Jump to content

11 Eylülü ABD mi düzenledi yoksa İslamcılar mı yaptı ?

Recommended Posts

islam'a göre kafirlerle savaşmak gerekmiyor mu? bi dolu ayet getirir yığarım savaşla ilgili. bkz. tevbe 5, tevbe 29 vs. ne diye bunu müslümanlar yapmadı diyorsunuz o halde? bu müslümanların yapamayacağı, caiz olmayan bir şey mi ki? müşrikleri öldürün diyen, kafirler cizye verene kadar, din allah'ın oluncaya kadar savaşın diyen kitap kuran değil de 7.sınıf matematik kitabı mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 Eylül ile ilgili uydurulan komlo teorileri aslında Amerikan kökenlidir.

Ama bizim müslümanlar çok tutar bu teorileri, çünkü olayın bir tezgah olması islam dünyasının adını temize çıkarır. ''müslümanlar öyle şey yapmaz, amerikanın içerden tezgahıdır'' cart curt...

Sunulan teoriler çoğunlukla çocukca bir hayalgücü üstüne kurulmuştur.

Komplo teorileri belki insanları ''kutunun dışında'' düşünmeye iterek faydalı olabilir ama ilerledikçe büyük bir saçmalığa dönüşür.

Müslümanalr hertürlü saçmalığa zaten inandıkları için (cin, peri, allah, uçan adam gibi) bu tür komplo teorilerine kolayca aldanmaları gayet normaldir.

Ama, materyalist bir felsefe benimseyip te yine de bu teorilere inananları uyarmak gerek.

Komplo teorileri başlarda hep ''evet lan, hakkaten doğru gibi'' dedirten ip uçları sunarak ilgiyi kolayca çekerler, ancak o ipi takip ettiğinizde sonunda hep ''uzaylılar'' ''iblisler'' ''dünyayı yöneten ruhani şeytani varlıklar'' gibi son derece saçma noktlara ulaşırsınız.

Nerdeyese tüm komplo teorilerinin ortak noktası budur, sonuçta çok saçma bir inançta düğümlenirler.

Biraz göz gezdirmek iyi olabilir ama saplanıp kalmamak, fazla da ciddiye almamak gerek böyle teorileri.

Öteyandan tabiki 11 eylül bizim bildiğimizden daha farklı bir senaryo ile gerçekleşmiş te olabilir, ama bunu bilebilmek için akıl fikir ve ''gerçek delil'' içeren açıklamalar görmememiz gerek, yoksa her götünden atanı ciddiye alamayız.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://michaelsikkof...n-6-milyar.html ( Ad hominemlik yapmayın adam gibi okuyun )

''Ad Hominelik yapmak'' hatalı bir metod kullanmak demek değildir.

Herboku yanlış öğrendiğiniz gibi bunu da yanlış öğrenmişsiniz.

Ad hominem metodu, bize, tartışmaya girmeden önce, karşıdaki adamın tartışmaya değecek seviyede yada akıl sağlığında olup oladığına dayalı olarak tartışmaya girme ya da ''git lan deli'' diyerek zamanımızı boşa harcamama konusunda yardımcı olur.

Gerekli bir yöntemdir.

Linkini verdiğin blogcu da tam bir deli olarak ciddiye alınmaya değmez biri. O yazıyı okuyarak zamanımı boşa harcamak istemedim, çünki yazar cinlere, iblislere, kara büyüye filan inanıyor.

Biliyorum ki eğer ciddiye alıp okursam kendimi tam bir ''saçmalıklar fırtınası'' içinde bulucam ve boşa giden zamanıma yanarken bir yandan da boş yere sinire girmiş olucam.

Kısacası burda sonderece ''haklı'' olarak verebileceğim tek cevap ''sen delisin, o halde söylediğin herşey yanlış'' olacaktır.

Sitelerde Paylaş

''Ad Hominelik yapmak'' hatalı bir metod kullanmak demek değildir.

