Jump to content

Tanrı'ya gereksinim var diyen ahmaklar

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demek insanlar dünyadan çekip gitse bütün ağaçlar üzüntülerinden sararıp solacaklar ve hayvanlar yemeden içmeden kesilecekler.

''En ahmak dahi bilir ki hiçbir tesadüf bu kadar mükemmel bir neticeyi var edemez. Bugün insan ve beyni üzerinde yapılan çalışmalar göstermeye başlamıştır ki insan, başlangıçtan önce tasarlanmış bir sonuçtur ve tüm yaratıklardan farklıdır.''

Evet insan ve cevresiyle olan ilişkisini tesadüflerle açıklamaya çalışana ''ahmak'' demek bile az kalıyor...

Sitelerde Paylaş

''En ahmak dahi bilir ki hiçbir tesadüf bu kadar mükemmel bir neticeyi var edemez. Bugün insan ve beyni üzerinde yapılan çalışmalar göstermeye başlamıştır ki insan, başlangıçtan önce tasarlanmış bir sonuçtur ve tüm yaratıklardan farklıdır.''

Evet insan ve cevresiyle olan ilişkisini tesadüflerle açıklamaya çalışana ''ahmak'' demek bile az kalıyor...

1400 yıl önce yaşamış bir arap hükümdarının zırvalarına göre açıklamak ahmaklık olmuyor, değil mi?

Sitelerde Paylaş

Kimse tesaduflerle aciklamiyor dottore. Tesadufu alip merkeze sen yerlestiriyorsun. Evrim teorisinde, tesaduf esas oge degildir. Asil onemli dogal secilimdir ki dogal secilim tesadufi degildir. Bir fizik yasasi kadar nettir. Konu evrime kaymamasi icin evrim ile ilgili baska sey yazmayacagim sen istersen bana cevap verebilirsin.

Insan beyni ile ilgili arastirmalarin nereye dogru gittigini bilmiyorum ama dunyada bilim adamlari arasinda basari arttikca tanri inancinin azaldigini gosteren bilimsel makaleler mevcut. Yani bilim adamlari dogayi ve evreni daha iyi anladikca tanri inancindan uzaklasiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Her Müslüman, mesaj yazdığında ahmaklığını açık açık gösteriyor.

Başlıkta, allah denen şeyi, bilinen bilinmeyen her şeyin arkasına koyan ahmak dedik,

hala ahmaklık yapmaya devam ediyorlar.

fizikci 5 ay önce

Ateist imanın şartlarını açıklıyorum o zaman:

1. Varlığın kendi kendine yoktan pırtladığına iman etmek

2. Sebepsiz sonuçların olabileceğine iman etmek. (yani bilimi inkar etmek)

3. Dawkins'in (zuzaylı bile dese) her zaman doğruyu söylediğine iman etmek

4. Hayır ve şerrin rastgele mutasyonlardan geldiğine iman etmek

5. Yok. Müslümanlardan farklı olsun, 4 şart yeter.

Sitelerde Paylaş

Kimse tesaduflerle aciklamiyor dottore. Tesadufu alip merkeze sen yerlestiriyorsun. Evrim teorisinde, tesaduf esas oge degildir. Asil onemli dogal secilimdir ki dogal secilim tesadufi degildir. Bir fizik yasasi kadar nettir. Konu evrime kaymamasi icin evrim ile ilgili baska sey yazmayacagim sen istersen bana cevap verebilirsin.

Insan beyni ile ilgili arastirmalarin nereye dogru gittigini bilmiyorum ama dunyada bilim adamlari arasinda basari arttikca tanri inancinin azaldigini gosteren bilimsel makaleler mevcut. Yani bilim adamlari dogayi ve evreni daha iyi anladikca tanri inancindan uzaklasiyorlar.

Tesadüfi mutasyonlar neticesinde insan ve beynı oluştu deniliyor...

Ne denildiğinden haberin olmadığı belli..

Ama bilim böyle demiyor, oraya ''tesadüfü'' ekleyen ateistlerdir...

Pek tabıkı oraya ''İLAHİ KONTROL ALTINDA KI MUTASYONLAR DA'' dıyebılırsın...

Kısacası biyoloji ile biyolojinin felsefesini birbirine karıştırmamak gerek...

tarihinde dottore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tesadüfi mutasyonlar neticesinde insan ve beynı oluştu deniliyor...

Ne denildiğinden haberin olmadığı belli..

Ama bilim böyle demiyor, oraya ''tesadüfü'' ekliyen ateistlerdir...

Pek tabıkı oraya ''İLAHİ KONTROL ALTINDA KI MUTASYONLAR DA'' dıyebılırsın...

Kısacası biyoloji ile biyolojinin felsefesini birbirine karıştırmamak gerek...

Halbuki Allah insanı çamurdan şekillendirmiş ve sonra da üfleyip canlandırmıştır, sonra da canı sıkılmasın diye kaburga kemiğinden ona bir kadın vermiştir, oynayıp eğlensin diye.

Sitelerde Paylaş

Kaburga kemiği olayı Kuran'dan değilse, Havva nereden geldi, gökten mi düştü?

Hem neden tek bir insan? Bir insanlık mı çamur bulabilmiş Allah?

Kurandansa buyur göster...

Bir insan ve eşi yaratılmıştır bundan nesiller devam etmiştir...

Bu bir tercihtir..

Aile içi cinsellik dersen, evrim teorisi de bundan kaçamıyor, aile içi cinselliğin serbest olduğu bir formdan evrilmiş oluyoruz ne de olsa...

Sitelerde Paylaş

Bu bir tercihtir..

