Jump to content

Tanrı'ya gereksinim var diyen ahmaklar

Recommended Posts

Ahmaklar,bilimin henüz cevap veremediği veya verdiği her şeyin arkasına kafasından uydurduğu tanrı denen hayal ürününü koyar.

Evrenin ve canlılığın meydana gelmesinin arkasına allah denen hayal ürününü koyan ahmaklara sesleniyorum.

1:Evren ve canlılığın herhangi bir şey tarafından yapıldığına dair, bilimsel bir tespit var mıdır?

2:Tanrı veya allah denen şeyi yaratıcı olarak iddia ediyorsunuz. Peki yaratıcı diye bir şey

var mıdır? varsa kim tespit etmiştir.

Bu sorulara cevabınız yoksa, tüm iddialarınız safsatadan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1:Evren ve canlılığın herhangi bir şey tarafından yapıldığına dair, bilimsel bir tespit var mıdır?

2:Tanrı veya allah denen şeyi yaratıcı olarak iddia ediyorsunuz. Peki yaratıcı diye bir şey

Tanrının varlığına dair ''bilimsel'' yada ''kesin'' olabilecek her türlü delil, ''imtahan'' inancı ile çeliştiği için böyle deliller sunamazlar.

Savunma bazen böyle dir.

Ama köşeye sıkışmadıkları çoğu zaman bunu tamamamen unutup dinlerine ters düşen şekilde ''allah akılla bulunur / bilim allah var diyor / sonsuz delil var'' gibi iddiarda bulunabiliyorlar.

Yani bazen, sadece ''bir yaratıcı'' nın varlığını kanıtlamak adına, inandıkları dine aykırı argümanlara sığınabiliyorlar.

Burda buna değindim: http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=55798#entry1080934

Ve ''delil'' dedikleri herşey aslında sadece ''kişisel çıkarımlar'' dan ibaret.

''şu şöyle o halde bu da böyle olmalı'' türü çıkarımlar. Ve bu tür çıkarımları yaparken kullandıkları benzetmeler ''tanrı, yaratılan, hiçbirşeye benzemez'' prensibi ile de çelişiyor. İstisnasız herzman eksik ve hatalı oluyor.Benzemiyor.

Sitelerde Paylaş

Ahmaklar,bilimin henüz cevap veremediği veya verdiği her şeyin arkasına kafasından uydurduğu tanrı denen hayal ürününü koyar.

Evrenin ve canlılığın meydana gelmesinin arkasına allah denen hayal ürününü koyan ahmaklara sesleniyorum.

1. soru hiçbirşey yoktan var olmaz allah var
Sitelerde Paylaş

1-Bir şeyin gerçek olması onun bilimselliğinden mi ibarettir?Bilim şu an evrendeki hayat sadece dünyadan ibarettir diyor.Halbuki belki X gezegeninde de yaşam olabilir.Ben bunu şimdi iddia etsem sen bana 'Bu bilimsel değil (delilin ve gözlemin yok) o halde iddian safsatadır.' mı dersin?Peki 5 yıl sonra X gezegeninde hayata rastlanınca ne yapacaksın?

Sitelerde Paylaş

1-Bir şeyin gerçek olması onun bilimselliğinden mi ibarettir?Bilim şu an evrendeki hayat sadece dünyadan ibarettir diyor.Halbuki belki X gezegeninde de yaşam olabilir.Ben bunu şimdi iddia etsem sen bana 'Bu bilimsel değil (delilin ve gözlemin yok) o halde iddian safsatadır.' mı dersin?Peki 5 yıl sonra X gezegeninde hayata rastlanınca ne yapacaksın?

Bilim nerede diyor bunu?

Sitelerde Paylaş

Martaval okumayı bırak,sorulara cevabın varsa ver.

Sitelerde Paylaş

Bilim "Baska gezegenlerde hayat yoktur." demiyor. Bu baska hicbir gezegenlerde hayat olmadigini iddia eder ki boyle olup olmadigindan kimse emin degil. Bilim bunun yerine "Gozlemledigimiz kadari ile baska gezegenlerde hayat yoktur." diyor. Henuz bilmediginiz veya gozlemlemedigimiz gezegenlerdeki hayat hakkinda yorumda bulunmuyor. Ayrica daha baska gezegenlerde hayat olduguna dair bir bulguya rastlanmamisken, baska gezegenlerde hayat varmis diye dusunmuyor bilim insanlari.

Sitelerde Paylaş

Argüman

Bu argümani bende kullanirim..."Tanri allah hakkinda bir sürü anlatimlar bulunmaktadir peki bunlari kimler ve nasil ögrenmislerdir?" sorusuna simdiye kadar bir yanit verebilen olmadi.

Diger argüman:

Olmayan bir seyin var oldugu iddia edenlere olmayan bir seyin baska bir seyinin var olup olmadigini bilip bilmedikleri sorulur.

Örnek soru:

Allahin pardon tanrinin boynuzlarinin uzunluklari ne kadardir ne renktir hangi bicimdedirler?

Yanit

Sen benim allakimla tanrimla dalga gecemezsin.

Peki anlasilmistir.

Sitelerde Paylaş

"Bilim şu an evrendeki hayat sadece dünyadan ibarettir diyor." demiştin. Bunu nerede diyor?

Science dergisinin 2011 ağustos sayısında diyor.Bir bak istersen.

Şaka. :) Aşağıdaki yorumu oku.Güzel açıklamış.

Bilim "Baska gezegenlerde hayat yoktur." demiyor. Bu baska hicbir gezegenlerde hayat olmadigini iddia eder ki boyle olup olmadigindan kimse emin degil. Bilim bunun yerine "Gozlemledigimiz kadari ile baska gezegenlerde hayat yoktur." diyor. Henuz bilmediginiz veya gozlemlemedigimiz gezegenlerdeki hayat hakkinda yorumda bulunmuyor. Ayrica daha baska gezegenlerde hayat olduguna dair bir bulguya rastlanmamisken, baska gezegenlerde hayat varmis diye dusunmuyor bilim insanlari.

Sitelerde Paylaş

1. soru hiçbirşey yoktan var olmaz allah var

Peki allah nasıl yoktan var oldu ?

allah hep vardı

Düşünerek cevap ver ki okumaya değer bir şeyler çıksın ortaya. Yazdıkların birbirleriyle çelişiyor bilmem farkında mısın ?

Sitelerde Paylaş

Hep var olan birşey vardı ve evren ondan çıktı diyorsanız, o var olan neden Allah olsun?

Saf bir enerji olamaz mı?

Evrende enerji yok olmuyor. Enerjinin korunumu yasası var..

O enerji kılıktan kılığa giriyor.

Big Bang o enerjinin maddeye çevrildiği olgudur.

Gerisini biliyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...