Jump to content

Bir Ateistten Beklenenler...

Recommended Posts

sen sadece güç istiyorsun,hemde kendiliğinden olsun istiyorsun.

Yaratıcı sana elindeki gücü vermek zorunda değil, sana kendinden akıl vermiş ruh vermiş. Sen bunu bile kötüye kullanırken (varsayım yapıyorum tabi,insanları kastederek) bide sana kendi gücünden mi versin , kendisini ispatlamak için.

Kendi babanın nasıl sperminden olup doğup büyüdükten sonra o kişiyi baban olarak kabul ediyorsan ve bu bu kadar basitse, sen olmayan birşeyi var edene kadar seni yaratmış olan bir yaratıcıya inanmak zorundasın.

Anlamamışsın. Daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

unqnown benim kastettiğim bu değild. yani karşıma çıksa dahi ben önce şüphe ederim kendime ispat etmem gerekir demiştim. yai cinler yok medyumlarda şarlatan ve palavracılar. ayrıca islama göre tamamen ayrı boyutlarda yaşarsınız cinlerle istese bile buraya gelemz onlar. siz ki tanrının yarattığı kendi ruhundan ruh verdiği en kutsal canlısınız cin nedir sizi çarpsın gelecekten haber versin bilmem napsın. medyumların olduğunu söylemek cinlerin medyumların gelecekten haber verebilceğini iddia etmek fala inanmak büyü yaptırmak islam dininden çıkmak demektir size hatırlatırı. islama inanın istiyorsanız naparsanız yapın ama bu şarlatanlara inanmayın sakın.

Cinler kaybı geleceği bilemez.Bunu derse bir müslüman,Allah'a şirk koşmuş olur.

Ben bunu demedim dememde, her insanın yanında cinler vardır.Semevi dinler çıktığından beridir de bazı art niyetli insanlar bunları kullanmaktadırlar.Kuranda da vardır bu, Allah demiştir bize, onlar büyümü yaptılar diye soruyorlar size diye.

Doğduğunuzdan beri cinler sizin yanınızda olduğu için bazı medyumlar(hocalar) bunları kullanarak yanlarına gittiğinizde, sizin özgeçmişinizi birden önünüze döker, sizde şaşırır kalırsınız.

Sitelerde Paylaş

unqnown bak alay etmeden sana yazacam bu mesajı. bu konuda ateistten beklenenler yazıyor niye tanrı var yok tartışmasına çevirdiniz yine.

burda tartışılması gereken ateistlerden beklenenler. yani ateistlerin kendi gayelerini teistlerinde bizden beklentilerini yazması gerek. konuyu bu kadar çarptırmamak lazım. mesela benim ateizmden anladığım insanlara tanrının olmadığını ispat etmeye çalışmak değil böyle bir gayemde olamaz çünkü ben tanrıyı red etmedim zaten olmadığını gördüm. benim her ortamda belirttiğim gibi tek gayem insanlara özellikle müslümanlara neye inandıklarını anlatabilmek. yani ben yaşadığım kısa hayatın büyük bir zamanını sizin kutsal saydığınız kitabı inceleyerek geçirdim. bu kitapta yazanları insanlara anlatabilmeyi cidden söylüyorum islamiyetin yok olmasından daha çok istiyorum.

konudan fazla çıkmasak. tanrı varmı yokmu yeni bir tartışma açalım orda tartışalım hep beraber.

Sitelerde Paylaş

Cinler kaybı geleceği bilemez.Bunu derse bir müslüman,Allah'a şirk koşmuş olur.

Ben bunu demedim dememde, her insanın yanında cinler vardır.Semevi dinler çıktığından beridir de bazı art niyetli insanlar bunları kullanmaktadırlar.Kuranda da vardır bu, Allah demiştir bize, onlar büyümü yaptılar diye soruyorlar size diye.

