Jump to content

Sübyancı Osmanlı Padişahları

Recommended Posts

Allah'a şükür müslümanım.

Enam 140'a ne diyorsun ? Padişahların kendi çocuğunu akrabasını gırtlaklama durumu:

Enam 140: Ve bir ilmi olmaksızın akılsızca (aptalca) evlâdını öldürenler hüsrana uğramışlardır. Ve Allah'a iftira ederek, Allah'ın onları rızıklandırdığı şey(ler)i haram kılan kimseler, dalâlette kalmışlardır ve hidayete ermiş değillerdir.

Demokrasinin olduğu bir dünyadan padişahlığın olduğu bir dünyaya düz mantıkla bakarsan böyle yanılırsın işte

Türklerde devlet her şeyden kutsaldır öldürülmese her doğan çocuk tahtta hak iddia edebilecekti ve 3 kıtaya sahip olan Osmanlı İmparatorluğu olmayacaktı...

Ayet hiçbir neden olmadan kızlarını diri diri toprağa gömenlerle ilgili burdaki durumun daha farklı olduğunu düşünüyorum yine de Allah bilir...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demokrasinin olduğu bir dünyadan padişahlığın olduğu bir dünyaya düz mantıkla bakarsan böyle yanılırsın işte

Türklerde devlet her şeyden kutsaldır öldürülmese her doğan çocuk tahtta hak iddia edebilecekti ve 3 kıtaya sahip olan Osmanlı İmparatorluğu olmayacaktı...

Ayet hiçbir neden olmadan kızlarını diri diri toprağa gömenlerle ilgili burdaki durumun daha farklı olduğunu düşünüyorum yine de Allah bilir...

O kadar Türk devleti gelmiş geçmiş ama Fatih'e kadar böyle bir uygulama görülmüş mü?

Sitelerde Paylaş

Fatih sadece devletin bekası için kardeş katlini yasallaştırdı Orta Asya'da kurulan Türk devletlerinde de taht kavgaları hep olmuştur o yüzden çok çabuk kurulup çok

çabuk yıkılıyorlardı..

Fatih'e kadar yıkılmadan hatta aksine başarılı bir şekilde gelişerek devam etmiş. Ben bu uygulamayı Osmanlı'yı geri bıraktıran iki nedenden bir olarak görüyorum. Ikinci neden de hilafetin alınması.

Şehzadeler akılları ermeye başladığı andan itibaren devamlı ölüm korkusu ile ruh hastası olmuşlar. Böyle bir sistemle sağlıklı liderler üretmek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Fatih'e kadar yıkılmadan hatta aksine başarılı bir şekilde gelişerek devam etmiş. Ben bu uygulamayı Osmanlı'yı geri bıraktıran iki nedenden bir olarak görüyorum. Ikinci neden de hilafetin alınması.

Şehzadeler akılları ermeye başladığı andan itibaren devamlı ölüm korkusu ile ruh hastası olmuşlar. Böyle bir sistemle sağlıklı liderler üretmek mümkün değil.

Osmanlı İstanbulun fethine kadar Kuruluş dönemini yaşar. Kuruluş döneminde de Yıldırım'la Timur arasında Ankara Savaşı olur ve Osmanlı yıkılma sürecine girer tahta Çelebi Mehmet çıkana kadar Fetret dönemini yaşar. Kuruluş döneminde toprakları da çok azdır iddia ettiğinizin aksine Fatihten sonra Yükseliş Döneminde 3 kıtaya hakim olur... Osmanlıyı Fatihin uygulaması geri bırakmamış aksine güçlendirmiştir ve tecrübeli kişilerin başa geçmesine neden olmuştur Kafes usulü dediğiniz sistem hastalıklı ve korkak şehzadelerin oluşmasını sağlamıştır...

