Jump to content

ayın ikiye yarıldığını hintliler tasdiklemiş

Recommended Posts

Sen en iyisi köyüne geri dön hemşerim bulunduğun yerin havası seni çarpmış.

Yada yazdığım ayeti nasıl inkar ettiğini söyle.

BİZ GÖĞÜ GENİŞLETİYORUZ

hiç bişey bilmezsiniz bi de atıp tutarsınız.

git elmalılının orjinal mealine bak.

başka meallere de bak.

bilim bulana kadar o ayete

senin dediğin anlamı veren kimse yok.

yok öyle işkembeden sallamak .

öğrenince gelin konuşuruz. ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

BİZ GÖĞÜ GENİŞLETİYORUZ

Yani genişletmeye devam ediyor;

Bu durumda sonraki ayeti ele alırsan "Biz yeri döşüyoruz" anlamı çıkar ki;

Bu durumda da yeri döşemeye devam ettiği anlaşılır.

Bir taraftan da "Yeri uçlarından eksiltiyor"

Yerin ucu nasıl oluyorsa!!

Eksilte eksilte bitiremedi herhalde "Gökler kadar hatta göklerden bile büyük yeri". :lol:

Sitelerde Paylaş
Bana ayetlerimi öğretiyosun ateist söylediğim gibi biz göğü genişletiyoruz.

47. Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz. *zariyat-47

Düşün bakalım nasıl çıkacaksın işin içinden.Bence en kolayı Allah vardır demek zorlamanın anlamı yok.

Dogru fakat orada korkutma var.

Kiyameten sonra,o gürdügünüz Göklerde:Cenet ve Cehenemi yaratacagiz.

Onlar ne kadar genis ve büyük olacaklarki,Gökleri genisletmemiz gerekecek anlaminda kulanilmis bir söz o.

E nasil baska türlü Mileti korkutup,Muhemed lafini gecirebilecekti.

Saygilar.

Dimension

Sitelerde Paylaş

Dimensiyon sen ilkokul öğrencisi olsaydın ve bu yazdıklarını din dersinde sadece öğretmenin gözüne girmek için söyleseydin en azından fikrin olduğu için aferin alırdın.

Ben o din öğretmenini cebimden çıkarırım eğer bişey söyleyeceksen tutarlı ciddi elle tutulur bi tarafı olsunda haksız olduğunu ortaya koyayım Yazdıkların yorum yapacak ciddiyette değil.

Hadi sanada sorayım murtet sende cevap ver bu ayette ki ifadenin göğü genişletiyoruz olduğunu ispat etsem iman edecekmisiniz evet yada hayır deyin.

Sitelerde Paylaş
Dimensiyon sen ilkokul öğrencisi olsaydın ve bu yazdıklarını din dersinde sadece öğretmenin gözüne girmek için söyleseydin en azından fikrin olduğu için aferin alırdın.

Ben o din öğretmenini cebimden çıkarırım eğer bişey söyleyeceksen tutarlı ciddi elle tutulur bi tarafı olsunda haksız olduğunu ortaya koyayım Yazdıkların yorum yapacak ciddiyette değil.

Hadi sanada sorayım murtet sende cevap ver bu ayette ki ifadenin göğü genişletiyoruz olduğunu ispat etsem iman edecekmisiniz evet yada hayır deyin.

O Zaman senin bana,Allhin niye Gökleri ve Evreni genisletme ihtiyaci duydugunu anlatabilirmisin.

Insanlara ve Cinlere Dünya yetip de artiyor.Evrenin genisligi Dünyaya kiyasla 1Milyar mislinden daha büyük.Simdi her Gezegene yasayan bana ibadet edenler yaratacagim yaratiklarim Evrene sigsin diye genisletiyorum deseydi.Tamam diyecegim.

Lütfen bir yaziyi alip önce düsünün :bir sey yapan amacsiz bilincsiz yapmaz.

Anlat bakalim niye Allah Gökleri;evreni genisletme ihtiyaci duyuyor.

Iste buna cevap vermen lazim.Bol keseden atip,3 kelimeye inandim ama neden diye aciklayabilmen lazim.

Saygilar.

Dimension

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrenin genisligi Dünyaya kiyasla 1Milyar mislinden daha büyük.

Önce bunu düzeltelim evrenin genişliğini dünyayla kıyaslayacak bi rakam yok,evrenin genişliği tespit edilemediğinden değil rakamların yetmeyeceğinden biraz mübalağa yaptım ama hakikatide var.

