Jump to content

Sübyancı Osmanlı Padişahları

Recommended Posts

arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama,

gönül uçarı bir kuştur.

bir erkek isterse ihtiyarlığının son demlerini yaşıyor olsun, onun yine de canı taze et çeker. bunu inkar etmeyelim.

burada hepimiz hemcinsiz.

kişi kendinden bilir işi. o yüzden kendinize sorun. kim 18 yaşında tatlı bir hatun istemez.

aksi cevaplar mutlaka gelecektir. ama soruyorum size. samimi ve içten olmanızı diliyorum.

ben şahsen 18 yaşında bir çıtırı her daim arzularım.

arzulamadığım gün ölmüşüm demektir.

et tutkusu başka bir ateştir.

başka birşeye benzemez.

ki bu insanın gözünü kör eder. kendini viran eyler. öyle çarpar adamı.

gönül uçarı bir kuştur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu sübyancılık meselesi sadece Osmanlı sülalesiyle ilgili bir sıkıntı değil tamamen geçmiş zamanı ilgilendiren bir sıkıntı.

Geçmiş dediysem de ; çok da geçmiş değil mesela;

Herkes sorsun bakalım anneanne/babaaanesine kaç yaşında evlendirilmiş ?

Sitelerde Paylaş

Şu sübyancılık meselesi sadece Osmanlı sülalesiyle ilgili bir sıkıntı değil tamamen geçmiş zamanı ilgilendiren bir sıkıntı.

Biri 18 biri 20 ama kocaları kendilerinden 5-6 yaş büyük.

Sitelerde Paylaş

14 ile 17, 17 ile 22. Subyancılık diyemem.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ayışığı demeye getüriyürki Osmanlı sultanlarının karıları

Ermeni

Yahudu

Sırp

Italyan

Rus

Ukraynalı olsun ,kocaları Türk ya.

Sen hangi Türkten konuşuyorsun.

Sultanlardan hankısı hacca gitti?

Hiç biri.

Neden

Nedeni şu.

Analarının verdigi kültür yüzünden.

Kaç sultan ben Türküm deyebildi.

Bırak sultanların ben Türküm demesini.

Türke saray kapısından içeri bakması bile mümkün degildi.

Say bakalım kaç Türk vezir seçildi Osmanlıya.

Bir kova bayaz boyaya bir kova kara boya katalım.

Bir zaman sonra aynı boyaya bir kova kara boya daha katalım.

Ne olur birkaç kere konan kara boya bayazı ortadan kaldırır.

Sen bunu bile düşünemiyürsün.

Neymiş babaları Türkmüş.

Sen onu Fatihe söyle

Sen onu Yavuza Türkmüsün desen boynunu kılıçla o an uçururlardı.

Osmanlıda müteber ırklar

Rum

Ermeni

Dana çok Sırp

Arap

Ukranyalı

Italyan

Fıransiz

Rus vs. re

Osmanlının Türk duşmanlığı,Türkmenlerin Araplaşmamasından kaynaklanmaktadır.

Araplaşmayan Türkler Osmanlının baş duşmanıydı.

Osmanlının DÜMBÜK şaırlarından biri möhteşem Sülümene bir şiir yazıp göneriyür şiirde bir satırda şöyle diyür.

TÜRKTEN BABAN BİLE OLSA GEBERT.

Veeeeeeeeee bu dümbük sanırımkı Süleymandan bir kese altını almıştır.

Osmanlıda TÜRK ,ben Türküm diyemiyürdü.

Aç internet sayfalarını okuda gör.

Tolon

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Padışah karılarının yaşları için arama yaptım.

Karşıma şöyle bir yazı çıktı.

Padışah kızlarının yaşlarınımı arıyorsun?

Görüyorsunuz bu faşist idere nerelere burnunu sokmuş.

Çünkü 4-5 yaşlarındakı bebelerle evlenen sultanlar çıkacak ortaya.

Onu bile engelliyor nu ıdere..

Tolon

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ayışığı demeye getüriyürki Osmanlı sultanlarının karıları

Ermeni

Yahudu

Sırp

Italyan

Rus

Ukraynalı olsun ,kocaları Türk ya.

Sen hangi Türkten konuşuyorsun.

Sultanlardan hankısı hacca gitti?

Hiç biri.

Neden

Nedeni şu.

Analarının verdigi kültür yüzünden.

Kaç sultan ben Türküm deyebildi.

Bırak sultanların ben Türküm demesini.

Türke saray kapısından içeri bakması bile mümkün degildi.

Say bakalım kaç Türk vezir seçildi Osmanlıya.

