Jump to content

Ateistler Neden İman Etmiyor?

Recommended Posts

DİNSİZLERİN çoğu okadar salakki daha neye iman etmediklerinden haberleri yok

bir iki meal okuyup Kuranı Azimüşşanı inkar ederler

halbu ki 1400 yıllık islam aleminde meal diye bir kitap yazılmamış okunmamış Kuran tefsirlerle izah edilmiş

geçen yüzyıl başında dinsiz bir lider bu ülke insanını da dinszileştirmek için mealler yazdırmaya çalışmış bir derce de başarılı olmuş

dini bilgisi ve eğitimi hiç olmayan aptalların yazdığı bir iki kitabı dayanak tutarlar

halbuki hasta olunca mühendise adliyede işin varsa doktora gitmezsin din gibi en önemli bir konuda hiçbir ciddi eğitim almamış bu konuda sıradan sayılabilecek insanların (başka alanda prof da olsa farketmez) fikirlerini doğru kabul ederler.

hiçbir bilimsel b ilgi birikimleri olmadığı halde sanki bilim dine düşmanmış gibi güya kendilerini destekliyormuş gibi bir hava içine girerler

halbuki bilim Cenabı Hakkın eşsiz sanatını inceleyen bir uğraşıdır.Bir şeyin nasıl var olduğunu sebebp sonuç ilişkisi içinde araştırı ama neden var olduğuna yorum getiremez. Düşünün 1 çekirdekten koca bir ağacın inşaası 2 hücreden 75 milyar hücrenin teşekkülü aklı başında bilim adamalarına ve 2gr zekası olan herkese zaten Cenabı Hakkın varlığını birliğini kudretini isbat ediyor

ben görmüyoırum o zaman Allah cc h yoktur der (haşa)

Halbu ki Allah şiddeti zuhurundan gizlenmiştir. Yani apaçık görüldüğü halde kendini gizlemiş bu yolla insanları imtihana sokmuştur

ayrıca insan 7000 ile 1000 hz dalgfa boyu arası ışınları görür bu değerler dışını kızıl ötesi ve mor ötesini göremez

aptallar ben görmüyorum öyleyse yok der

bir kısım dinsiz neden hasta ve sakat insanlar var savaş bela musibet var ? der küfre girer inkara başlar

Halbuki Cenabı Hakkın Rezzak (rızık veren) ismi aç mideler istediği gibi Şafii (şifa veren) ismi de hasta insanlar ister

Hayat musibetlerle, hastalıklarla tasaffi eder, kemal bulur, kuvvet bulur,

terakki eder, netice verir, tekemmül eder;vazife-i hayatiyeyi yapar.

Yeknesak istirahat döşeğindeki hayat, hayr-ı mahz olan vücuddan ziyade, şerr-i mahz olan ademe yakındır ve ona gider.

Lem'alar ( 9 )

inkar nefse rahat hoş gelir namaz kılma oruç tutma keyfine bak

ayrıca inkar bir açıdan kolaydır çünkü yıkmaktır tahrip etmek kolay yolu seçmektir

bir çocuk 100 adamın 1 ayda yaptığı bir evi bir kibritle bir saatte yokedebilir

halbu ki iman vücuddur bir şeyi yaratmaktır ve zordur

(iman içinde bir kolaylık ve inkarda çok sayıda zorluk da vardır ama bu uzun bir yazı konusudur)

dinsizler buna benzer daha çok hatalar neticesi inkara gider

şimdi kendine güvenen bir dinsiz çıksında bunlara itiraz etsin daima hodri meydan

Sitelerde Paylaş

Ahmet Baha inkar ne demek ogren.

İbadetleride zorlugu icin degil anlamsizligi icin terk ettiler.

Sana bir hastaligin icin ilac verseler ve faydasi olmasa ustelik birde yan etkileri olsa o ilaci kullanmaya devam eder misin?

Yazilarindaki said nursiden alintilarinida anlamiyorum.Turkceye cevirip yaz.

Sitelerde Paylaş

birseyin varlığını inkar ediyorsan yokluğunu kanıtlıyacaksın.Kurandan mantıgının almadıgı ayetleri getirip celiski diye yazmak kolay.Allahın olmadıgını kanıtla ? Kuran gibi bir kitap yaz ? 2013 te yaz ve 3400 senesinde hala gizemini korusun milyonlarca insan buna inansın bunu tartışsın. hadi bakalım.bırakınız efendim bu isleri.İnanmayın kimse bisey diyemez.ama Kuranı inkar etmeyin.inancı zayıf insanlarda bu akıntıya kurban gidebilir.yapmayın dostlar.bu mesajımdan sonra vay efendim Kuranda celiski var su var bu var.Degerli kardeslerim ben hicbirseye körü körüne baglanmam.Defalarca Kuranla ilgili felsefe seminerlerine gittim.Sayısız Profesorlerle Kuranı tartıstım.Yıllarımı verdim buna.Ve sundan adım gibi eminim ki KURANDA HİCBİR CELİSKİ/HATA YOKTUR.Kuranda birsey varsa olması gerektigi icin vardır.eğer yoksa olmaması gerektigi icin yoktur.eksik degildir.kimsenin inancı beni ilgilendirmez.lütfen yanlıs anlamayın dostlarım.ben arastırdım ben biliyorum tarzı konusucak egoist biri asla degilim.bunu yazma geregi duydum.Genc insanlarsınız. ve eminim ki sorgulayan birseye körü körüne baglanmayan pırıl pırıl insanlarsınız.İnkar etmeyin Kuranı.Kafanızın takıldıgı yerlerde sorun,arastırın.celiski var diye kendi icinizin bile kabul etmedigi seyi duvarlar örerek savunmayın.Yemin olsun ki sadece sizler icin bu kadar ugrasıyorum konularda yazıyorum.Hersey gönlünüzce olur umarım :) mutlu günler dilerim.

