Jump to content

Siz ispatladınız da biz mi inanmadık.

Recommended Posts

Arkadaşlar ben hayal kurmasını ve düşünmeyi seven birisiyim. Öldükten sonra sonsuza kadar yok olmak düşüncesi korkunç geliyor. Şahsen ölümden sonra bir yaşam olsa cehenneme gitmeyi bile tercih ederim sonsuza kadar yok olmaktansa daha iyidir. Ama bakıyorum Allah’ın tek ispatı Kuran’a bir türlü inanasım gelmiyor. İspatlayın Kuran’ın Allah’ın kelamı olduğuna inanalım. Size bir tercih hakkı verseler sonsuza kadar yok olmak mı yoksa cehennemde sonsuza kadar acı çekmek mi hangisini tercih ederdiniz?

tarihinde synapsis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz YARATICININ olmadıgını ispatladınız da, biz mi ateist olmadık..

Yaratıcının olmadıgına dair tek bir argümanınız yoktur.

Ama Yaratıcının varlıgının şüphesiz olduguna dair bir cok arguman bulabılırsın...

kuranın yalan olduunu defalarca ispatladık.....

sen gel DEİST ol :)

Sitelerde Paylaş

kuranın yalan olduunu defalarca ispatladık.....

sen gel DEİST ol :)

Kusura bakma ben sizin o meşhur ispatlarınızı(!) bildiğimden ötürü oldugum yerden şüphe duymuyorum...

Deistlerin TANRISI bana hep sacma gelmiştir...

Herşeyi yarat ve başıboş bırak :D

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben hayal kurmasını ve düşünmeyi seven birisiyim. Öldükten sonra sonsuza kadar yok olmak düşüncesi korkunç geliyor. Şahsen ölümden sonra bir yaşam olsa cehenneme gitmeyi bile tercih ederim sonsuza kadar yok olmaktansa daha iyidir. Ama bakıyorum Allah’ın tek ispatı Kuran’a bir türlü inanasım gelmiyor. İspatlayım Kuran’ın Allah’ın kelamı olduğuna inanalım. Size bir tercih hakkı verseler sonsuza kadar yok olmak mı yoksa cehennemde sonsuza kadar acı çekmek mi hangisini tercih ederdiniz?

Ben hep şöyle düşünüyorum.İlk hatırladığın anı en erken ne zamandır ? Benim aşşağı yukarı 4 5 yaşlarım diyelim öncesinde birşey hatırlıyormuyum doğumdan öncesi varmı ? Tabiiki yok ve ölümde böyle olacak diye düşünüyorum yani fiziksel olarak enerjin bitti pil bitti herşey bitti.Diğer bahsettiklerin ise tamamen insan beyninde olup biten şeyler kuran toplama bir kitap tıpkı ondan öncekiler gibi biraz şiir birazda muhammedin günlüğü işte sana kuran.Dahası dünyadaki bu kadar kötülüğü gerçekten yaratan varsa ve suçsuz yere bile bile insanları cezalandıran bir güç varsa orada yapacağım ilk iş suratına tükürmek olur.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ben sizin o meşhur ispatlarınızı(!) bildiğimden ötürü oldugum yerden şüphe duymuyorum...

e soru sorduk sana cevap alamadık?...sen hala tırıvırı ediosun...

söle bana 1400 sene öncesinde kutublarda, saat yok güneş işe yaramıo...nasıl namaz kılınacak -oruç tutulacaktı ?....ordakiler muafmıydı ibadetlerden ?

buyur mantıklı cevap ver ?

Sitelerde Paylaş

bişi daha sölicem bu arada....

kuranda cennet neden "altından nehirler akan cennetler" olarak tasvir edilir ?

