Jump to content

:::ELVEDA GİDİYORUM:::

Recommended Posts

Çok alışmıştım ama gitmem gerekiyor.Okulum başlıyacak ve derslerimle ilgilenmem gerek.Eğer buraya girmeye devam edersem aklım burda kalacak.Cevap yazmazsam da olmaz patlarım :) .Neyse ayrılık geldi çattı. Zaten artık anladımki bu kadarmış.Sorular hep aynı bu sorunu bitirdik diyoruz sosları baharatı değişik vaziyette önüme geliyor.Benim için Ateistforum süreci bitti. Bu evreyide geçtiğimi zannediyorum.Birilerini kırdıysam özür diliyorum yeteri kadar hafif bir dille yaklaştım. Beni çok kıran oldu özür duymadım ama ben kırdıysam hiç sanmıyorum ama özür diliyorum.Bazı ateistler kendini müslümandan üstün görüyorlar.Ben unutmayacağımki hammaddem toprak ve mütevazilik aklıma geliyor tamam ben aptal olurum ben gerizekalı olurum ben yobaz olurum ben sübyancı olurum ben türbanlı fahişe olurum ama yeter ki siz akıllı mutlu ve gerçek anlamda huzurlu olun doğruyu bulun yeterki. Şuan dinlediğim şarkı sen kaybı Burcu güneş belki bundan belkide yazdıklarımdan dolayı çok duyguluyum dokunsanız ağlıyacağım. Unutmayınki Araplarda insan ben arapları hiçbirzaman üstün görmedim sadece her millete duyduğum gibi saygı duyuyorum. belki yarında girerim yorumları okumak için başka gireceğimi sanmıyorum.Ben gidiyorum gözüm arkada kalacak çünkü bazıları müslüman olsa bile ateizmin etkisinde kalıp islamı deforme ediyorlar. Ateistik müslümanlara inanmayın . Evrim kuranla çelişir. Namaz 5 vakittir . Tesettür farzdır bu ve bunun gibi mahremi ve dini konuları çarpıtmasınlar bitek bundan korkuyorum.

Ama şunları demeden edemiyeceğim :

*Herşeyin gayesi varken vucuttaki kılın dahi. Ateizm gayesizliği savunur.

*Herşeyde adalet önplandadır bu dünyadada öyle bu dünyanın duruşması ahirette

*Birisi dediki peygamberiniz kuranı kolay yazsaydı herkes inanırdı o ne mucizeler falan. Kuran zoru seçmiştir. Asıl inanmak için şimdi daha çok sebep var.Herkes din uydururdu kolay yazmakla ama kuranında dediği gibi tüm insanlar birleşse kuran a benzer bir kitap yazamazlar.

*Kuran neden çok ateşten bahsediyor. Bahsetmeseydide neden bizi uyarmadınmı deseydiniz.Bir anne bir baba nasıl çocuğunu korumak için şunu yapmayın böyle olur diyorsa Allah ondan daha çok rahmetle bunu sizden bekliyor.

*insan ebedi yaşamak ister bu insanın fıtratında var Allah inkarcıları günahkarları yok etmiyor aksine edebiyen yaşatıyor ne kadar merhametli olduğunu anlıyamayız. hadis var zaten Allahın ne kadar gazabı olduğunu bilseydiniz müminler cennetin olmadığını düşünürdü. Ne kadar çok merhametli olduğunu gören inanmyan ise cehennemin olmadığını düşünürdü.Ben sizin için iyi bir gelecek düşünüyorum inşallah.

*Dinin farzları kuraları bellidir.Herşey ortadayken onu değiştiremezsiniz.

3 tip ateist vardır demiştim

1)Tanrıyı kıskanır egoist kişi modeli ateist

2)ibadet üşengeçliğinden doğan ateist

3)Doğrular apaçık önündeyken yanlış bilgilerle kandırılır( en içimi burkan tiptir.)

*Deizm ise tanrı var der ama bizi unuttu falan şeylerine girerler buna inanmak teizmden daha saçmadır.Ateizm evet dinden çıkmıştır. Hz Adem e inanmayanlardan beri var bu inanç ama ateizm tanrı kabul etmesede birşeyi tanrılaştırır .Kainatı evrimi atomu maddeyi vs ama birini ilah olarak seçer ama bunu kabul etmez beyin.

*İnanç sarsıntısı yaşadım ateizmin ucundan döndüm ateizm insanları sadece dünyaya yönlendiren sadece insnaları kendi çabalarının kulu kölesi eden bir inançtır evet inançtır.