Bir kova bayaz boyaya bir kova kara boya katalım.

Bir zaman sonra aynı boyaya bir kova kara boya daha katalım.

Ne olur birkaç kere konan kara boya bayazı ortadan kaldırır.

Sen bunu bile düşünemiyürsün.

Neymiş babaları Türkmüş.

Sen onu Fatihe söyle

Sen onu Yavuza Türkmüsün desen boynunu kılıçla o an uçururlardı.

Osmanlıda müteber ırklar

Rum

Ermeni

Dana çok Sırp

Arap

Ukranyalı

Italyan

Fıransiz

Rus vs. re

Osmanlının Türk duşmanlığı,Türkmenlerin Araplaşmamasından kaynaklanmaktadır.

Araplaşmayan Türkler Osmanlının baş duşmanıydı.

Osmanlının DÜMBÜK şaırlarından biri möhteşem Sülümene bir şiir yazıp göneriyür şiirde bir satırda şöyle diyür.

TÜRKTEN BABAN BİLE OLSA GEBERT.

Veeeeeeeeee bu dümbük sanırımkı Süleymandan bir kese altını almıştır.

Osmanlıda TÜRK ,ben Türküm diyemiyürdü.

Aç internet sayfalarını okuda gör.

Tolon

Tarih her dönemin kendi ideolojik fikirlerine göre ele alınır. Cumhuriyet sonrası dönemde yıkılan bir Osmanlı İmparatorluğu yerine yeniden kurulan bir Türkiye Cumhuriyeti vardı doğal olarak eski kötülenmeli ki yerine yenisi varlığını devam ettirsin. Tarih yazanlar tarafından nasıl çarpıtılıp kendi çıkarlarına yontulduğunu anlamak istiyorsanız yakın tarihimizi inceleyin.

600 yıl boyunca devam etmiş olan bir imparatorluktan bahsediyoruz ve topraklarında her türlü milletten insan yaşamış emin olun ki herkesin bir kuyruk acısı olacak ve bu devleti karalamak için çaba harcayacaktır.

Hatasıyla sevabıyla Osmanlı Türklerin temelini attığı bir oluşumdu devrini tamamladı ve bitti. Ben demiyorum ki sadece iyi yönlerimizi anlatalım .Bu tarz iddiaları dillendirmeden önce iyice bir süzgeçten geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yalanlarla dolu TARIH müslümanların TARIHIDIR.,

Bu nedenle Türk TARIHININ doğruluğuna gerçekleri arayanlardan kimse ınanmamaktadır.

TÜRKLÜGE aıt gerçekleri RUS,BELÇIKA gibi tarihe gerçekleri yazanların kıtapları aranmaktadır,gerçekleri ögrenmek için.

Ülkücüler geçmişte protestolarında şöyle haykırırlardı.

Gerçekleri yazmayan TARIH utansın.

Aslında TARIH degil,TARIHA gerçekleri yazdırmayanlar,yazanların UTANMALARI gerek.

Ama UTANMAYI terk etmiş bu Araplaşmışlar,batılılaşmışlar,yalan yazmaktan yazdırmaktan zerrece sıkılmamaktadırlar.

Çünkü Tüm işlevleri YALAN üzerine kurulmuştur.

ISBATI,Atatürk anadoluda halkı örgütleyip yurdumuzu kurtarmaya çalışırkan,bakın Osmanlının adalat bakanı ne diyür.

Eyyyyyyyyy ahali Mustafa Kemal bir haındır.

Onunla sakın birlikte olmayın.

DOSTUMUZ YUNANISTAN, OSMANLIYA ISYAN EDENLERLE YAPTIĞI SAVAŞI KAZANACAK,BİZE YENİDEN OSMANLI ŞERİET DEVLETİNİ KURMAMIZA yARDIM EDECEKTİR.

Şimdi bu HAINA ,hassiktir desem çoh böyyük SAVAB kazanmammı?:-)))))))

Daha bunlar gibi neler var neler.

Şimdi bu durum Osmanlıyı kötülemek degil gerçekleri Türk halkına göstermektir..

Bunları saklamak batılılarla birlik olup TÜRKLÜGE IHANET etmektir.

Seninde Osmanlıcılığın depreşdi sanırım.

Tarıhı olayları halktan gizlersek TARIH hep TEKERRÜR eder durur.

AKP yi ıktıdar yaptığımıza göre ,TARIHDEN zerre kadar ders almadığımız görülür..

Tebiki bunun suçlusu yalnız AKP degil..

Başta AKP ,CHP olmak üzere tüm partilerdir.

Ama baş suçlu AKP dir.

