Jump to content

Türban Kadına Hakarettir!

Recommended Posts

İşte Rezilliğin geldi son nokta.

İKİ TEL KILI KAPATMAKLA NE MÜSLÜMAN OLUNUR NEDE AHLAKLI

Nİnemin örttüğü ve gelenek olan başörtüsüne kurban olan siz... yok 200 renkli allı-pullu TÜRBAN....yok şal....yok haşema....şimdi de bu.

ALLAH'ın tüm insanlığa göderdiği din "İKİ TEL KADIN SAÇINI KAPATIP" iffetli olunacak kadar küçültücü olamaz. Sapık düşünceli yobazların uydurması türbana dinde yer yoktur. Ama bu rezilliğinde artık bir sonu olmalı.

NE YANİ ALLAH İNSANLARI TÜRBANLA MI SINIYOR? KOMİKLEŞMEYİN ŞURADA.

sd1u7.jpg

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 208
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nİnemin örttüğü ve gelenek olan başörtüsüne kurban olan siz... yok 200 renkli allı-pullu TÜRBAN....yok şal....yok haşema....şimdi de bu.

ALLAH'ın tüm insanlığa göderdiği din "İKİ TEL KADIN SAÇINI KAPATIP" iffetli olunacak kadar küçültücü olamaz. Sapık düşünceli yobazların uydurması türbana dinde yer yoktur. Ama bu rezilliğinde artık bir sonu olmalı.

sd1u7.jpg

ben sizin neyi savunduğunuzu anlayamadım.. evet resimdeki saçmalık doğrudur demiyorum.. bu müslümana hiç ama hiç yakışmayan bir örtünme şeklidir..ALLAHın bize emrettiği örtünme şekli bu olamaz..siz bir başörtüsü ayeti olduğunu savunuyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

ben sizin neyi savunduğunuzu anlayamadım.. evet resimdeki saçmalık doğrudur demiyorum.. bu müslümana hiç ama hiç yakışmayan bir örtünme şeklidir..ALLAHın bize emrettiği örtünme şekli bu olamaz..siz bir başörtüsü ayeti olduğunu savunuyor musunuz?

Var hatta atayım bak Kuran'da türban felan yoktur kardeşim.

BU DİYANETİN Kİ.

NUR 31. Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah’a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.

---------------------------------------------------------------------------------- buda edip yükselinki.

İnanan kadınlara da söyle, gözlerini sakınsınlar, iffetlerini korusunlar ve açıkta olması gereken yerleri hariç, alımlı yerlerini göstermesinler. Örtülerini göğüslerinin üzerine kapasınlar. Vücutlarının alımlı yerlerini kimseye göstermesinler; ancak kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, kocalarının oğulları, kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kızkardeşlerinin oğulları, diğer kadınlar, cinsel iktidara sahip olmayan erkek hizmetkarlar ve işçiler ve kadınların cinsel yönlerini henüz anlamayan çocuklar hariç. Gizledikleri alımlı bölgelerini sergilemek/bildirmek için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar, topluca ALLAH’a yöneliniz ki başarılı olasınız.

Sitelerde Paylaş

öncelikle kuranda kapanmayla ilgili ayetlere bakmak lazımdır

ilk aklıma gelen

araf 26 şöyle

“Ey Ademoğulları !size çirkin yerlerinizi örtecek giysi ve kıyafeti indirdik. “der.

ve artık herkesin bildiği nur 31

“Mümin kadınlara da söyle; Bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar.

der müslümanların bu ayetide.

kendiliğinden görünenler kısmına özellikle dikkat etmek lazım!