Önce sen benim soruma cevap ver sonra ben senin aklının en ücra köşesindeki soruları bile yanıtlarım.

Ordaki İfade göğü genişletiyoruz iste iman edecekmisiniz bu soruya cevap verecek ebu cehil gibi mert bi kafir yokmu.

Evet yokluktan varlığa meselesinden sonra bu ayetinde ateistleri ızdırap içinde bıraktığının farkındayım.

Sitelerde Paylaş
Evrenin genisligi Dünyaya kiyasla 1Milyar mislinden daha büyük.

Önce bunu düzeltelim evrenin genişliğini dünyayla kıyaslayacak bi rakam yok,evrenin genişliği tespit edilemediğinden değil rakamların yetmeyeceğinden biraz mübalağa yaptım ama hakikatide var.

Önce sen benim soruma cevap ver sonra ben senin aklının en ücra köşesindeki soruları bile yanıtlarım.

Ordaki İfade göğü genişletiyoruz iste iman edecekmisiniz bu soruya cevap verecek ebu cehil gibi mert bi kafir yokmu.

Evet yokluktan varlığa meselesinden sonra bu ayetinde ateistleri ızdırap içinde bıraktığının farkındayım.

Ja tamam sen Iman etinya.Niye iman etin.Sana bu Evrenin genisletilmesi ne gibi bir fayda sagliyor.Sebebi ney??

Bak ben sana anlatayim neden.

Gökyüzünde ne kadar cok Yildiz olursa siz kularima kandil olur,gece daha aydinlik daha sefak ve ferah olur diye.Evreni genisletip yeni gezegenler,Yildizlar yaratiyorum.

Allah ikide birde genisletiyor deseydin.Biraz akla mantiga uygun bir sey yazmis olurdun.Hic olmazsa,Fantasili biri derlerdi.Fakat sen

Basarilar.Olsun Komedyenlik de iyidir.

Sitelerde Paylaş
Bir taraftan da "Yeri uçlarından eksiltiyor"

Yerin ucu nasıl oluyorsa!!

Eksilte eksilte bitiremedi herhalde "Gökler kadar hatta göklerden bile büyük yeri". :lol:

yeri uçlarından eksiltmeyi de günlerin kısalmasına yoruyorlar.

yada karaların yüz ölçümünün sürekli azalmasına.

bilim bişeyler buluyor,

bunlarda istedikleri yere çekiyorlar.

ama ne kadar komik bir durumda olduklarınn

farkına varamıyorlar. ;)

Sitelerde Paylaş
Murte3d sana o ayetin göğü genişletiyoruz olduğunu ispat etsem iman edecekmisin.Soruma evet iman ederim yada hayır öyle olsada iman etmem de,kısaca evet yada hayır de sakın başka bişey söyleme.

al bakalım çok ama yanlış bilen,

bundan sonra artık ötmezsin umarım. ;)

Diyanet İşleri

Göğü, gücümüzle Biz kurduk; şüphesiz biz onu genişleticiyiz.

Diyanet Vakfı

Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz.

Orjinal Elmalılı Hamdi

Bir de Semaya bakın biz onu kuvvetle bina ettik ve şübhe yok ki biz çok vüs'a malikiz

Sadeleştirilmiş Elmalılı Hamdi meali 1

Bir de göğe bakın Biz onu kuvvetle bina ettik ve şüphe yok ki Biz onu genişletmeye de malikiz.

Sadeleştirilmiş Elmalılı Hamdi meali 2

Biz göğü kudretimizle bina ettik. Hiç şüphesiz biz, çok genişlik ve kudret sahibiyiz.

Seyyit Kutup

Göğü gücümüzle biz kurduk; şüphesiz biz onu genişleticiyiz.

İbn-i Kesir

Göğü gücümüzle Biz kurduk. Ve muhakkak ki Biz, genişleticiyiz.

Suat Yıldırım

Göğü Biz çok sağlam bir şekilde bina ettik, onu genişleten Biziz. Çünkü Biz geniş kudret ve hakimiyet sahibiyiz.

Tefhimu'l-Kur'an

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz biz, (onu) genişletici olanlarız.

Süleyman Ateş

Göğü sağlam yaptık, biz genişleticiyiz (kudretimiz geniştir, göğü öyle genişleten biziz).

