Jump to content

Türban Kadına Hakarettir!

Recommended Posts

Yok ya senin beynin bulanmış yalanlarla aç iki Kuran oku doğrusunu öğrende gel. Bugünkü kapanma şekli nerede Kuran'ın neresinde yazıyor?

Sonuç olarak bütün bunları söylediğim bir arkadaşım beni hangi gruba koyacağını şaşırmakta, kafası karmakarışık olmaktadır. Çünkü beyni, ya siyah ya beyaz ilkesine göre çalışmak için koşullandırılmış, ara renklerde aynı bilgisyarların çalışma prensipleri gibi hata (error) vermektedir. İşte karşı olduğum nokta… işte gerçek cehalet…

Savunan ve savunmayanların oluşturduğu kutuplaşmış, cehalet dolu bu tablodan ne kadar uzak durabilirsem o kadar şanslıyım…

Şansını çok zorla ... yok yok bu kurtarmaz seni .. Acaba baştan mı düşünsen neyse Allah ıslah etsin demekten başka bişey diyemiyeceğim.Ayrıca bir insana cahil diyebilmen için bilgili olman lazım ama maalesef o bile sende yok. neyse kafan nereye sen oraya hadi canım bay bay uğurlar olsun!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 208
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben öyle türbanlılar gördüm ki, giydiği dar pantolonlarda, vajina girişinin tam şekli belli oluyordu!

Öyle türbanlılar gördüm ki, meme uçlarının tam şekli görünüyordu!

Ben, ne türbanlılar gördüm ki, anat girişlerinin tam şeklini gördüm!

Türbanlılar, fâhişeden de fâhişe gibi görünüm sergilediler!

Senin devreler yanmış, Yâdellerdeki yurttaş!Bunların olması ki böyleleri var, kullandığın üslubu,yaptığın genellemeyi, bakışındaki sakatlığı,sığlığı meşrulaştırmaz,mantıklı kılmaz.Örneğin Ateist birkaç bayan fahişelik yapıyor diye bütün ateist bayanlar fahişedir mantığı ve üslubunun seviyesizliği,sığlığında olduğu gibi.

Sitelerde Paylaş

10 numara bir yazı olmuş. Bu kadar işte insanlar bunu anlamak istemiyor. Saçı çirkin yerlerden sayıyorlar ve ARAP geleneklerini sürdürmeyi istiyorlar kendi kafalarında din kuruyorlar halbuki olay çok basit.

güzel yorumun için teşekkür ederim. en tuhafıma giden ve üzüldüğüm konudurki ateistler islamı müslümanlardan daha iyi biliyor. buda milletim adına cidden beni üzüyor

şu atatürkün şapka kanunu meselesine döneyimde konu belki müslümanların zihninde de açıklığa kavuşur.

Türkiye cumhuriyeti devletinin kuruluş yıllarında kuru önder Musafa Kemal şapka kanununu çıkartmıştır ve zorunlu kılmıştır. bunu toplumu geliştirmek için vs vs (bir sürü neden) bunları çıkartırsak (bence en önemli neden) etrafına baktığında kim inkilaplardan yana değil kim inkilaplardan yana görmek istemiştir. yani onu dinleyip şapka takanlar inkilapları destekleyenler fes vs takanlarsa desteklemeyenler olur otomatikman. bu basit ama etkili bir yöntemdir.

yani basite indirgersek bir çete vardır ve çetenin sembolü kolda belli bir dövmedir bakıldığında dövme kimde varsa o çetedendir.

şimdide türban size bunlara benziyor mu bir düşünün bakalım. türban başarılı ama dinsel olmayan bir uygulamadır kanımca :)

Sitelerde Paylaş

Şansını çok zorla ... yok yok bu kurtarmaz seni .. Acaba baştan mı düşünsen neyse Allah ıslah etsin demekten başka bişey diyemiyeceğim.Ayrıca bir insana cahil diyebilmen için bilgili olman lazım ama maalesef o bile sende yok. neyse kafan nereye sen oraya hadi canım bay bay uğurlar olsun!

Birşey "diyemezsin" zaten çünkü burada doğruyu savunan benim bir masum gibi izlersin sadece doğruları görünce kendini avutursun.

Sitelerde Paylaş

Savunan ve savunmayanların oluşturduğu kutuplaşmış, cehalet dolu bu tablodan ne kadar uzak durabilirsem o kadar şanslıyım…

Tabi kardeş aman sen kutuplaşma sakın! Ama umarım ki senin bu düşüncen diğer diğer dinler içinde geçerlidir. Mesela bir Pastafaryanizm için doğruluk payı bırakıyorsundur, onun için "yalan onlar" deyip bizimle kutuplaşmıyorsundur!