Belki bu ne zırvalıyor diyebilirsinizki bunu en içten en samim duygularımla yazıyorum

Şunuda asla unutmayın herzaman geri dönüş vardır ama son pişmanlık fayda etmez bilesiniz.Allah'a dönün ona sığının O esirgeyen ve bağışlayandır.İslama geri dönenler yeni doğmuş gibi olurlar bunu unutmayın geri dönemeyiz diye bişey yok şeytanızla küsün ve bu kibiri bırakın.Sizi Allah'a emanet ediyorum.

Allah(c.c) hepimiz bağışlasın ( bu sadece bizler için değil sizler içinde bir duaydı.)

ELVEDA....

Sitelerde Paylaş

Umarim yakinda gercek Islami görüpde o kafanda kurdugun hayal Islamin yanlis oldugunun farkina varirsin ve sende dogru yolu bulursun, ozaman kadar güle güle.

Tatilerde ara sira baka bilirsin .

tarihinde Gaelo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Umarim yakinda gercek Islami görüpde o kafanda kurdugun hayal Islamin yanlis oldugunun farkina varirsin ve sende dogru yolu bulursun, ozaman kadar güle güle.

Tatilerde ara sira baka bilirsin .

Okumamışsınız sanırım inanç sarsıntısı yaşadım ve doğruyu buldum.Daha fazla doğru yok .Doğru bir tanedir bunuda biliyorum .Gitmem sadece okul değil sorunların hep aynı olması sadece soru kalıpları farklı okadar. Bence Başlık açarken yazdığım herşey açıklıyor herşeyi fazla söze hacet yok.Alman kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Bu site de dinin den vazgeçmediğine sevindim. Yaşayarak doğruları bulacağına inanıyorum.

Sanırım yaşın 17 idi. Ben senin yaşından daha fazla bir süre müslüman olarak yaşadım. Yani senin daha zamanın var.

Umarım derslerinde başarılı olursun

Bu site de ne kadar özgür yorum yapabildiysen umarım hayatta da seni özgür bırakırlar zira henüz hayatın içinde değilsin

Sağlıcakla kal

tarihinde Undefined tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elvada demişsin ama giderayak yine bla bla bla yapmışsın.

Bence ayrılman bir yerde isabet olmuş.

Hafif geliyordun siteye.

Burda ki dinsiz üyelerin içinde,dinle ilgili en az bilgisi olanın bile senden daha fazla din bilgisi vardır.

Kısacası,kendi dinini öğren ondan sonra gel buraya,mahçup olma.

Sitelerde Paylaş

Hafif geliyordun siteye.

Burda ki dinsiz üyelerin içinde,dinle ilgili en az bilgisi olanın bile senden daha fazla din bilgisi vardır.

Ateistleri anlamak icin hakdinislam kadar ugrasan az sayida uye gormusumdur. Ben gitmesini istemezdim. Din bilgisini hic tartmadim ama eminim benden fazla biliyordur.

Sitelerde Paylaş

-Evrim Kuranla çelişir

-Tesettür vadır ama bu kesinlikle türban zırvası değildir.

-Hadislerin doğruluğu kanıtlanamaz. Eğer bir hadis yanlışsa(onu peygamber söylememişse) hesabını veremezsiniz.

Hoşçakal.

Sadece türban zırva değildir bir tesettür eşyasıdır.İster türban ister yazma ama tesettür bir gerçek.

Umarım bunlara yanlış bilgi depolamazsın. Sen türban kadına hakaret diyen kuranda namaz 3 vakit diyen annem başörtüsüz namaz kılıyor diyen birisin birsin gözüm arkada kalacak ...

Şimdiden uyarımı yapıyım bari Türban kadına hakaret değildir. Saygıdır değerdir. O sayfada gayet iyi anlattım zaten .Kuranda 3 hadiste 5 diyede saçmalık yoktur. Bazı hadisler sallama olabilir ama kaynağı güvenilir hadislere inanmak gerekir.yoksa dini yaşıyamazsınız çünkü kurandan çok hadisler bilgi verir bize. Ayrıca hadisleri Hzmuhammed kafasına göre uydurmamaıştır hatırlamıyorum sureyi ama surede derki Onun(peygamberin)dedikleri boş sözler değildir.Ona bunları biz öğrettik eksiğim varsa düzeltin ama bu böyledir.

.Birçok ortak noktamız olsada senle ters düşüyorum ayrıca özür dilerim ateistik müslüman dediğim için Bunları islamdan silemezsin deformede edemezsin.