Doğduğunuzdan beri cinler sizin yanınızda olduğu için bazı medyumlar(hocalar) bunları kullanarak yanlarına gittiğinizde, sizin özgeçmişinizi birden önünüze döker, sizde şaşırır kalırsınız.

evet üstadım cinler var pokere oturduk şimdi. diyorki bana allaha inan. çarpcak galiba. şizofrenmisiniz be abim yanımızda cinler periler çift başlı yılanlarda varmı? bu ne yahu daha ne diyeyim ben size.... peri masalı gibi.

siz nasıl yaşıyorsunuz korkutucu be gece uyucam yanımda biri var ve ben göremiyorum. lan ben öyle allaha pis söverim :) sen beni yaratacan kendi ruhundan üflicen beni dünyaya halife etcen sonra yarattığın benden güçsüz cin hep yanımda gezcek ben göremicem. gece karımla yatacam cinde orda izlicek korku filmi mi bu? :)

Sitelerde Paylaş

evet üstadım cinler var pokere oturduk şimdi. diyorki bana allaha inan. çarpcak galiba. şizofrenmisiniz be abim yanımızda cinler periler çift başlı yılanlarda varmı? bu ne yahu daha ne diyeyim ben size.... peri masalı gibi.

siz nasıl yaşıyorsunuz korkutucu be gece uyucam yanımda biri var ve ben göremiyorum. lan ben öyle allaha pis söverim :) sen beni yaratacan kendi ruhundan üflicen beni dünyaya halife etcen sonra yarattığın benden güçsüz cin hep yanımda gezcek ben göremicem. gece karımla yatacam cinde orda izlicek korku filmi mi bu? :)

çarpma diye bir olay yok onu geçin zaten. Ama büyü diye bir olay var.

Kuranda yazılmış cinlerinde dünyada bizimle birlikte yaşadığı.Tabi kuranı reddettiğiniz için otomatik olarak bunuda reddediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

pekala azizim sen haklısın. ben daha görünmeyen allahla baş edememiştim cinlerde eklensin. nediyeyim şu dünyada özel hayatta haram oldu.

azizim ne nazarı ne büyüsü bilmemnesiç anlamıyorum ve anlatamıyorum.

pekala üstadım konunun sahibi haci da zaten konuyu bıraktı kendi haline anlaşılan dağıtalım madem.

ciddi soruyorum bana sölermisin büyü nedir? ve inanıyorsan eğer nazar nedir onuda söyle inanmıyosan hiç girme (inandığını düşünüyorum)

dipnot: kendi cümlelerini kullan lütfen bana büyünün anlamı diyerek alıntılar yapmazsan rahat bir bilgi alışverişi yapabiliriz

tarihinde Cresi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sabırsızlıkla bekliyorum bir inanırın kendi cümleleriyle bana büyünün tanımı yapmasını.

büyü nedir hokus pokus fln :) benim bildiğim yegane büyü şapkadan tavşan çıkarma kulak arkası para bastondan çiçek alevden güvercin yada daha profosyonel ilizyonlar işte.

bekliyorum dinlicez işte bir müslümandan büyünün nazarın doğa üstü olayların nasıl olabilceğini :)

Sitelerde Paylaş

pekala azizim sen haklısın. ben daha görünmeyen allahla baş edememiştim cinlerde eklensin. nediyeyim şu dünyada özel hayatta haram oldu.

azizim ne nazarı ne büyüsü bilmemnesiç anlamıyorum ve anlatamıyorum.

pekala üstadım konunun sahibi haci da zaten konuyu bıraktı kendi haline anlaşılan dağıtalım madem.

ciddi soruyorum bana sölermisin büyü nedir? ve inanıyorsan eğer nazar nedir onuda söyle inanmıyosan hiç girme (inandığını düşünüyorum)

dipnot: kendi cümlelerini kullan lütfen bana büyünün anlamı diyerek alıntılar yapmazsan rahat bir bilgi alışverişi yapabiliriz

tabi kardeşim ne demek, dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım herkese.

büyünün ne olduğunu nasıl yapıldığını hiç bilmiyorum bilmekte istemiyorum.

benim bulunduğum ilde bir medyum var. her türlü büyüyü çözebilen çok hayır duaları alan.

Daha 1 sene olmadı yanına gideli ben.

Ben sağlam bi psikolojik hastalık geçirdim. Pisokologa gidiyordum bi yandan ilaç kullanıyordum.

Bu sebepten dolayı bi medyuma gittiğimde, bana seceremi dökmesi benim şaşmama neden oldu.Seni hiç tanımayan biri, geçmiş yaşamını nasıl bilebilir bana söyleyebilirmisin ?