Herboku yanlış öğrendiğiniz gibi bunu da yanlış öğrenmişsiniz.

Ad hominem metodu, bize, tartışmaya girmeden önce, karşıdaki adamın tartışmaya değecek seviyede yada akıl sağlığında olup oladığına dayalı olarak tartışmaya girme ya da ''git lan deli'' diyerek zamanımızı boşa harcamama konusunda yardımcı olur.

Gerekli bir yöntemdir.

Linkini verdiğin blogcu da tam bir deli olarak ciddiye alınmaya değmez biri. O yazıyı okuyarak zamanımı boşa harcamak istemedim, çünki yazar cinlere, iblislere, kara büyüye filan inanıyor.

Biliyorum ki eğer ciddiye alıp okursam kendimi tam bir ''saçmalıklar fırtınası'' içinde bulucam ve boşa giden zamanıma yanarken bir yandan da boş yere sinire girmiş olucam.

Kısacası burda sonderece ''haklı'' olarak verebileceğim tek cevap ''sen delisin, o halde söylediğin herşey yanlış'' olacaktır.

Gerekli bir yöntem falan değil. Çürütemiyorsanız böyle kıvırırsınız işte. Sen ne anlarsın velet demekten daha ileri bir metod değildir.

Sikkofield araştırmış biri senin gibi kara cahil değil. Cinler ve iblisler vardır, bu hem İslam inancının gereğidir hem de bizzat görebiliyoruz. Aptal olmak gerek anlamamak için.

O kadar şey yazdım bir bunları gördün. Sizin 11 Eylülü Amerikanın yapmadıgını ispatlamanız için bizim sundugumuz delillerin her birini çürütmeniz gerekir.

9/11 i haber veren o çizgi film bozması şeyler de masoncukların faliyetidir. Çoğu Amerikan dizisi de böyledir.

Koyun gibi atlıyorsunuz basın ne derse. Hala aptal aptal Amerikanın açıklamalarına inanıyorsunuz, haberleri Ulusal tv den Kanal d den kısacası vatan haini şerefsiz masonlardan öğreniyorsunuz. Sonra da gelmiş gerçekleri söyleyen kişilere bunlar komplo teorisyeni bunlar şöyle bunlar böyle diyorsunuz.

Tamam kardeşim tamam.

Amerika demokrasi devletidir, ülkeyi halk yönetmektedir, Irak'a demokrasi için girdi. Fransız ihtilalini halk yaptı. Kızıl devrimi şunu bunu herşeyi halk yaptı.

Ama Arap baharına gelince hemen Amerikanın oyunu dimi? Esad da zaten ülkesini savunuyor. O kadar bebekte zaten muhalif oldugu için öldürüldü. Bir çocuk vardı Esad'dan başka ilah yoktur demesi için dövüldü aman canım nolcak.

Sitelerde Paylaş

Yukarda yazdığım gibi, sen zaten müslüman olduğun için böyle saçmalıklara inanman normal.

Deli saçması olan herşeye sorgusuzca inanmak senin görevin, amacın, şerefin namusun.

seni suçlamıyorum, dini suçluyorum. Zaten savaşımız dindara kaşı değil dine karşı burada.

Sitelerde Paylaş

Yukarda yazdığım gibi, sen zaten müslüman olduğun için böyle saçmalıklara inanman normal.

Deli saçması olan herşeye sorgusuzca inanmak senin görevin, amacın, şerefin namusun.

seni suçlamıyorum, dini suçluyorum. Zaten savaşımız dindara kaşı değil dine karşı burada.

Yine hiçbir cevap veremedin. Mühendisler uçağın öyle bir binaya öyle etki veremeyeceğini söylüyor. Ayrıca bir sürü çelişki çıkıyor orada bulunan kişilerin fotoğraflarında. Hep aynı pozu veriyorlar. Hadi bunu geçtim 9/11 kabak gibi belli eden fotoğraflara ne diyeceksin. Fight Club da bile var.

Sitelerde Paylaş

Yine hiçbir cevap veremedin.

