Jump to content

Adet görmeye başlamamış ''çocuk'' karılarınızı boşama hükmü TALÂK - 4

Recommended Posts

Ama sagirla sohbeti gerçekten sikici.

Sagirin yanina körü de eklemek gerekir...Isine gelmeyen iletileri görmezlikten geldigini neden müslumanlara aciklamaya cesaret edemiyorsun dudak yalayip isirian sahtekar Levia... Allahinin kicina nasil motor takilir ögrenmek ister misin?

Kac beygir gücünde hangi yakiti kullanmasi gerektigini de söylersen Cigi abin aninda istenilen sekilde olan motoru allahin kicina dizayen eder ve ucmasini saglar.

Ateist Cigi allahin kicina istenilen sekilde motor dizayn ediyor cakma müslüman Levia allahinin cinsel sapikliklarini temizlemekle ugrasmakta...

Sence bunda bir yanlislik yok mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 314
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sagirin yanina körü de eklemek gerekir...Isine gelmeyen iletileri görmezlikten geldigini neden müslumanlara aciklamaya cesaret edemiyorsun dudak yalayip isirian sahtekar Levia... Allahinin kicina nasil motor takilir ögrenmek ister misin?

Kac beygir gücünde hangi yakiti kullanmasi gerektigini de söylersen Cigi abin aninda istenilen sekilde olan motoru allahin kicina dizayen eder ve ucmasini saglar.

Ateist Cigi allahin kicina istenilen sekilde motor dizayn ediyor cakma müslüman Levia allahinin cinsel sapikliklarini temizlemekle ugrasmakta...

Sence bunda bir yanlislik yok mu?

Muhtemelen 50 yaşlarındasın ama bu lafları ettiğine göre zeka yaşın 3-4 civarında. Sana eskiden de demiştim, git bir tedavi ol. Yüzde yüz ruhsal sorunların olduğu ortaya çıkacaktır buraya yazıyorum...

Sitelerde Paylaş

Levia şu akıl fukaralarına cevap vermeyi lütfen bırak bu konuda. Ne desen de anlamazlar, "cahille tartışma, çünkü ben hiç galip gelemedim." sözünü hatırla...

Sizlerdeki akıl da bu kadar işte, kullandığın lafın sana da döneceğini bile hesaplayamıyorsun. Bu lafı her ağzı olan herkes söyler ama önemli olan galip gelmek değil, gerçeğe ulaşmak.

Sizler "Falan tanrı 1400 yıl önce yaşamış bir sahtekarın laflarına inanmayanları sonsuza kadar yakacak." gibi deli saçması bir iddiaya inanacak kadar enayisiniz işte. Kafanız bu kadar çalışabiliyor.

Sitelerde Paylaş

Sizlerdeki akıl da bu kadar işte, kullandığın lafın sana da döneceğini bile hesaplayamıyorsun. Bu lafı her ağzı olan herkes söyler ama önemli olan galip gelmek değil, gerçeğe ulaşmak.

Sizler "Falan tanrı 1400 yıl önce yaşamış bir sahtekarın laflarına inanmayanları sonsuza kadar yakacak." gibi deli saçması bir iddiaya inanacak kadar enayisiniz işte. Kafanız bu kadar çalışabiliyor.

Ben sizin gibiler neden Müslüman değil diye sorgulamıyorum. senin gibiler "tesadüfen oluştum ben" diye nasıl diyebiliyor diyorum. Yoksa din bir seçimdir, gider Budist olursun, Musevi olursun saygı duyarım ama "ben yaratılmadım" diyen birine ancak gülerim. Buna gerçekten inanıyorsa acırım, cahilliğinden bu batağa düştüyse Allah'tan kurtuluşunu dilerim sadece...