Sonuç olarak dünya dini sadece İslamdan ibaret değil değil mi?

Sitelerde Paylaş

Küçük hanım, benim (üvey) annem tam 70 yıldır namazını kılıyor; ve hiç bir zaman "türban" takmadı!!!

Bilginize sunulur!!!

Başı açık kıldı de bari olsun bitsin .Türban yazma bilmem çarşaf diye ayıranlar utansın . Başörtüsünün kumaşına bari karışmayın ya ayrıca türbanlılar beleş fahişe demeniz ne kadar acı verici ne kadar kırıcı ne kadar itici olduğunu tahmin bile edemezsin. Keşke biraz o annenden bişeyler öğrenseymişsin.

Sitelerde Paylaş

Nur sûresinin ilgili ayetinde (24/31) geçen "hımâr" (çoğulu humur) kelimesinin "başörtüsü ve baş dahil vücudun üst kısmını kapatan örtü" mânasına gelir.Tefsir okumanızı tavsiye ederim ..

Ayette geçen “humur” ve onun tekili olan “hımar” kelimesini, kadınların başlarına örttükleri kumaşa verilen özel isim gibi değerlendirmek kelimenin anlamını sınırlamak olur. Bir şeyi örten şeye “hımar” yani “o şeyin örtüsü” denir. En ünlü Arapça sözlük olan Lisan-ı Arab’tan “hımar”ın temel manasının “örtmek” olduğunu görebilirsiniz. Kelimenin temel manası, mezheplerin kelimeleri tahrif etmesine rağmen açıktır. Daha evvel açıkladığımız gibi ayette kapatılacak yerin yaka açığı olduğuna dikkat çekilir, baştan bahsedilmez. Günümüzde, Arapça’da, kadınların başlarına örttükleri kumaşın özel adı “hımar” değil “mikna” ve “nasıyf”tır. Hangi Arapça sözlüğe bakılırsa bakılsın “mikna (çoğulu mekani)” ve “nasıyf”ın hanımların başlarını örttükleri kumaşın adı olduğu görülecektir.

Mesele başka bi ayette aynı kelime "aklı örtmek" anlamında kullanılmıştı şimdi hatırlamıyorum Kuranın altındak açıklamalarda yazıyordu

Sitelerde Paylaş

zaten kapanma emrindeki asıl amaç budur cariyelerden ayırmak dikkat ederseniz ayet. MÜMİN KADINLARA SÖYLE diye başlar

şimdi azizim bir fahişenin (cariye ) (sex ve iş kölesi) nasıl giyindiğini düşünün.

gece vakti yolda kendini pazarlayan bir fahişe görseniz giyiminden onu tanırsınız anında doğrumu?

peki bir kadının bu fahişeye benzememesi için illa kapanmasımı gerekir sizce? böyle düşünsek mi acaba bu olayı

tarihinde Cresi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir Müslüman bana Türbanin faydalarini anlata bilir mi ? Ben 1 iyi tarafini yada kadina getiren bir iyi seyi göremiyorum yani tamamen faydasiz.

Ne ise yariyor ?

Tam tersi burda Türbana karsi kactane nokta sayabilirim.

türbanın tam olarak ne işe yaradığını azcık yukarıda yazmıştım müslümanlar yerine cevap benden olsun onlar istesede dinen cevap bulamayacaklar nasılsa. tabi bazıları sapıktır ve kadınların saçları çekici geliyor diyecektir saç takıntısı olabilir bu arkadaşlar bu çekiciliği engellemek için türban derler lakin türban takıntısı olanlarda var türbanlılarla ilişki yaşamaya bayılanlar vs şimdi napcaz? türbanın tahrik ettiği insanlar var haydaa...

Sitelerde Paylaş

Konu Başlığına itiraz ediyorum kadın olarak bunu kabul etmiyorum.Başörtüsü kadının değerini artıran bişeydir. Kadına değer verildiği için takılır bu örtü ama şimdi ne manalar içerdiğini anlatsam anlıyacak biri çıkar mı acaba? Erkeklere bunu anlatmak ne kadar yarar sağlar bilemem en iyisi anlatmamak sonucu bildiğim için baştan vazgeçmek en iyisi...

Sitelerde Paylaş

türbanın tam olarak ne işe yaradığını azcık yukarıda yazmıştım müslümanlar yerine cevap benden olsun onlar istesede dinen cevap bulamayacaklar nasılsa. tabi bazıları sapıktır ve kadınların saçları çekici geliyor diyecektir saç takıntısı olabilir bu arkadaşlar bu çekiciliği engellemek için türban derler lakin türban takıntısı olanlarda var türbanlılarla ilişki yaşamaya bayılanlar vs şimdi napcaz? türbanın tahrik ettiği insanlar var haydaa...

o iş kadında değil "ZİHNİYET"'te biter

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu Başlığına itiraz ediyorum kadın olarak bunu kabul etmiyorum.Başörtüsü kadının değerini artıran bişeydir. Kadına değer verildiği için takılır bu örtü ama şimdi ne manalar içerdiğini anlatsam anlıyacak biri çıkar mı acaba? Erkeklere bunu anlatmak ne kadar yarar sağlar bilemem en iyisi anlatmamak sonucu bildiğim için baştan vazgeçmek en iyisi...