Allahısmarladık

Sitelerde Paylaş

Hafif geliyordun siteye.

Hafif geliyoruşum peki öle olsun yük olmamışım size işte ne mutlu.Bilgim normal bence övünmem bilgimlede. Ama şu bir gerçekki bir ateist kadar evrim darwin vs hakkında bilgim var. Bunları bende araştırdım İlk dinimden önce bunları araştırdım diyebilirim hatta. Dinimi araştırdığımda anladım bir yalan diyarında dolaşıyormuşum .15-16 yaşındaydım insanın en kolay ateist olacağı zamanlarda sarsılmıştım. Resmen herşey bana yalan gelmişti.Dünyam yıkılmıştı.Güvendiğim herşey bitmişti sanki yaşadığım hayat bir rüyaydı sanki .Ama insanı öyle sarsıyorlarki dosdoğru olan dini göremiyorsun Allah'a şükrediyorumki gözümün önünü açtın cidden dini okadar kötü gösterdilerki inanacaktım nerdeyse .Dinimden asla vazgeçmem inşallah .Kendi dinimi yaşamaya karar verdim 17 yaşımda 5 vakit namaza başladım aslında namz kılardıma ama sürekli değil devamlı değil devamlı kılmaya başladım.Allah'ım bana sağlam bir iman ver dedim :Bunları hep araştırarak dinimi bilerek ve ateizimi bilerek geçtim. anlatınca hala duygulanıyorum.Benim gibi zayıf bir insana yapılacak en büyük darbeydi bu. ama üstesinden geldim. Dini bilen biriyim çok şükür.Belki hafız değilim belki fıkıhçı değilim ama biliyorum. Bildiğim birşeyi sizden öğrenecek değilim sağoloun SnStrong her konuda beni kırsanızda size sayın demeye devam edeceğim .Sağlıcakla kalın.

Sitelerde Paylaş

Ateistleri anlamak icin hakdinislam kadar ugrasan az sayida uye gormusumdur. Ben gitmesini istemezdim. Din bilgisini hic tartmadim ama eminim benden fazla biliyordur.

Ateistleri anlamaya çalışmıştım evet aslında insan birşeye cevap verince sözlerinden belli oluyor ne yaşadığı ve hissetikleri.Bazıları acı bir yalana inanıp dininden vazgeçmiş biri hiç yaşamamış ki vazgeçsin çok değişik duygular ateizm çok kolay bir durum değildir. Çevre baskısını geçtim kendi kendine baskı uygular insan bir yalanı yaşadım der. Ama yalan asıl önünde dururda inanmazsın doğru olan şeyi sana yalan olarak kirli olarak gösterirlerde uyanmazsın. Çok zor şeyler. Beni anladığınız için okadar mutluyumki çok teşekkürler.

Sağlıcakla kalın Sn diotallevy

Sitelerde Paylaş

Kendi görüşümüzün geçerliliğini ölçmek için önce karşıt görüşleride bilmek gerekir.Bu sebeple bu siteye geldiysen çok iyi yapmışsın Hakdinislam. Tartışma eleştiri olmazsa daha ileriye gidilemez. İnşallah senin gibi çok daha fazla müslüman bu siteye kayıt olurda fikir alışverişleri daha fazla yaşanır.Fakat önceden söyleyeyim. Bu sitedeki ateist veya deist lerin çoğu geçmişte müslüman dı ve çoğu müslüman dan çok daha iyi islam bilgisine sahip olanlar var. Hatta bunun içersine Hrıstiyanlık Musevilik ve diğerlerinide katabiliriz.Bu da tartışma ya da bir diğer deyişle fikir alışverişine 1-0 geride başlamanız anlamına geliyor yazık ki :(

Senin gibi renkli arkadaşlara her zaman ihtiyaç var diye düşünüyorum.. :)

tarihinde Undefined tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendi görüşümüzün geçerliliğini ölçmek için önce karşıt görüşleride bilmek gerekir.Bu sebeple bu siteye geldiysen çok iyi yapmışsın Hakdinislam. Tartışma eleştiri olmazsa daha ileriye gidilemez. İnşallah senin gibi çok daha fazla müslüman bu siteye kayıt olurda fikir alışverişleri daha fazla yaşanır.Fakat önceden söyleyeyim. Bu sitedeki ateist veya deist lerin çoğu geçmişte müslüman dı ve çoğu müslüman dan çok daha iyi islam bilgisine sahip olanlar var. Hatta bunun içersine Hrıstiyanlık Musevilik ve diğerlerinide katabiliriz.Bu da tartışma ya da bir diğer deyişle fikir alışverişine 1-0 geride başlamanız anlamına geliyor yazık ki :(