Sitelerde Paylaş

Ben sizin gibiler neden Müslüman değil diye sorgulamıyorum. senin gibiler "tesadüfen oluştum ben" diye nasıl diyebiliyor diyorum. Yoksa din bir seçimdir, gider Budist olursun, Musevi olursun saygı duyarım ama "ben yaratılmadım" diyen birine ancak gülerim. Buna gerçekten inanıyorsa acırım, cahilliğinden bu batağa düştüyse Allah'tan kurtuluşunu dilerim sadece...

tabi tabi dünya 6 günde yaratıldı. bilim bitti, bu kadar :) size bu kadar bilim.

tarihinde brns tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl oluştuğumuz önemli değil, şu anda var mıyız, önemli olan bu. Ben herşeyi bilmek zorunda değilim. Ama bilmiyorum diye de gidip bir arap sahtekarının peşine takılacak, onan inanmazsam sonsuza kadar yakılacağıma inanacak kadar da enayi değilim.

Sitelerde Paylaş

tabi tabi dünya 6 günde yaratıldı. bilim bitti, bu kadar :) size bu kadar bilim.

Yok canım, ne yaratılması? Kendi kendine oluştu tabi ki. Beyinsiz atomlar bir araya gelip, kendini sorgulayan profesörler ortaya çıkardı. Yaşam oluşsun diye, atmosferi oksijeni, suyu, akciğer, kalbi hep "tesadüfler tanrısı" oluşturdu. Bilime bak be, demek ki ben metal parçalarını bir odama koyayım evde de belki bir gün Ferrari olur. Kendi kendine milyonlarca canlı türünü yapan tesadüfler bunu neden yapamasın ki sanki? :)

Sitelerde Paylaş

Yok canım, ne yaratılması? Kendi kendine oluştu tabi ki. Beyinsiz atomlar bir araya gelip, kendini sorgulayan profesörler ortaya çıkardı. Yaşam oluşsun diye, atmosferi oksijeni, suyu, akciğer, kalbi hep "tesadüfler tanrısı" oluşturdu. Bilime bak be, demek ki ben metal parçalarını bir odama koyayım evde de belki bir gün Ferrari olur. Kendi kendine milyonlarca canlı türünü yapan tesadüfler bunu neden yapamasın ki sanki? :)

çocuk aklıyla iletiler yazacağına biraz birşeyler öğren. ferrari diyor :)

950 yıl yaşayan nuh'a inanıyor...

Sitelerde Paylaş

Sana göre yaratan da sapık ve sadist bir tanrı. En büyük zevkleri ise cennette çiftleşenleri sonsuza kadar seyretmek ve cehennemde sonsuza kadar insan yakmak.

Yok yani, sen uğraş didin milyarlarca galaksi yarat, Trilyon kere trilyon gezegen ve güneş yarat, trilyonlarca canlı yarat, sonra tut, sonsuza kadar çiftleşenleri seyretmekle ve insan yakmakla vakit geçir. Yani bir hayal gücü bu kadar dar olur.

Sitelerde Paylaş

neden bütün dinler insanları sınıflara ayırdı neden bütün dinlerde kölelik var başkası kazansın ben boğaz tokluğula çalışayım banayeter . senin tanrının insan beynine enjekte etmek istediği tek amaç bu. bence gerçeklerle yüzleşmelisin brandnew dinler sadece senin anlayacagın gibi söyleyeyim kula kulluk etmek için insanlar tarafından yaratılmıştır tarih boyunca

Sitelerde Paylaş

Sağduyu(suz), sen Allah'ın bir tek seni yarattığını mı sanıyorsun? Bizden önce kim bilir ne kadar canlı yaratmıştı. Canlı derken insan anlamında demiyorum, bizim gibi aklı olan varlıkları. Yani Allah cennete koyduklarıyla ilgilenecek, sonra başka bir iş yapmayacak gibi deli saçmalarını geçin. Bizler hiçbir şeyiz onun nazarında. "Allah'ı canı sıkılan, yorulan, vakit öldüren gibi insansı sıfatlarda görme durumunu bir atamıyorsunuz kafanızdan. Ayrıca cennette Müslümanların yapacağı seksi de kıskanma, sen de Müslüman ol o zaman; cehennemde aseksüel kalma... :)

