Jump to content

Recommended Posts

Allah'ın insanlardan sakladığı herşey için kullanılan bir deyimdir.

Kur'an'ın çeşitli ayetlerinde geçer.

Gayb deyimi en geniş olarak göze görülmeye evren anlamında kullanılır.

Gayba inanan Müslümanların evren hakkındaki bilgileri her zaman sınırlı olacaktır.

Allah gaybı bütün insanlar için değil, yalnız Müslümanlar için tasarımlamış olmalıdır.

Çünkü gavurlar evren hakkında çok daha geniş ve bilimsel bilgilerle donanmışlardır ve bu konuda giderek yeni bilgiler edinmektedirler.

Bu sakın Müslümanların evreni öğrenmek istememelerinden veya korkmalarından sorumlu olmasın.

Müslümanlar yalnız Allah'ın bildiği ve kendilerinin bilmesini istemediği konularla ilgilenmiyor olabilirler mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında Kuran'a göre Allah'ın bir şey bildiği yokki saklasında. Kuran'a göre Allah insanlardan yalnızca kıyamet gününü saklıyor. Kuran'da güneş ve ay kendi yörüngesinde ve belli bir ölçüde döner sözünden daha bilimsel bir söz yok! Ancaak bu olayı kuran'dan 4-5 bin yıl önce Firevunlar bilimsel olarak ispat etmişler ve orion takım yıldızıyla birebir hizada Gize Piramitlerini inşa etmişlerdir.

Adamlar 5 bin yıl önce bilimi resmen yalamış yutmuşlar, peki kuran'da bilimsel ne var?

Tanrı'nın kitabı kuran ki evreni bilimsel olarak ele almalı, insanı hayretler içerisinde bırakmalıydı. Oysa bakıyorsunuz kuran'da bilime dair hiç ama hiç bir şey yok!

Oldu mu?

Bu kitabı bir insan yazsaydı ki bence öyle götür bunu düzelt getir bu olmamış derdim.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların bilgi düzeyinin düşüklüğü ve bilimdeki konumları tamamen bizi destekliyor.Tarih bizim iddiamızı doğruluyor.İslamın erken dönemlerinde hızla genişlediler,bilimde,matematikte ve felsefede üstün insanlar yetiştirdiler.Fakat yavaş yavaş müşrikliğe geri dönmeleriyle beraber büyük bir düşüş geçirdiler.

Sitelerde Paylaş

gayb gizli olan demektir...

insanların gaybı onların gizli düşünce ve niyetleridir...

allaha gayben inanmak ona içtenlikle güvenmek demektir...

allah insanların gaybını yani içten gizli düşünce ve niyetlerini bilir...

gelecek gayb değildir bilginin konusu değildir yoktur ki gizlenmiş olsun...

Sitelerde Paylaş

Kur'an'daki ayetlerin hiçbiri buna değinmez.

İslam'da gaybın bir kısmını peygamber bilir ama çoğu yalnız Allah'ın bildikleridir.

Peygamber gaybı bilmez.Ancak Allah ona bu konuda haber verirse bilebilir.

6:50

De ki: Ben size, Allah'ın hazineleri benim yanımdadır, demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size, ben bir meleğim de demiyorum. Ben, sadece bana vahyolunana uyarım. De ki: Kör ile gören hiç bir olur mu? Hiç düşünmez misiniz?

Sitelerde Paylaş

Aslında Kuran'a göre Allah'ın bir şey bildiği yokki saklasında. Kuran'a göre Allah insanlardan yalnızca kıyamet gününü saklıyor. Kuran'da güneş ve ay kendi yörüngesinde ve belli bir ölçüde döner sözünden daha bilimsel bir söz yok! Ancaak bu olayı kuran'dan 4-5 bin yıl önce Firevunlar bilimsel olarak ispat etmişler ve orion takım yıldızıyla birebir hizada Gize Piramitlerini inşa etmişlerdir.

Adamlar 5 bin yıl önce bilimi resmen yalamış yutmuşlar, peki kuran'da bilimsel ne var?

Tanrı'nın kitabı kuran ki evreni bilimsel olarak ele almalı, insanı hayretler içerisinde bırakmalıydı. Oysa bakıyorsunuz kuran'da bilime dair hiç ama hiç bir şey yok!

Oldu mu?

Bu kitabı bir insan yazsaydı ki bence öyle götür bunu düzelt getir bu olmamış derdim.

Gizli bilgilerle ilgili,

Firavun döneminde bu bilgiyi insanlar mı keşfetti, yoksa bir takım varlıklar yani bir takım ilahlar edinip onlardan mı öğrendiler ? Tabi ki bunları öğrenmelerinin karşılığı olarak da toplumu köleleştirme sözü verdiler !

İlim sahibi olanlara soru:

Sema / Gök kapılarından giriş çıkışları kimler kontrol ettiğini sanıyor? Onlar bu kontrolü kendi güçleriyle yapıyor zannetsinler, şirke batsınlar ki cehennem azapları misliyle artsın.