Cevap vermek benim ''vazifem'' değil.

Amerika babamın ülkesi olduğu için savunmuyorum. Bunlar sadece mantıklı olanlar.

Tüm o komlpo teorilerine cevap vermek günler sürer, ve katışıksız zaman kaybıdır.

Ben bu saçmalıklar hakkında tartışmaa girmem, önemsemem, inanandan da savunandan da nefret ederim.

Komplocuların, en iğrenç özellikleri ileri derecede narsist olmalarıdır.

''ona inanmayın, buna inanmayın, basın yalan, bilim yalan, kendi aklınıza da inanmayın çünkü aklınızı da kontrol ediyolar'' ee kime inanalım ''bana sadece bana inanın'' der komlo toerileri manyağı.

Yav maden o kadar zeki insanlarsınız, kimsenin göremediği gerçekleri görebiliyorsunuz, 11 eylülü neden olmadan önce tahmin edemediniz? Herşey olduktan sonra.

Aynı müslümcüklerin her bilimsel gelişmeden sonra ''bu kuranda vardı zaten'' diye ortaya çıkası gibi.

Beş para etmez bok püsür saçmalıklar bunlar.

Sitelerde Paylaş

Cevap vermek benim ''vazifem'' değil.

Amerika babamın ülkesi olduğu için savunmuyorum. Bunlar sadece mantıklı olanlar.

Tüm o komlpo teorilerine cevap vermek günler sürer, ve katışıksız zaman kaybıdır.

Ben bu saçmalıklar hakkında tartışmaa girmem, önemsemem, inanandan da savunandan da nefret ederim.

Komplocuların, en iğrenç özellikleri ileri derecede narsist olmalarıdır.

''ona inanmayın, buna inanmayın, basın yalan, bilim yalan, kendi aklınıza da inanmayın çünkü aklınızı da kontrol ediyolar'' ee kime inanalım ''bana sadece bana inanın'' der komlo toerileri manyağı.

Yav maden o kadar zeki insanlarsınız, kimsenin göremediği gerçekleri görebiliyorsunuz, 11 eylülü neden olmadan önce tahmin edemediniz? Herşey olduktan sonra.

Aynı müslümcüklerin her bilimsel gelişmeden sonra ''bu kuranda vardı zaten'' diye ortaya çıkası gibi.

Beş para etmez bok püsür saçmalıklar bunlar.

Cevap veremiyorum demiyorsun da günler sürer diyorsun. Narsistlikle ne alakası var yahu? Koyun olmayın her duyduğunuza inanmayın. 6 milyar insanı müslümanların böyle bir eylemi yaptığına inandırdılar.6 milyar insanı kandırdılar siz de kanmayın buna diyoruz. Basın yalan oldugu bir gerçek, onları da masoncuklar yönetiyor. Ben o micheal sikkofield olsun, Arrivals belgeseli olsun aklımla izliyorum, okuyorum. Aklımızı kontrol ettikleri yok. Akıl kontrolü öyle basit bir şey değil. Sadece sübliminal kullanarak bir şeyler yapmaya calışıyorlar cocuklara aşılamak için.

Çok zeki olmaya da gerek yok elini vicdanına koyan gerçekleri öğrenmek isteyen önyargılı olmayan kişi bakar okur, sonra der ki adamların birsürü delili var mantıklı da acıklamışlar ee niye inanmasın adam? Daha doğrusu bilmesin. Bu bir bilgidir. Sen başını toprağa gömüyorsun. Hiçbir cevap veremiyorsun. Bunlar komplo teorisi yalan demekle olmuyor. Gücünüz varsa her delili cürütün sizi gerçekçi, akılcı aydın ateistler. Herşeyi biliyorsunuz ya.

Sitelerde Paylaş

Cevap veremiyorum demiyorsun da günler sürer diyorsun.

Cevap vermek istemiyorum dedim sadece.

Neresini anlamdın?

Bu saçmalıkların sonu asla gelmez. Cevap vermekten benim karım ne ki uğraşayım?

