Jump to content

Araplarin iskence kitabi kuranda Allah Hitlermi. ?

Recommended Posts

Kuran öldürme emirlerinle dolu, iskencelerle dolu.

örnegin....

Nisa 89. Sizin de kendileri gibi inkâr etmenizi istediler ki onlarla eşit olasınız. O halde Allah yolunda göç edinceye kadar onlardan hiçbirini dost edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün ve hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

Haram aylar çıkınca müşrikleri Nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. Fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki Allah suçları örter, rahimdir. Tevbe:5

Maide 33

Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler. Bu onlar için dünyada bir rezilliktir. Âhirette de onlara büyük bir azap vardır.

Kurana araplarin iskence kitabi diyebiliriz. iskence kitabini insanlara din kitabi diye yutturmuslar.

Peki bu kadar ölüm ve iskence emreden allaha hitler diyebilirmiyiz ? Sonucta hitlerde insanlara iskence yapilmasi ve öldürülmeleri icin emir vermisdi.

Sitelerde Paylaş

allah ve firavun barbarlık konusunda hayatları boyunca yarışmıştır

Suara 49

Firavun, “Ben size izin vermeden ona inandınız ha? Mutlaka o, size sihri öğreten büyüğünüzdür. Yakında bilip göreceksiniz siz! Andolsun, ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama keseceğim ve hepinizi asacağım” dedi.

Maide 33

Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler. Bu onlar için dünyada bir rezilliktir. Âhirette de onlara büyük bir azap vardır.

Sitelerde Paylaş

Merhabalar. Özür dilerim sadece bir soruyu sorabilmek için siteye üye oldum.

Gerçekten mantıklı bir cevap istiyorum. Çünkü şu zamana kadar hep tek taraflı sorularımın cevabını aldım. Ak mı kara mı deseler ak dersem neden ak neden kara değil tarzındaki sorulara cevap verebilmem için iki taraflı dinlemem gerekiyor. Kara değil çünkü kara böyle böyle diyebilmem için bilgi sahibi olmam gerekiyor her ikisi içinde.

Sorum şu: Bana öyle bir açıklama yapın ki bizlere şu zamana kadar öğretilen yaratıcının varlığını şu şu sebepten inkar ediyoruz kanısına bilgi sahibi olayım. Neden inkar ediyorsunuz. Belli ki sizin de kendinizce mantıklı sebepleriniz. İşte bu mantıklı sebepleri öğrenmek istiyorum. Lütfen gerçekten mantıklı cevaplar istiyorum......

Sitelerde Paylaş

Gerçekten mantıklı bir cevap istiyorum. Çünkü şu zamana kadar hep tek taraflı sorularımın cevabını aldım. Ak mı kara mı deseler ak dersem neden ak neden kara değil tarzındaki sorulara cevap verebilmem için iki taraflı dinlemem gerekiyor. Kara değil çünkü kara böyle böyle diyebilmem için bilgi sahibi olmam gerekiyor her ikisi içinde.

Sorum şu: Bana öyle bir açıklama yapın ki bizlere şu zamana kadar öğretilen yaratıcının varlığını şu şu sebepten inkar ediyoruz kanısına bilgi sahibi olayım. Neden inkar ediyorsunuz. Belli ki sizin de kendinizce mantıklı sebepleriniz. İşte bu mantıklı sebepleri öğrenmek istiyorum. Lütfen gerçekten mantıklı cevaplar istiyorum......

Keske yeterince mesajlarin olana kadar burda yazsaydin ve ondan sonra bi konu acip sorsaydin. Cevap basit.

- Birseyi inkar edebilmek icin o sey ilk önce varolmasi gerekir, olmayan seyi sen nasil inkar edebilirsin ?

- Allahin/Tanrinin varligini sen nasil kanitliyorus ?

- Islamin veya diger dinlerin dogrulugunu sen nasil kantiliyorsun.