Nazar konusu biraz karışık,çoğu şeyden nazar olabilir.

Sitelerde Paylaş

pekala dostum sana açıklama yapacam. nazar konusunu çok kısa geçecem kitabınızda nazar diye bir şey yoktur duvarlarınıza astığınız nazar ayeti kar amacı ile satılan süs eşyası kuranın nazara ima ettiğini düşünülen bir ayettir. zaten hiç olabilirmi bir göz bakışı ile sizin arabanızı parçalıcak kaza yapmanızı sebep verebilcek biri veya gördünmü hiç baktığı gibi ağaç deviren bir şahıs?

bu ayet kalem süresinin son iki ayetidir ve orada başka bir ima olduğunu (yada kuranın bir saçmalaması daha olduğunu) düşünmekteyim.

büyü konusuna gelince

o medyumun secereni nasıl ortaya döktüğünü bilemem ama tahminlerim var. ortak arkadaşlar beklerken konuşma dinleme olabilir veya senle konuşurken ağzından kaçırdığın bazı cümlelerin içini doldurmuş olabilir. medyumlar falcılar usta dolandırıcılardır bunu unutma bir çoğunun kabarık dosyalarda sabıkaları vardır.

şimdi ben bu işin bilimsel boyutuna girmicem sizin dininiz üzerinden ciddiyetle sana açıklamaya çalışacam.

evet kuranda büyü geçer bir çok yerde geçer hemde. yalnız şu şekilde bir sorun varki büyü geçen ayetleri türkçe olarak anlayarak okumak lazım mesela örnek vereyim bir tane

(TAHA SURESİ / 66)

"Sağ elindekini atıver, onların yaptıklarını yutacaktır; çünkü onların yaptıkları yalnızca bir büyücü hilesidir. Büyücü ise nereye varsa kurtulamaz."

(MAİDE SURESİ / 110)

Biz Kitabı üzerine yazılı bir kağıtta göndersek ve onlar elleriyle dokunsalar bile, inkâr edenler, tartışmasız: "Bu apaçık bir büyüden başkası değildir" derler.

kuranda bunlar gibi bir kaç ayet daha olduğunu inkar edemem ama şunu görmeni isterim burda büyü yapılabilceğini değil insanların bazı şeylere büyü diyebilceğini söyler kuran. o dönemde bazı ufak ilizyonlarla insanları kandırmak suretiyle yapılan büyücülük geçerli bir geçim kapısıydı. musanın asa ve yılan hikayesini bilirsiniz. bu yüzden o dönemde yazılan kuranda büyücülüğe bu kadar atıf olması normal.

şimdi gelelim kuranda gerçekten sizin söylediğiniz manada olan büyünün anlatıldığı (benim bildiğim veya hatırladığım tek bu var) ayete

bakara 102 Diyanet İşleri : "Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!

şimdi gördüğün üzere süleymanla ilgili anlatılan bir hikaye. süleymanın büyü yapmadığını ancak o dönemde imtihan için dünyaya gönderilmiş iki melek olduğunu ve bu meleklerin karı kocayı birbirinden ayıracak büyü bildiğini ve insanlara öğrettiklerini anlatıyor.

lakin yine ayetin anlattığına göre o melekler öğretse dahi büyü yapmak mümkün gözükmüyor çünkü allahın direk izni olmadan büyü yapılamıcağını kesin olarak söylüyor.

yani burcan anlaşılcak şey büyünün olduğu değil büyünün bir çeşit dua veya beddua olduğudur sonuçta yine bu işi yapacak duayı gerçekleştirecek olan allahın kendisi. ve yapana değil allahtan güçlü olcağını sanarak öğrenmeye kalkana ceza verilceği söyleniyor. yani ortada öğrenilcek bir şey dahi yok.

ben inanmıyor olabilirim bütün bunlar bana saçmada geliyor olabilir siz inanıyorsunuz allahın varlığını kabul ediyorsunuz ve gözünü kapat allah inancınla mantıklı düşün. nasıl bir insanki doğa üstü bir güce sahip olup büyü yapabilsin? allah gibi güçlü böyle bir insan ol deyince bir anda insanlara zarar verebilcek kötülük yaratan bir insanın varlığını dahi düşünmek allahınıza şirk koşmakmıdır değilmidir sen söyle şimdi

Sitelerde Paylaş

.....

