Jump to content

Türban Kadına Hakarettir!

Recommended Posts

• İleti 208
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seriata tecavüz konusuna gelirsek.

Bir kadin tecavüz edilirse o kadin 4 ERKEK sahit getirmesi gerekiyor. Kadin sahitleri getiremezse kadin Zina yapti niye öldürülürken erkek 100 kirbac cezasi yiyor.

Erkek 4 kere ben onu tecavüz ettim diyerse ozaman erkek öldürülüyor. Erkek evlise direkmen öldürülüyor.

Türban konusuna gelirsek.

Ben kadinlarin kapanmasini hakaret olarak algiliyorum. Ben bir kadinin Sacini görüyorum niye azginlasmam kadina bakmam. Kapanan kadinlar beni bir azgin hayvan yerine koyuyor ve evet bu bana ve her erkeke karsi bir hakaret.

Kadinlarin kapanmasi her kadinada bir hakaret. Kadinlar bir Cinsel obje degil. Kadinlarin kapanmasi onlari yüceltmiyor bunlar müslümanlar tarafindan uydurulmus masalar tam tersi kadinin Islami bakisdan sadece bir cinsel obje oldugunu gösteriyor.

Kapanan kadinlar hem kendilerini hemde diger kadinlari asagiliyor. Gercekden ben bu Türbanlarin veya carsaflarin bir faydasini görmüyorum, neden kadinlar kendilerini bukadar kücültüyor ?

tarihinde Gaelo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seni temel dini bilgiler öğrenmeye davet ediyorum.İlmihal falan oku birazda dini bilgin artsın sen sadece inançta kalmışsın.

Bak işte. AYET koysana ortaya diyorum geveliyorsun hala. Sen hadislere bakacaksın Kuran'a mı? Konun Kuran-hadis tartışması olmasını istemiyorum.

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara

yetmiyor

mu?

29-Ankebut Suresi 51

Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

6-Enam Suresi 38

Sitelerde Paylaş

Seni temel dini bilgiler öğrenmeye davet ediyorum.İlmihal falan oku birazda dini bilgin artsın sen sadece inançta kalmışsın.

hakdiniislam bu konuyu seninle seve seve ve uzun uzun tartışabilirim lakin şöyle bir sorunum varki sen benim sana hitaben yazdığım mesajların bir çoğunu belki görmeyerek belkide görmemezlikten gelerek yanıtlamıyorsun

ayrıca ateistlerin büyük bir kısmı hava atmak için ateist olmamıştır bir çoğumuz müslüman ailelerden geliyoruz ve araştırmalarımız sonucu seçtiğimiz bir düşüncedir ateizm. yani bir çok araştırma yaparak ateist olduğumu bilmeni isterim

Sitelerde Paylaş

Allah'ın iki tane saç telini umursayacağını sanmıyorum sonuçta başın kapalıykende sex yaparsın günah işlersin başın açıkkende bu insanın kalbinde ve ahlağında biten bir olaydır ne kapalılar var orda burda sürtünüyo bunları biliyoruz insanın içinde olacak din ve tanrı sevgisi kafayı kapatmakla olmayacağını sizde biliyosunuz teistler fakat ateistlerle illa tartışmak için ordan burdan birşeyler uyduruyosunuz geçin bu işleri gidin ibadetmi yapcaksınız ne yapcaksanız yapın hala saçınızla kıçınızla uğraşıyonuz

Sitelerde Paylaş

hakdiniislam bu konuyu seninle seve seve ve uzun uzun tartışabilirim lakin şöyle bir sorunum varki sen benim sana hitaben yazdığım mesajların bir çoğunu belki görmeyerek belkide görmemezlikten gelerek yanıtlamıyorsun

ayrıca ateistlerin büyük bir kısmı hava atmak için ateist olmamıştır bir çoğumuz müslüman ailelerden geliyoruz ve araştırmalarımız sonucu seçtiğimiz bir düşüncedir ateizm. yani bir çok araştırma yaparak ateist olduğumu bilmeni isterim

Ben ateistleri dışalamıyorum çoğu ateist müslüman bir aileye sahip ama nedendir anlayamıyorum sadece yanlış anlamalardan dinden çıkmak doğru mu ?

Sitelerde Paylaş

Allah'ın iki tane saç telini umursayacağını sanmıyorum sonuçta başın kapalıykende sex yaparsın günah işlersin başın açıkkende bu insanın kalbinde ve ahlağında biten bir olaydır ne kapalılar var orda burda sürtünüyo bunları biliyoruz insanın içinde olacak din ve tanrı sevgisi kafayı kapatmakla olmayacağını sizde biliyosunuz teistler fakat ateistlerle illa tartışmak için ordan burdan birşeyler uyduruyosunuz geçin bu işleri gidin ibadetmi yapcaksınız ne yapcaksanız yapın hala saçınızla kıçınızla uğraşıyonuz

Ben kapalı mıyım? kimse bilmez birçok kötü huylu kapalılar var evet ama bu diğerlerinin üzerine mal edilemez. düzgün konuşun ayrıca.