Sonunda Dindar olmak sadece dogrulugunu ve varligini bilem kanitlayamadigin seylere inanmakdir.

Kutsal kitaplarda yazan, insanliga haykiri, ahlaka haykiri, sacma seyleri ve bilimsel celiskileri konusmayalim bilem.

Sitelerde Paylaş

Keske yeterince mesajlarin olana kadar burda yazsaydin ve ondan sonra bi konu acip sorsaydin. Cevap basit.

- Birseyi inkar edebilmek icin o sey ilk önce varolmasi gerekir, olmayan seyi sen nasil inkar edebilirsin ?

- Allahin/Tanrinin varligini sen nasil kanitliyorus ?

- Islamin veya diger dinlerin dogrulugunu sen nasil kantiliyorsun.

Sonunda Dindar olmak sadece dogrulugunu ve varligini bilem kanitlayamadigin seylere inanmakdir.

Kutsal kitaplarda yazan, insanliga haykiri, ahlaka haykiri, sacma seyleri ve bilimsel celiskileri konusmayalim bilem.

Bu sorumu herkese sormak istiyorum ve bu siteye üye olan herkesten fikir alışverişi yapmak istiyorum özellikle de inkar edici şahıslardan cevap istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Siteyi bir araştırma yaparken arama motorunda karşıma çıktı ve bir konu üzerinde fikir alışverişi yapıldığını gördüm ve bu yüzden de sorularıma belki MANTIKLI olarak cevap verebilirler umuduyla üye oldum.

Sitelerde Paylaş

Bu sorumu herkese sormak istiyorum ve bu siteye üye olan herkesten fikir alışverişi yapmak istiyorum özellikle de inkar edici şahıslardan cevap istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Siteyi bir araştırma yaparken arama motorunda karşıma çıktı ve bir konu üzerinde fikir alışverişi yapıldığını gördüm ve bu yüzden de sorularıma belki MANTIKLI olarak cevap verebilirler umuduyla üye oldum.

MIKE 44'un affına sığınarak ve yeni olduğun için kısaca yanıt vermeye çalışayım:

Olmadığını düşündüğün/bildiğin/inandığın şey inkar edilmez. Zeus'un olmadığını biliyoruz. Bu onu inkar ettiğimiz anlamına mı geliyor? Allah'ın da olmadığını biliyoruz. Bu durumda onu inkar ediyoruz denebilir mi?

Sitelerde Paylaş

MIKE 44'un affına sığınarak ve yeni olduğun için kısaca yanıt vermeye çalışayım:

Olmadığını düşündüğün/bildiğin/inandığın şey inkar edilmez. Zeus'un olmadığını biliyoruz. Bu onu inkar ettiğimiz anlamına mı geliyor? Allah'ın da olmadığını biliyoruz. Bu durumda onu inkar ediyoruz denebilir mi?

Bu ara da eğer ki sayfayı işgal etme gibi bir durumum varsa şimdiden özür dilerim. Yeni olduğum için önüme çıkan ilk konuya tıkladım ve yazmak istedim özür diliyorum tekrar dan.

Peki siz neyi inkar ediyorsunuz? Sizlerin birer karşıt, zıt görüş olduğunuzu biliyoruz. Allah'ın olmadığını söyleyen birisi zaten var olmadığını savunuyordur yani buda demek oluyor ki inkar ediyorsunuz. Kelime oyununa gerek yok, olmadığını savunmak ile inkar aynı anlama geliyor zaten. Madem ki inkar etmiyorsunuz sizin savunmaya çalıştığınız mantık nedir? O zaman ortaya bunu çıkartıyorum demek ki siz var olan bir şeyi çürütmeye onu yok etmeye çalışıyorsunuz. Yanlış anlamayın saçmalıyor da olabilirim, ben bu bu görüşü savunuyorum diyerek yazmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu ara da eğer ki sayfayı işgal etme gibi bir durumum varsa şimdiden özür dilerim. Yeni olduğum için önüme çıkan ilk konuya tıkladım ve yazmak istedim özür diliyorum tekrar dan.

