Jump to content

Ne ateist olabiliyorum Ne Müslüman

Recommended Posts

Nevar neyok ile aynı durumdayım..dinlere inancım sıfır fakat bir tanrı olması ihtimali hep aklımda..ama iyice düşününce oda saçma geliyor..sanırım zamanla gerçek sonuca ulaşacağım benim için zor bir süreç; çevremle taban tabana zıt durumdayım,nasıl aşıcam bilmiyorum ya.

Sen yine bunları düşünebiliyorsun. Aklı olmayan hayvanlar ne yapsın. Bir insan olarak evrimleşmeseydin de maymun olarak evrimleşseydin:) bunları düşünebilir miydin? Tavuk her gün yumurtlarken diyebiliyor mu insanlara birazda siz yumurtlayın. O yumurtayı yerken hiç düşünmüyor musun bu tavuk beni tanımaz etmez yumurta yapma kursuna gitmemiş bu yumurtayı bana tavuk vermiş olamaz. Tavuk sadece bir sebeptir arkasında beni tanıyan seven ilim sahibi birisi vardır?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen yine bunları düşünebiliyorsun. Aklı olmayan hayvanlar ne yapsın. Bir insan olarak evrimleşmeseydin de maymun olarak evrimleşseydin:) bunları düşünebilir miydin? Tavuk her gün yumurtlarken diyebiliyor mu insanlara birazda siz yumurtlayın. O yumurtayı yerken hiç düşünmüyor musun bu tavuk beni tanımaz etmez yumurta yapma kursuna gitmemiş bu yumurtayı bana tavuk vermiş olamaz. Tavuk sadece bir sebeptir arkasında beni tanıyan seven ilim sahibi birisi vardır?

Sen tavuğun senin için mi yumurtladığını sanıyorsun? Sen tavuğun umurunda bile değilsin, sen olsan da olmasan da o tavuk yumurtlamaya devam edecek.

Sitelerde Paylaş

Tavuğun benim için yumurtladığını düşünmek; uzay boşluğunda, benden çok uzaklarda var olan gezegenlerin benim için yaratıldığını düşünmek kadar saçma geliyor.Sonuçta yumurtlayan bir çok canlı türü var ve biz bunlardan sadece bazılarını yiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Tavuğun benim için yumurtladığını düşünmek; uzay boşluğunda, benden çok uzaklarda var olan gezegenlerin benim için yaratıldığını düşünmek kadar saçma geliyor.Sonuçta yumurtlayan bir çok canlı türü var ve biz bunlardan sadece bazılarını yiyoruz.

insan olmasaydı, bahsettiğin 'uzay boşluğunda, benden çok uzaklarda var olan gezegenler'in varlığı bir anlam taşır mıydı? 'sen'in varlığında mı daha anlamlılar, sen(ve insanlık) olmasaydı mı daha anlamlı olurlardı?

Sitelerde Paylaş

insan olmasaydı, bahsettiğin 'uzay boşluğunda, benden çok uzaklarda var olan gezegenler'in varlığı bir anlam taşır mıydı? 'sen'in varlığında mı daha anlamlılar, sen(ve insanlık) olmasaydı mı daha anlamlı olurlardı?

ona anlam yükleyen veya anlam arayan zaten sensin. sen olmasan böyle bi çabaya girişen de olmazdı. etrafta gördüğü herşeyin kendi için yaratıldığını düşünmek çok bencilce ve yanlış bir düşünce.

Sitelerde Paylaş

Ben olsam da olmasam da hiç bir anlamı olmayacaktı..bende herkes gibi sadece bu sistemde parlayıp sönecek ufacık bir ışığım.Bana göre varlığımla da anlamlı değiller yokluğumla da.