Hacc 15: Kim Allah'ın Peygambere dünyada ve âhirette yardım etmeyeceğini sanıyorsa, elinden geldiği takdirde semâya bir yol uzatsın da Allah'ın, elçisine yardımını kesmeye çalışsın; bakalım Allah'ın yardımını kesebilecekler mi?

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hac 15:Kim ALLAH'ın dünya ve ahirette kendisine yardım edemiyeceğini sanıyorsa göğe (Tanrı'ya) doğru yönelsin ve sonra (umut bağladığı diğerlerinden) umudunu kessin de uyguladığı bu planın, kendisinin canını sıkan her şeyden kurtarıp kurtarmadığına bir baksın.

Bu ayet yanlış anlaşılan ayetlerden.Bu anlamın en mantıklı yorum olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hac 15:Kim ALLAH'ın dünya ve ahirette kendisine yardım edemiyeceğini sanıyorsa göğe (Tanrı'ya) doğru yönelsin ve sonra (umut bağladığı diğerlerinden) umudunu kessin de uyguladığı bu planın, kendisinin canını sıkan her şeyden kurtarıp kurtarmadığına bir baksın.

Bu ayet yanlış anlaşılan ayetlerden.Bu anlamın en mantıklı yorum olduğunu düşünüyorum.

Hacc 15, gök kapıları ile ilgili ve gök kapılarını tuttuğunu sananlara meydan okuyor. Hacc 15'i günümüzdeki uygulamasıyla anlatayım.

Şu anda dünyada fizik ötesi alem savaşlarında bir takım gruplar gök kapılarını tuttuklarını zannediyorlar. Ve ancak giriş çıkışları, başka yıldızlardan bir takım şerli varlıkların dünyaya ulaşmasını onlar sağladıklarını düşünüyorlar.

Biz de onlara meydan okuyoruz, elinizden geleni ardınıza koymayın; Allah'ın yardımı bize ulaşıyor !! Ne yaparsanız yapın !

Sitelerde Paylaş

Hacc 15, gök kapıları ile ilgili ve gök kapılarını tuttuğunu sananlara meydan okuyor. Hacc 15'i günümüzdeki uygulamasıyla anlatayım.

Şu anda dünyada fizik ötesi alem savaşlarında bir takım gruplar gök kapılarını tuttuklarını zannediyorlar. Ve ancak giriş çıkışları, başka yıldızlardan bir takım şerli varlıkların dünyaya ulaşmasını onlar sağladıklarını düşünüyorlar.

Biz de onlara meydan okuyoruz, elinizden geleni ardınıza koymayın; Allah'ın yardımı bize ulaşıyor !! Ne yaparsanız yapın !

O ayette Allah'ın kendisine yardım edemeyeceğini sananlara şirkten tümüyle vazgeçmeleri ve sadece Allah'a yönelmeleri gerektiğini öneriliyor.Böylece bütün dertlerinden kurtulacaklarını müjdeleniyor.Ben böyle anlıyorum ve mevcut yorumlara bakarsak da en mantıklısı ve Kur'an'ın geneline uygun olanı bu.

Sana da öneririm bu planı.

Sitelerde Paylaş

O ayette Allah'ın kendisine yardım edemeyeceğini sananlara şirkten tümüyle vazgeçmeleri ve sadece Allah'a yönelmeleri gerektiğini öneriliyor.Böylece bütün dertlerinden kurtulacaklarını müjdeleniyor.Ben böyle anlıyorum ve mevcut yorumlara bakarsak da en mantıklısı ve Kur'an'ın geneline uygun olanı bu.

Sana da öneririm bu planı.

Eğer Kuran'ı sadece 1400 yıl öncesine seslenen kitap zannedersen olacağı bu ! Kuran, tüm zamanlara seslenir ve bazı gizli şeyleri bu gibi ayetlerle deşifre eder.

Hacc 15; iddia ediyorum, gök kapılarını tuttuğunu ve Allah'ın yardımını kestiğini zanneden akılsız gafillere meydan okumadan başka bir şey değil. Şu anda Allah'ın yardımı bize ulaşıyor !

Stargate / Yıldız kapısı / Gök kapısı filmini başka gözle bir daha seyret !

Sitelerde Paylaş

Eğer Kuran'ı sadece 1400 yıl öncesine seslenen kitap zannedersen olacağı bu ! Kuran, tüm zamanlara seslenir ve bazı gizli şeyleri bu gibi ayetlerle deşifre eder.

Hacc 15; iddia ediyorum, gök kapılarını tuttuğunu ve Allah'ın yardımını kestiğini zanneden akılsız gafillere meydan okumadan başka bir şey değil. Şu anda Allah'ın yardımı bize ulaşıyor !

