Jump to content

Bir Tanrı Neden Sonsuza Kadar Yakmak İçin İnsan Yaratır?

Recommended Posts

13 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

herkese  hidayet  verseydi  zorlama  yapmış  olurdu.Herkes  kendi  kabiliyetiyle  değil  cebren  inanırdı.

Yani diyorsun ki ille yaksın, ben yanan insan seyretmeye bayılırım. 

Herkese hidayet versin, cebren inansın, ne var bunda? Nedir bu bazılarına hidayet vermesin, yaksın arzusu?

Zorlama yapmış olurmuş, yani bir insanın sonsuza kadar yakılması sana yanlış gelmiyor da zorlama yapılması mı yanlış geliyor?

Ayrıca bir insanı yaratıp sonra da seni imtihana sokacağım demek zorlama değil mi? Ortada gerçekte imtihan falan da yok, ha! Masala göre bu sapık zaten trilyonlarca asır önceden seni yaratıp sonra da yakmayı kafasına koymuş. Böyle deli saçması bir kurguya inanması bekleniyor insanlardan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 274
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkese hidayet versin, cebren inansın, ne var bunda? Nedir bu bazılarına hidayet vermesin, yaksın arzusu?

O zaman  iyi  ile kötü  ayrımı  olmasın herkes  eşit  olsun. Dine  göre  melekler  var  sabit  makamli  lütfen  (yakmak  için  meraklı  cevabını  vermeyin  artık)

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

O zaman  iyi  ile kötü  ayrımı  olmasın herkes  eşit  olsun. Dine  göre  melekler  var  sabit  makamli  lütfen  (yakmak  için  meraklı  cevabını  vermeyin  artık)

Bu put baştan kötülüğü yaratmasa ayrıma da gerek olmayacak. 

Ayrıca İslam'da insanların iyi veya kötü olmasına bakılmaz, inanıyor mu inanmıyor mu diye bakılır, inanıyorsa ne kadar ibadet ettiğine bakılır. İyi ve kötüye bakılsa ilk önce bu peygamber denen herifler cehennemlik olurdu.

İslam'a göre inanmıyorsan iyi olmanın bir önemi yoktur, put direk cehenneme atar, sonsuza kadar kebap yapar. 

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.09.2018 at 20:49, sağduyu yazdı:

Ben sana kimi atacağını sormuyorum, o başka bir konu, orada da yanlışsın da şimdi konu o değil.

Allah daha insanları yaratmadan önce büyük bir kısmını yakacağını biliyor mu diye sordum, biliyor dedin.

Bundan ne sonuç çıkar, Allah yakacağını bile bile insan yaratıyor sonucu çıkar.

sen kesinlikle akıl hastasısın sagduyu....dünyada nasıl başıboş geziyorsun....hastahaneye yatırılman lazım

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, muntazar yazdı:

sen kesinlikle akıl hastasısın sagduyu....dünyada nasıl başıboş geziyorsun....hastahaneye yatırılman lazım

Bakın insan yapımı akıl hasatnesinden bahsetin.Senin Allahın bir akıl hastanesi varmı oraya yatalım ne dersin. Yoksada bu bizim gbi delileri niye yaratmış eylenmek içinmi yarattı.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, güven yazdı:

Bakın insan yapımı akıl hasatnesinden bahsetin.Senin Allahın bir akıl hastanesi varmı oraya yatalım ne dersin. Yoksada bu bizim gbi delileri niye yaratmış eylenmek içinmi yarattı.

Dostum sizin sorununuz ne????

Aşırı dinci bir yobazdan başınıza bir kötülükmü geldi???

Bir insan islama bu kadar tavrı neden alırki???

ciddi bir sorunu olması lazım...

