Jump to content

Müslümanlar, İslâm'ı neden kabullenemiyor?

Recommended Posts

• İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önce kendini tanıt, edipçi misin, bayındırcı mı, islamoğlucu mu?

Kimseyi körü körüne izlemem.Herkesi kendin gibi şu mezhepten,bu tarikatten diye ayırmaya uğraşma.Kur'an'ı izleyen bir insanım sadece.Tıpkı Muhammed gibi.

Sitelerde Paylaş

Hadisleri kökten mi inkar edenlerdensin yoksa işine geleni alanlardan mısın?

Kur'an'a uyuyorum sadece.Casiye 6.ayeti de inkar etmiyorum.Yani Kur'an dışı başka hiçbir sözü dini kaynak kabul etmem,edemem.Hadisler peygamber öldükten sonra yazılmış ilmi ve dini hiçbir değeri olmayan rivayetlerdir.İlmi olarak tek değeri o zamanki(peygamberden 200 yıl sonraki) Arap toplumunun özelliklerini yansıtması olabilir.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'a uyuyorum sadece.Casiye 6.ayeti de inkar etmiyorum.Yani Kur'an dışı başka hiçbir sözü dini kaynak kabul etmem,edemem.Hadisler peygamber öldükten sonra yazılmış ilmi ve dini hiçbir değeri olmayan rivayetlerdir.İlmi olarak tek değeri o zamanki(peygamberden 200 yıl sonraki) Arap toplumunun özelliklerini yansıtması olabilir.

Ok.

Sana soru, tecavüzcünün cezası nedir?

Sitelerde Paylaş

Kuran Muhammed öldükten kaç yıl sonra yazılmış? En eski Kuran kaç yıllık?

Sitelerde Paylaş

Ok.

Sana soru, tecavüzcünün cezası nedir?

Bildiğim kadarıyla Kur'an'da tecavüze ne ceza vermemiz gerektiği bahsedilmemiş.Eğer varsa özür dilerim şu an hatırlamadım öyle bir şey.Normal zinayı soruyorsan topluluk içinde 100 celdedir.

Ciyaklayacak ateistlere bir not:Kur'an'da araba kazasına ne ceza verileceği de bahsedilmemiş.Bahsedilmeyen şeylere toplum bir ceza pek tabi verir.Kuran sadece bir yasa kitabı değildir.

Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla Kur'an'da tecavüze ne ceza vermemiz gerektiği bahsedilmemiş.Eğer varsa özür dilerim şu an hatırlamadım öyle bir şey.Normal zinayı soruyorsan topluluk içinde 100 celdedir.

Ciyaklayacak ateistlere bir not:Kur'an'da araba kazasına ne ceza verileceği de bahsedilmemiş.Bahsedilmeyen şeylere toplum bir ceza pek tabi verir.Kuran sadece bir yasa kitabı değildir.

Ama Kuran senin dediğini demiyor:

(Ey Muhammed!) Her ümmetin kendi içinden üzerlerine bir şahit göndereceğimiz, seni de onların üzerine bir şahit olarak getireceğimiz günü düşün. Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.

Her şeyi açıklıyor ama tecavüzcünün cezasını bildirmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ama Kuran senin dediğini demiyor:

(Ey Muhammed!) Her ümmetin kendi içinden üzerlerine bir şahit göndereceğimiz, seni de onların üzerine bir şahit olarak getireceğimiz günü düşün. Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.

Her şeyi açıklıyor ama tecavüzcünün cezasını bildirmiyor.

5:101 İnananlar, açıklandığı vakit hoşunuza gitmeyecek şeyler hakkında sorular sormayın. Kuran'ın ışığında sorarsanız size açık olurlar. ALLAH özellikle onlardan söz etmedi. ALLAH Bağışlayandır, Yumuşaktır.

Sitelerde Paylaş

Bir uyarı: Bu Eyvah Cübbeli denen Müslüman kılığındaki ateistin dediklerine kulak asmayınız.

Eyvahcübbeli ile yaptığım özel mesajdan yaptığım tartışmayı şimdi de hodri meydanda yapayım da herkes görsün.Gerçek gizli kalmasın.

Ben xseddx

Sitelerde Paylaş

Kulak asmayacaksan ateist forumda işin ne?

Git o zaman İslami forumlarda bol bol "Allah razı olsun kardeşim, güzel paylaşım" diye birbirinizin sırtını kaşıyın.

Ben burada senin gibi takiyeciler için değil, ateistlerin fikirlerini ve Müslümanların cevaplarını merak ettiğim için buradayım. Sen gerçek kimliğini açıklarsan kimse sana karşı çıkmaz, burası sizin forumunuz malum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...