Yok anlat sen burdayım ben çok merak ettim. Ayrıca kadına değer vermez "AŞAĞILAR" işkence be türban bu sıcakta utunmasam çıplak gezicem sen burada bana türban diyorsun anlat ya merak ettim.

Saç telinden tahrik olan mallar mı var yoksa varsa söylede bilelim?

Sitelerde Paylaş

o iş kadında değil "ZİHNİYET"'te biter

anlatmak istediğim buydu işte. erkekler bakıyor diye türban takılır kadına. 2 gün sonra erkekler bakıyor türbana diye ne takarlar kadına kestiremiyorum. erkek tecavüz eder erkeğe kırbaç kadına idam. zaten bu işin sonu bebekken diri diri gömülme

ama gel görki başlığa itiraz eden bayan dostumuz var (bayanların hepsi ateist olmalı anlamıyorum bu işi) bencede başlık yanlış islam dini kadına değer vermez ve hakaret eder olarak değişelim biz bunu

Sitelerde Paylaş

Yok anlat sen burdayım ben çok merak ettim. Ayrıca kadına değer vermez "AŞAĞILAR" işkence be türban bu sıcakta utunmasam çıplak gezicem sen burada bana türban diyorsun anlat ya merak ettim.

Saç telinden tahrik olan mallar mı var yoksa varsa söylede bilelim?

Aşağılar mı ? Sen kafayı yedin sanırım çırılçıplak gezmeden bahsetmiyoruz örtünmekten bahsediyorum o mu aşağılayacak asıl o seni yüceltir. Sen gördüğün bir şeyi merak edermisin hayır.Neden görüken şeyler yani açık olan kolay elde edilen şeyler kıymetsiz ve değersizdir. Başörtüsü ise aynı midyenin içindeki inci gibidir . Ya da şöyle diyelim heryerde altın çıksaydı altın taş gibi değersiz olurdu zor bulunduğu için saklı olduğu için kıymetlidir .Kadında böyledir ne kadar az görünürse okadar kıymetlidir. Hiç bir kaynağım yok Kendi düşüncelerim.

Sitelerde Paylaş

Aşağılar mı ? Sen kafayı yedin sanırım çırılçıplak gezmeden bahsetmiyoruz örtünmekten bahsediyorum o mu aşağılayacak asıl o seni yüceltir. Sen gördüğün bir şeyi merak edermisin hayır.Neden görüken şeyler yani açık olan kolay elde edilen şeyler kıymetsiz ve değersizdir. Başörtüsü ise aynı midyenin içindeki inci gibidir . Ya da şöyle diyelim heryerde altın çıksaydı altın taş gibi değersiz olurdu zor bulunduğu için saklı olduğu için kıymetlidir .Kadında böyledir ne kadar az görünürse okadar kıymetlidir. Hiç bir kaynağım yok Kendi düşüncelerim.

Yok klasik yobaz örnekleri.

Bak benim annem 45 yaşında kapalı felan değil gayette edepli giyiniyor kendini bildi bileli namaz kılıyor oruçta tutuyor ne yani şimdi kapanmadı diye cehennemde yanacak mı?

Bu kadar GERİZEKALI olamana gerek yok. Benim kaynağım var o da Kuran'dır kuran insanlığa gönderilmiştir 3-5 tane gerizekalı adamlara değil olaları geniş düşünmelisin.

Sitelerde Paylaş

peki örtülü teşhir diye bir şey bilirmisin? sende aynı şeyden bahsetmişsin gizli olan dikkat çeker. yani örnek olarak sahilde giyilen bikini kimsenin pek umrunda olmaz ama gömleğin yaka düğmesinden içeri görebilmek bikiniden daaha çok dikkat çeker. insan psikolojisinde (dinen bakıyorum işe kadının çekiciliği ve erkekleri tahrik etmek manasında) türban bikiniden daha çok işe yarar yani daha çok erkeğin dikkatini çeker. bunlar yani sizin ve benim son yazdıklarımız boş laflar kuranda türbanın olmadığını defalarca açıkladılar bu forumd son olarakda ben bu başlık altında açıklamaya çalışttım geriye doğru gidip okumalısın ve türbanın gerçek anlamınıda açıklamaya çalıştım göz gezdirmelisin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...