Jump to content

ALEVİLERDEN KIZ ALINMAZMI

Recommended Posts

İşte böyleee,

Alevilerden kız alınmaz kestikleri yenmezmiş.

Tolon dede:Şimdi ben ka..........ya başlasam haklı degülmüyüm.

24441e12-c62e-4b3b-aaf1-75a047238788.jpgOkuma : 11

Tolonbey: Görüyürsünüz, (BÖLÜCÜLER) nerelere getirilmişler.

Bu Arapcıların İŞİ GÜCÜ TÜRK DÜŞMENLİGİ yapıp,Türklüge zarar vermek

Bizde onlara o gözle bakmalıyızkı dünyenin kaç köşe olduğunu görsünler.

Ulan sen Alevi Türkmenin BO........u olamazsın.

Senin kızın neden alınır,

Senin kestigin neden yenilir?

Evlattlıh garısısının alınırlığına ınandırıldığın içinmi?

O pis ağınızı açıpda bizide sizin gibi PİS PİS söyletmeyin.

Adama bahın hele.

GÖTÜ POHLU SİDİKLİYİ KARALIYOR.

Ulan senin daha ınancından habarın yoh.

Ateist forma gelde dinini sana öğretelimde, o pis ağızın kapansın bir daha açılmama üzere.. neymiş ALEVİ kızıyla evlenilmezmiş.

Alevinin kestigi yenmezmiş.

Senin gibi SAÇMA SAPANLARA ınanmadığı içinmi?.

BİBER sürerim bir yerlerine, Ağzını kapa vara yoga konuşma yoksa her yerini biberlerim.. Tolonbeg.

CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA, Aleviler hakkında"onlardan kız alınmaz, kestikleri yenmez" diyen Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz'ün beyanları hakkında Başbakana sorular yönelltti.

Ağbaba, Başbakan'ın Protokol konuşmacısı olarak davetli olduğu ve 23-24 Eylül tarihlerinde Başbakanlık tarafından düzenlenecek olan "Dünya Vakıflar Konferansı"nın Açılış konuşmasını yapacak olan bir şahsın Aleviler hakkında adeta nefret söylemine dönüşmüş beyanları hakkında Başbakan'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Ağbaba şunları söyledi:

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 23-24 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan ve Protokol konuşmasına davetli olduğunuz “Dünya Vakıflar Konferansı”nın açılış konuşmasını yapmak üzere davet edilmiş olan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz geçmişte Alevilik konusunda yapmış olduğu nefret dolu açıklamalara bir yenisini eklemiştir. Basına yansıyan vewww.ahmetakgunduz.com isimli kendi resmi sitesinde de yer alan yazısında Akgündüz “Alevilik ile alakalı kırmızı çizgilerimizi tekrar hatırlatmak icab etmektedir.” diyerek Alevilik inancına yönelik açıkça nefret suçu işlemiştir. Alevi yurttaşlarımızı hedef göstererek “Bu grup ile, adları ne olursa olsun, bizim diyaloğumuz olamaz; kestikleri yenmez ve kız alınıp verilemez.” ifadelerini kullanan Akgündüz’ün Başbakanlığa bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir organizasyonda açılış konuşmasını yapacak olması devletin dini, mezhebi, ırkı ve etnik kimliği her ne olursa olsun yurttaşlarına karşı eşit mesafede durması gerekliliğine gölge düşürmektedir.

Bu çerçeveden hareketle,

1- Alevi yurttaşlarımıza yönelik “kız alınmaz, kestikleri yenmez” şeklinde ifadeler kullanılan bir şahsın Başbakanlık tarafından düzenlenen ve şahsınızın Protokol konuşmacısı olarak davet edildiği bir organizasyonda Açılış Konuşması yapmasını uygun buluyor musunuz? Bu durumun sizin de aynı fikirleri paylaştığınız anlamına gelebileceğini düşünüyor musunuz?

2- Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün Cemevleri’nin ibadethane kabul edilemeyeceği yönündeki beyanının, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri ile bağdaşan bir açıklama olduğunu düşünüyor musunuz? Akgündüz’ün nefret dolu söylemleri için bir adım atılacak mıdır?

3- Alevi yurttaşlarımızın zihninde büyük acıların ve katliamların halen hatırlanmasına sebep olan Yavuz Sultan Selim’in isminin “Alevi Çalıştayları’ndan ve mahallelerden kaldırılmasını teklif etmek tarihin ters çevrildiğinin delilidir” şeklindeki Akgündüz’ün beyanlarını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmek mümkün müdür?

4-Alevi yurttaşlarımıza yönelik nefret dolu söylemlerin her geçen arttığı bir ortamda Başbakanlık olarak herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?

Odatv.com

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunlar kızlarını gibtirecek adam arıyorlar anlaşılan. Baksanıza neredeyse "neden kızlarımızı gibmiyorsunuz uleeeyn" diye dalacaklar millete. Aleviler müşrik olduklarından kızlarıyla evlenilmez ancak zina yapmış olanlar evlenebilirler. Zina yapmamış olanlar müşriklerle evlenemezler ancak cariye olarak kullanabilirler.

Sitelerde Paylaş

Bunlar kızlarını gibtirecek adam arıyorlar anlaşılan. Baksanıza neredeyse "neden kızlarımızı gibmiyorsunuz uleeeyn" diye dalacaklar millete. Aleviler müşrik olduklarından kızlarıyla evlenilmez ancak zina yapmış olanlar evlenebilirler. Zina yapmamış olanlar müşriklerle evlenemezler ancak cariye olarak kullanabilirler.

Sözü söyleyen aleviler değilki.Sözü söyleyen (Daha doğrusu ağzından yellenen) sizin sözde Prof DR niz!(Bu yobazlara nasıl akademik ünvan veriliyorsa?)Aleviler kız vermeğede meraklı değillerdir.Haaa Cariye alınırmış?! Ulan bu devirde cariyemi kaldı.Terbiyesiz yobaz! Atın bu yobaz serseriyi siteden!Bu serseriler serbest serbest buralardan böyle salyaları serbestçe sallayacaklar! Ondan sonra Fazıl Saylara 10 ay hapis cezası verilir.Ne O Halkın dini duygularını incitmişmiş! İsyan ediyorum artık.

Sitelerde Paylaş

İslam için sapıkların dini diyoruz..

İşte kanıtı..

Sitelerde Paylaş

İnançlara karşı belli bir tavır takınırken aleviliği neden bu kadar kutsuyorsun. Alevilik de islamın yandan yemiş başka bir versiyonu iken bu tutuculuk neden kaynaklanıyor. Adeta etnik bir grupmuş gibi duygusal bir yaklaşım sergiliyorsun.

Dostum, sende bir "antiteistlik" seziyorum.

Ben de Alevîler'i severim. Ne olacak şimdi?

Teist olmak, suç değil. Ama aşırı ayrımcılık yapmak da, övülecek bir durum değil.

Sitelerde Paylaş

Dostum, sende bir "antiteistlik" seziyorum.

Ben de Alevîler'i severim. Ne olacak şimdi?

Teist olmak, suç değil. Ama aşırı ayrımcılık yapmak da, övülecek bir durum değil.

Alevilikte teizm kapsamındadır. Bir insan teizmi eleştirirken alevileri ayrı bir kulvardaymış gibi görüp kutsamamalıdır.

ALEVİLER ASİMİLASYONA KARŞI ALANLARA İNİYOR. burada ki konuda da aynı şekilde aleviliği ön planda tutmasını baz olarak bu yorumu yazdım. Yani kişi sunni müslümanlara atıp tutarken, alevi müslümanlara karşı ayrıcalık tanıyorsa burada teizm tavrından ziyade farklı bir tutum sergilenmiş olur. Kişinin geçmişi, aile bağları alevidir ve buna karşı bir sempatisi vardır. Ama öyle çifte standart olmaz olmamalıdır.

