Jump to content

Dinsizlik huzursuzluk verir...

Recommended Posts

Gayesiz amaçsız bir gelecek kimse istemez ilkokulda pdr de bile ne olmak istediğini belirle derler hedefsiz insan rotasız gemiye benzer rüzgar nereye iterse oraya gider. Bence herşeyin bir amacı vardır. her zerrenin amacı varken bir makinenin amacı varken yani kısaca evrende herşeyin bir amacı varken insanın olmaması çok mantıksız olurdu.İnsanında elbet bir gayesi vardır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eee? Bunun dinle ilgisi ne? Dini olmayınca işsiz güçsüz, amaçsız, boş gezenin boş kalfası mı oluyormuş insanlar?

Valla bence huzursuz olanlar bizzat sizlersiniz, bir dolu saçma salak angaryayı yüklenmişsiniz, onları yapmayınca habire korku kaygı yaşıyorsunuz.

Amanın da orucu bugün tutamadım, kazayı ne zaman kılsam, başımı örtmüyorum n'olucak sonum, bizim kız dar pantolon giyiyor Allah kızacak, Hacca gitmek nasip olacak mı vs vs.. bir dolu kaygı. Bazılarında bu kaygılar kabusa dönüşüyor.

Hadi gel de huzurdan bahset şimdi...

Sitelerde Paylaş

Dinsizlik huzur verir.

Dünyadaki durum bunun ispatıdır.

Dinlerden uzak ve dinlerin pasif olduğu toplumlar daha huzurlu daha mulu iken,

Dİnlere yakın ve dinlerin aktif olduğu toplumlar daha huzursuz ve mutsuzdurlar.

Gören göz tarif istemez.

Dünyaya bakın.

Özellikle islam toplumlarına.

Sitelerde Paylaş

Ateizm huzur veriyorsa, sorunları bitiriyor demektir. Hangi sorunu çözüyor Ateizm. İş mi sağlıyor, hayattan zevk almayı mı öğretiyor?

İslamdan daha fazla kapı açtığı kesin.

Kendi kadınlarına bile mutluluk veremeyen sizlerin Ateizmi sorgulamasına varana kadar milyon tane madde var kendilerini düzeltmeleri gereken :)

Sitelerde Paylaş

Açlık, sefalet, yoksulluk insanı soyguncu da katil de yamyam da yapar, bu işler dinle olmaz huzur muzur, karnını doyurmayan din huzur da sağlayamaz, açsan huzur için her haltı yaparsın bu da başkalarının huzurunu kaçırır, başkalarının açlığı senin huzurunu kaçırır, yani huzur islamda değil cepte midede dir.

Sitelerde Paylaş

Huzur isyanda. :)

Kimisi için huzur Kalamış'tadır, kimisi için huzur İzlanda. Ama gerçek huzur hiç şüphesiz kendinle barışık olmak.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Salakça bir iddia...Oysa ki huzur dinsizliktedir.. Neden?

Namaz diye bir derdin olmaz, dolayısıyla abdest gibi bir ritüleli tekrarlayıp durmazsın. Abdest aldıktan sonra tek badestle üç namaz kılacağım diye ossuruk tutmak, işmememek, sıçmamak gibi bir sıkıntın olmaz. Oruç tutacağım diye açlıktan helak olmazsın. Hac'dı, hayvan gırlaklamak'dı gibi ilkelliklerle işin olmaz. Okursun, araştırırsın, kendini geliştirir bilinçlenirsin. İnanırlar gibi dededen kalma masallarla yetişmiş bir odun olmadığından, seni kimse uyutamaz.. Arabın cennetine gideceğim diye türlü Arap ritüelleriyle uğraşıp hayatını heba etmezsin...

Dinsizlik aydınlıktır, huzurdur, mutluluktur. Dizsizliği seç, rahata er...

