Jump to content

Kuran ile ilgili tüm sorularınız

Recommended Posts

muslim physicist, benim sorularıma cevap verirsen gönülden müslüman olacağım.

Soru 1: Allah'ın insanları Muhammet uğruna mı yaratmıştır?

Soru 2: Allah insanları Muhammet uğruna yaratmadıysa esas amacı neydi?

Soru 3: Allah insanları kendisini bilsinler diye yarattıysa, cinleri niçin yarattı?

Soru 4: Kuran'a göre Allah'ın cinleri insanlardan daha önce yarattığını anlıyoruz, cinlerin Allah'ı bilmesi Allah'a yetersiz mi geldi ki insanları var etmek zorunda kaldı?

Soru 5: Eğer Allah'ın bilinme isteğine cinler yetmediyse başka bir mahlukat daha yaratmadığına ve insanların yeni yarattığı mahlukata tapmalarını istemediğini nereden bileceğiz. Zira bu durum Allah'ın bir huyu'dur cinlerden sonra yarattığı insanlara cinlerin secde etmesini istemiştir.

Soru 6: Bu secde etme isteği nedendir?

Neeedendiiiir?

Soru 7: Allah melekleri sırf kendisini zikretsinler veya ayak işlerine baksınlar diye mi yarattı?

Soru 8: Allah ile buluşmuş, ilahiye erişmiş, arşa yükselmiş bir insan olarak bildiğiniz Muhammet'in sanki hiç bunları yaşamamış gibi karı kız ile düşüp kalkması nedendir?

Son olarak Muhammet kendisine adam gibi bir yoldaş bulsaydı çok hoş karşılardım ve muhabbet ederdim ama kuran'da geçtiği gibi uçkurunu eline almış, o karıyı, bu kızı kovalamış adamdan ne bekleyeyim?

Ahzap 50. ayeti yok sayıp Muhammet'in uçkurunu eline alıp, karı kız kovalamasını korumak içindi diye durumu düzeltmeye çalışanın kızıda bana helal olsun inşallah-ı rahman.

Sitelerde Paylaş

Allah için her şey oyun, eğlenceymiş ama. Cennette parti verenleri, cehennemde yananları seyrederek geçecek ömrü. Üstelik bu da sonsuza kadar böyle devam edecekmiş.

sagduyu cehennem de yanma(Bir insana uyulmadı diye cehennem de neden yakar Allah) diye diye 6bin küsür ileti yazmışsın...

Başlığın konusu ne olursa olsun bu konuyu yazıyorsun...

Cehennem seni çok acıtmış galiba...

Ama biz onun varlığından ve senin gibi inkarcıların o gerçekle yüzleşeceğinden eminiz....

Ortada cezayı gerektiren hareketler varsa elbette bu karşılık bulacaktır...

Hapishaneler ve idamlar bu yüzden var...

İnkarcılar, zalimler ve evrenin hukuğuna tecavüz edenler için de elbette cehennem olacaktır...

tarihinde dottore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sagduyu cehennem de yanma(Bir insana uyulmadı diye cehennem de neden yakar Allah) diye diye 6bin küsür ileti yazmışsın...

Başlığın konusu ne olursa olsun bu konuyu yazıyorsun...

Çünkü bu soru en can alıcı noktayı vurguluyor da onun için. Hiç bir dinli bu soruya tatmin edici cevap veremez. Zaten sen de veremeyip saçmalamaya başlıyorsun.

Cehennem seni çok acıtmış galiba...

Beni değil ama seni çok acıtıyor galiba. Ben senin gibi olmayan şeylerden korkacak kadar ahmak değilim, inanan sensin, sen düşün.

Ama biz onun varlığından ve senin gibi inkarcıların o gerçekle yüzleşeceğinden eminiz....

Ortada cezayı gerektiren hareketler varsa elbette bu karşılık bulacaktır...

Hapishaneler ve idamlar bu yüzden var...

İnkarcılar, zalimler ve evrenin hukuğuna tecavüz edenler için de elbette cehennem olacaktır...

İşte, ahmaklığını açıkça ortaya koyan bir cevap. Ben senin putun neden bir insanı başka bir insana inanmadı diye sonsuza kadar yakıyor diyorum, sen saçmalayıp duruyorsun.

Bak soru şu:

Senin inandığın put neden bir insanı başka bir insana (İslam'da Muhammed'e) inanmadı diye sonsuza kadar yakıyor?

Şunu da belirteyim de sen biraz düşün, gerçi put beni yakar makar diye ödün kopuyor ama belki korkularını yenen başkaları çıkar.

İnandığın dine göre, Allah kıyametten sonra sonsuza kadar insanların bir kısmının şarap ve huri isteklerini karşılamak için koşturacak, görünüşe göre roller değişmiş oluyor, Allah bu cennetteki insanların isteklerini yerine getiren bir hizmetçi olmaktan öteye geçemiyor. Adam şu boyda, şu yaşta, şu endamda huri isterim diyecek, Allah hemen onun isteğini yerine getirecek.

Bunun hırsını da kalan insanları sonsuza kadar yakarak çıkaracak galiba.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yalnız HÜRÜ vermiyür.

Etrefe saçılmış İNCİLER gibi parlak,TÜYSÜZ oğlanlarda verecekmiş.

Eeeeee artıh o toplantı yerine bir ad goymah gerek.

En uygun ad ne olabilir dersiniz?

tolon

Potamyalı imam camiada vaaz veriyormuş.

Ey müminler, içki içmek günahtır. Artık içmeyiniz. Eğer içerseniz içtiğiniz şişeler ahirette boynunuza asılacak. İçmez tövbe ederseniz cenette 40 tane huri ile birlikte olacaksınız.

Vaazı dinleyen. Bektaşi dayanamamış sormuş;

Ey imam efendi. Ahirette boynumuza asılacak şişeler, dolumu asılacak, boş mu?

Potamyalı imam oldukça hiddetlenmiş;

Bre zındık, şişelerin dolumu , boşmu olması ile ne ilgilenirsin. Öbür taraf meyhanemi !

Bektaşi cevabı yatıştırmış;

Ey Potamyalı imam, Cennette 40 tane huri vaad edersin, orası keranemi !!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...