Çünkü bu parti AÇIKTAN AÇIĞA BÖLÜCÜLÜK yapmakta bölücülügüde DİNLE gizlemektedir.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlının eleştirilmesi gereken yönleri varsa Mustafa Kemal'in de var. Aynı şekilde onun ya da aynı görüşü savunanların yazdığı yalan tarihi de eleştirmelisiniz gerçekten objektifseniz...

Yeni devlet kurulurken çıkan isyanlar nasıl bastırılmış, bir çok isim kara listeye alınmış Kazım Karabekir de dahil çoğu komutan siyasetten uzaklaştırılmış...

İstiklal Marşı şairimiz sürgüne gönderilmiş...

Sitelerde Paylaş

Osmanlının eleştirilmesi gereken yönleri varsa Mustafa Kemal'in de var. Aynı şekilde onun ya da aynı görüşü savunanların yazdığı yalan tarihi de eleştirmelisiniz gerçekten objektifseniz...

Yeni devlet kurulurken çıkan isyanlar nasıl bastırılmış, bir çok isim kara listeye alınmış Kazım Karabekir de dahil çoğu komutan siyasetten uzaklaştırılmış...

İstiklal Marşı şairimiz sürgüne gönderilmiş...

İstediğin kadar eleştirebilirsin. Beni rahatsız eden şey birilerinin hiç durmadan hayali ve gerçek olmayan romantik bir Osmanlı imgesi pompalaması.

Sitelerde Paylaş

İstediğin kadar eleştirebilirsin. Beni rahatsız eden şey birilerinin hiç durmadan hayali ve gerçek olmayan romantik bir Osmanlı imgesi pompalaması.

Osmanlı kuran ile 600 yıl son 50 yılı saymazsan nadir isyanlarla geçirdi milyon km alanda huzur sagladı. Tc avrupa medenyieti ile durmumuz ortada kuruldugndan beri ölümler durmadı 1923den beri...

Sitelerde Paylaş

Osmanlı kuran ile 600 yıl son 50 yılı saymazsan nadir isyanlarla geçirdi milyon km alanda huzur sagladı. Tc avrupa medenyieti ile durmumuz ortada kuruldugndan beri ölümler durmadı 1923den beri...

Tam da dediğim romantize Osmanlı.

Roma Imparatorluğu''da 1500 yıl yaşadı, Osmanlı'dan çok daha büyük bir bölgeyi yönetti. Yönetimi altında olan her yere yollar, hamamlar, kütüphaneler, modern şehirler, vs götürdü. Bugün Türkiye'yi gezsen romalılardan kalma onbinlerce eser bulursun, yaptıkları yollardan geçersin. Ben Anadolu'yu geziyorum ama Osmanlı eseri olarak camilerden başka fazlaca bir şey göremiyorum. Son yıllarda yapmaya çalıştıkları bir iki atılımı saymazsan ortada Osmanlı'dan kalan bir eser yok. Bıraktığı şey cahil bırakılmış, araplaştırılmış, çiftçilik ve askerlikten başka bir iş bilmeyen müslüman nüfus.

Bugün hala Avrupa'da Osmanlı'nın yönetimi altında kalan bölgelerde insanlar Türklerden korkar ve nefret eder. Bırak Avrupa'yı müslüman Araplarda nefret eder. Nereden kaynaklanıyor bu nefret? Madem Osmanlı bu kadar süperdi, yönetimi altında bu kadar barış ve huzur vardı?

Osmanlı dilini değiştirmiş, dinini değiştirmiş. Böyle başka bir ülke var mı? Kurucu unsurunu aşağılamış, dışlamış, köpek diye adlandırmış.

Ekonomisi ganimet, cizye ve yönetilen yerlerden alınan vergilere dayanan ama hiç bir şey üretmeyen bir imparatorluk haline gelmiş. Bilim yok, kitap yok, okur yazar yok, düşünür yok, sanat yok. Ama bol bol isyan var. Al bir bölümü: http://www.sabah.com.tr/fotohaber/gundem/osmanlidan_bugune_isyanlar_597071031250/20360

Yani öyle huzur falan yok

Sitelerde Paylaş

Tam da dediğim romantize Osmanlı.