Sitelerde Paylaş

Tabi tesadüf eseri yumurtladığı yumurta hem ağzımıza hitap ediyor hem insan vücuduna yararlı. Her gün de yumurtluyor mübarek. Ayrıca yumurta yapma kursuna da gitmiş dimi? Hatta evrimleşirken insanoğluna yumurta yapacak şekilde evrimleşmiş(tesadüf eseri) hey maşallah. Bu şekilde binlerde örnek verilebilir. Yeraltında saklı demir cevherleri gibi vs.. vs... vs..
Sitelerde Paylaş

Kendinizin kıymetini bilin biraz. Nankörlük etmeyin. At gözlüklerinizi çıkartıp bir bakın insanoğlu için yaratılmış binlerce şey görebilir ve algılayabilirsiniz. Aklınızı çalıştırın biraz şeytanın esiri olmayın. İş işten geçmeden tövbe edin. Allah merhametlilerin en merhametlisidir. Ama aynı zamanda da adildir. İbadetler ve yapmamanız gerekenler sizlere ağır gelebilir. Ama en azından imanınızı yitirmeyin

Sitelerde Paylaş

Kendinizin kıymetini bilin biraz. Nankörlük etmeyin. At gözlüklerinizi çıkartıp bir bakın insanoğlu için yaratılmış binlerce şey görebilir ve algılayabilirsiniz. Aklınızı çalıştırın biraz şeytanın esiri olmayın. İş işten geçmeden tövbe edin. Allah merhametlilerin en merhametlisidir. Ama aynı zamanda da adildir. İbadetler ve yapmamanız gerekenler sizlere ağır gelebilir. Ama en azından imanınızı yitirmeyin

İman kalpteki nurdur. İbadetlerle o nura nur katılır. İmanı ibadetlerle beslemezsek iman gider.

Bu durumdaki kardeşlerin yapacağı şudur, inançlı insanlarla hemdem olmalılar. Bu tip forumlarda işleri daha da zor.

Sitelerde Paylaş

Bir Türke Tebliğ yapanın ..sonrasında kafir olduğunu biliyorsundur..

Aşağıya lütfen yaz hangi ayetleri yalanladığın için Kafir olduğunu..yazarsın yazarsın bizden iyi biliyorsun kafir

Sitelerde Paylaş

Dünya da o kadar fazla canlı var ki hepsi insanlar için mi yaratılmış sence? Tavuk yumurtası bizler içinse diğerlerinin de boşuna yaratılmış olmaması gerekir dimi? Mesela maymun neden var? ne etinden yararlanırız ne sütünden?ya da bi zehirli bir örümcek?

Sitelerde Paylaş

Dünya da o kadar fazla canlı var ki hepsi insanlar için mi yaratılmış sence? Tavuk yumurtası bizler içinse diğerlerinin de boşuna yaratılmış olmaması gerekir dimi? Mesela maymun neden var? ne etinden yararlanırız ne sütünden?ya da bi zehirli bir örümcek?

Ekolojik denge diye bir şey var. Her canlının bu dünyaya sağladığı bir yarar var. Hamam böcekleri içinde aynı şeyi söylemişlerdi zamanında ne işe yarar diye:)

Sitelerde Paylaş

Insan için yaratilmis olmasada her canli organizmanin bir çok insana fayda saglayacak molekülleri bulunma ihtimali kesin. Örnegin, hamam böcegi'nin beyninde 30 çesit çok güçlü antibiyotik kesfedildi !

http://www.google.be...7yJdiwRjiuvscwA

Istersen tüketmeye baslamadan eldivenlerini takin bana kalirsan.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Ama sıkışınca hep dua etme ihtiyacı duyarım.

Ateist oldum abdestsiz cumaya gittim baskıdan dolayı.

Müslüman oldum yeri geldi herşeye sövdüm....

Ne olacak bu halim :)

Eklemeler yapacağım...

olamıyorsan zorlama

budist ol

deist ol

hristiyan ol

pagan ol

ol bişeyler...

ne olmak istiyarsan onu ol.

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama sıkışınca hep dua etme ihtiyacı duyarım.

Ateist oldum abdestsiz cumaya gittim baskıdan dolayı.

Müslüman oldum yeri geldi herşeye sövdüm....

Ne olacak bu halim :)

Eklemeler yapacağım...

Bir şey olmaya çalışılmaz zaten ,kendi kendine olur yahu :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...