Jump to content

Bir Tanrı Neden Sonsuza Kadar Yakmak İçin İnsan Yaratır?

Recommended Posts

1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

yazıda  zaten  cevabı  teferruatlı  şekilde. 

Bu mălum kitabın, neredeyse her pasajının çarşaf çarşaf başkaları tarafından açıklanmak, yorumlanmak zorunda kalınması sizce ne anlama geliyor ?

Mesela siz neden o bağlantıyı vermek zorunda kaldınız ?

Eğer bu kitap size göze insan ürünü ise, tamam sorun yok. İnsanlık hali, demek ki adam gibi yazamamışlar.

Sizce de böyle mi acaba ?:89:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 274
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sıra sıra dizilmiş tahtlara yaslanarak oturunuz ve onları güzel gözlü huriler ile evlendiririz.Tur 20

İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21

Ve onlara istedikleri meyve ve etlerden verdik.Tur 22

İslam atalar dini olmak ister,kuşaktan kuşağa aktarılmak ister,bu örnekte olduğu gibi.Ne diyor burada.İslama iman eden ve atalarına uyup islama iman edenleri birbirine katarız.Bunlara da cennette şunları şunları veririz deniliyor.

Peki atalarına uyup başka dinlere iman edenler,daha doğrusu ataları tarafından o dinlere iman ettirilenler ne olacak.Sonsuza dek yanacaklar.Ama atalarının dini islama inanmaya programlananlar cennete gidecekler.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Biliyor dedin, gerisi önemli değil. Benim özgür olup olmamam da önemli değil. Önemli olan Allah'ın bilmesi. Şimdi gerisini kurcalarsak kafan iyice karışır.

Allah insanları yaratmadan önce büyük bir kısmını yakacağını biliyor.

Şimdi buradan şu sonucu çıkarabilir miyiz?

Allah yakacağını bile bile insan yaratıyor.

bakın  yazidada  göreceksiniz secde 13  değil  12-13-14  ü  birlikte  okuyun  ahirette konusmalar  var. 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

bakın  yazidada  göreceksiniz secde 13  değil  12-13-14  ü  birlikte  okuyun  ahirette konusmalar  var. 

Bırak şimdi onları ya da bırakma.

İkinci soruya cevap alamadım:

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Buzul yazdı:

Sıra sıra dizilmiş tahtlara yaslanarak oturunuz ve onları güzel gözlü huriler ile evlendiririz.Tur 20

İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21

Ve onlara istedikleri meyve ve etlerden verdik.Tur 22

İslam atalar dini olmak ister,kuşaktan kuşağa aktarılmak ister,bu örnekte olduğu gibi.Ne diyor burada.İslama iman eden ve atalarına uyup islama iman edenleri birbirine katarız.Bunlara da cennette şunları şunları veririz deniliyor.

Peki atalarına uyup başka dinlere iman edenler,daha doğrusu ataları tarafından o dinlere iman ettirilenler ne olacak.Sonsuza dek yanacaklar.Ama atalarının dini islama inanmaya programlananlar cennete gidecekler.

başka  dine  inananlar  cehenneme  gitmeyecek  ki.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Bırak şimdi onları ya da bırakma.

İkinci soruya cevap alamadım:

ayette  ben  kötüleri  cehenneme  aticam  insan  ve  cinlerden  diyor  ve  bu  sözüm  gerçekleşecek  diyor  ne  var  bunda  14. ayetle  apaçık  bağlantısı  var  çünkü; ahiretre  kötüler  pişman  oluyor  .geri  döneyim  diye  

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

ayette  ben  kötüleri  cehenneme  aticam  insan  ve  cinlerden  diyor  ve  bu  sözüm  gerçekleşecek  diyor  ne  var  bunda  14. ayetle  apaçık  bağlantısı  var  çünkü; ahiretre  kötüler  pişman  oluyor  .geri  döneyim  diye  

Ben sana kimi atacağını sormuyorum, o başka bir konu, orada da yanlışsın da şimdi konu o değil.

Allah daha insanları yaratmadan önce büyük bir kısmını yakacağını biliyor mu diye sordum, biliyor dedin.

Bundan ne sonuç çıkar, Allah yakacağını bile bile insan yaratıyor sonucu çıkar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

haberi  yoksa  nasıl  ceza  çeksin 

Haberi olması ne için olması gerekiyor.İslamın adını duyunca haberi olmuş oluyor mu?Bize haberi olması için ne olması gerektiğini açıklar mısın?

İkincisi haberi olmazsa,cennete mi gidecek?Haberi olsa islamı kabul etmeyip cehenneme gidecekti belki.Bu da haberi olup,islamı kabul etmeyenlere haksızlık.Onların da haberi olmasaydı,onlarda da cennete gitmiş olacaktı.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Halkı iyi olduğu halde Rabbin, haksızlıkla memleketleri helâk etmez.

Rabbin dileseydi bütün insanları bir tek millet yapardı.Onlar ihtilafa düşmeye devam edecekler.

Ancak Rabbinin merhamet ettikleri bunun dışındadır. Zaten rabbin onları bunun için yarattı. Rabbinin, "Andolsun ki cehennemi tümüyle insanlar ve cinlerle dolduracağım" sözü yerini buldu.

Peygamberlerin haberlerinden kalbini sağlamlaştıracak her şeyi sana anlatıyoruz. Bunda sana hak ve mü'minlere öğüt ve uyarı geldi.

Hud 117,118,119,120

Bu konuşmalar nerede geçiyor?

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Buzul said:

Haberi olması ne için olması gerekiyor.İslamın adını duyunca haberi olmuş oluyor mu?Bize haberi olması için ne olması gerektiğini açıklar mısın?

İkincisi haberi olmazsa,cennete mi gidecek?Haberi olsa islamı kabul etmeyip cehenneme gidecekti belki.Bu da haberi olup,islamı kabul etmeyenlere haksızlık.Onların da haberi olmasaydı,onlarda da cennete gitmiş olacaktı.

Doğru..

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben sana kimi atacağını sormuyorum, o başka bir konu, orada da yanlışsın da şimdi konu o değil.

Allah daha insanları yaratmadan önce büyük bir kısmını yakacağını biliyor mu diye sordum, biliyor dedin.

Bundan ne sonuç çıkar, Allah yakacağını bile bile insan yaratıyor sonucu çıkar.

amaç  sana  göstermek  neler  neyi  yapacağını göstermek  .

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

amaç  sana  göstermek  neler  neyi  yapacağını göstermek  .

Bu güne deyin ne göstermiş iylik kötülük önemli deyil burda. muhmmedin peygamber olduğunu iysi kötüsüyle kabıl edeceksen yoksa cehnnemi boylarsın. Allaha inanıpta muhmmede inamıyorumde diyemsin yine cehennemi boylarsın  bilmem anlatabildimi.KISACA Allahta muhmedi tesbih ediyor bu gerçekleri nasıl görmezden gelip sadace  cevap vermek amaçlı yazıyorsun. HiÇMİ Objektif bakamıyorsun olaylara. Muhammedi çıkar burdan Allahata yok olacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...