Sitelerde Paylaş

birseyin varlığını inkar ediyorsan yokluğunu kanıtlıyacaksın.Kurandan mantıgının almadıgı ayetleri getirip celiski diye yazmak kolay.Allahın olmadıgını kanıtla ? Kuran gibi bir kitap yaz ? 2013 te yaz ve 3400 senesinde hala gizemini korusun milyonlarca insan buna inansın bunu tartışsın. hadi bakalım.bırakınız efendim bu isleri.İnanmayın kimse bisey diyemez.ama Kuranı inkar etmeyin.inancı zayıf insanlarda bu akıntıya kurban gidebilir.yapmayın dostlar.bu mesajımdan sonra vay efendim Kuranda celiski var su var bu var.Degerli kardeslerim ben hicbirseye körü körüne baglanmam.Defalarca Kuranla ilgili felsefe seminerlerine gittim.Sayısız Profesorlerle Kuranı tartıstım.Yıllarımı verdim buna.Ve sundan adım gibi eminim ki KURANDA HİCBİR CELİSKİ/HATA YOKTUR.Kuranda birsey varsa olması gerektigi icin vardır.eğer yoksa olmaması gerektigi icin yoktur.eksik degildir.kimsenin inancı beni ilgilendirmez.lütfen yanlıs anlamayın dostlarım.ben arastırdım ben biliyorum tarzı konusucak egoist biri asla degilim.bunu yazma geregi duydum.Genc insanlarsınız. ve eminim ki sorgulayan birseye körü körüne baglanmayan pırıl pırıl insanlarsınız.İnkar etmeyin Kuranı.Kafanızın takıldıgı yerlerde sorun,arastırın.celiski var diye kendi icinizin bile kabul etmedigi seyi duvarlar örerek savunmayın.Yemin olsun ki sadece sizler icin bu kadar ugrasıyorum konularda yazıyorum.Hersey gönlünüzce olur umarım :) mutlu günler dilerim.

shima kardeş o zaman bende diyorum ki evreni bir fahişe yarattı ve bizi imtihan ediyor hadi bunu olmadığını kanıtla.Kanıtlayamıyorsan demekki evreni bir fahişe yarattı.
Sitelerde Paylaş

Biri müslümansa ahmaktır,ahmaksa müslümandır,cahilse müslümandır,müslümansa cahildir.

Çünkü,var olan bir şeyin inkar edilebileceğini bilmezler,ve olmayan şeyi inkar ediyorsunuz diye ahmakça konuşurlar.

Ayrıca yok olan bir şeyin kanıtlanamayacağını, ancak var olan bir şeyin kanıtlanabileceğini,ve bir iddiayı(allah ,usc,zeus vs.)ortaya atanın iddiasını ispatla mükellef olduğunu bilmeyecek kadarda salaktırlar.

Kısacası,müslümanlığın(ahmaklığın) gereği yok.

İddia ettiğiniz şeyin varlığı ispatlanmadığı müddetçe,yani allah denen şeyin varlığı kanıtlanmadığı sürece allah denen hayal ürününe anlam yüklemeniz ve bu hayal ürününü inkar ediyorsunuz demenin ahmaklığa devam etmek olduğunu anlayınız.

Sitelerde Paylaş

ben görmüyoırum o zaman Allah cc h yoktur der (haşa)

Halbu ki Allah şiddeti zuhurundan gizlenmiştir. Yani apaçık görüldüğü halde kendini gizlemiş bu yolla insanları imtihana sokmuştur

ayrıca insan 7000 ile 1000 hz dalgfa boyu arası ışınları görür bu değerler dışını kızıl ötesi ve mor ötesini göremez

aptallar ben görmüyorum öyleyse yok der

• Hz frekans birimidir, dalga boyunun birimi metredir.
  • Insan gozu yaklasik 400-700 nm araligindaki isigi gorebilir.
  • Gorunur isik tayfinin hemen altida ve hemen ustunde sirasiyla kisilotesi ve morotesi isiklar vardir, tebrikler, bu defa dogru :-)
  • Gunumuzde en dusuk frekansli radyo dalgalarindan en yuksek enerjili gamma isinlarina kadar butun araligi algilayabilen dedektorlerimiz var ve yine de allaha dair bir bulgu yok. Allah su frekanslar araliginda isin yayiyor diyemiyoruz.
  • Insan gozu cok dar bir araligi gorebildigi icin insan gozu eger yaratildi ise gormek icin degil gormemek icin yaratilmistir. Ateistler allahi goremiyoruz derken ciplak gozle gormekten degil, herhangi bir sekilde onu algilayamiyoruz/olcemiyoruz demek istiyorlar.

Ateistlere aptal diyip boyle bir mesaj atman ironik olmus :-) Dinime kufreden musluman olsa :-)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...