Sitelerde Paylaş

Sağduyu(suz), sen Allah'ın bir tek seni yarattığını mı sanıyorsun? Bizden önce kim bilir ne kadar canlı yaratmıştı. Canlı derken insan anlamında demiyorum, bizim gibi aklı olan varlıkları. Yani Allah cennete koyduklarıyla ilgilenecek, sonra başka bir iş yapmayacak gibi deli saçmalarını geçin. Bizler hiçbir şeyiz onun nazarında. "Allah'ı canı sıkılan, yorulan, vakit öldüren gibi insansı sıfatlarda görme durumunu bir atamıyorsunuz kafanızdan. Ayrıca cennette Müslümanların yapacağı seksi de kıskanma, sen de Müslüman ol o zaman; cehennemde aseksüel kalma... :)

adama bak! sanki arapların tanrısının ve cennetin-cehennemin bir geçerliliği varmış gibi bir de diyor ki "sen de müslüman ol, sen de cennete git..."

hala aklın ermiyor mu? bunların geçerliliği yok. cennet-cehennem vs, bunlar yok...

Sitelerde Paylaş

Bırak Allah, God, Yehova gibi uyduruk tanrıları, senin tanrın Muhammed. Muhammed'le Allah aynı şey. Hiç kendini kandırma, şu soruya dürüsstçe cevap verebilirsen sen bile görebilirsin durumu:

Eğer Muhammed'e inanmazsan bir tanrının seni sonsuza kadar, derini değiştire değiştire yakacağına inanıyor musun, inanmıyor musun?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrının bize söylediği buyurduğu kurallar var yapmazsak yakar bizi tamam .....iyi o zaman 18 yaşından küçük bi kızla nikah kıydım aynı gece gayri müslimin boğazını kestim(islam dininden çıkmıştı) islam dinince bütün kural kaidelere uydum... mutlumusunuz vicdanınız rahatmı....

Sitelerde Paylaş

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmemiş olanlar hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır.

Ayetin yazılma sebebi:

Ebû Osman Ömer b. Salim dedi ki: Bakara Sûresi'nde boşanmış ve koca­sı vefat etmiş kadının iddeti ile ilgili hüküm nazil olunca Ubeyy b. Ka'b: Ey Allah'ın Rasûlü dedi. Bazıları; haklarında lıiçbir şey sözkonusu edilmemiş ka­dınlar var, dediler. Bunlar da küçük yaştakiler ile hamile olan kadınlardır. Bu­nun üzerine: "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlar..." âyeti nazil oldu.

1. Eski-yeni hemen hemen bütün tefsirlerde "adet görmemişler" ifadesi ile kastedilenlerin yaşının küçüklüğü dolayısıyla adet görmeyen çocuklar olduğu yazılı.

2. Müslümanların iddiası Kuran'ın evrensel olduğu yani her zamana ve her mekana hitap ettiğidir.

3. Son yüzyıla kadar dünyadaki Kuran sayısı son derece kısıtlıydı ve sadece Arapça idi. Herhalde bu açık gerçeğe kimse itiraz etmez.

Sizce 700 yılında, 900 yılında, 1100 yılında, 1300 yılında, 1700 yılında, 1900 yılında dünyada kaç adet Kuran vardı ve Kaç dile çevrilmişti?

Yukardaki bu gerçeklere göre, bundan 100 öncesine kadar, acaba arapça bilenlerin ve bilmeyenlerin, okuma bilenlerin ve bilmeyenlerin Kuran'ı baştan sona okuma ihtimali yüzde kaçtı?

Milyonda bir dersek abartmış olur muyuz?

Peki 1900'den önce hemen hemen bütün müslümanlar Kuran'ı okumadığına göre, Kuran'daki hükümlerden nasıl haberdar oluyorlardı? Tabii ki, İslam ruhbanlarının fetvaları ve sözleri ile.