Çok güzel anlaşabildiğimizi sanıyorum sizinle.

Evet büyüyü yapmak kullanmak Allah'a açık bir şirktir,bunun da affı yoktur.

Bilirsiniz, peygamberler içinde en çok mucize Hz. Süleymana verilmiştir, cinlerin onun emrinde çalışması,rüzgarın emrine verilmesi gibi.

Bu büyüyü en çok kullananlarında Hz. Musa döneminde Firavunların olmadığını söyleyemeyiz.Aksine Kuranda anlatılana göre kullanmışlardır da.Belki bu lavuklar bunlar sayesinde kendilerini ilah olarak lanse ettiler bilemeyiz.Tabi büyüleri Musa ya işlemediğinde işler değişti,gitti o koskoca imparatorluk vs.

Şimdi o medyum olayına gelecek olursak, inan bana hakkımda hiçbirşey bilmeyen biri, yanına girer girmez anında döktü zaten ne varsa bana dair, ben gık bile demeden.

Valla inanırmısınız bilmem ama, inanmak istiyorsanız alın gelin yanınızda 2-3 kişi götüreyim sizi yanına,kendisi kadın bu arada.eften püften biri değil yani çok gelen var yanına,dua falan bilmez, öyle okuyup üflemez, gelirsin yanına sen hiçbirşey demeden o senin sorununu var ona göre çözümün varsa git şurda şurda şu var onu al git at der falan filan.

Aydın-Muğla bölgesinde yaşıyorum ben.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel anlaşabildiğimizi sanıyorum sizinle.

Evet büyüyü yapmak kullanmak Allah'a açık bir şirktir,bunun da affı yoktur.

Bilirsiniz, peygamberler içinde en çok mucize Hz. Süleymana verilmiştir, cinlerin onun emrinde çalışması,rüzgarın emrine verilmesi gibi.

Bu büyüyü en çok kullananlarında Hz. Musa döneminde Firavunların olmadığını söyleyemeyiz.Aksine Kuranda anlatılana göre kullanmışlardır da.Belki bu lavuklar bunlar sayesinde kendilerini ilah olarak lanse ettiler bilemeyiz.Tabi büyüleri Musa ya işlemediğinde işler değişti,gitti o koskoca imparatorluk vs.

Şimdi o medyum olayına gelecek olursak, inan bana hakkımda hiçbirşey bilmeyen biri, yanına girer girmez anında döktü zaten ne varsa bana dair, ben gık bile demeden.

Valla inanırmısınız bilmem ama, inanmak istiyorsanız alın gelin yanınızda 2-3 kişi götüreyim sizi yanına,kendisi kadın bu arada.eften püften biri değil yani çok gelen var yanına,dua falan bilmez, öyle okuyup üflemez, gelirsin yanına sen hiçbirşey demeden o senin sorununu var ona göre çözümün varsa git şurda şurda şu var onu al git at der falan filan.

Aydın-Muğla bölgesinde yaşıyorum ben.

Çocuk gibisiniz, her anlatılan masala hemen inanıyorsunuz. Senin ilk çağlardaki versiyorların da şimşekleri tanrıların gönderdiğini sanıyordu, değişen fazla bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

unqnown firavun döneminde insanların büyü sandığı basit ilizyonlar idi.

bakın ben size diyorum ki dininizce değil büyü yapmak büyünün allahın izin verdiği peygamberler haricinde büyünün yapılabilmesine inanmak büyü yapmaya çalışmak büyüden medet unmak bile apaçık şirktir. yani islam dinine göre bahsettiğin kadın peygamber değilse bir yalancıdır. ben size gerekli ayetlerinizi gösterdim. ne yani müslüman olduğun halde ayetlere değilde masallaramı inanıyorsun bu islam değil ki

Sitelerde Paylaş

Ben bir ateistten insan olmasinin otesinde fazla bir sey beklemiyorum. Buraya yazdigim, ateistlerden beklendigini dusundugum seyler aslinda tum insanlar icin gecerlidir.