Peki siz neyi inkar ediyorsunuz? Sizlerin birer karşıt, zıt görüş olduğunuzu biliyoruz. Allah'ın olmadığını söyleyen birisi zaten var olmadığını savunuyordur yani buda demek oluyor ki inkar ediyorsunuz. Kelime oyununa gerek yok, olmadığını savunmak ile inkar aynı anlama geliyor zaten. Madem ki inkar etmiyorsunuz sizin savunmaya çalıştığınız mantık nedir? O zaman ortaya bunu çıkartıyorum demek ki siz var olan bir şeyi çürütmeye onu yok etmeye çalışıyorsunuz. Yanlış anlamayın saçmalıyor da olabilirim, ben bu bu görüşü savunuyorum diyerek yazmıyorum.

Önce hoşgeldin dostum. İnkar; olmuş, olan herhangi bir varlık, olay veya durumu kesin ispat edilmiş halde ortaya koyulmuş iken kabul etmeme demektir. Şimdi önce şunu düşün, tarih boyunca kaç tanrı, kaç din adına kaç insan inandı, inancından dolayı başkalarını öldürdü, öldü, işkence gördü, köle edildi, ırzına geçildi vesaire. İspatlı bir şey var mı ortada? Yok. Peki bu inançlar inananların tüm hayatına çeşitli emir ve yasaklarla bir tanrı adına müdahele ediyor mu? Sadece inanırlar kendi ispatsız tanrılarının emrine uymak ve inançlarını uygulamak adına diğer inançlara ve görüşlere dahi karışıp kabul ettirip onların hayatlarına bu inançlarını dayatıyorlar mı? Evet.

Eh bu durumda bizede kendimizi bu her şeye karışan dogmatik ideolojilere karşı savunmak düşer. Allah veya herhangi bir başka tanrı adına bize ve insanlığa bunca yalan dolan masal ve haklarımıza tecavüz edilirken insanlara karşı bu hayali tanrılarla savaşmak ve zaten hiç olmayan ispatsız savların yanlışlığını anlatmaktan başka çare biliyorsan söyle.

Ayrıca insanlığa ve insan psikolojisine , insana düşman ,bölücü, suça teşvik edici, tek doğru saplantısı ile farklı fikirlere tahammülsüz, vicdanı devre dışı bırakan bu öğretileri her an yaşamımızın her alanında baskısıyla hissederek yaşarken gerçek dışılığını farkedip doğruyu insanlara anlatmaya çalışmak insanlığa hizmettir.

Konudaki ilk iletiye bakarsan ordaki ayetlerde bu konuda ne demek istediğimi gayet iyi örnekliyor.

Ayrıca konuları oku, epey işine yarar.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Bir cevapta ben vereyim ve senin konuyu baska bir baslik altinda tartisalim, yoksa uzar gider.

Benim konumla ilgili yazmaya devam edebilirsin.

Benim icin bir yaraticinin olup olmamasi hic önemli degil, önemli olan dinleri insanlarin yazdigini

anlayabilmek, görebilmektir.Ayetleri anlayarak okuyup sorgulayabilmeli.Iskence ve öldürme ayetlerini

acaba allah göndermis olabilirmi ? Allah bu kadar vahsimi ? Hitlerin yazdigi "benim savasim" adli

kitabinda bilene bu kadar iskence, öldürme yazilari yoktur.

tarihinde MIKE 44 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranın islamı yayma tekniği bu barbarlıklarken hala ''Türkler islama seve bayıla girdi'' diyen yüzsüzlerin olması nasıl açıklanabilir.