Senin gibi renkli arkadaşlara her zaman ihtiyaç var diye düşünüyorum.. :)

Ben ateistliği biliyorum durumlar eşit oldu. Ayrıca doğruyu buldum ve anlatıyorum.Anlatacağım kişilerde sizlerdiniz yeterince iletim var hepsi benim öğrendiklerim aslında.Renkli bulduğun için sevindim yorumunun tek pozitif yanı bu ne yazıkkıi .Öbür yıl yaz ayında belki gelirim gelmiş olursam hiçbir gelişme yok demektir.Hala aynı yerdeyim demektir .Ben bu süreci atlattığımı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

sende ateistliğin ne oldunu bilip dönenlerdensin o zaman 1-0 geride değil 2-0 öndesin kardeşim merak etme sen hayatında her zaman başarılı olman dileğiyle sağlıcakla kal AEO.....

Ateist olmadım sadece araştırdım iyiki ateist olmadan döndüm eğer bu hatayı yapsaydım kendimi affedemezdim ve brda olmazdım yada olsam bile diğer ateistlerin yaptığını yapıyor olurdum. bugünlere hamd ediyorum çok şükür halimize ve vaktimize.

Sende Allah'a emanet ol esen kal .

Sitelerde Paylaş

Sadece türban zırva değildir bir tesettür eşyasıdır.İster türban ister yazma ama tesettür bir gerçek.

Umarım bunlara yanlış bilgi depolamazsın. Sen türban kadına hakaret diyen kuranda namaz 3 vakit diyen annem başörtüsüz namaz kılıyor diyen birisin birsin gözüm arkada kalacak ...

Şimdiden uyarımı yapıyım bari Türban kadına hakaret değildir. Saygıdır değerdir. O sayfada gayet iyi anlattım zaten .Kuranda 3 hadiste 5 diyede saçmalık yoktur. Bazı hadisler sallama olabilir ama kaynağı güvenilir hadislere inanmak gerekir.yoksa dini yaşıyamazsınız çünkü kurandan çok hadisler bilgi verir bize. Ayrıca hadisleri Hzmuhammed kafasına göre uydurmamaıştır hatırlamıyorum sureyi ama surede derki Onun(peygamberin)dedikleri boş sözler değildir.Ona bunları biz öğrettik eksiğim varsa düzeltin ama bu böyledir.

.Birçok ortak noktamız olsada senle ters düşüyorum ayrıca özür dilerim ateistik müslüman dediğim için Bunları islamdan silemezsin deformede edemezsin.

Allahısmarladık

Yok ben sorgulamış birisiyim aynen öyle. Ayrıca annem başörtüsüz namaz felan kılmadı. Başörtüsü ve türban çok ayrı. Benim için Allah'ın kelamı Kuran önemlidir. Merak etme HZ.Muhammed'e karşı bir şey olduğunu düşünme.Hadislerin sağlamlığı fenadır. Yok efendim (haşa)9 yaşındaki kızla evlendi felan. Köpek olan eve melek girmezmiş bunlar Peygamberimize mal edilmiş sözlerdir kesinlikle doğru değildir. Kuran'la örtüşmeyen her hadis değersizdir. Şimdi peygamber ne için geldi diyeceksin. Kuran'ı doğrulamak için onu insanlığa tanıtmak için gelmiştir .... bu konu uzar gider umarım döndğünde doğruları görürsün.

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok ben sorgulamış birisiyim aynen öyle. Ayrıca annem başörtüsüz namaz felan kılmadı. Başörtüsü ve türban çok ayrı. Benim için Allah'ın kelamı Kuran önemlidir. Merak etme HZ.Muhammed'e karşı bir şey olduğunu düşünme.Hadislerin sağlamlığı fenadır. Yok efendim (haşa)9 yaşındaki kızla evlendi felan. Köpek olan eve melek girmezmiş bunlar Peygamberimize mal edilmiş sözlerdir kesinlikle doğru değildir. Kuran'la örtüşmeyen her hadis değersizdir. Şimdi peygamber ne için geldi diyeceksin. Kuran'ı doğrulamak için onu insanlığa tanıtmak için gelmiştir .... bu konu uzar gider umarım döndğünde doğruları görürsün.