Abdülbaki Gölpınarlı

Ve biz, gökleri kurduk kudretle, onlardan daha üstününü, daha büyüğünü kurmaya da gücümüz yeter.

hani nerde eski meallerde genişletmek?

sahtekarlıklara bile bile ortak olmayın. :angry:

Sitelerde Paylaş
Sen bu ayetleri görmeden önce ben kaç sefer hatim etmiştim ateist,soruma neden cevap vermiyosun sana ispat edersem iman edecekmisin onu söyle bana havanda su dövdürme.

sen kendini ne sanıyorsun?

hatim edeceğine cevap ver. :angry:

ben görmeden önce hatim etmişmiş...

bak bak,

ben annemin karnından dinsiz mi doğdum?

ispat edersen iman etmeyeceğim.

ispat da edmezsin zaten.

çünkü islamdaki tek tartışılır nokta bu değil.

sanki tek sorun bu ayetteymiş gibi davranıp da blöf yapma.

ispat et bir daha sana bu forumda itiraz etmeyeceğim.

yada bu forumda artık yazmaycağım.

buyur ispatla. :P

sen bu megalomanlığınla,

çok yaşamazsın.

sanki biz yeni okuyoruz bu ayetleri.

yukarda da din kültür öğretmeni cepten çıkarıyordun.

24 yaşındayım ben ve

16-17 yaşımdan beri bunlardan haberim var.

h yahya beynime az tecavüz etmedi.

bi halt bildiğini iidia etmen yeterli değil.

ispatla yazmayacağım burda artık.

buyur meydan senin... ;)

Sitelerde Paylaş

Peki şunu söyle o zaman ispat edersem neden iman etmeyeceksin sen iman etmemeyemi kayıtsız şartsız iman ediyosun.

En azından bana mantıklı olanı kabul edeceğine dair bi işaret ver böyle konuşarak bana diyorsunki sen gözümün önünde mezardan insanları diriltsen yinede iman etmem.

Sen iman edecek olsaydın yazardım buraya,senin için faydası yoksa bekleyeceksin başlık açıcam o zaman okursun.

Sitelerde Paylaş
Peki şunu söyle o zaman ispat edersem neden iman etmeyeceksin sen iman etmemeyemi kayıtsız şartsız iman ediyosun.

En azından bana mantıklı olanı kabul edeceğine dair bi işaret ver böyle konuşarak bana diyorsunki sen gözümün önünde mezardan insanları diriltsen yinede iman etmem.

Sen iman edecek olsaydın yazardım buraya,senin için faydası yoksa bekleyeceksin başlık açıcam o zaman okursun.

sana iman etmememin gerekçesini söyledim.

sorun bir iki değil ki.

ben islamı tümden reddeli 6 ay olmadı.

forumda varlığım da iki ayı geçmez.

yaralarım çok taze.

ancak var olduğuna ikna olduktan sonra,

aklımdan zorum yok benim allaha isyan edecek.

sorun şu:

muhammedin din diye sunduğu şeyi

ben inandırıcı bulmuyorum.

islamdaki tek açmazım bu olsaydı,

yani bu ayet,

elbette iman ederdim ispatlaman halinde. ;)

Sitelerde Paylaş

Bu ayet sorun-açmaz değilki delil,sorun dediğin şeyler başka(sana göre).

Efendimizin evlatlığıyla evlenmesi,çok kadınla evlenmesi.

Kadına uygulanan muamele.

El kesme cezası,recm,idam.

Farklı mezhepler,efendimiz vefat edince müslümanlar arasındaki savaşlar,ayetlerde sana göre çelişki gibi görünen cümleler.

Ayetlerle çelişiyor gibi görünen hadisler,hadisler arasındaki çelişkiler.

Değişik hadisler(köpeklerin-kertenkelelerin öldürülmesi)

Dünyadaki gelir dağalımı insanların acı çekmesi.

Müslümanların dünyadaki durumu.

Bunlar kadar yada daha az ekleyebileceğin başka şeyler.

Sen zannediyorsunku bunları sadece kendin düşünüyorsun,diğer müslümanlar hiçbirşeyi bilmiyor düşünmüyor sorgulamıyor sen yeni bişey bulduğunu sanıp kendini müslümanlardan farklı görüyosun halbuki bir çok müslüman senin gibi bunları düşünerek gelmiş geldiği yere.

Sana garanti veririmki bu yazdıklarım,bilen herkesin aklını kurcalamıştır

Bak kardeşim dün gece düşünüyordum uyumaya çalışırken

Akşam uzak bakkala gittim gelirkende kestirme olsun diye bahçelerin ağaçların olduğu yerden geldim ufakken oyun oynadığımız yerlerdi(oturduğum yer kıyı semti)Sonra düşünürken etrafta hiç köpek olmadığı aklıma geldi biraz daha zorladım kendimi evet daha geçen seneye kadar köpekler gruplar halinde gezerdi demekki belediye toplamış öldürmüş hepsini sonra köpek toplama merkezi aklıma geldi(aksaraya arabanının cam düğmesini bulmaya gitmiştim geçerken tabelayı görünce uğramıştım)kalenin içinde bi yerde her taraf köpek dolu içerside barınağın dışıda bi kaç tane görevli var,karşılıklı büyük kafesler içerisinde bi sürü köpek kafeslerin önündede köpekler.