Sitelerde Paylaş

Zahmet edip yazmadım forumtr'den direk kopyaladım ayrıca viki'den de takip edebilirsin.

kaynak adresi: http://www.frmtr.com/tarih/495007-osmanli-padisahlarinin-anneleri.html

1- I.murat'in annesi bizanslı HOROFİRA yani NİLÜFER hatun.

2- yıldırım bayezid'in annesi bulgar MARYA yani GÜLÇİÇEK hatun.

3- çelebi mehmet'in annesi bulgar OLGA hatun.

4- II.murat'ın annesi VERONİKA

5- fatih sultan'ın annesi sırp DESPİNA yani HÜMA hatun.

6- II.bayezid'in annesi KORNELYA

7- yavuz selim'in annesi; AYŞE takma adlı pontuslu bir rum.

8 -kanuninin annesi; polonya yahudisi HELGA yani HAFZA sultan.

9- II.selim 'in annesi yahudi kızı ROKSALAN yani HÜRREM sultan.

10-III.murat 'ın annesi yahudi RAŞEL yani NURBANU sultan.

11-III.mehmet'in annesi venedikli BAFO yani SAFİYE sultan.

12-I.ahmet'in annesi yunan HELEN yani HANDAN sultan.

13-genç osman'ın annesi sırp EVDOKSİYA yani MAHFİRUZ sultan.

14-IV.murat'ın annesi sırp ANASTASYA yani MAHPEYKER sultan.

15-IV. mehmet'in annesi rus NADYA yani TURHAN sultan.

16-II.süleyman'ın annesi sırpKATRİN yani DİLAŞÜB hatun.

17-II.ahmet'in annesi polonya yahudisi EVA yani HATİCE sultan.

18-II.mustafa'nın annesi rum EVEMİA yani EMETULLAH sultan.

19-III.ahmet'in annesi de aynı yani ii.mustafa ile aynı anneden.

20-I.mahmut'un annesi ALEXSANDRA yani SALİHA sultan.

21-II.osman'ın annesi sırp MARİ yani ŞEHSÜVAR sultan.

22-III.mustafa'nın annesi fransız JANET yani MİHRİŞAH sultan.

23-I.abdülhamit 'in annesi fransız İDA yani ŞERMİ sultan.

24-III.selim'in annesi cenevizli AGNES yani MİHRİŞAH sultan.

25-IV.mustafa'nın annesi bulgar SONYA yani SİNEPERVER sultan.

26-II.mahmut'un annesi fransız RİVERY yani NAKŞİDİL sultan.

27-I.abdülmecit'in annesi rus yahudisi SUZİ yani BEZM-İ ALEM VALİDE sultan.

28-abdülaziz'in annesi roman BESİME yani PERTEVNİYAL sultan.

29-V.murat'in annesi fransız VİLMA yani ŞEVKEFZA sultan.

30-II.abdülhamit 'in annesi ermeni VİRJİN yani TİRİMÜJGAN sultan.

31-mehmet reşat'ın annesi arnavut SOFİ yani GÜLCEMAL sultan.

32-mehmet vahdettin'in annesi çerkes HENRİET yani GÜLİSTAN sultan .

Sitelerde Paylaş

işte senin dinde debelenme nedenin bu ayışığı.

soy komple yabancılaşmış, baba yabancı kadının oğlu, babanın oğlu yine yabancı kadından, onun oğlu nasıl türk olabilir?

soy komple dejenere olmuş, üstelik osmanlıyı yabancı uyruklu eşlerin yönettiklerini tüm alem bilmektedir.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı İstanbulun fethine kadar Kuruluş dönemini yaşar. Kuruluş döneminde de Yıldırım'la Timur arasında Ankara Savaşı olur ve Osmanlı yıkılma sürecine girer tahta Çelebi Mehmet çıkana kadar Fetret dönemini yaşar. Kuruluş döneminde toprakları da çok azdır iddia ettiğinizin aksine Fatihten sonra Yükseliş Döneminde 3 kıtaya hakim olur... Osmanlıyı Fatihin uygulaması geri bırakmamış aksine güçlendirmiştir ve tecrübeli kişilerin başa geçmesine neden olmuştur Kafes usulü dediğiniz sistem hastalıklı ve korkak şehzadelerin oluşmasını sağlamıştır...