Yoksa benim kimseyi suçladığım yok. Ben insan olan herkesi severim. Benim için inanç, etnik ayrım bunların hiç bir önemi yok. Bu değer yargılarından çok yıllar önce sıyrılmayı başarmış birisiyim.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Teist olmak gerçekten suç olamaz.

Ama ınandığı kıtapdaki VUR, ÖLDÜR,AS,KES,İŞİNİ ,herkese sana benzet düşüncesine uyarda ortalığı birbirine katarsa,bu enbüyük SUÇTUR.

Islam dünyesinde ÖLDÜRÜŞMELERİN nedeni onların din kıtabıdır.

La ıkraha fiddin:Dinde zorlama yoktur.

Geçelim başka ayata:Üç aylar geçince onları(kendi ınançlarından olmayanları)yüksek bir yere çık gözet.

Gördügünü yakala

Öldür

Döv

Hapset

Taki sana benzeyene kadar.

Bırakalım başka dinlerden olan dinsiz ve dinlileri.

Müslümanlar birbiirlerinin azılı düşmenidir.

İslam ülkelerinde günde yüzlerce kişi parçalanmaktadır.

Tolondede

Sitelerde Paylaş

Alevilikte teizm kapsamındadır. Bir insan teizmi eleştirirken alevileri ayrı bir kulvardaymış gibi görüp kutsamamalıdır.

ALEVİLER ASİMİLASYONA KARŞI ALANLARA İNİYOR. burada ki konuda da aynı şekilde aleviliği ön planda tutmasını baz olarak bu yorumu yazdım. Yani kişi sunni müslümanlara atıp tutarken, alevi müslümanlara karşı ayrıcalık tanıyorsa burada teizm tavrından ziyade farklı bir tutum sergilenmiş olur. Kişinin geçmişi, aile bağları alevidir ve buna karşı bir sempatisi vardır. Ama öyle çifte standart olmaz olmamalıdır.

Yoksa benim kimseyi suçladığım yok. Ben insan olan herkesi severim. Benim için inanç, etnik ayrım bunların hiç bir önemi yok. Bu değer yargılarından çok yıllar önce sıyrılmayı başarmış birisiyim.

Alevi alevidir! Müslüman olupta kadınlarını kızlarını bu hergelelere cariyemi(Yani Fahişemi) yapacaklar?Alevi müslüman olmaz.Alevilik teizmdende apayrı bir ekoldür.

Sitelerde Paylaş

Cemevine gitmemişsin hiç anlaşılan sen

Ne cemevi? Ben Dergahtan çıktım.Bektaşi dervişiyim aynı zamanda.Biz her zaman söyleriz bunu Bektaşilik ve alevilik İslamdan ayrı başlı başına bir ekoldür diye. İslamı ise Manevi anlamda kullanırız.Girin bakın Alevi sitelerine.Bir çok alevi biz aleviyiz! sadece derler. İslamı kabul etmezler.neden karşı çıkıyoruz sanıyorsunuz F tipine cami ve cemevi beraberliğine?

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Alevilerden kız alınmaz kestikleri yenmezmiş.

Tolon dede:Şimdi ben ka..........ya başlasam haklı degülmüyüm.

Okuma : 11

Senin kızın neden alınır,

Senin kestigin neden yenilir?

Evlattlıh garısısının alınırlığına ınandırıldığın içinmi?

CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA, Aleviler hakkında"onlardan kız alınmaz, kestikleri yenmez" diyen Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz'ün beyanları hakkında Başbakana sorular yönelltti.

4-Alevi yurttaşlarımıza yönelik nefret dolu söylemlerin her geçen arttığı bir ortamda Başbakanlık olarak herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz?

Odatv.com

Kendine kürt-alevi diyenlerden alınmaz tolon abi. :)

Alevilerde çeşit çeşit, Türkü var kırosu var , arabı var. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...