çünkü o dönemlerde araplar vaha denen bölgelerde yaşarlardı.....

nehirler vs de yoktu etrafta......var olan nehirler yer altında idi...bazı yerlerde yeryüzüne çıkan su kaynakları çöllerde vahalar oluştururdu....

arap çöllerine bakarsak eğer...birbirinden bağımsız vaha larda kurulan şehirlerden oluşur.... her vaha da aslında birer yer altı su kaynağında kurludur......

yer üstünde akıp giden nehirlerden haberi olmadığı için o dönemde mekkedekilerin.......cennetleri de böle

birbirinden bağımsız ve altlarından "bal , su , şarap" akan nehirler olarak tasvir edilmiştir......sebeb budur.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hristiyan, yahudi veya müslümanların tanrısı çok mantıklı sanki, nedense elçilerini hep ortadoğudan ve yahudilerden seçer, geleneği bozan Muhammed olmuş. Gerçi onun da kökü İsrailoğullarına dayanıyor ya.

Sitelerde Paylaş

e soru sorduk sana cevap alamadık?...sen hala tırıvırı ediosun...

söle bana 1400 sene öncesinde kutublarda, saat yok güneş işe yaramıo...nasıl namaz kılınacak -oruç tutulacaktı ?....ordakiler muafmıydı ibadetlerden ?

buyur mantıklı cevap ver ?

Bunun cevabı senı müslüman mı edecek :D yoksa camura mı yatıyorsunuz...

Fıravunun Hz Musaya sordugu soru gıbı...

O da cevabının derdınde degıl amac camura yatmak :D

''Taha suresi ayet 51''

''Firavun, “Ya geçmiş nesillerin hâli ne olacak?” dedi.''

(Fıravun geçmiş nesillerin derdinde değildi, almış oldugu cevaptan sonra Fıravunluguna devam ettı zaten... :D )

(Nur suresi ayet 54)

''De ki: «Allah'a itaaat edin; Peygambere itaat edin.» Eger yuz cevirirseniz, bilin ki o Peygamber, kendisine yukletilenden ve siz de kendinize yukletilenden sorumlusunuz. Eger O'na itaat ederseniz dogru yolu bulursunuz, Peygambere dusen sadece, apacik tebligdir.''

Eger namaz emrını ve nasıl kılınacagı hakkındakı teblıgı ve bunun zamanlamasını bılmıyor iseler bu onlara yüklenmemiş demek oluyo...

tarihinde Tabipp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başıboş olması neden seni bu kadar korkutuyor illa koyun gibi olayım beni güdsünler psikolojisimi yukarıda allah aşşağıda tayyip insan olan buna karşı durur.

Sitelerde Paylaş

Başıboş olması neden seni bu kadar korkutuyor illa koyun gibi olayım beni güdsünler psikolojisimi yukarıda allah aşşağıda tayyip insan olan buna karşı durur.

Herseye bakınca gördüğüm o olaganustu gücün böyle sacma bı hareket yapmasını bekleyemem...

Herseyı süper bır halde Yarat sonra başıboş amacsız bırak :D

Sitelerde Paylaş

Herseye bakınca gördüğüm o olaganustu gücün böyle sacma bı hareket yapmasını bekleyemem...

Herseyı süper bır halde Yarat sonra başıboş amacsız bırak :D

Bana kalırsa biraz şizofrenik bir yaklaşım bu baktığın heryerde ne olağanüstülük görüyorsun bilemiyorum ama bir çoğunun mantıklı bilimsel açıklamaları var.Hayal aleminde uyuşturucu asit almış gibi takılıyorsunuz bende bakınca o güzellikleri görüyorum ama olağanüstülüğe gerek görmüyorum.Herşeyi süper derken açlık sefalet savaşlar hastalıklar küresel ısınma küresel soğuma kuraklık seller yangınlar yanardağ patlamaları süper olanlara bunlarda dahilmi?O süperlik olsa olsa senin beyninin içinde başka yerde olamaz.Halüsinojenik.

Sitelerde Paylaş

Bunun cevabı senı müslüman mı edecek :D yoksa camura mı yatıyorsunuz...

Fıravunun Hz Musaya sordugu soru gıbı...

O da cevabının derdınde degıl amac camura yatmak :D

''Taha suresi ayet 51''

''Firavun, “Ya geçmiş nesillerin hâli ne olacak?” dedi.''

