Jump to content

Türban Kadına Hakarettir!

Recommended Posts

• İleti 208
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bir tanrı profili düşün bir adamdan başkası görmemiş sesini duymamış görünmeyene inanın inanmayanlara sonsuz azap bla bla diyor bana iman edin bana tapının ama beni göremezsiniz. mucize? peygamber görmüş bir kaçtane :) bi nevi saklanmaç ama biz hep ebe

şimdi çok basit bir tanrı düşünelim. orda biyerde ona ait kuşkusuz ap açık bir işareti var öyle 1400 yıl önce fln değil ara ara haberler gönderiyo kullarına yani bizi 1400 yıldan beri unutmadığını belli ediyor. arada işlerimize dahil oluyor büyük bir kral misali bir tanrı. kuşkuya yer bırakmayan gerçek ve hatalar yapmayan bir tanrı.

çok güzel bide ben şöyle bir şey eklemek istiyorum zeus'la allah arasında ki tek fark bizim antik yunan çağında yaşamıyor oluşumuz başka bir farkı yoktur

Sitelerde Paylaş

Ben bu müslümanlar nasil inaniyor anlamis degilim. Allahin varligini kanitla desek kanitlayamazlar. Muhammedin Peygamber oldugunu kanitla desek kanitlayamazlar.

Ortada Kuran denilen birsey var, icinde yazanlar insanliga haykiri, sacmaliklarlan dolu ve bilime her yönden haykiri.

Insanlar genede buna inaniyor, bu yüzündne baskalarini öldürüyorlar, kendilerini 2.sinif insan yerine koyuyorlar.

Sitelerde Paylaş

nediyim hakdiniislam sen saklanbaç oynamaya devam et. biz ateistler oyunu bitirdik her yere baktık bulamadık lakin sen ve senin gibi düşünen müslümanlar mademki aramayı seviyorsunuz iyi oyunlar diyelim ne diyelim.

dediğim gibi karşıma hadislerinizle ayetlerinizle ve sünnetlerinizle geleceksen seninle tartışırım seve seve ama bu şekilde laflarla bi yere varamayız ikimizde. yani siz tanrınızı var edebilmek uğruna tanrınızı tanrılıktan çıkarttınız yıllardır bu dayanaksız sözlerle artık onu savuncam diye onun size bildirdiğini iddia ettiklerinize zıt düşmeye başladınız. bana delil saydıklarınızla geleceksen beklerim yoksa bu konunun sonu gelmez.

Sitelerde Paylaş

çok güzel bide ben şöyle bir şey eklemek istiyorum zeus'la allah arasında ki tek fark bizim antik yunan çağında yaşamıyor oluşumuz başka bir farkı yoktur

çok fark var ama bu zihniyetle ooooooo çok işimiz var.

Sitelerde Paylaş

Ben bu müslümanlar nasil inaniyor anlamis degilim. Allahin varligini kanitla desek kanitlayamazlar. Muhammedin Peygamber oldugunu kanitla desek kanitlayamazlar.

Ortada Kuran denilen birsey var, icinde yazanlar insanliga haykiri, sacmaliklarlan dolu ve bilime her yönden haykiri.

Insanlar genede buna inaniyor, bu yüzündne baskalarini öldürüyorlar, kendilerini 2.sinif insan yerine koyuyorlar.

(bildiğine eminim sadece kızım sana söylüyorum gelinim sen işit mantığıyla sana hitaben soracam bu soruyu.),

kuranın neden arapça okunması daha sevaptır ve buna benzer söylentiler dolaşıyor etrafta sence bunun sebebi nedir? :)

Sitelerde Paylaş

nediyim hakdiniislam sen saklanbaç oynamaya devam et. biz ateistler oyunu bitirdik her yere baktık bulamadık lakin sen ve senin gibi düşünen müslümanlar mademki aramayı seviyorsunuz iyi oyunlar diyelim ne diyelim.

dediğim gibi karşıma hadislerinizle ayetlerinizle ve sünnetlerinizle geleceksen seninle tartışırım seve seve ama bu şekilde laflarla bi yere varamayız ikimizde. yani siz tanrınızı var edebilmek uğruna tanrınızı tanrılıktan çıkarttınız yıllardır bu dayanaksız sözlerle artık onu savuncam diye onun size bildirdiğini iddia ettiklerinize zıt düşmeye başladınız. bana delil saydıklarınızla geleceksen beklerim yoksa bu konunun sonu gelmez.

Ne yani beni ateist mi yapacaksın? güldürme ya beni.

Sitelerde Paylaş

(bildiğine eminim sadece kızım sana söylüyorum gelinim sen işit mantığıyla sana hitaben soracam bu soruyu.),

kuranın neden arapça okunması daha sevaptır ve buna benzer söylentiler dolaşıyor etrafta sence bunun sebebi nedir? :)

kuıranın arapça okunması sevaptır değil aptallıktır. Anlamayıp hayatına geçiremedikten sonra bir işe yaramaz arapça okumak.

-Eee kuran okundun mu?

+okudum ama arapçasını

-bir şey anladın mı?

+hayır

-o zaman neden okudun?

