Jump to content

Siz ispatladınız da biz mi inanmadık.

Recommended Posts

saat şimdi var yaygın...o zamanlarda yoktu....ama o zamanlarda namaz - oruç vardı....

amerikada yaşayanlar konusunda ise....e madem keşke hep beraber orda doğsaydık...muhammed arabistanda kendi kabilesiyle uraşırdı...biz de otomatikman muaf olurduk her bi halttan öle mi olurdu :D

marsda da koloni kurma sevdası var şimdilerde insanlarda...kurarlarda yakında..

orda namaz kılmak istesek nereye dönecez? yeni kabe mi yapacaz orda?

uzayda namaz kıldı birileri ... o nereye döndüydü acaba ?

Firavunluğa devam :D

Sitelerde Paylaş

Şimdi buradan hareketle bilebildiğimiz kadarıyla Venüs te hayat yok o zaman yokmu diyeceğiz.Dünyada biz varız yaşam var bilinç var bu yüzden var Plüton da hiçbiri yok o yüzden yok.

Varlık var ıse var...

Var isek var...

Dunyamız var ıse var...

Venus var ise var...

Plüton var ise var...

Sitelerde Paylaş

Firavunluğa devam :D

bize deyip duruonuz ya..."hayal alemindesiniz" diye....şöle bi kalk ayağa...yukarı doğru yüksel ve ordan aşağıya kendine bi bak....hayalde yüzdüğünü göreceksin....

ama tabi canın yanacak biraz....ama değecek...gerçekleri göreceksin....

bu yükselme için korkularını bi yenmen gerek önce elbet...işte o korkularını yenmediğin sürece ise...gerçeği asla göremeyeceksin....

Sitelerde Paylaş

Bunun cevabı senı müslüman mı edecek :D yoksa camura mı yatıyorsunuz...

Fıravunun Hz Musaya sordugu soru gıbı...

O da cevabının derdınde degıl amac camura yatmak :D

''Taha suresi ayet 51''

''Firavun, “Ya geçmiş nesillerin hâli ne olacak?” dedi.''

(Fıravun geçmiş nesillerin derdinde değildi, almış oldugu cevaptan sonra Fıravunluguna devam ettı zaten... :D )

(Nur suresi ayet 54)

''De ki: «Allah'a itaaat edin; Peygambere itaat edin.» Eger yuz cevirirseniz, bilin ki o Peygamber, kendisine yukletilenden ve siz de kendinize yukletilenden sorumlusunuz. Eger O'na itaat ederseniz dogru yolu bulursunuz, Peygambere dusen sadece, apacik tebligdir.''

Eger namaz emrını ve nasıl kılınacagı hakkındakı teblıgı ve bunun zamanlamasını bılmıyor iseler bu onlara yüklenmemiş demek oluyo...

Firavun bile senden daha akıllıymış.

Sitelerde Paylaş

e soru sorduk sana cevap alamadık?...sen hala tırıvırı ediosun...

söle bana 1400 sene öncesinde kutublarda, saat yok güneş işe yaramıo...nasıl namaz kılınacak -oruç tutulacaktı ?....ordakiler muafmıydı ibadetlerden ?

buyur mantıklı cevap ver ?

Müslüman isterse uzayda bile namaz kılar. http://webtv.hurriye...on' alt=':)' />

Gerçi kıbleyi nasıl tespit etti bilinmez. Bana kalırsa baş aşağı kılmak gerekiyor. Birde uzay aracı bilmem kaç km hız ile seyhat ediyor. Zor durum.

Sitelerde Paylaş

O zaman varlıgını temellendır de görelım...

Yoksan yoktur :D

Ben varlığımı milyarlarca yılla temellendiriyorum üfürükçü teyzeler gibi ol dedi oldu ile değil.Ayrıca bugün Dünyada ki yaşamın Mars tan gelmiş olabileceğine dair bir tez ortaya atılmış eğer bu doğruysa Yaratıcı orada denedi baktı yemedi bide Dünya da deneyim demiş olmalı.Masallar güzeldir ama sadece öyle kaldıkları sürece çocuk tutturursa Alice in harikalar diyarına gidicem diye verirsin lsd mantarı gider görür gelir.Diğerlerinede verirsin din kitap baktığı heryerde onu görür.

Sitelerde Paylaş

Ben varlığımı milyarlarca yılla temellendiriyorum üfürükçü teyzeler gibi ol dedi oldu ile değil.Ayrıca bugün Dünyada ki yaşamın Mars tan gelmiş olabileceğine dair bir tez ortaya atılmış eğer bu doğruysa Yaratıcı orada denedi baktı yemedi bide Dünya da deneyim demiş olmalı.Masallar güzeldir ama sadece öyle kaldıkları sürece çocuk tutturursa Alice in harikalar diyarına gidicem diye verirsin lsd mantarı gider görür gelir.Diğerlerinede verirsin din kitap baktığı heryerde onu görür.

Baksen....

Zaten sizin sapmanızın nedenı düşüncelerinizin temelsiz olmasından kaynaklanıyor...

Marstan geldıgını farzedelım..

Pekı marsa nerden geldı?

Canlılık ıcın gereklı hammadde nerden geldı?

Netıce ıtıbarıyle bıgbang e kadar gıdeceksın ve öncesı hıclık olan bır durum ıle karsı karsıya kalacaksın...

''Ol dedi oldu'' nun gayet bılımsel oldugunu göreceksın...

Sen yokken senın BENLİĞİN yoktu, senın benlıgın bile ''Ol dedı oldu'' ya güzel bir örnek....

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben hayal kurmasını ve düşünmeyi seven birisiyim. Öldükten sonra sonsuza kadar yok olmak düşüncesi korkunç geliyor. Şahsen ölümden sonra bir yaşam olsa cehenneme gitmeyi bile tercih ederim sonsuza kadar yok olmaktansa daha iyidir. Ama bakıyorum Allah’ın tek ispatı Kuran’a bir türlü inanasım gelmiyor. İspatlayın Kuran’ın Allah’ın kelamı olduğuna inanalım. Size bir tercih hakkı verseler sonsuza kadar yok olmak mı yoksa cehennemde sonsuza kadar acı çekmek mi hangisini tercih ederdiniz?

Yok olmak ne yahu?

Bu bilinç pırıltısında sçok fazla kontrolün varmış da çok büyük bir kayıp yaşanacakmış gibi bir anlam veriyorsun kendine.

Sen nesin biliyormusun?

Bir saniye öncesi + şu an = şu andaki senin ben dediğin varlık.

Bir saniye öncesindne doğduğun ana kadar uzanan kısım ise senin altyapın oluyor.

İki saniyenin hesabına sonsuzluğa mı göz dikiyorsun? :)

Ne yok olacak ki dünyada?

İki saniyeyi bir araya getirip ben diye blink blink bakan bir bilinç mi?

Ölümü abartma.

Işıltı saçan sadece sen değilsin.

Sitelerde Paylaş

Siz YARATICININ olmadıgını ispatladınız da, biz mi ateist olmadık..

Yaratıcının olmadıgına dair tek bir argümanınız yoktur.

Ama Yaratıcının varlıgının şüphesiz olduguna dair bir cok arguman bulabılırsın...

Bütün müslümanlar tornadan çıkmış gibi ahmak.

Bu forumun en ahmağı da bu Tabipp

Yok olan bir şeyin ispatlanamayacağını ve bir iddiayı ,ortaya atanın ispatlamakla mükellef olduğunu bilmeyen ahmaktır.

Kanıtlanmadığı halde,bu hayal ürünlerine anlam yükleyenler duble ahmaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...