Jump to content

Müslümanlar, İslâm'ı neden kabullenemiyor?

Recommended Posts

İslam şeriatı uygulanan bir ülke farklı bir hukuku asla kabul etmez.Bir istisna olarak mafya usulü haraç (cizye) karşılığı hıristiyan ve yahudilere inanç ve ibadet özgürlüğü vardır. Buna rağmen onlar kendi hukukunu uygulayamazlar.Bunların dışında bir ateistinveya başka b ir dinden olanın islam ülkesinde yaşama şansı bile yoktur.

Demek ki onlar İslam ülkesi değilmiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konunun amacını ve iddialarımı bire-bir doğruluyoysunuz, sayın bayım.

Senin iddiaların kuru kuruya ben müslümanım ötekiler kafir diyenler için.Ben;

1-Böyle bir iddia yapmıyorum.

2-Müşrik dediğim kişilerin neden öyle olduklarını ayetlerle ispatlıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben her zaman söylerim: Yeryüzünmde 850,000,000 Müslüman var; bir o kadar da İslâm var.

Forumdaki tartışmalardan da anlayacağımız gibi, Müslümanlar, İslâm'ı benimsemiyor. Onlar, kendi beyinlerindeki İslâm'ı "gerçek din" olarak algılıyor.

Lâik Türkiye Cumhuriyeti'nde doğma-büyüme bir insan, kolay-kolay gerçek İslâm'a ısınamaz. Bunun için, sürekli "zorlamalarla", gerçekte olmayan bir İslâm'ı lânse etmeye çalışıyorlar.

Her Müslüman'ın yaptıığ bir iddia var: Başkaları İslâm'ı anlamıyor. Onlar Kuran'ı anlamıyor ve yanlış yorumluyorlar.

Müslümanlar'ın bu konuya yapacağı yorumlar, her kkişinin "en iyi" ve "en doğru Müslüman" olduğunu kanıtlayacak. ("Başkaları kâfirdir! Cehennem odunudur!")

Müslüman olmak çok zordur çoook.. Ben daha hiç müslüman görmedim..

TV seyretmeyip ..Müzik dinlemeyenler var..bunlar müslüman kalabilmişler..

Doğum kontrolu yaptırmayıp müslüman kalan var..

Ancak hepsi kurana uymayıp karısını kızını sokağa çıkarıyor ve kafir oluyor..

Afganistandaki taliban bile kafir..Karısını kızını burka giydirip sokağa salıyor..

Ben bir tane bile müslüman olduğunu sanmıyorum..

Kabuyllenenelerde müslüman olmayı beceremiyor..

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Son günlerde, bir-birlerine saldıran ve kerşısındakileri kâfirlikler itham eden "sözde" Müslümanlar forumda atışıyor. Onlar, kendi haklarında biraz düşünsün diye, hatırlatma yapayım dedim.,

Sahi: Neden her Müslüman, kedisini "tek gerçek Müslüman" olarak algılar?

Sitelerde Paylaş

Yok ondan değil, senin Allah'ının kendine güvenme sorunu var, kendisi bile tek olduğuna inanamıyor bu yüzden devamlı tek olduğunu başka varlıklardan duymak istiyor.

Tahminimce alaycılık barındıran bir ifade. Fakat yine de okuyucular için eksik nokta bırakmamak açısından: Muhammed kendisine başka bir ortak istemez. Bu yüzden Allah'tan başka ilah yoktur. Eğer Muhammed Allah'ına başka ilahları kabul ettirirse, kendi iktidarına da başka ilahların peygamberlerinin ortak olmasını kabul etmek zorunda kalır.

Muhammed mutlak iktidar peşindedir. Bu yüzden ne Allah'tan başka ilah vardır, ne Allah'ın Muhammed'den başka ağzı.

Sitelerde Paylaş

Sahi: Neden her Müslüman, kedisini "tek gerçek Müslüman" olarak algılar?

Herkes kendi fikrini gerçek sanır.Konu müslümanlıksa kimin gerçeği savunduğunu Kur'an ile anlayabiliriz.Bu kitap İslam'ın tek kaynağıdır çünkü.O halde Kur'an ile çelişen müslümanlarla(müşrik oluyorlar aslında) gerçek müslümanları kolayca ayırt edersin.

Sitelerde Paylaş

Herkes kendi fikrini gerçek sanır.Konu müslümanlıksa kimin gerçeği savunduğunu Kur'an ile anlayabiliriz.Bu kitap İslam'ın tek kaynağıdır çünkü.O halde Kur'an ile çelişen müslümanlarla(müşrik oluyorlar aslında) gerçek müslümanları kolayca ayırt edersin.

Konunun özü de bu zaten!

Senin nabzında, "tek gerçek Müslüman" sensin.

Her Müslüman, Kuran'dan (hattâ hâdislerden) örnekler göstererek, "tek gerçek Müslüman" olduğunu savunur. Tıpkı senin yaptığın gibi!

Sonuç: Yeryüzünde yaklaşık 850,000,000 Müslüman vardr. Buna arşılık 850,000,000 "İslâm türü" vardır.

Sitelerde Paylaş

islamı olduğu gibi yalın halde kabullenmek sağlıklı insanların yapabileceği bir olgu değil. inançtan başka allahın kapsamı yok ve allahın kapsama alanı yalızca ulaşabildiği psikolojik sorunlu peygamberleri olmuş. islamda tanrı kuramı, hep vardan süregelen biranda-heranda ve hiç değişmeye mükemmel bir özne olarak savlanır. bu allahın, şişirilmiş balon bir tanrı kuramı olduğunu açıklıyor aslında. mükemmel bir özne nasıl, hiçbir aşamadan geçmeden kendini mükemmel var edebilirki? seçtiği iddia edilen insanlardan başkaları da allahın varlığına ulaşamamış ve şimdiki zamandan sonra da ulaşamayacakları açık.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konunun özü de bu zaten!

Senin nabzında, "tek gerçek Müslüman" sensin.

Her Müslüman, Kuran'dan (hattâ hâdislerden) örnekler göstererek, "tek gerçek Müslüman" olduğunu savunur. Tıpkı senin yaptığın gibi!

Sonuç: Yeryüzünde yaklaşık 850,000,000 Müslüman vardr. Buna arşılık 850,000,000 "İslâm türü" vardır.

Evet bir de bu İslâm türlerini oluşturanlar arasında Evliya veya Veli denilen kişiler var. Bir nevi küçük peygamberler. Bunlar başka bir alemde peygamberle ve hatta bazen de Allah la görüşüp yeni hükümler, dualar vb. getirirler. Daha bilmem müceddid, mehdi denen, çoğu kişiye göre bunların kim olduğu değişebilen kişiler de mevcut. Ben Müslüman iken gerçekten kafam karışıyordu. Gerçekten dediğin gibi yaşayan Müslüman şarkı kadar İslâm var.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...