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, muntazar said:

Asıl hastalık 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisinin bana inanmayanları bir tanrı sonsuza kadar yakacak demesine inanmaktır. Sağlıklı bir beyin böyle deli saçması bir iddiaya inanır mı?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, muntazar said:

Bence önce senin sorununu tartışmamız lazım, neden 1400 yıl önceki araplara tapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, muntazar yazdı:

Cidi bir sorunum var evet. SENİN KURANI  HADİSİ İSLAMI GERÇEK ANLMADA BİLMEMEN.Cihat ne din allahın oluncaya kadar savaşacaksın nerde yazıyor lütfen rica etsem cevap verirmisin.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, güven yazdı:

Cidi bir sorunum var evet. SENİN KURANI  HADİSİ İSLAMI GERÇEK ANLMADA BİLMEMEN.Cihat ne din allahın oluncaya kadar savaşacaksın nerde yazıyor lütfen rica etsem cevap verirmisin.

gece rüyada tanrıyla konuşan bir adama mı diyorsun sen bunu???

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, muntazar yazdı:

gece rüyada tanrıyla konuşan bir adama mı diyorsun sen bunu???

Senmi konuşuyorsun tanrıyla yoksa rüya görüpte oğlunu kesmeye kalkan peygamberindenmi bahsediyorsun??

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, muntazar yazdı:

ben konusuyorum...

Hım şimdi anladım jeton geç düştü ayet iniyormu bari? Kim konuşuyor yoksa sinek vızldadı  bakın ayet indi  götünü kapat ey muhummed temizlen pislik içindesin demek isteyen deli piskopat muhammedimi? tarif ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, muntazar yazdı:

ben konusuyorum...

Sen konuşman güzel bir Allahına sorsana. Deki ben karmı yatakta başkasıyala sevişirken yakaladım buna ne gibi bir ceza uygun görüsün sayın tanrım. Allahın aşkına sor kırma beni.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

Sen konuşman güzel bir Allahına sorsana. Deki ben karmı yatakta başkasıyala sevişirken yakaladım buna ne gibi bir ceza uygun görüsün sayın tanrım. Allahın aşkına sor kırma beni.

şeriata  göre  4 şahitte  olursa  recm  edilebilir  veya  100  değnek  de  olma  ihtimali  var.Caydirici  olsun  diye 

Sitelerde Paylaş

Meryem 71

"İçinizden, oraya uğramayacak hiçbir kimse yoktur. Bu, Rabbin için kesinleşmiş bir hükümdür"

Zaten herkes cehenneme bi uğrayacaktır. Tabi amellerine göre ordan cennete gidecekler de var, orda kalacaklar da var.

...ve hiçkimse kesinlikle yanmadan cennete gideceğine emin olamaz, "ben yanmadan cennete giderim" diyemez. Hatta yanacağını da iyi bilir. 

5 vakit namaz kıldığım zamanlarda kendim bile mutlak suretle yanacağımdan emindim. 

Bu da işin apayrı bir trajedisi. Öylesine belirtmek istedim.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • 5 months later...

Zâriyât Suresi 56. Ayet: Ben cinleri ve insanları, başka değil, sırf bana kulluk etsinler diye yarattım.

A'râf Suresi 179. Ayet: Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık.

Kulluk etmek için mi yaratıldık, cehennem için mi yaratıldık? :) 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Nsjdeep yazdı:

Zâriyât Suresi 56. Ayet: Ben cinleri ve insanları, başka değil, sırf bana kulluk etsinler diye yarattım.

A'râf Suresi 179. Ayet: Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık.

Kulluk etmek için mi yaratıldık, cehennem için mi yaratıldık? :) 

Araf suresindeki ayetle farkını anlayamadınız mı gerçekten? 

Birinde sırf, ancak ifadesi var. Diğerinde mana olarak aklını kullankayanlardan görmeyenlerden birçoğunu cehennem için yarattık diyor. Mesele burda şu; cehennem için yaratılan değil belli özelliklerin gideceği yer cehennemdir diyor. Yani x y z özelliklerine sahip olanlar olursa onları cehennem var diyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...