Jump to content

Araplarin iskence kitabi kuranda Allah Hitlermi. ?

Recommended Posts

Kuran öldürme emirlerinle dolu, iskencelerle dolu.

örnegin....

Nisa 89. Sizin de kendileri gibi inkâr etmenizi istediler ki onlarla eşit olasınız. O halde Allah yolunda göç edinceye kadar onlardan hiçbirini dost edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün ve hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

Haram aylar çıkınca müşrikleri Nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. Fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki Allah suçları örter, rahimdir. Tevbe:5

Maide 33

Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler. Bu onlar için dünyada bir rezilliktir. Âhirette de onlara büyük bir azap vardır.

Kurana araplarin iskence kitabi diyebiliriz. iskence kitabini insanlara din kitabi diye yutturmuslar.

Peki bu kadar ölüm ve iskence emreden allaha hitler diyebilirmiyiz ? Sonucta hitlerde insanlara iskence yapilmasi ve öldürülmeleri icin emir vermisdi.

Önce herşeyi iyi tut tart düşün sonra yorum yap. herkesin bildiği gibi bedir uhud savşaları vardı müslümanların kendini savunma savaşlarında onlara çiçek ver demelerini beklemiyordun herhalde.Savaş için bile kural ve sınırlar koyan bir din öldürmeyi emretmiyor savunmayı emrediyor çarpıtanlara yazıklar olsun.

Sitelerde Paylaş

Önce herşeyi iyi tut tart düşün sonra yorum yap. herkesin bildiği gibi bedir uhud savşaları vardı müslümanların kendini savunma savaşlarında onlara çiçek ver demelerini beklemiyordun herhalde.Savaş için bile kural ve sınırlar koyan bir din öldürmeyi emretmiyor savunmayı emrediyor çarpıtanlara yazıklar olsun.

Ayetleri asil carpitan müslümanlar. Ayetleri anlayarak oku ve iyi niyetle okuma, kendinden birseyler katma.

Müsriki, inkar edeni durup dururken öldürün diyor, ! simdi sen iyi niyetle okudugun icin....düsündügün su..

...yok canim, kuran öyle demek istememistir.....mutlaka baska türlü söylüyordur......

Müsriki, inanmayani öldürün diyor.....savasla ilgisi ne ?

Hem senin peygamberin ve araplar sürekli saldiri savaslari yaptilar.....nerde savunma ?

Tarihi iyi oku......iyi niyetle degil.....oldugu gibi oku.

Sitelerde Paylaş

Ayetleri asil carpitan müslümanlar. Ayetleri anlayarak oku ve iyi niyetle okuma, kendinden birseyler katma.

Müsriki, inkar edeni durup dururken öldürün diyor, ! simdi sen iyi niyetle okudugun icin....düsündügün su..

...yok canim, kuran öyle demek istememistir.....mutlaka baska türlü söylüyordur......

Hem senin peygamberin ve araplar sürekli saldiri savaslari yaptilar.....nerde savunma ?

Tarihi senden öğrenecek değilim. Bedir savaşıda uhud savaşı da hendek savaşıda savunmadır taarruz olan varsa o da mekkenin fethi'dir.

Ozaman ki savaşan insanlar müşriklerdi inanmayanlardı onlarla ilgili şeyi siz genel anlıyorsunuz ya da çarpıtmalar öncesini bilmeden yorum yapıyorsunuz.Benim niyetimden çok inandığım din İYİ de ondan...

Sitelerde Paylaş

Bedir Uhud ve Hendek savaşları gerçek tarih kitaplarında yer almaz. Sanırım yeralmama sebeplerinin başında taraflı bir anlatımla yazıldığıdır ve işin içine matematilk yerleştirilmiş ve kuranda sıkça geçen 3 rakamı bu savaşların başında ve sonun çok alet edilmiştir.

Şöyle izahatini yapayım;

Bedir Uhud ve Hendek savşlarında Müşrikler Müminlerden tam tamına 3 kat daha fazlaydı.Her üç savaşta da Müşrikler Müminlere göre tamtamına 3 kat daha fazla kayıp verdiler.

Heleki Hendek savaşının gerçekleştiğine dair müslümanlar için de bile çelişki vardır. Bana görede bu savaş 3 rakamına ulaşılmak için olmuş gibi gösterilmiştir.

tarihinde Undefined tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarihi senden öğrenecek değilim.

Ukalaca cevap vermisin.Kurani yanlis anladigin gibi benide yanlis anliyorsun. Ben sana tarih ögretmeye kalkmadim.....

tarihi oku dedim. Bu ne demektir ? Tarihi, kitabindan oku demektir. Anlayisini biraz gelistirmeni ve insan gibi

tartismani tavsiye ederim.

Kavgalarin cogu yanlis anlasilmaktan kaynaklanir.....BUDIZM

Sitelerde Paylaş

Ukalaca cevap vermisin.Kurani yanlis anladigin gibi benide yanlis anliyorsun. Ben sana tarih ögretmeye kalkmadim.....

tarihi oku dedim. Bu ne demektir ? Tarihi, kitabindan oku demektir. Anlayisini biraz gelistirmeni ve insan gibi

tartismani tavsiye ederim.

Kavgalarin cogu yanlis anlasilmaktan kaynaklanir.....BUDIZM

Keşke ateizmdede böyle sözler olsaydı. En azından birileri sözleri çarpıtmaktan vazgeçer doğruları görmeye çalışırdı. Kırdıysam özür dilerim ama senin yazın ortada benim yazım ortada kıyasla bakayım kim daha ukala ya da hakaret dolu .

Tarihi senden öğrenecek değilim. Bedir savaşıda uhud savaşı da hendek savaşıda savunmadır taarruz olan varsa o da mekkenin fethi'dir.

Ozaman ki savaşan insanlar müşriklerdi inanmayanlardı onlarla ilgili şeyi siz genel anlıyorsunuz ya da çarpıtmalar öncesini bilmeden yorum yapıyorsunuz.Benim niyetimden çok inandığım din İYİ de ondan...

Sonuç:SEN

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...