Roma Imparatorluğu''da 1500 yıl yaşadı, Osmanlı'dan çok daha büyük bir bölgeyi yönetti. Yönetimi altında olan her yere yollar, hamamlar, kütüphaneler, modern şehirler, vs götürdü. Bugün Türkiye'yi gezsen romalılardan kalma onbinlerce eser bulursun, yaptıkları yollardan geçersin. Ben Anadolu'yu geziyorum ama Osmanlı eseri olarak camilerden başka fazlaca bir şey göremiyorum. Son yıllarda yapmaya çalıştıkları bir iki atılımı saymazsan ortada Osmanlı'dan kalan bir eser yok. Bıraktığı şey cahil bırakılmış, araplaştırılmış, çiftçilik ve askerlikten başka bir iş bilmeyen müslüman nüfus.

Bugün hala Avrupa'da Osmanlı'nın yönetimi altında kalan bölgelerde insanlar Türklerden korkar ve nefret eder. Bırak Avrupa'yı müslüman Araplarda nefret eder. Nereden kaynaklanıyor bu nefret? Madem Osmanlı bu kadar süperdi, yönetimi altında bu kadar barış ve huzur vardı?

Osmanlı dilini değiştirmiş, dinini değiştirmiş. Böyle başka bir ülke var mı? Kurucu unsurunu aşağılamış, dışlamış, köpek diye adlandırmış.

Ekonomisi ganimet, cizye ve yönetilen yerlerden alınan vergilere dayanan ama hiç bir şey üretmeyen bir imparatorluk haline gelmiş. Bilim yok, kitap yok, okur yazar yok, düşünür yok, sanat yok. Ama bol bol isyan var. Al bir bölümü: http://www.sabah.com...071031250/20360

Yani öyle huzur falan yok

Avrupa da ki kilise baskısının aforoz edilme korkusunun büyk oldgunu blirsn papa ne derse oydu ve krallara tac giydirridi ve roma roma nerde papa nerde aynı yerde tabiki kralla papanın anlaşması ve büyümesi zor degil avurpa kendi dindaşlarına bile saldırarak toprak genişşetmiştir.osmanlı duraklama zamnaına kadr hatta duraklama dahil avrupa yasantısı ile kıyaslayablirsn kmin cahil oldugnu bütün bilim avrupaya nerden gittigini ayrıca türliyede eser kaldıhna sükretmelisn türkye cografyası itibaryle savassız döenm olmamıs haçlı sefernden tut mogol istilasna dünya savaslarna hep ortada kalmstr sence eser kalır mı ortada hiç ynede ayrıca avrupannda bıraktıgı eserler ya katliam arenasıdır coleesum gbi yada katedraldir

Sitelerde Paylaş

Avrupa da ki kilise baskısının aforoz edilme korkusunun büyk oldgunu blirsn papa ne derse oydu ve krallara tac giydirridi ve roma roma nerde papa nerde aynı yerde tabiki kralla papanın anlaşması ve büyümesi zor degil avurpa kendi dindaşlarına bile saldırarak toprak genişşetmiştir.osmanlı duraklama zamnaına kadr hatta duraklama dahil avrupa yasantısı ile kıyaslayablirsn kmin cahil oldugnu bütün bilim avrupaya nerden gittigini ayrıca türliyede eser kaldıhna sükretmelisn türkye cografyası itibaryle savassız döenm olmamıs haçlı sefernden tut mogol istilasna dünya savaslarna hep ortada kalmstr sence eser kalır mı ortada hiç ynede ayrıca avrupannda bıraktıgı eserler ya katliam arenasıdır coleesum gbi yada katedraldir

Bunların hepsi ve daha fazlası olabilir. Önemli olan şey ne? Geçmişinin doğru bir şekilde insanlara öğretilmesi ve aynı yanlışların yapılmasının önlenmesi. Avrupalı öğretiyor biz yalan söylüyoruz. Avrupalı engizisyondan utanmıyor, çocuklara öğretiyor ki din adamları bir kez daha aynı işlere yeltenmesinler.

Sana halkın çoğunun bilmediği ve o yüzden de bugün hiç bir tepki göstermediği bir örnek vereyim. Kanuni (şeyhülislam Ebussud Efendi) zamanından başlayarak medreselerden fen dersleri çıkarılmış sadece dini dersler bırakılmıştır. Yani akli konular gitmiş, yerine nakli konular gelmiştir. Ne tesadüftür ki Osmanlı'nın gerilemesi de bu tarihten sonraya denk gelir. Bu sene itibarı ile aynı iş İlahiyat Fakültelerinde yapıldı. Artık ilahiyat fakülteleri daha çok Kuran, fıkıh, vs öğretecek ama felsefe ve benzeri dersleri öğretmeyecek. Herhangi bir tepki var mı? Yok. Olamaz çünkü millet ne Ebussud efendiyi bilir, ne de ilahiyatlarda yapılan müfredat değişikliğini. Müfredatı duysa belki de ne güzel Islamı daha iyi öğrenecekler diye sevinir.