Aile içi cinsellik dersen, evrim teorisi de bundan kaçamıyor, aile içi cinselliğin serbest olduğu bir formdan evrilmiş oluyoruz ne de olsa...

Tevrat'ta var (sanırım, okumadım ama bu bilgi Tevrat'tan gelmiş olmalı). Herhalde sana göre Tevrat'ın Allah'ın kitabı olduğunu inkar etmeyeceksin?

Evrimde olup olmaması bizi ilgilendirmez, evrim bize ahlak kuralları dayatmıyor ama senin put dayatıyor.

Bir yandan kardeş evliliğini yasaklamak diğer yandan da insanlığı kardeş evliliği ile çoğaltmak çelişki değil mi?

Madem kardeş evliliği yasak, o zaman hangi mantıkla Adem ve Havva'nın çocukları birbirleri ile çiftleşmiş?

Galiba mecburiyetten, herhalde Allah ancak bir insan yapacak kadar çamur bulabilmiş. Eminim imkan verilseydi daha çok üretim yapabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Cidden çok komik, bir de kış hastalıklarımızı bilip de ona göre vitaminler , mineraller yükleyerek gönderiyor bu şeftalileri...(Uzmanlar bas bas bağırıyor mevsiminde sebze-meyve tüketin diye)

Gözümüze hitap eden rengi, dilimize hitap eden tadı, burnumuza hitap eden aroması cabası...

O yetmiyor gibi fotosentez yapıp oksijen üretiyor ve O nu da bize gönderiyor bu ağaç...

Tabi o ''ağacı'' kesip kullandığımız sanayı sektörünü ve ısı üretimini saymıyorum bile...

Çok komik be...

Tesadüf diyemiyorlar buna, nasıl düşünüyorlar anlamıyorum ben de diotallevy...

Şu Müslümanların ağaçlar biz yiyelim diye meyve veriyorlar demeleri kadar saçma bir şey yok.

Taş yeseydik aynı şeyi taş için söyleyeceklerdi.

Ayrıca bugün yediğimiz meyve ve sebzeleri biz doğal seçilim yerine yapay seçilim yaparak bugünkü durumlarına getirdik.

10.000 yıl önce bugün pazardan aldığın şeftali yoktu ağaçlarda.

Ama Müslümanlar bütün meyveleri hep aynı değişmemiş gibi görüyorlar.

Bu Allahınız neden Arabistan çöllerinde şeftali ağacı yaratmıyor?

Bir bokböceği dile gelse herhalde aynı argümanı sunardı:

Dünyadaki hayvanlar sırf biz yiyelim diye bok üretiyorlar.

Bokun kokusu, aroması, vitaminleri sırf bizim için değil de nedir?

:D

Sitelerde Paylaş

Bok böceği dedin de ''Bok Böceği'' hikayesini hatırladım,dini bir hikayedir: :)

(Alıntı)

Adamın biri bir gün bahçesinde otururken boktan top yapan bir bok böceğini görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş

"Ey Allahım her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın

...

Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış

En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiyeceksin" demiş

Adam köfteyi çakmış ve 40 gün boyunca o pislikleri yemiş ve iyileşmiş. Aradan yıllar geçmiş aynı adam gemiye binmiş ve denizin ortasında çok büyük fırtınaya yakalanmışlar.

Herkes bağırıp, çağırıp, ağlaşırken bu adam bacak bacak üstüne atıp sakince çayını yudumluyomuş. En birileri dayanamamış sormuş. "Biz yana yakıla dua edip bağırıp çağırıyoruz sendeki bu ne rahatlık ne be adam ."

Adam şöyle cevap vermiş '' KURBAN OLDUĞUMUN BİR KERE İŞİNE KARIŞTIM BANA KIRK GÜN BOK YEDİRDİ, İSTER YÜZDÜRÜR, İSTER BATIRIR BEN KARIŞMAM KARDEŞİM.

:D

Sitelerde Paylaş

Bu bir tercihtir..

Yalan söylüyorsun.

Allah akraba evliliğini bile haram etmiş ayette; aile içine kesinlikle izin vermez. Allah'ın dünyaya sevk ettiği adem yüzbinlerce adettir.

Nisa 23: Size (şunlarla evlenmeniz) haram kılındı. Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşin kızları, kızkardeş kızları, sizi emzirmiş olan (süt) anneleriniz, süt anneden kızkardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz kadınlarınızdan olup, evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Fakat eğer onlarla henüz birleşmemişseniz, o taktirde (onlarla evlenmenizde) sizin üzerinize bir günah yoktur. Ve sizin sulbünüzden gelen oğullarınızın eşleri (kadınları) ve iki kızkardeşi bir arada (nikâh altında) toplamanız. Geçmişte olanlar hariç. Muhakkak ki, Allah Gafur'dur, Rahîm'dir.

Sitelerde Paylaş

Habil kabili ne yapacan...

Üslubuna dikkat edersen sevinirim...

Allah akraba evliliğini haram etmiş ve Nisa 23'te apaçık. Nasıl olur da insan aile içi çoğalır ?? Aile içi çoğalma, sadece yahudi uydurması !

İmanını kaybetmek istemiyorsan dikkatli ol, demedi deme. Bu kadar bilgili kişisin ama bu konuda çuvalladın.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama bana olayın öyle olmadığını gösterebilmelisin...

İlk dönemlerde var olan bır kanun sonradan değiştirilebilir...

Yanı asırlara göre şeriatın değişmesinde bir sorun yoktur..

Sığır koyun gibi hayvanların iç yağları yahudilere haramken bize helal olabiliyor...

tarihinde dottore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...