Öyle zannetmiyorum zaten.Neye istersen ona inan.İstersen star wars klon savaşlarının gerçek olduğuna bile inanabilirsin. :D

Sitelerde Paylaş

Öyle zannetmiyorum zaten.Neye istersen ona inan.İstersen star wars klon savaşlarının gerçek olduğuna bile inanabilirsin. :D

Amerikan köpeği George W Bush, yıldız savaşlarını başlattık derken; sence filmden mi bahsediyordu yoksa başka şeyden mi ? Bazı filmler bazı gerçeklere gönderme yapar. Fakat bazı filmler, 8 doğru 2 yanlış içerir. Eğer o 2 yanlışı doğru diye yuttuysan, vay senin haline...

Ne yaparlarsa yapsınlar, Allah'ın yardımı bize ulaşıyor.

Benim yazdıklarımı ancak ilim sahipleri anlıyor bazen !!

Sitelerde Paylaş

Firevunlar edindikleri bilgilere kendi bilim insanlarının çalışmaları sonucu erişmiştir, bu arkeolojik kazılar sonucu saptanmıştır, var git araştır, delilleri her yerde.

Oğlum adamlar İslam dininden en az 4 bin yıl önce pili keşfetmişlerdir, pili pili. Kuran'da pil hakkında bilgi nerede geçiyor?

Yine arkeolojik kazılar sonucu saptanmıştır ki Firevunlar köle edinmemiş, hiç bir işlerinde hatta resmi hizmetlerinde dahi köle kullanmamışlardır. Firevunların; bazı işçiler, ustalar ve sanatkarlar için özel mezarlar yaptırmış oldukları anlaşılmıştır. Firevunlar Piramitlerin yapımında sadece Mısırlı işçiler değil, farklı yerlerden ücret karşılığı işçiler getirttiği bazı yazıtlardan anlaşılmıştır.

Firevunlar köle edinmemişken islam dini kulu kula köle ettirmiştir. Şimdi dürüstçe ve delikanlıca söyleyin bakalım Firevunlar mı adalet sahibi yoksa islam dini mi?

Tüm bunlar yalan mı doğru mu diye merak edenlere www.youtube.com da piramitler ve firevunlar hakkında tarafsız araştırma yapmalarını tavsiye ederim.

Gizli bilgilerle ilgili,

Firavun döneminde bu bilgiyi insanlar mı keşfetti, yoksa bir takım varlıklar yani bir takım ilahlar edinip onlardan mı öğrendiler ? Tabi ki bunları öğrenmelerinin karşılığı olarak da toplumu köleleştirme sözü verdiler !

İlim sahibi olanlara soru:

Sema / Gök kapılarından giriş çıkışları kimler kontrol ettiğini sanıyor? Onlar bu kontrolü kendi güçleriyle yapıyor zannetsinler, şirke batsınlar ki cehennem azapları misliyle artsın.

Hacc 15: Kim Allah'ın Peygambere dünyada ve âhirette yardım etmeyeceğini sanıyorsa, elinden geldiği takdirde semâya bir yol uzatsın da Allah'ın, elçisine yardımını kesmeye çalışsın; bakalım Allah'ın yardımını kesebilecekler mi?

Sitelerde Paylaş

(gökmavi,,,Rahimlerde olanda gayba girer mi?)

Kur'an'daki ayetlerin hiçbiri buna değinmez.

İslam'da gaybın bir kısmını peygamber bilir ama çoğu yalnız Allah'ın bildikleridir.

Deginir sayin Haci.Hatta bu islamda meshur bir konudur.Mugayabatun hamsun,bilinmeyen beş olarak tanınır.

Lokman 34 Kıyamet vakti hakkındaki bilgi, ancak Allah'ın katındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı O bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez. Yine hiç kimse nerede öleceğini bilemez. Şüphesiz Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır.

Tıp artık o konuma gelmiştir ki, degil rahimlerde olanı, rahime girmemiş spermleri bile dişi ve erkek olarak ayırabilmektedir.

Tek bu ayet bile kuran ın insan ürünü oldugunun apaçık kanıtıdır,anlayabılene tabi.

tarihinde Hz Ukala tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deginir sayin Haci.Hatta bu islamda meshur bir konudur.Mugayabatun hamsun,bilinmeyen beş olarak tanınır.

Lokman 34 Kıyamet vakti hakkındaki bilgi, ancak Allah'ın katındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı O bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez. Yine hiç kimse nerede öleceğini bilemez. Şüphesiz Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır.

Tıp artık o konuma gelmiştir ki, degil rahimlerde olanı, rahime girmemiş spermleri bile dişi ve erkek olarak ayırabilmektedir.

Tek bu ayet bile kuran ın insan ürünü oldugunun apaçık kanıtıdır,anlayabılene tabi.

Ayeti biliyorum da ben direkt olarak, tek başına, değinmediğini düşündüğüm için yazmadım.

Yoksa bu bilgiyi yalnız kendinin bilebileceğini sanması çok önemli bir hatadır. Kur'an'ın bütün zamanların kitabı olmadığını da gösterir bu ayet,

Allah'ın kelamı olmadığını da...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...