da saçmalar durur bu şahsiyet hatta şöle bi durum bile var...dalga konusu oldu orada iyice..:

15 - 16 yaş kızlara sulanan-onalrı ergin kadın gibi gören biri bu milasi :D

Milasi:

söyleyeyim mozaiklemesinler de zevkin kaçmasın 15-16yaşında kızlar ablalarına taş çıkarıyor ama anlamıyo numarasına yatıyon

-----FSADFSDFSDFSDFSD - milasi aynı kişilerdir. tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben kendimi biliyorum ya güneş balçıkla sıvanmaz şimdi de iftira atarak mı kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz ben ne o dediğiniz şahsım ne de onu tanırım yaptıklarınızla sadece küçülürsünüz bunlar basit oyunlar konuyu çarpıtmanın yolu değil mi bugün sorduğum soruların hiçbirine cevap alamadım tabi sorununuz bu sizin eğer gerçekten sorgulasaydınız söylediklerimi biraz tecrübe etmeye çalışırdınız!!!!

Sitelerde Paylaş

:lol: cevap bulamadın da bunu mu yazdın teorileriniz sönyo galiba kendiliğinden üflemeye gerek yok

s

eni üflemeye bile gerek yok...ülemiş seni üfleyenler zaten....ne akıl kalmış ne beyin...bi üflemişler hepsi darmadağın olmuş gitmiş.....

adam gibi ne yazacaksan ne soracaksan sor....saçmalamayı kes. forumu kirletmekden başka bi boka yaramıyorsun...cehaletini her yere bulaştırma...git islamın faziletini tartışan binlerce site var orda islami konularını faziletlerini konuş dur..hem orda sana böle kaRŞI ÇIKAN DA OLMAZ.

he ama merak ettiğin konular varsa...adam gibi tartışacaksan tartış..

yoksa öyle basit cümleler kurarak "güneş sıvanmazmış, islam üstünmüş - sönmezmiş" tipinde klasik yobaz teist cümlerine burada olanlar tarafından ancak küfür edilir......belki başkaları sabırlıdır ama ben değilimdir...ateist bile olmamama rağmen senin bu saçmalıkların beni bile delirtmeye yetiyor ki...ateist arkadaşlar nasıl dayanıyorlar anlamakda zorlanıyorum...gerçekten sabırlı adamlar vesselam.

senin islamını değil üfleyerek...adam gibi tartışsan 2 - 3 cümleyle söndürecek yerin dibine 40 kere sokup çıkaracak adamlar var bu sitede....sen hala goy goy peşindesin..hey yavrum hey.

2 ayet çakarım sana burdan feleğin şaşar hıyar..açıklayacam diye kıçını yırtar durursun...basur olur oturursun.

Sitelerde Paylaş

benim sözlerim buradaki edebiyle duran bana bilimsel cevaplar verenlere değil araştıranları gerçeği öğrenmeye çalışan insanlara hiçbir sözüm yok zaten onlarda biliyor bunu lakin laf olsun diye birşey söyleyip kaçan ben soru soruncada bana hakaret edip iftira atan konuları saptırmaya çalışan insanlardır dikkatini çekerim mesajları okursan sorduğum soruların cevabını alamadığımı boş sözlerle uğraştımı görürdün zavallı kardeş.......

Sitelerde Paylaş

benim sözlerim buradaki edebiyle duran bana bilimsel cevaplar verenlere değil araştıranları gerçeği öğrenmeye çalışan insanlara hiçbir sözüm yok zaten onlarda biliyor bunu lakin laf olsun diye birşey söyleyip kaçan ben soru soruncada bana hakaret edip iftira atan konuları saptırmaya çalışan insanlardır dikkatini çekerim mesajları okursan sorduğum soruların cevabını alamadığımı boş sözlerle uğraştımı görürdün zavallı kardeş.......

millete sapık diyen sen değilmisin ??? kimse sana doğrudan hakaret etmezken sen ne hakla millete sapık dersin ?....sana ilk hakaret edildiğini ispatla hadi...yalancı beşkağıtçı kıvırgan seni.

Sitelerde Paylaş

Senin görüşlerin ve iddiaların bilimsel değil ki onlara bilimsel cevaplar bekliyorsun.

Burada açıkça bilim düşmanlığı yapıyorsun ve onları, verilen yanıtlarla, yasallaştırmaya çalışıyorsun.

Bence sen peygamberin gibi inine dönmeli ve vahiy gelmesini beklemelisin.

Sitelerde Paylaş

Araştırdık, gerçeğini öğrendik ve yazdık ama sen oturdun şunu yazdın:

sen daha putlara tapınmaya devam et aciz insan gözü evirip çeviryon güçlüklerinden diye bahsetmiyon konuyu niye çarpıtyon bilim yobazı kokuşmuş beyinler

Yetmedi, bir de bunu yazdın:

Bu ne şimdi? Kimmiş sana hakaret edip kaçanlar? Bak ben senin bana yazdığın hakaretleri sıralayayım: putlara tapan, bilim yobazı, kokuşmuş beyin, akıl yoksunu, vs.

Hacı oturmuş, aynı konuda belki bininci kere doğru bilgileri yazmış. Sen ise okuma zahmetine bile katlanmamışsın. Ben onun yerinde olsam sana direk s.ktir çeker yollarım forumdan.

Bu din sizin kafanızı bu kadar mı betonlaştırmış? Önünüze gelen doğruları bile göremeyecek kadar körleşmişsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...