Fatih'e kadar yıkılmış mı, yıkılmamış mı? Sonuç: Yıkılmamış.

Yavuz ile başlayan dönemde Osmanlı'nın Türklere bakışı Fatih öncesi dönemle aynı mı?

Hiç bir padişah devletin bekası için bütün sülalesini öldürtmemiştir. Tek motivasyonları kendi hayatlarını devam ettirtme dürtüsüdür.

Sitelerde Paylaş

işte senin dinde debelenme nedenin bu ayışığı.

soy komple yabancılaşmış, baba yabancı kadının oğlu, babanın oğlu yine yabancı kadından, onun oğlu nasıl türk olabilir?

soy komple dejenere olmuş, üstelik osmanlıyı yabancı uyruklu eşlerin yönettiklerini tüm alem bilmektedir.

Bizde soy erkekten geçer kadından değil bana göre Osmanlı padişahları Türk oğlu Türktür ama hatasız değillerdir daha öncede söylediğim gibi Osmanlının takdir ettiğim yönleri de var eleştirdiğim yönleride eşlerin siyasete karışması mevzusuna katılıyorum Osmanlıyı çökerten önemli sebeplerden biri..

Sitelerde Paylaş

Yıkılma sürecine girmiş eğer Avrupa kendi iç meseleleriyle uğraşmasalardı çoktan da yıkılmıştı...

Yavuz ile başlayan dönemde Osmanlı'nın Türklere bakışı Fatih öncesi dönemle aynı mı?

Yavuz da kendi dönemine göre uygulaması gereken siyaseti uygulamıştır. Şah İsmail Osmanlı topraklarını yakıp yıkarken eli kolu bağlı oturacak hali yoktu.

Hiç bir padişah devletin bekası için bütün sülalesini öldürtmemiştir. Tek motivasyonları kendi hayatlarını devam ettirtme dürtüsüdür.

Cem Sultan, Şehzade Mustafa Çelebi olayları hatırlayabildiklerim...

Sitelerde Paylaş

Bizde soy erkekten geçer kadından değil bana göre Osmanlı padişahları Türk oğlu Türktür ama hatasız değillerdir daha öncede söylediğim gibi Osmanlının takdir ettiğim yönleri de var eleştirdiğim yönleride eşlerin siyasete karışması mevzusuna katılıyorum Osmanlıyı çökerten önemli sebeplerden biri..

Padişahlar kendilerini Türk olarak tanımlamamışlar, Türk kelimesi aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanılmış, devlet erkanı ve yeniçeriler hristiyan devşirme gençlerden oluşturulmuş, konuştukları dil bile anlaşılamaz hale gelmiş, Anadolu'ya 3-5 cami hariç hemen hiç bir şey yapmamışlar, Anadolu halklarını bilerek cahil tutmak için ellerinden geleni yapmışlar. Genetik olarak Türk olsalar ne olur, olmasalar ne olur? Yaptıkları ortada.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yıkılma sürecine girmiş eğer Avrupa kendi iç meseleleriyle uğraşmasalardı çoktan da yıkılmıştı...

Her zaman uğraşacak bir takım meseleler vardır.

Yavuz da kendi dönemine göre uygulaması gereken siyaseti uygulamıştır. Şah İsmail Osmanlı topraklarını yakıp yıkarken eli kolu bağlı oturacak hali yoktu.

Sorum Yavuz ve sonrası içindi, sadece Yavuz değil. Bu arada Yavuz kendi tebasını öldürmedi mi?

Cem Sultan, Şehzade Mustafa Çelebi olayları hatırlayabildiklerim...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Cem_Sultan

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...