Ben içeri adım attım kafeslerin önünde yürümeye başladım kıyamet koptu,bağlı olmayan köpeklerin arasından yürüdüm korkarak, görevliler bişey olmaz diye bakıyolar ama biri saldırabilir,kafestekiler zaten havlıyo.

Bi kadın vardı sakat bi köpeğe araba bağlamaya uğraşıyodu,bütün köpeklere acıdım acı çekiyolardı pisliğin içinde, zamanında 10 tane köpeğin yaşamasına izin verilmeseydi ordaki belki 200-300 köpek acı çekmeyecekti.

Efendimizin(bekçi yada çoban köpekleri hariç)bütün köpeklerin öldürülmesine dair verdiği emir ne kadar doğruymuş.(uyuşturup kısırlaştırma diye bişey yoktu)

Bütün meselelerin hepsinin elimize bakıyormuşuz gibi net açıklamaları izahları var ben hepsine cevap buldum sen bulamadıysan senin sorunun islamın Allahın peygamberin değil.

Sitelerde Paylaş

elbette kurcalamıştır pek çoğunun kafasını.

bi kısmınınsa bunlardan haberi yok.

bi kısmına da basit bir iki klişe cevap yetiyor.

senelerce ben bunların içinde kendimi inanamaya zorladım.

o gün beni kısmen tatmin eden cevaplar şimdi mesnetsiz,

dayanaksız geliyor. ;)

köpeklerin öldürülmesiyle ilgili meselede

hadis rivayetlerinde olayın gerekçesi

senin dediğin sebeplere bağlı bi şekilde geçeydi,

haklı olabilirdin.

ben müsnedde yada maliğin muvattasında olabilir,

siyah köpeklerin şeytan oldukları gibi bi kısmı hatırlıyorum.

yani gerekçe senin dediğin gibi olaydı,

belki ilerde daha fazla sorun olmamaları için mümkün mertebe

acı çektirmeden öldürülmeleri makul karşılanabilirdi.

gerçi bu da yarı bir tartışma konusu olabilir,

ancak ben bunu anlayabilirdim. ;)

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu bana sor istersen kptrr.

Ben de aynı soruyu sana soracağım.

O ayette "biz evreni genişletiyoruz" anlamı yoksa sen Muhammed'e kulluk etmekten vaz geçecek misin?

Sitelerde Paylaş

Mantıksızlık yapıyosun pante o ayet senin dediğin gibiyse imansızlığa delil olmaz.

Ama benim dediğim gibiyse ki öyle Allahın varlığının kesin ispatlarından birisi.

Sen buna benzer şunu söyleyebilirsin(tersten)ben sana varolan herşeyin kendi kendine oluştuğunu durup dururken kendi kendine var olduğunu ispat etsem bütün inançlarından vazgeçecekmisin.

Ben sizin gibi kıvırmam kıvranmam inancımdan eminim,siz emin olmadığınız için kptrr sen dediğini ispat et iman edicez diyemiyorsunuz.

Hadi sen söylediklerimi ispat et farzı muhal ben de inaçlarımdan vazgeçicem.

Şimdi sıra sende o ayeti ispat edersem müslüman olacakmısın yada dediğim gibiy olsa bile müslüman olmayacaksan ayeti bana şu haliyle (göğü genişletiyoruz)açıkla neden böyle olsa bile küfründe ısrar edersin.

Sitelerde Paylaş
Mantıksızlık yapıyosun pante o ayet senin dediğin gibiyse imansızlığa delil olmaz.

Ama benim dediğim gibiyse ki öyle Allahın varlığının kesin ispatlarından birisi.

Ben seni imansızlığa davet etmiyorum.

Kalın olarak yazdım anlayasın diye.

"Muhammed'e kulluk etmekten vaz geçecek misin?" dedim.

Çünkü o sizi kulları olarak görüyordu ve Kur'an'da böyle yazmıştı.

Kabul ediyorsan uğraşmaya vakit ayırayım. Yoksa bu konu hakkında daha önce birkaç kez yanıt verdim, araştırır bulursun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...