(Fıravun geçmiş nesillerin derdinde değildi, almış oldugu cevaptan sonra Fıravunluguna devam ettı zaten... :D )

(Nur suresi ayet 54)

''De ki: «Allah'a itaaat edin; Peygambere itaat edin.» Eger yuz cevirirseniz, bilin ki o Peygamber, kendisine yukletilenden ve siz de kendinize yukletilenden sorumlusunuz. Eger O'na itaat ederseniz dogru yolu bulursunuz, Peygambere dusen sadece, apacik tebligdir.''

Eger namaz emrını ve nasıl kılınacagı hakkındakı teblıgı ve bunun zamanlamasını bılmıyor iseler bu onlara yüklenmemiş demek oluyo...

mantıklı izah et o bölgelerde nasıl namaz kılınır---oruç tutulur....tamam la geri dönecem islama hadi ?....bu şeref de sana nasip olur hem fena mı?=?==

bi de...kurandan nice yüzyıllar sonra amerika keşfedildi.....o döneme kadar amerikada yaşayanlar vardı...onların kurandan da haberi yoktu..amerika keşfedilip

de ordakilerin kuranla tanışmasına kadar geçen süre içinde .....bunlar cennetlikmidirler ne olursa olsun ? durumları nedir bunların ?

Sitelerde Paylaş

mantıklı izah et o bölgelerde nasıl namaz kılınır---oruç tutulur....tamam la geri dönecem islama hadi ?....bu şeref de sana nasip olur hem fena mı?=?==

bi de...kurandan nice yüzyıllar sonra amerika keşfedildi.....o döneme kadar amerikada yaşayanlar vardı...onların kurandan da haberi yoktu..amerika keşfedilip

de ordakilerin kuranla tanışmasına kadar geçen süre içinde .....bunlar cennetlikmidirler ne olursa olsun ? durumları nedir bunların ?

Senın müslüman olup olmaman derdinde değilim bundan emin ol...

Herşey acıkca ortadadır ve dınde zorlama yoktur ...

Herkes kendı kararını vermelıdır...

Namaz, yön, vakıt ile ilgili bilgileri edindıkten sonra namaz kılmaları gerektıgını söyledım..(yüklenmedıklerınden sorumlu olmazlar bu kadar basıt)

Şımdı herturlu ımkan var , şimdi herturlu namaz kılınabılır...

Amerıka kıtasının kesfınden önce o kıtada yaşayanlar gibi vahıyden habersız olan tüm insanlar ıcın şu ayet acık bır cevap verıyor zaten:

''“Biz elçi / peygamber göndermeden kimseye azap edecek değiliz.”(İsra suresi ayet 15)

Sitelerde Paylaş

Senın müslüman olup olmaman derdinde değilim bundan emin ol...

Herşey acıkca ortadadır ve dınde zorlama yoktur ...

Herkes kendı kararını vermelıdır...

Namaz, yön, vakıt ile ilgili bilgileri edindıkten sonra namaz kılmaları gerektıgını söyledım..(yüklenmedıklerınden sorumlu olmazlar bu kadar basıt)

Şımdı herturlu ımkan var , şimdi herturlu namaz kılınabılır...

Amerıka kıtasının kesfınden önce o kıtada yaşayanlar gibi vahıyden habersız olan tüm insanlar ıcın şu ayet acık bır cevap verıyor zaten:

''“Biz elçi / peygamber göndermeden kimseye azap edecek değiliz.”(İsra suresi ayet 15)

saat şimdi var yaygın...o zamanlarda yoktu....ama o zamanlarda namaz - oruç vardı....

amerikada yaşayanlar konusunda ise....e madem keşke hep beraber orda doğsaydık...muhammed arabistanda kendi kabilesiyle uraşırdı...biz de otomatikman muaf olurduk her bi halttan öle mi olurdu :D

marsda da koloni kurma sevdası var şimdilerde insanlarda...kurarlarda yakında..

orda namaz kılmak istesek nereye dönecez? yeni kabe mi yapacaz orda?

uzayda namaz kıldı birileri ... o nereye döndüydü acaba ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...