Jump to content

Logo dizaynı

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Web sayfaları için logo dizaynından anlayan var mı aranızda?

Bilim ve Din sayfam için logo hazırlayacak birini arıyorum. İnternette logo dizaynı yapan sayfalar var. Onların bazısıyla bağlantı kurdum. Aranızdan bu işi yapabilecek olan varsa, onunla çalışmayı tercih ederim. (Bu işi hali hazırda ücretli yapan biriyse, ücretli olarak, değilse şimdilik ücretsiz olarak).

Ayrıca, eğer kısa zamanda etkili bir iş çıkaran birini bulursam, ileride paralı logo işleri de sağlayabilirim kendisine. Arada bir o tür gereksinimler çıkıyor. Ayrıntısını kendisine anlatırım.

Sitelerde Paylaş

Bağbozan ve Comforably Numb,

Teşekkürler.

Bu işi normalde parayla yapmasa da, birikim açısından profesyonel diyebileceğimiz bir arkadaş Bilim ve Din'in logosu konusunda yardımcı olmayı teklif etti.

Sizlere ise başka bir sorum var. Özel mesaj ile soracağım.

Sitelerde Paylaş

http://logo-design-software-review.toptenreviews.com/

Bu adresten Logo Design Studio ve LogoMaker programlarını öneriyorum.

İkisini de kullandım. İkisi de tüm geometrik şekilleri, yazı fontlarını, renk ve gölgelendirme ve kanvasları içeriyor.

Herhangi birinde 5-6 tane tasarla içlerinden birini seç.

Sitelerde Paylaş

Bu arada,

Logo da çözünürlük ve boyut çeşidine dikkat etmeni öneririm mantık.

Yani bir logoyu farklı çözünürlüklerde ve ebatlarda yap (veya yaptır)

En az 6-7 tane farklı çözünürlük ve ebatlar olsun.

Sitelerde Paylaş

kozmopolit,

Çok güzel bir logo hazırlamışsın. Arkaplan resmi çok hoş ve temaya uygun. Ama biraz önce sayfayadaki mevcut resimle değiştirip baktım, ve renkler sayfanın geri kalanıyla çok uyumlu gelmedi bana. Ayrıca, mevcut resmin köşeleri yuvarlak, bununki normal dikdörtgen gibi sivri. Sayfadaki diğer tüm köşeler yuvarlak olduğundan, öylesi daha çok uyacak.

Aslındaki aklımdaki daha çok mevcut mavi "header.jpg" resmine uyumlu bir logo. O renkle rahatça karışacak, fakat sol üst köşede (şu anda Bilim ve Din yazısının bulunduğu yerde) bilimi ve dini çağrıştıracak bir tema ve "Bilim ve Din" yazısının stilistik olarak yer alacağı bir logo.

Bulduğun background resmi çok hoşuma gitmesine rağmen, kullanınca sayfanın geri kalanına uymadı gibi gözüktü bana malesef.

Fakat önerin için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Email ile logo seçenekleri tartışıyoruz kendisiyle günlerdir. Gönderdiği bazılarını siteye koyup deneme de yapıyorum. Şu anda gönderdiklerinden biri var sitenin header'ında mesela. Ama transparent bir şekilde header'a koyunca background ile karışmayacak bir renkte olması lazım sanırım. Çünkü şu ankini o şekilde koyamıyorum. (Renkler karışıyor, logo kayboluyor o zaman).

Header'ın yeşil-mavi rengiyle iyi karışacak bir logo istedim ve bazı şeyler ortaya çıkardı arkadaş. Gerçi bilim ve din temasını çağrıştıran birşey de olmasını arzu ederdim ideal durumda, ama herşey bir arada olmuyor.

Daha henüz herşey sonuçlanmış değil, hala uğraşıyoruz.

Bu arada kendisi daha önce bazı videolarda falan bize yardım etmiş bir arkadaştır. Kim olduğunu burada söylememde bir sakınca görür mü görmez mi bilmiyorum. Bu yüzden bahsetmeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Email ile logo seçenekleri tartışıyoruz kendisiyle günlerdir. Gönderdiği bazılarını siteye koyup deneme de yapıyorum. Şu anda gönderdiklerinden biri var sitenin header'ında mesela. Ama transparent bir şekilde header'a koyunca background ile karışmayacak bir renkte olması lazım sanırım. Çünkü şu ankini o şekilde koyamıyorum. (Renkler karışıyor, logo kayboluyor o zaman).

Header'ın yeşil-mavi rengiyle iyi karışacak bir logo istedim ve bazı şeyler ortaya çıkardı arkadaş. Gerçi bilim ve din temasını çağrıştıran birşey de olmasını arzu ederdim ideal durumda, ama herşey bir arada olmuyor.

Bu arada kendisi daha önce bazı videolarda falan bize yardım etmiş bir arkadaştır. Kim olduğunu burada söylememde bir sakınca görür mü görmez mi bilmiyorum. Bu yüzden bahsetmeyeceğim.

Logoyu transparan yapıp da alttaki fonun üstüne oturt.

Paintte resim yapılmış gibi beyaz zemini görünüyor.

Ayrıca logo mobidik balinasını çağrıştırıyor :)

Sitelerde Paylaş

Komple bir header yapsın şu anki zaten klasik blog header'ı. din bilim temasını niye kullanmıyomuş ki, bu eklediğin logodaki tema neymiş ? ben bulamadım.

Sitelerde Paylaş

Logoyu transparan yapıp da alttaki fonun üstüne oturt.

Paintte resim yapılmış gibi beyaz zemini görünüyor.

İşte öyle yapınca logo background'a tamamen karışıyor. Onu dedim ya yukarıda zaten. Alt zeminin gözükmesi lazım tabi, ama logonun şu anki renkleri yüzünden sanırım (ya da neden bilmiyorum), transparan yapınca logo neredeyse seçilmiyor o zeminde.

Sitelerde Paylaş

Bahset canim sankim devlet sirri... :)

Sitelerde Paylaş

Komple bir header yapsın şu anki zaten klasik blog header'ı. din bilim temasını niye kullanmıyomuş ki, bu eklediğin logodaki tema neymiş ? ben bulamadım.

Aynı header dosyasını kullanmak istediğimi ben söyledim. Fakat logonun header'a uyumlu olmasını tercih ettiğimi söyledim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...