İmam Hatiplerin ders programları zaten bir felaket : http://dogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_04/02025228_hlhaftalikderscizelgelerinisan2013.pdf

3 yıl boyunca sıfır saat matematik, fizik, kimya, biyoloji, sağlık bilgisi. SIFIR saat! 10. sınıfta 2 saat coğrafya, 11. sınıfta 2 saat felsefe. Hepsi bu. Birde bütün okulları İmam hatip yapmayı planlıyorlar. Tahmin et öyle bir durumda Türkiye nereye gider?

AKP, Osmanlı ecdadıyız, Osmanlı'yı yeniden yaratacağız derken yalan söylemiyor. Amaçlarını açık açık söylüyorlar ve gerekenleri de yapıyorlar. İmam hatibe talep yok mu? O zaman velilere sormadan okulları imam hatibe dönüştürüyorlar. Halkın çocuklarını imam hatibe, kendi çocuklarını Fransız okullarına.

Insanın aklına acaba bu adamlar Ingiliz, Fransız ajanımı diye sormak geliyor. Bana artık gelmiyor ya neyse.

Sitelerde Paylaş

Bunların hepsi ve daha fazlası olabilir. Önemli olan şey ne? Geçmişinin doğru bir şekilde insanlara öğretilmesi ve aynı yanlışların yapılmasının önlenmesi. Avrupalı öğretiyor biz yalan söylüyoruz. Avrupalı engizisyondan utanmıyor, çocuklara öğretiyor ki din adamları bir kez daha aynı işlere yeltenmesinler.

Sana halkın çoğunun bilmediği ve o yüzden de bugün hiç bir tepki göstermediği bir örnek vereyim. Kanuni (şeyhülislam Ebussud Efendi) zamanından başlayarak medreselerden fen dersleri çıkarılmış sadece dini dersler bırakılmıştır. Yani akli konular gitmiş, yerine nakli konular gelmiştir. Ne tesadüftür ki Osmanlı'nın gerilemesi de bu tarihten sonraya denk gelir. Bu sene itibarı ile aynı iş İlahiyat Fakültelerinde yapıldı. Artık ilahiyat fakülteleri daha çok Kuran, fıkıh, vs öğretecek ama felsefe ve benzeri dersleri öğretmeyecek. Herhangi bir tepki var mı? Yok. Olamaz çünkü millet ne Ebussud efendiyi bilir, ne de ilahiyatlarda yapılan müfredat değişikliğini. Müfredatı duysa belki de ne güzel Islamı daha iyi öğrenecekler diye sevinir.

İmam Hatiplerin ders programları zaten bir felaket : http://dogm.meb.gov....rinisan2013.pdf

3 yıl boyunca sıfır saat matematik, fizik, kimya, biyoloji, sağlık bilgisi. SIFIR saat! 10. sınıfta 2 saat coğrafya, 11. sınıfta 2 saat felsefe. Hepsi bu. Birde bütün okulları İmam hatip yapmayı planlıyorlar. Tahmin et öyle bir durumda Türkiye nereye gider?

AKP, Osmanlı ecdadıyız, Osmanlı'yı yeniden yaratacağız derken yalan söylemiyor. Amaçlarını açık açık söylüyorlar ve gerekenleri de yapıyorlar. İmam hatibe talep yok mu? O zaman velilere sormadan okulları imam hatibe dönüştürüyorlar. Halkın çocuklarını imam hatibe, kendi çocuklarını Fransız okullarına.

Insanın aklına acaba bu adamlar Ingiliz, Fransız ajanımı diye sormak geliyor. Bana artık gelmiyor ya neyse.

Katıldığım nokta su fen derslernn cıkarılması yanlıştı. Ama bu avrupadan geri oldgumuzun göstermz bu, bundan snra geri gdecegmzi gösterrki gitmişzde zaten ibni sinanın ktiabı abrupada 100 yıl ders kitabı olarak kullanmıs bir çok ülkede avrupa kaynakları diyor bunu avrupa akıl hastalarını öldürürken osmanlı su ile tedavi etmiş suan bile bu insanlar dıslanırken bi düşün insanların evlernn kapsında anahtar olmazmıs anahtar deliği olmayan kapılar kalms eser olarak arastr osmanlı küçümsencek bir devlet degildi. Yanlış oldgunu düşündügnz birçok uygulama o zamnn sartlaryla moderndi. Sana hemen hemen hepsni acıklayablrm. Osmanlı durkalmaya kadr dünyanın en medeni ülkesydi ve en ileri her alanda

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...