Doğruyu buldum (Doğru bir tanedir o da ikimizin inandığı dindir.).Ayrıca annenizin ellerinden öperim .benim annemde türbanla kılmadı hiç.Başörtüsü genelde kadınlar evde serbestken giyerler hafiftir kafada olduğunu unutursun nerdeyse.Türban ise daha şık ve kalındır. Dışarıya uygun bir örtüdür.Örtü örtüdür bunu kumaş olarak ayıramazsınız. Neyse kadın işlerine aklınız ermez sizin ama şu bir gerçekki bazı hadisleri çarpıtanlar var ok ama sahih hadis kendini belli ediyor zaten .Hz Muhammed kuranı tanıtma dini uygulmak öğretmek ve öncü olmak için geldi. Ok anlaştığımıza sevindim.

Sitelerde Paylaş

Ateist olmadım sadece araştırdım iyiki ateist olmadan döndüm eğer bu hatayı yapsaydım kendimi affedemezdim ve brda olmazdım yada olsam bile diğer ateistlerin yaptığını yapıyor olurdum. bugünlere hamd ediyorum çok şükür halimize ve vaktimize.

1-0 dan kastettiğim şey bilgi olarak donanımlı olmaktı. Dikkat ettiysen henüz yaşı 17 ve hocaların mollaların ne derse o yöne gidebileceği yaşta kendisi. Cevaben de yok akıl yaşta değil baştadır gibi geyik lerde yapmayınız. Önünde bir sürü zaman var doruyu islam da bulacağını iddia ediyorsa kendince haklıdır. Fakat önümüzdeki 50 yılda islam yok olacak ve Kuran da yazdığı gibi tek bir inançlı müslüman kalmayınca kıyamet çıkacak geyiği ninde ne kadar doğru veya su götürmez bir kehanet olduğunu torunlarımız görecek..

Hakdinislam sen değerli bir gençsin ...Veda etme gereksinimi duymandan belli bu. Hakkında herşey hayırlı olur umarım

Sitelerde Paylaş

1-0 dan kastettiğim şey bilgi olarak donanımlı olmaktı. Dikkat ettiysen henüz yaşı 17 ve hocaların mollaların ne derse o yöne gidebileceği yaşta kendisi. Cevaben de yok akıl yaşta değil baştadır gibi geyik lerde yapmayınız. Önünde bir sürü zaman var doruyu islam da bulacağını iddia ediyorsa kendince haklıdır. Fakat önümüzdeki 50 yılda islam yok olacak ve Kuran da yazdığı gibi tek bir inançlı müslüman kalmayınca kıyamet çıkacak geyiği ninde ne kadar doğru veya su götürmez bir kehanet olduğunu torunlarımız görecek..

Hakdinislam sen değerli bir gençsin ...Veda etme gereksinimi duymandan belli bu. Hakkında herşey hayırlı olur umarım

67 yaşında bunları unutmazsam bakacağım sözünüzle ilgili birşey değişmişmi?

Ayrıca hocalarına inanan vs demişsiniz ben bilime güveniyorum ama 2+2=4 deki gibi bilime inanıyorum teorilere değil.Biliyorum bazı şeyleri bulabilmek için teoride olsa kabul edeceksin bu bilimcedir birşeyi merdiven olarak kullanırsın yani diyeceğim o ki genç yaşta insanı imansız dinsiz ediyorlar.Allah olgusunu ileriki yaşlarda daha çok idrak edebiliyorsunuz genç yaşta kim ne derse o şu an sen bana ne dediysen ona inansam çoktan ateist olmuştum ben bu riske rağmen foruma girdim.Ayrıca genel bir isteğim var herkesten diğer msülümanlara saygılı olun.Onlar burdaysa eğer ateizmle ya anısı vardır. ya da ateizmi anlamaya çalışır vs. Sonuç olarak herkes insan herkes saygıyı hakeder.Benim dileğim Ateistlerin övüp övüp bitiremediği ateist bilim adamları gibi bir bilim adamı ya da çalışanı olmak .

Sitelerde Paylaş

Ateslikte ne var öcümü yoksa ateistler. :(

Sitelerde Paylaş

Ateslikte ne var öcümü yoksa ateistler. :(

Hayır bu doğruyu neden önceden göremeden ateist oldum diye kahrolurdum .Belki bi teselli bulabilirdim İslam geri dönenlere açık ve günahlarından sıyrılıp yeni doğmuş çocuk gibi oluyor diye teselli bulabilirdim.Kendimi affetsem bile bu denli moralli ve sağlıklı olmazdı herhalde.Ama zararın neresinden dönsen kardır kardeşim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...