Hesabı bir şey olmuş bu

Sitelerde Paylaş

çok fark var ama bu zihniyetle ooooooo çok işimiz var.

o zaman git önce bi zeusla tanrıyı karşılaştır :D antik yunanda yaşasaydık zeusa inanacaktık bunu nasıl açıklıyosun? :D veya amerikada doğsaydın hristiyan olacaktın hindu olsaydın ineğe tapacaktın

Sitelerde Paylaş

kuıranın arapça okunması sevaptır değil aptallıktır. Anlamayıp hayatına geçiremedikten sonra bir işe yaramaz arapça okumak.

-Eee kuran okundun mu?

+okudum ama arapçasını

-bir şey anladın mı?

+hayır

-o zaman neden okudun?

Hesabı bir şey olmuş bu

işte müslümanların en büyük hatası okuduklarını anlamamak. yani sen 5 vakit namaz kıl tanrının huzuruna günde 5 kere çık ama o ritüelin içinde tanrına ne söylediğini bilme olacak işmi bu?

hakdiniislam mesajımı bir daha oku nasıl seni ateist yapacağım sonucuna vardın? iddialarını bana ispat et bende sana ispatlarının yanlışolduğunu ispat edeyim yani buyur er meydanı diyorum :) kaçamak ve kanıtsız laflarla olmaz bu iş böyle

tarihinde Cresi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o zaman git önce bi zeusla tanrıyı karşılaştır :D antik yunanda yaşasaydık zeusa inanacaktık bunu nasıl açıklıyosun? :D veya amerikada doğsaydın hristiyan olacaktın hindu olsaydın ineğe tapacaktın

Herşeye tesadüf diyen birimi bunu diyor yaa en iyisi uyu sen aklın sulanmış.

Sitelerde Paylaş

Zaten Islam evrensel degilir. Islam Araplar icin geldi. Kurana okursaniz bunu acikca görebilirsiniz. Bircok sey araplarin hayatlari icin tasarlanmis.

Cennete bir baksaniz daha da iyi anlarsiniz. Bol icilecek su , gölgelerini gecmek 100 sene süren ve sicakdan koruyan agaclar.

Ama en önemlisi Kuranda gecen bir Ayet.

"Siz anlayasiniz niye Kurani arapcada getirdik"

Düsüne bilen bu ayetden sonra zaten anladi.

Sitelerde Paylaş

Zaten Islam evrensel degilir. Islam Araplar icin geldi. Kurana okursaniz bunu acikca görebilirsiniz. Bircok sey araplarin hayatlari icin tasarlanmis.

Cennete bir baksaniz daha da iyi anlarsiniz. Bol icilecek su , gölgelerini gecmek 100 sene süren ve sicakdan koruyan agaclar.

Ama en önemlisi Kuranda gecen bir Ayet.

"Siz anlayasiniz niye Kurani arapcada getirdik"

Düsüne bilen bu ayetden sonra zaten anladi.

TheChosen cevap verir ne olsa kuran uzmanı bir arkadaş ben Cresi ile diyalogtayım.

Hep böyledir zaten Türklere inse Araplarda böyle derdi hep Türkler için. Sizce ordaki halka başka şeyden bahsetmek ne kadar doğru? Tabi TheChosen daha iyi (!) bilir Ateistik muslim.

tarihinde hakdinislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TheChosen cevap verir ne olsa kuran uzmanı bir arkadaş ben Cresi ile diyalogtayım.

Ben senin Cresi ile diyaloğunu göremiyorumda ama cevaplıyım elimden geldiğince.

Şimdi o dönemde kuran araplara indi ve yayılması(insanların anlaması için arapça inmek zorundaydı). Zaten daha sonra din yayıldıkça dini kabul eden milletler alır Kuranı kendi dilinde çevirisini yapar :D

Sitelerde Paylaş

Herşeye tesadüf diyen birimi bunu diyor yaa en iyisi uyu sen aklın sulanmış.

ne alakası var şimdi onun sen sorularıma cevap versene herşey tesadüf zaten şurda ateistforum ailesi olarak bizde otursak 10 yıla bi tane din çıkartırız bu çok abartılacak bir şey değil günümüzde örnekleri var zaten madem allah çok büyük neden hala bu dünyada ateistler yaşıyo? bu bi sınavsa allah zaten ateist olacağımızı biliyodu hindistanlıların ineğe tapacağınıda biliyodu :D

Sitelerde Paylaş

hakdiniislam benle diyologta olduğunu söylüyorsun ama ben dinlemiyorsun konuda bile çok fazla uzaklaştık senin bu tavrın sebebiyle. benle diyologta olmana çok sevinsemde biz bu işin altından bu şekilde çıkamayız :)

Bence benden çok sana göre açılmalı konu sen neyden dolayı ateit oldundan bahsetmek daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş

ne alakası var şimdi onun sen sorularıma cevap versene herşey tesadüf zaten şurda ateistforum ailesi olarak bizde otursak 10 yıla bi tane din çıkartırız bu çok abartılacak bir şey değil günümüzde örnekleri var zaten madem allah çok büyük neden hala bu dünyada ateistler yaşıyo? bu bi sınavsa allah zaten ateist olacağımızı biliyodu hindistanlıların ineğe tapacağınıda biliyodu :D

Onun bilmesi senin ne yapacağını etkilemiyor sen kendi kaderini kendin çiziyorsun ben Allahın ne bildiğini bilmiyorum bu ne demek oluyor kendim ettim kendim buldum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...