Sitelerde Paylaş

sence tanrınızın ki bana göre bir puttur size göre ilahi yaratıcı her ne ise senin tabirinle yanlış anlamalara yer bırakması doğrmudur? yani gözünüzde kusursuz dediğiniz tanrı ve yanlış anlama öylemi?

Yanlış anlama derken doğruların saptırılmasına yanlış anlama dedim .Yanlış anlama diyerek yanlış anlamalara sebep oldum özür.

Sitelerde Paylaş

Ben kapalı mıyım? kimse bilmez birçok kötü huylu kapalılar var evet ama bu diğerlerinin üzerine mal edilemez. düzgün konuşun ayrıca.

şuanda saçmaladığınızın farkındamısnınz bilmiyorum ama ben kimseye hakeret falan etmedim ayrıca doğruları konuşuyorum ne o bu doğruları duyunca size yanlış gibi geldi galiba?

Sitelerde Paylaş

bir tanrı profili düşün bir adamdan başkası görmemiş sesini duymamış görünmeyene inanın inanmayanlara sonsuz azap bla bla diyor bana iman edin bana tapının ama beni göremezsiniz. mucize? peygamber görmüş bir kaçtane :) bi nevi saklanmaç ama biz hep ebe

şimdi çok basit bir tanrı düşünelim. orda biyerde ona ait kuşkusuz ap açık bir işareti var öyle 1400 yıl önce fln değil ara ara haberler gönderiyo kullarına yani bizi 1400 yıldan beri unutmadığını belli ediyor. arada işlerimize dahil oluyor büyük bir kral misali bir tanrı. kuşkuya yer bırakmayan gerçek ve hatalar yapmayan bir tanrı.

sence iki şıktan hangisi akla ve mantığına uygun düşüyor ama gözlerini kapa müslüman olduğunu unut ve objektif bak bu işe

(bence ikiside aklada mantığada bilimede vs uymuyor kesinlikle yani benim zihnimde bir tanrı profili ne yazık ki yok silineli çok oldu)

Sitelerde Paylaş

bir tanrı profili düşün bir adamdan başkası görmemiş sesini duymamış görünmeyene inanın inanmayanlara sonsuz azap bla bla diyor bana iman edin bana tapının ama beni göremezsiniz. mucize? peygamber görmüş bir kaçtane :) bi nevi saklanmaç ama biz hep ebe

şimdi çok basit bir tanrı düşünelim. orda biyerde ona ait kuşkusuz ap açık bir işareti var öyle 1400 yıl önce fln değil ara ara haberler gönderiyo kullarına yani bizi 1400 yıldan beri unutmadığını belli ediyor. arada işlerimize dahil oluyor büyük bir kral misali bir tanrı. kuşkuya yer bırakmayan gerçek ve hatalar yapmayan bir tanrı.

sence iki şıktan hangisi akla ve mantığına uygun düşüyor ama gözlerini kapa müslüman olduğunu unut ve objektif bak bu işe

(bence ikiside aklada mantığada bilimede vs uymuyor kesinlikle yani benim zihnimde bir tanrı profili ne yazık ki yok silineli çok oldu)

Yani merakten soruyorum yaşın kaç? :D

Sitelerde Paylaş

ve hakdiniislam aslında ilk cümlende doğruyu söylemiştin özüre gerek yoktu. ben sana kuranda onlarca yanlışlık çelişki mantık hataları gösterebilirim. googlede ve bu forumdada bulabilirsin bunları. yani objektif olup araştırabilirsen zaten dinin saçma olduğunu görebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Ben ateistleri dışalamıyorum çoğu ateist müslüman bir aileye sahip ama nedendir anlayamıyorum sadece yanlış anlamalardan dinden çıkmak doğru mu ?

Sevgili hakdinislam, yanlış anlama konusuyla ilgili olarak bakın bir başörtüsü konusunda bile Müslümanlar anlaşamıyor, farklı yorumlar ortaya çıkıyor; kimin doğru anladığı Allah'ın neyi ifade ettiği dahi kesin değil.Birçok dini konuda da tablonun bu şekilde olmasının anlamı ne, kim neyi doğru anlıyor, kim yanlış anlıyor bu işin içinden nasıl çıkılacak ve Allah neden bu kadar akıl karıştırıyor?

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı profile etmek islamda yoktur o hiçbişeye benzemez .Basit tanrı olsa çok daha lötü olurdu kimse ona saygı göstermezdi benle eşit o da insan bende (kral gibi olsa) denirdi.Daha yeni dediğim gibi görünmeyen daha kıymetlidir. Görünen kişi usanç verir. Ama Allah sevgisi bitmiyor bitmiyecekte. Ona görmeden aşık olmak (tasavvuf mecazi anlam) yani bunlara derin düşünülmeli ben düündüm . inanç sarsıntısı yaşamış biri olarak doğruyu buldum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...