Jump to content

cevap aradığım bir konu duanın gizemi

Recommended Posts

bazılarına saçma gelebilir ama ben dua okuduğumda hiç aklımın ucunda dahi yok iken birden esneme geliyor ve bunu google a yazdığımda yanlız olmadığımı gördüm.

https://www.google.com.tr/search?newwindow=1&site=&source=hp&q=dua+ederken+esnemek&oq=dua+ederken+es&gs_l=hp.3.0.0l3j0i22i30l5.1547.3489.0.4304.14.13.0.1.1.1.195.1423.5j8.13.0....0...1c.1.26.hp..3.11.958.6YqHLmB4YXY

şimdi bu tesadüf diyen bence hiç konuşmaya dahil dahi olmasın ki dua eden her müslüman esneme hastası olması imkansız. Burada ateist arkadaşlarda görüşlerini bilimsel açıdan açıklayabilirlerse onlarıda dinlemek istiyorum. Bana bu çok basit gibi görünen şeyde bazı şeylerin kanıtı olduğuna dair hisler uyandırıyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Genelde geç saatlerde vakit ayırabildiğiniz için dua işlerine yorgunluk uyjusuzluk üstüne birde beyni gözü yorunca olağan sonuç esneme.

mantıklı bir cevap gelmedi bana çünkü en dinç anında öğlen namaz vaktinde bile gerçekleşen bir durum ve çoğu insanda (sayısı hiç azımsanamayacak cogunluk) görüyorum.

bana bunun bilimsel açıklamasını yapın yahu ben bunun için yazdım olasılıklardan bahsetmeyiniz

Sitelerde Paylaş

Senin içine üç harfli bir şey kaçmış. :)

Dua okumak sana ninni gibi geliyor olabilir.

bana biraz daha kaliteli insanlar cevap verirse sevinirim bu ne aptalca bir yazıdır içine 3 harfli bir şey kaçmış mış terbiyesiz. çok recep ivedik izliyorsun yıkıl şuradan bilgisiz ateist

Sitelerde Paylaş

bana bunun bilimsel açıklamasını yapın yahu ben bunun için yazdım olasılıklardan bahsetmeyiniz

Daha bilimselini bulamazsın acayip bilimseldi cevabım valla,

Yav işte kuran sıkıcı bişey, insanlar derste sıkılıncada esner, google a sor derste esneyen başkaları varsa parmak kaldırsın diye, onada şaşırıp konu aç.

Sitelerde Paylaş

Daha bilimselini bulamazsın acayip bilimseldi cevabım valla,

Yav işte kuran sıkıcı bişey, insanlar derste sıkılıncada esner, google a sor derste esneyen başkaları varsa parmak kaldırsın diye, onada şaşırıp konu aç.

bumu yani la ateizm :D verilen cevap bundan ibaretmidir.? bilgisiz müslüman bu tarz bir cevap verse katliam çıkıyor malzeme oluyor la burda :D sıkıcı olan her şey insanı esnetir mi yani :D bana bilimsel cevap verin cevap.. bu tesadüf felan değil bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz

Sitelerde Paylaş

bana biraz daha kaliteli insanlar cevap verirse sevinirim bu ne aptalca bir yazıdır içine 3 harfli bir şey kaçmış mış terbiyesiz. çok recep ivedik izliyorsun yıkıl şuradan bilgisiz ateist

Sen çok bilgili ve kaliteli olduğun için mi bir esnemeyle tanrıdan ya da kötü ruhlardan şüpheleniyorsun?

Esniyorsun, çünkü bu sıkıcı. Bir saniye için dürüst olalım.

Oksijen yetersizliği.

Ve yapacak daha iyi bir şey buluyorsun: Uyku.

Sitelerde Paylaş

Sen çok bilgili ve kaliteli olduğun için mi bir esnemeyle tanrıdan ya da kötü ruhlardan şüpheleniyorsun?

Esniyorsun, çünkü bu sıkıcı. Bir saniye için dürüst olalım.

Oksijen yetersizliği.

Ve yapacak daha iyi bir şey buluyorsun: Uyku.

senin verdiğin cevaplar bana saçma geliyor ondan.

Tanrının varlığı sana saçma nasıl geliyorsa.

cevaba bak : Esniyorsun, çünkü bu sıkıcı

vay beee hiç sıkılarak yaptığım bir şey değil halbuki bana mantıklı cevap ver.

ha içine 3 harfli muhabbeti tarzı bir şey açarsan yine burdan bir sallarım sana boynunda cebelleşirsin demedi deme (senin tarzında cevap verme konusunda iyiyimdir merak etme)

Sitelerde Paylaş

bumu yani la ateizm :D verilen cevap bundan ibaretmidir.?

Ateizm ile benim cevaplarımın ne alakası var onu anlmadım ama farkındayım sen dua okuyunca esneyen birden fazla insan buldun diye ''Bakın allah var'' a bağlayacak kadar zeki olduğundan sana he öyle deyip geçmek lazım, o cevaplar bimsel değil alaysaldı zaten, :)

Sitelerde Paylaş

Bağbozan'ın verdiği cevaplar mantıklı, kan basıcı ve sıkıcı geç saatler ile ilgili..İnsanların ne demesini bekliyorsun ''OO muhteşem bir konu bulmuşssun tamam bu tamamen gerçek islamın allahını ispatlar işte '' demesini mi ?

Ya ben diyorumki mantıklı bilimsel bir açıklaması var ise söyleyinde bilelim.

geç saatler ile ilgili diyorsan ben bu olayın gece uyurken hariç gündüz dinç halde iken gerçekleştiğine kendimde şahit oldum ve başkalarında da gördüm

tarihinde birgarip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ha içine 3 harfli muhabbeti tarzı bir şey açarsan yine burdan bir sallarım sana boynunda cebelleşirsin demedi deme (senin tarzında cevap verme konusunda iyiyimdir merak etme)

Peki, özür dilerim.

Muhtemelen dua boyunca solunumun yavaşlıyor ve böylece oksijen azalıyor, böylece beynin daha fazlasını almak için çalışıyor ve böylece esniyorsun.

Sitelerde Paylaş

Şakirt e laf anlatma enerji kaybı...

:D kim şakirt ben mi ? :D vay beee güldürdün beni..

bumu yani kaçış noktası olarak gördüm Şakirt e laf anlatma enerji kaybı... diyeceksen konuya hiç dalmayacaksın dostum yada bir şey bilmiyorum bu konu hakkında deyip efendice bilgili abilerine müsade edip efendice yazılanları okuyacaksın şahsen ben öyle yapıyorum. Hakarete gerek yok Şakirt e laf anlatma enerji kaybıymış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...