Sitelerde Paylaş

Gayesiz amaçsız bir gelecek kimse istemez ilkokulda pdr de bile ne olmak istediğini belirle derler hedefsiz insan rotasız gemiye benzer rüzgar nereye iterse oraya gider. Bence herşeyin bir amacı vardır. her zerrenin amacı varken bir makinenin amacı varken yani kısaca evrende herşeyin bir amacı varken insanın olmaması çok mantıksız olurdu.İnsanında elbet bir gayesi vardır.

Hedefinizi, rotanızı, amacınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Doğrusu da budur.

Dinler onları binlerce yıl once sizin adınıza belirleyen sosyal kurumlardır.

Amacınız geçmişte yaşamaksa dinler gereklidir. Geçmişte başka türlü yaşamak zordur.

Sitelerde Paylaş

Yorumları okudumda herkes huzurdan okadar uzak olduğunu kanıtlamış . huzur değerle eşdeğerdir .neye değer veriyorsan okadar huzurlusun demektir. biz bizaman müslümandık diyenlere demekki tam bi müslüman olamamışsın .Ateistlerin huzurlu mu ? hiçte değiller ölüm korkusu bile buna kanıt bakıyorumda youtube a vs paylaşım sitelerine ölümden korkarak yaşıyorlar ve bilime okadar güveniyorlarki ölümsüzlük bulunsun diye yani anlıyacağınız bu huzursa sağolun ben almayım.ben gaye hedef derken sadece maddi anlamda dememiştim.Atalarımız doğru demiş ama parayla imanın kimde olduğu bilinmez belki ateistim diye geçinenlerde bile...

Sitelerde Paylaş

Salakça bir iddia...Oysa ki huzur dinsizliktedir.. Neden?

Namaz diye bir derdin olmaz, dolayısıyla abdest gibi bir ritüleli tekrarlayıp durmazsın. Abdest aldıktan sonra tek badestle üç namaz kılacağım diye ossuruk tutmak, işmememek, sıçmamak gibi bir sıkıntın olmaz. Oruç tutacağım diye açlıktan helak olmazsın. Hac'dı, hayvan gırlaklamak'dı gibi ilkelliklerle işin olmaz. Okursun, araştırırsın, kendini geliştirir bilinçlenirsin. İnanırlar gibi dededen kalma masallarla yetişmiş bir odun olmadığından, seni kimse uyutamaz.. Arabın cennetine gideceğim diye türlü Arap ritüelleriyle uğraşıp hayatını heba etmezsin...

Dinsizlik aydınlıktır, huzurdur, mutluluktur. Dizsizliği seç, rahata er...

Bir konu da demiştim ateist türlerini saymıştım sen 2. türdensin ibadet etmek istemeyen egoistler grubuna giriyorsun

Sitelerde Paylaş

Ateizim gerçekçiliktir.İspatı olmayan sadece İnanca dayalı olarak yaşamak belki başlarda tatlı gelebilir ama yaşamın acı yıkımlarıyla karşı karşı kalındığında ve O koruyucu Rahmet sahibi Rab denilen mefhumun en ufak bir yardımının olmadığı görüldüğünde büyük Hayal kırıklıkları o tatlı anları size unutturur.

Önemli olan şudur.Ben bu Üç günlük yaşamı insanlara ve canlılara fazla zarar vermeden nasıl geçiririm? ben şu işi yapabilirmiyim? Yapabilirim dersen işte bu imandır.Ondan sonrada nasıl yaparım? sorusunun cevabını vermek gerekir.Buda imanın tamamlanmasıdır.Bundan sonrasıda çalışmak vede başarmaktır.Başarılı olursan şayet bu yaşamda insanlar tarafından sevilirsin öpülürsün koklanırsın.Ailen ve çoluk çocuğunla mutlu bir hayat sürersin.Yok bunları yapamıyorsan İstediğin kadar DİNDAR TEİST ol yaşamı küfür kafir geçirirsin.Günü gelincede yok olur gidersin.Çektiğin sıkıntılarda çabası olur.Onun içinde Başarısız bile olsan fazla kafayı takma mutlu olmaya bak.İç bade güzel varsa aklı şuurun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...