Koyun olmayın her duyduğunuza inanmayın.

Sen de bu teorilere inanmakla koyun oluyorsun.

Kime inanmamız gerektiğine kim karar verecek? Sen mi? Yoksa o ağzı bozuk blogcu mu?

Tek otorite siz misiniz?

üçüncü kez yazıyorum : Sen zaten müslüman olduğun için, butür şeylere inanman normal, benim buraya kadar yazdığım herşey ateistere yönelikti.

Sen istediğine inanmaya devam et. Senin gibilerin küçük hayal dünyasını yıkmak bana hiçbirşey kazandırmaz.

Sitelerde Paylaş

Cevap vermek istemiyorum dedim sadece.

Neresini anlamdın?

Bu saçmalıkların sonu asla gelmez. Cevap vermekten benim karım ne ki uğraşayım?

Sen de bu teorilere inanmakla koyun oluyorsun.

Kime inanmamız gerektiğine kim karar verecek? Sen mi? Yoksa o ağzı bozuk blogcu mu?

Tek otorite siz misiniz?

üçüncü kez yazıyorum : Sen zaten müslüman olduğun için, butür şeylere inanman normal, benim buraya kadar yazdığım herşey ateistere yönelikti.

Sen istediğine inanmaya devam et. Senin gibilerin küçük hayal dünyasını yıkmak bana hiçbirşey kazandırmaz.

Evet ateistlere, ne duyarsa inananlara. İnanmanız gerektiğine akıl karar veriyor. Akla rağmen hala çoğunluğun inandıgına inananlar var.(Argümentum ad populum)

Sitelerde Paylaş

Evet ateistlere, ne duyarsa inananlara. İnanmanız gerektiğine akıl karar veriyor. Akla rağmen hala çoğunluğun inandıgına inananlar var.(Argümentum ad populum)

Evet.Biz koyunuz.Sadece senin gibi allahın özel seçilmiş çocukları gerçeği görebiliyor, vs vs . Bin yıllık klişe laflar, zırvalar vs vs...

Narsizm patlamaları.

Sitelerde Paylaş

Evet.Biz koyunuz.Sadece senin gibi allahın özel seçilmiş çocukları gerçeği görebiliyor, vs vs . Bin yıllık klişe laflar, zırvalar vs vs...

Narsizm patlamaları.

OO laflara gel sen. Taksimdeki çapulcu bize koyun diyince aydın oluyor. Bir tarafını yırtan Yılmaz Özdil hükümet düşecek diye cırpınan Özdil, aydın oluyor biz diyince narsist. Mantığa gel.

Sitelerde Paylaş

Sikkofieldi ciddiye alan mı var ?

Onun kadar aklın fikrin bilgin var mı acaba? Adam delilleriyle açıklıyor, niye 11 Eylülü Amerika yaptı, El Kaideyi kim kurdu niye kurdu, bu dünyayı yöneten satanist deli elit zümre hepsini açıkladı. Ama sizin gibi cahiller ancak kişiyi eleştirir o kadar. Dediklerini eleştiremez. Çünkü aklı yetmez.

Sitelerde Paylaş

İyi de delillerinizin hepsini size ABD sağlıyor.

Bunu nasıl açıklayacaksın?

1.Bu da bir komplo teorisi olmasın sakın?

2.Ayrıca niye öyle oldugunu anlat. Yani ABD verdiğini ispatla. Madem öyle niye Amerikanın 11 Eylülü yaptığına inanmıyorsun. YAni Amerika 11 Eylülü yaptı ama birsürü açık verdi bilerek. Sonra da birtakım komlo teorisyeni kişiler ortaya çıkardı ki bu açıkları yüzüstüne çıkarsın da insanlar Amerikanın gerçek yüzünü görsün. Ee şu daha kolay değil mi: 11 eylülü açık vermeden yapar (soru sormaya imkan bırakmaksızın) sonra da suçu müslümanlara atar Afganistana girer, islam terörü diye bir şey uydurur. Niye dediklerinle uğraşsın. Niye Amerikanın adını kirletsin?