Bir ateist dusuncelerinde tutarli olmalidir. Baska insanlardan da tutarlilik beklemeli, talep etmelidir.

Dusundukleri ve soyledikleri ortusmelidir. Dusundukleri ve yaptiklari da ortusmelidir.

Inancin kisisel bir sey oldugunu, inanani bagladigini bilmelidir. Insana insan oldugu icin deger vermelidir, inandigi seyler icin degil.

Bir ateist sunu da yaparsa cok guzel olur:

Ornek ve ahlakli bir hayat surup, tanri olmadan da ahlakli olunabileceginin ve guzel bir hayat surulebileceginin yasayan ornegi olmali.

Sitelerde Paylaş

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Blindsight

http://webinet.blogspot.com/2009/09/regards-croises.html?m=1

Ustteki linklerde, blindsight (suur alti görme) ve irkilmis veya kizgin gözlerin bilinç-alti hatta bazi kör olan insalarca dahi "görulmesi", ve bunun fiziyolojik olarak "bu kizgin gözleri görenin" ne etkiler edebildiginin saptandigi anlatiliyor.

Farketmesek bile, görus alanimizdaki, çok kizgin bir sekilde bize bakan bir insanin bunyemizde tetikledigi bilinç-alti etkiler evet, bazi durumlarda ölume kadar gidebilirmis.

Amigdalanin dehsetle uyarilmasi, Kalbin atisinin hizlanmasi, bazen panik-atak olusmasi, ve beynin bu etkilenmesi bilinç-alti olmasindan ve vucudun bu ani dehsetini anlamlandiramamasinda psykolojik dengesizliklere, kalp krizine kadar etkileri uzanabilir...

Mutemelen bir çoi milletlerde göz demesi, mauvais oeil, nazar, diye adlandirilan bu tecrubelerin adlandirilmasi ve halk tabaninda bazen abartilmasiyla kulturlerde yerlesmis bir inanca neden olmustur.

gandon_marianne_yeux.jpg

Bilinç-alti ayirilmis kizgin göz görulmesi, insan uzerinde dehsete bagli bir çok etkilere neden olabilmektedir. Panika atak, psikilojik bozumalardan kalp durmasina kadar. Subliminal (bilinç-alti) olarak kisa videolarda deneyimler sonucu, ayirilmis göz imajinin beyni siddetle uardigi ve bu yolla bunyede kuvvetli degisijlikler tetikleyebildigi saptanmistir.

tarihinde Frelser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://en.m.wikipedi...wiki/Blindsight

http://webinet.blogs...roises.html?m=1

Ustteki linklerde, blindsight (suur alti görme) ve irkilmis veya kizgin gözlerin bilinç-alti hatta bazi kör olan insalarca dahi "görulmesi", ve bunun fiziyolojik olarak "bu kizgin gözleri görenin" ne etkiler edebildiginin saptandigi anlatiliyor.

Farketmesek bile, görus alanimizdaki, çok kizgin bir sekilde bize bakan bir insanin bunyemizde tetikledigi bilinç-alti etkiler evet, bazi durumlarda ölume kadar gidebilirmis.

Amigdalanin dehsetle uyarilmasi, Kalbin atisinin hizlanmasi, bazen panik-atak olusmasi, ve beynin bu etkilenmesi bilinç-alti olmasindan ve vucudun bu ani dehsetini anlamlandiramamasinda psykolojik dengesizliklere, kalp krizine kadar etkileri uzanabilir...

Mutemelen bir çoi milletlerde göz demesi, mauvais oeil, nazar, diye adlandirilan bu tecrubelerin adlandirilmasi ve halk tabaninda bazen abartilmasiyla kulturlerde yerlesmis bir inanca neden olmustur.

gandon_marianne_yeux.jpg

Bilinç-alti ayirilmis kizgin göz görulmesi, insan uzerinde dehsete bagli bir çok etkilere neden olabilmektedir. Panika atak, psikilojik bozumalardan kalp durmasina kadar. Subliminal (bilinç-alti) olarak kisa videolarda deneyimler sonucu, ayirilmis göz imajinin beyni siddetle uardigi ve bu yolla bunyede kuvvetli degisijlikler tetikleyebildigi saptanmistir.

birini bakışlarımızla öldürebiliriz o zaman.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...