ALLAH EĞER BAŞIN ÖRTÜLMESİNİ İSTESEYDİ ABDEST ALINIRKEN BAŞIN SIVAZLANMASI KELİMESİNİ İFADE EDEN RES KELİMESİ GİBİ BAŞ ÖZELLİKLE VURGULANIRDI. ANCAK BURADA HIMARA HİÇBİR TAKI KELİMESİ GETİRİLMDİĞİNDEN SADECE ÖRTÜ MANASI ÇIKAR

ANCAK BURADA HIMARA HİÇBİR TAKI KELİMESİ GETİRİLMDİĞİNDEN SADECE ÖRTÜ MANASI ÇIKAR. YANİ GÖĞÜSLERİN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİ)yaka açıklarına koysunlar. Süslerini şu kişilerden başkalarına göstermesinler; Kocaları… “. Ayette de görüldüğü gibi kapatılacak yerin yaka açığı olduğu bellidir. Hımar ile başı değil yaka açığının kapaması istenir.

başka bir ayet

“Ey Peygamber!Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle elbiselerini üzerlerine giysinler. Bilinip incitilmemeleri açısından bu daha uygundur. “

Gördüğünüz gibi ayetlerde türban, çarşaf, başörtüsü, peçe gibi kapanmalar geçmez. Bunlar birçoğumuzun dinde var olduğunu sandığı ama aslında dinde olmayan şeylerdir. Ancak insanlar örflerini, geleneklerini, kültürlerini dinselleştirdikleri zaman bu tip durumlar ortaya çıkar.

Şimdi ben bir soru sormak istiyorum sizlere basit bir soru

Atatürk inkilapları arasında olan şapka kanunun altında yatan gizli bir sebep vardır nedir bu göreniniz anlayanınız varmı?

Sitelerde Paylaş

Bakın şimdi olay şu ::Ayetlerde ne diyor başörtüleri ile göğüslerini örtsünler diyor dimi? Demekki o dönemde başörtüsü takıp göğüsü açık gezenler varmış. Onlar için başörtülerini göğüslerine kadar indirsinler diyor. VURGU YAPILAN YER GÖĞÜSTÜR

BAK DİN EVRENSELDİR EĞER ALLAH İNSANLARA BAŞÖRTÜSÜ TAKTIRMAK İSTESEYDİ.

"KADINLAR SAÇININ TEK TELİ GÖRÜNMEYECEK ŞEKLİNDE KAPANSINLAR" DEMEZMİYDİ?

Sitelerde Paylaş

Allah'ım ne büyüksün ki indirdiğin kitapta anlattıklarını kimse anlamıyor seni anladığını zanneden birbirine Müslümanlık bu değil, seninki yanlış diyen onlarca farklı Müslüman ortaya çıkartabiliyorsun!

Ben öyle türbanlılar gördüm ki, giydiği dar pantolonlarda, vajina girişinin tam şekli belli oluyordu!

Öyle türbanlılar gördüm ki, meme uçlarının tam şekli görünüyordu!

Ben, ne türbanlılar gördüm ki, anat girişlerinin tam şeklini gördüm!

Türbanlılar, fâhişeden de fâhişe gibi görünüm sergilediler!

Sitelerde Paylaş

Tebrik ederim, mümin dostum!

Başka bir konuda da belirttiğim gibi, "rban" takan kadınlar, "beleş fâhişe"dir! Nokta!

Örnek olarak da "en çok taptığım kadın"ı öne sürmüştüm: (Üvey) annemi!

Ne yani annenize fahişe mi diyorsunuz ? Ayrıca her kadını kastedemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

öncelikle kuranda kapanmayla ilgili ayetlere bakmak lazımdır

ilk aklıma gelen

araf 26 şöyle

“Ey Ademoğulları !size çirkin yerlerinizi örtecek giysi ve kıyafeti indirdik. “der.

ve artık herkesin bildiği nur 31

“Mümin kadınlara da söyle; Bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar.

der müslümanların bu ayetide.

kendiliğinden görünenler kısmına özellikle dikkat etmek lazım!