3. 2nci düşünce.(Delilleri vermekten kastını açıkca belirtmediğin için hangi niyette söylediğin belli olmaıdıg için 2 ihtimali de yazıyorum) Eğer delilleri Amerika verdi ama gerçek delil değil bunlar hepsi cürütebilecek diye ortaya atsın. EE yine çelişti bak aslında açık yok ama açık varmış gibi gösterip (yani bu işi Amerika yaptı dedirtip) niye uğraşsın. Yine Amerikanın adı kötüye çıkar.

4.Ben de düşündüm bu komplo teorilerini Amerika uydursa diye. Yani illuminati denen şeyi o kadar sanatçının göz möz yapması (ki bundan ibaret değil, o kadar AYİNLER (BOHEMİAN club ' ı araştır bir. Oraya giden biriyle bir gazeteci röportaj yapıyor. Diyor ki utanmıyor musunuz ayin yapmaya (ayinde her türlü sapıklık var. Eşcinsellik içki kan içme kurban verme her türlü pislik var.(bu konuların işlendiği Kubrick filmi var adı hatırımda değil) EE yani akıl mantık almaz kimse bir komplo teorisi üretmek için bu kadar uğraşmaz. Amerika kocaman ülke böyle şeylerle mi uğraşacak?

Her şey açık seçik ortada. Günümüzdeki ateist olarak tanınan kimseler de satanisttir. House dizisinde oynayan doktor gibibaşrol. Zaten çoğu (hepsi diyemiyorum çünkü hepsini tek tek tetkik etmedim) satanisttir, arka planında gizli güçler vardır gelir elde ediyorlar para aklıyorlar. Rihanna falan ile de yapıyorlar.

Bir adam var demiştin böyle komplo teorileriyle gelir sağlıyor diye, o onu ilgilendirir. Yahu komplo teorileri olmasa bile gerçeği görmek zor mu? Amerika adi bir emperyalist ülke değil mi? Irak'a çıkar için girmedi mi?

Hak ile batıl belli. Batı hayranı olup Amerika hayranı olup onların rezillliklerini görmeyip bebek katili olmalarına göz yumup orada 1-2 kişi Allahu Akbar diyip kafa kesince ortalık velvereye verirsiniz.

Komplo teorisi demeden önce bir bakın yahu, Arrivals belgeselini izleyin başınızı toprağa gömmeyin. Görün gerçekleri.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Onun kadar aklın fikrin bilgin var mı acaba? Adam delilleriyle açıklıyor, niye 11 Eylülü Amerika yaptı, El Kaideyi kim kurdu niye kurdu, bu dünyayı yöneten satanist deli elit zümre hepsini açıkladı. Ama sizin gibi cahiller ancak kişiyi eleştirir o kadar. Dediklerini eleştiremez. Çünkü aklı yetmez.

Cinlere inanan bunla ilgili hikayeler yazan sikkofield gibi bi adamı ciddiye almam.

Sitelerde Paylaş

11 Eylül ile ilgili uydurulan komlo teorileri aslında Amerikan kökenlidir.

Kendilerini olduğundan daha güçlü göstermek için mi bu komploları ortaya çıkarıyorlar acaba? İlginç olanı komplo teorilerinin neredeyse hemen hepsi ABD ve batıyı olduğundan daha güçlü olduğuna inandırmaya yönelik. Bunun tek istisnası ABD'nin aslında aya çıkmadığı komplosudur.

Sitelerde Paylaş

11 Eylül'ü ABD (aslında MOSSAD-CIA ortaklığı) yaptı. Bunu inkar etmek akılla bağdaşmaz. Sırf İslam düşmanısınız diye bu gerçeği görmezden gelerek komik duruma düşüyorsunuz. Dünya sizin sandığınız gibi "medyanın söyledikleri gibi" yönetilmiyor. Kandırılıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...