Hic aciklanamaz.......okumadan anlamadan iyi bir sey zannedip girmis olabilirler.....ama cogu ülkelere müslümanlik savaslarla dayatildi. ABD de girdigi arap ülkelerde, hiristiyan olmayani kilictan gecirse, muhammedin ve araplarin tarihte yaptiklari gibi, acaba müslümanlar o zaman ne der ?

tarihinde MIKE 44 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah hitler değil ama gizliden dolaşan ve medyada yer almayan iddiaya göre:

teyyib; Hitlerin klonlanmışı. Binyılın projesi büyük Roma imparatorluğunu kurmak için halka hitabeti iyi olan biri oluşturdular !

• Iiv5ggal.jpg

Bu da yüz çizgileri ve hatları analiz programıyla ispatlanmış durumda, geriye sadece genetik ispat kalıyor ! Size ip ucu, özellikle kulaklarını karşılaştırın %100 aynı. Kulak kıvrım ve çizgilerine bakın !

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

onlar neyi inkar ediyorlar?

- Bilimsel gercekleri

- Islamin insanliga haykiri taraflarini

- Islamin hosgörüsüzlügünü

- Islamin nefretlen dolu olmasini

- Islamin her türlü gelisime karsi olmasini

- Islamin nefretden haric insanlara hic birsey getirmedigini.

- Islam siddet yarratigini.

- Realiteyi

- diger

Dogru soru bu olmali "Teistler neyi inkar etmiyor ki ? "

Sitelerde Paylaş

- Bilimsel gercekleri

- Islamin insanliga haykiri taraflarini

- Islamin hosgörüsüzlügünü

- Islamin nefretlen dolu olmasini

- Islamin her türlü gelisime karsi olmasini

- Islamin nefretden haric insanlara hic birsey getirmedigini.

- Islam siddet yarratigini.

- Realiteyi

- diger

Dogru soru bu olmali "Teistler neyi inkar etmiyor ki ? "

cevapladığın için teşekkür ederim.
Sitelerde Paylaş

Allah hitler değil ama gizliden dolaşan ve medyada yer almayan iddiaya göre:

teyyib; Hitlerin klonlanmışı. Binyılın projesi büyük Roma imparatorluğunu kurmak için halka hitabeti iyi olan biri oluşturdular !

• Iiv5ggal.jpg

Bu da yüz çizgileri ve hatları analiz programıyla ispatlanmış durumda, geriye sadece genetik ispat kalıyor ! Size ip ucu, özellikle kulaklarını karşılaştırın %100 aynı. Kulak kıvrım ve çizgilerine bakın !

nerden düşünüyorsunuz böyle şeyleri bu çok tuhaf bir iddia.

Sitelerde Paylaş

nerden düşünüyorsunuz böyle şeyleri bu çok tuhaf bir iddia.

Bunu bir mason dolaylı yoldan söylemişti bana. Adam mason olduğunu tabi ki söylemiyordu ama ben onun mason olduğunu anlamıştım. Biz de boş adam değiliz tabi. Yani bunu söyleyen, sıradan biri değil !

Araştırmaya değer bir iddia. Ben şahsen inceledim. Hitlerin kulağı ile deyyibinkini yakından zoom yaptım birebir aynı, cuk oturuyor ! Kulak kıvrımlarına özellikle bak.

Sitelerde Paylaş

Birde yemin etmiş allah cc demişki ''cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım'' şimdi bu cümleyi hitlerin ağzından çıkarken düşünün, tamam mı düşündünüz mü ? iyi , ne gördünüz düşünürken ağzı köpüren çığlık çığlığa bağıran bir vahşi değil mi ?, işte bu bir tanrıya yakışacak enson görüntü.

Sitelerde Paylaş

Birde yemin etmiş allah cc demişki ''cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım'' şimdi bu cümleyi hitlerin ağzından çıkarken düşünün, tamam mı düşündünüz mü ? iyi , ne gördünüz düşünürken ağzı köpüren çığlık çığlığa bağıran bir vahşi değil mi ?, işte bu bir tanrıya yakışacak enson görüntü.

Ben müslümanken cuma namazinda vaazda duymustum......cehennem kadinlarla ve zenginlerle dolacakmis.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...