ALLAH EĞER BAŞIN ÖRTÜLMESİNİ İSTESEYDİ ABDEST ALINIRKEN BAŞIN SIVAZLANMASI KELİMESİNİ İFADE EDEN RES KELİMESİ GİBİ BAŞ ÖZELLİKLE VURGULANIRDI. ANCAK BURADA HIMARA HİÇBİR TAKI KELİMESİ GETİRİLMDİĞİNDEN SADECE ÖRTÜ MANASI ÇIKAR

ANCAK BURADA HIMARA HİÇBİR TAKI KELİMESİ GETİRİLMDİĞİNDEN SADECE ÖRTÜ MANASI ÇIKAR. YANİ GÖĞÜSLERİN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİ)yaka açıklarına koysunlar. Süslerini şu kişilerden başkalarına göstermesinler; Kocaları… “. Ayette de görüldüğü gibi kapatılacak yerin yaka açığı olduğu bellidir. Hımar ile başı değil yaka açığının kapaması istenir.

başka bir ayet

“Ey Peygamber!Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle elbiselerini üzerlerine giysinler. Bilinip incitilmemeleri açısından bu daha uygundur. “

Gördüğünüz gibi ayetlerde türban, çarşaf, başörtüsü, peçe gibi kapanmalar geçmez. Bunlar birçoğumuzun dinde var olduğunu sandığı ama aslında dinde olmayan şeylerdir. Ancak insanlar örflerini, geleneklerini, kültürlerini dinselleştirdikleri zaman bu tip durumlar ortaya çıkar.

Şimdi ben bir soru sormak istiyorum sizlere basit bir soru

Atatürk inkilapları arasında olan şapka kanunun altında yatan gizli bir sebep vardır nedir bu göreniniz anlayanınız varmı?

10 numara bir yazı olmuş. Bu kadar işte insanlar bunu anlamak istemiyor. Saçı çirkin yerlerden sayıyorlar ve ARAP geleneklerini sürdürmeyi istiyorlar kendi kafalarında din kuruyorlar halbuki olay çok basit.

Sitelerde Paylaş

Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler

bu nedir peki?

türkmen şimdi ayna karşısına geç üzerine bir gömlek giy ve gömleğin yaka kısmına yani kravat bağlanan yerinin hemen üstüne bir örtü kapat ve bak bakalım vücudunun neresi kapanmış olacak bi dene

Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorsun, iki tel yetmez.

Ahzab 59: Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Tanınmayacak şekilde giyinmeleri gerekir. Yani, burka, çarşaf+peçe veya astronot kıyafeti gibi bir şeyler gerekir.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın şimdi olay şu ::Ayetlerde ne diyor başörtüleri ile göğüslerini örtsünler diyor dimi? Demekki o dönemde başörtüsü takıp göğüsü açık gezenler varmış. Onlar için başörtülerini göğüslerine kadar indirsinler diyor. VURGU YAPILAN YER GÖĞÜSTÜR

BAK DİN EVRENSELDİR EĞER ALLAH İNSANLARA BAŞÖRTÜSÜ TAKTIRMAK İSTESEYDİ.

"KADINLAR SAÇININ TEK TELİ GÖRÜNMEYECEK ŞEKLİNDE KAPANSINLAR" DEMEZMİYDİ?

Sana inanamıyorum şuan Ateistik bir islam yaşıyorsun inan 3 vakitten sonra bide bu .Başka neler çıkacak bakalım .Ateistik müslim

Sitelerde Paylaş

Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler

bu nedir peki?

Türkemn şimdi ayna karşısına geç üzerine bir gömlek giy gömleğn yakasına yani kravat bağladığın yerin hemen üzerinden doğru bir örtü tut ellerinle aşağı doğru sal örtüyü bak bakalım nereni kapatacak o örtü. ayrıca açıkladığım üzere orda arapçasında HIMAR kelimesi geçer yani ÖRTÜ. OYSAKİ hımarürres gibi bir vurgulama yapmak tanrı için çok zor olmasa gerek. hem herşeyi bilen gören tanrı bukadarf basit bir vurgulama yapmayı unutmamış olsaydı ( unuttuğunu siz müslümanlar iddia ediyorsunuz ve bilmeden dini terk edip kafir oluyorsunuz :) ) sizde böyle düzeltmek zorunda kalmazdınız. yani koca allah bilememiş sizmi biliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

sd1u7.jpg

Ne yani Allah'ın istediği gibi kapanmıyorlar diye kızalım mı türbanlılara? Boşverin yahu doya doya suyunu çıkartsınlar İslam'ın. :)

Zaten şu haliyle çok sıkıcı biraz renk katsınlar...

Sitelerde Paylaş

Sana inanamıyorum şuan Ateistik bir islam yaşıyorsun inan 3 vakitten sonra bide bu .Başka neler çıkacak bakalım .Ateistik müslim

Yok ya senin beynin bulanmış yalanlarla aç iki Kuran oku doğrusunu öğrende gel. Bugünkü kapanma şekli nerede Kuran'ın neresinde yazıyor?

Sonuç olarak bütün bunları söylediğim bir arkadaşım beni hangi gruba koyacağını şaşırmakta, kafası karmakarışık olmaktadır. Çünkü beyni, ya siyah ya beyaz ilkesine göre çalışmak için koşullandırılmış, ara renklerde aynı bilgisyarların çalışma prensipleri gibi hata (error) vermektedir. İşte karşı olduğum nokta… işte gerçek cehalet…

Savunan ve savunmayanların oluşturduğu kutuplaşmış, cehalet dolu bu tablodan ne kadar uzak durabilirsem o kadar şanslıyım…

Sitelerde Paylaş

Ahzap 59

Yâ eyyuhen nebîyyu kul li ezvâcike ve benâtike ve nisâil mu’minîne yudnîne aleyhinne min celâbîbihinn(celâbîbihinne), zâlike ednâ en yu’refne fe lâ yu’zeyn(yu’zeyne) ve kânallâhu gafûren rahîmâ(rahîmen).

mealleri...

Diyanet İşleri :

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Diyanet İşleri (eski) : Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına, dışarı çıkarken üstlerine örtü almalarını söyle; bu, onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar. Allah bağışlar ve merhamet eder.

Diyanet Vakfi : Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış elbiselerinden üzerlerini sıkıca örtsünler! Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah, çok bağışlayıcıdır, merhamet edicidir.

Aslına bakarsan gokmavi tuhaf bir şey söyliyeyim ne alaki allah burada kendisiyle çelişmeyerek hep beni hayrete düşürmüştür yani baş örtüsüne bi var bi yok dememişltir hep yok demiştir:) allahdan daha iyi bilen müslümanların dediklerini saymazsak allah kuranın her yerinde ap açık üzerinizi kapatın der. iyi kapanınki hanımlarınızı herkez cariye(sex ve iş kölesi)lerden rahat ayırıp onlara kimse eziyet etmesin der.

Sitelerde Paylaş

Ahzap 59

Yâ eyyuhen nebîyyu kul li ezvâcike ve benâtike ve nisâil mu’minîne yudnîne aleyhinne min celâbîbihinn(celâbîbihinne), zâlike ednâ en yu’refne fe lâ yu’zeyn(yu’zeyne) ve kânallâhu gafûren rahîmâ(rahîmen).

mealleri...

Diyanet İşleri :

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Diyanet İşleri (eski) : Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına, dışarı çıkarken üstlerine örtü almalarını söyle; bu, onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar. Allah bağışlar ve merhamet eder.

Diyanet Vakfi : Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış elbiselerinden üzerlerini sıkıca örtsünler! Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah, çok bağışlayıcıdır, merhamet edicidir.

Aslına bakarsan gokmavi tuhaf bir şey söyliyeyim ne alaki allah burada kendisiyle çelişmeyerek hep beni hayrete düşürmüştür yani baş örtüsüne bi var bi yok dememişltir hep yok demiştir:) allahdan daha iyi bilen müslümanların dediklerini saymazsak allah kuranın her yerinde ap açık üzerinizi kapatın der. iyi kapanınki hanımlarınızı herkez cariye(sex ve iş kölesi)lerden rahat ayırıp onlara kimse eziyet etmesin der.

zaten kapanma emrindeki asıl amaç budur cariyelerden ayırmak dikkat ederseniz ayet. MÜMİN KADINLARA SÖYLE diye başlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...