Peki bu adamlar bu fetvaları verirken Talak/4'teki "adet görmemişler" ifadesi ile kastedilenin adet görmemiş küçük kızlar olduğunu yaymıyorlar mıydı etrafa?

Buna göre, Talak/4'teki hüküm fiilen 1300 küsur yıldır "adet görmemiş küçük kızlar" anlaşılmamış mı bütün İslam aleminde? Ve hala da İslam ülkelerin çoğunluğunda öyle anlaşılmıyor mu?

Eeee, bütün bu gerçekler ortada iken yok "adet görmemişler" ifadesi yanlış anlaşılıyor demenin bir anlamı var mı? Bu nasıl bir ifadedir ki, 1300 küsur yıldır milyarlarca insan tarafından yanlış anlaşılır ya da bilinir?

1300 küsur yıl boyunca milyarlarca insanın ayetteki bu "adet görmemişler" ifadesinden "yaşının küçüklüğü dolayısıyla adet görmeyen kız çocukları"nın kastedildiğini anlamasındaki sorumluluk kime ait?

Sitelerde Paylaş
Ebû Osman Ömer b. Salim dedi ki: Bakara Sûresi'nde boşanmış ve kocası vefat etmiş kadının iddeti ile ilgili hüküm nazil olunca Ubeyy b. Ka'b : Ey Allah'ın Rasûlü dedi. Bazıları; haklarında hiçbir şey sözkonusu edilmemiş kadınlar var, diyorlar. Bunlar da küçük yaştakiler ile hamile olan kadınlardır. Bunun üzerine: "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlar..." âyeti nazil oldu
Bu rivayetin arapçasini vermen lazim. Kaynak bile vermiyorsun.

Vermis oldugunu inceleyelim :

* "Bunlar kuçuk yasta olanlar ile hamile olanlar " ifadesi kime ait sence ? Bunu nakleden son raviye. Yani, yorumu. Geriye kalan ?

* " Bir kisim kadinlarla ilgili hukum yokmus. "

Burada " Kuçuk yasta ve hamilerlerle ilgili hukum yok " diye yakinmiyorlar. Bir kisim deyip açik bir ifade kullaniyorlar... Bu yorum ise imkansiz. Neden ? Amenore o dönemde sagliksiz ve hastalikli ortamda sikdi, bir çok hadis adet duzesizligi ve yoklugundan bahsetmekte. Bu ayet yasca kuçukler ile ilgili olsa, rivayet edenin yorumladigi gibi, amenore olan bayanlar yine hukumsuz kalirdi ? Bu yorum rivayet edene ait, sikayet edenlere degil. Ve lem yehinde'yi kendi yorumunca böyle vermekte. Yani, ayetten çikariyor bunu, ama kendi yorumu. Ubey'in sözu : "bir kisim kadinlar hakinda hiçbirsey yok".

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhtemelen 50 yaşlarındasın ama bu lafları ettiğine göre zeka yaşın 3-4 civarında. Sana eskiden de demiştim, git bir tedavi ol. Yüzde yüz ruhsal sorunların olduğu ortaya çıkacaktır buraya yazıyorum...

Neden?... "MOTOR" mu kötü, "MOTOR" olmak mi, allaha motor takmak mi? Birisine "MOTOR" olmak mi?

Hangisi?

Birde benim gibi "MOTOR" lara ayar verip allahin kuyruguna dizayn edenler var. Zaten "MOTOR" gibi yasayanlar icin ne farkeder ki?

Ha cinsel sapik bir sekilde yasayan cemaat liderine "MOTOR" olmus ha cinsel sapikliklari tesvik edip özendiren ve ayetlerle percinleyen allaha "MOTOR" olmus.

Sonucta "MOTOR" "MOTOR"dur.

Sen veya "Levia" gibi....

Levia farkli bir "MOTOR"... Gizlenip gürültü cikarmadigini zanneden bir "MOTOR"...

Motor kulaklarindan cekilip ortaya cikarilnca iki beygirlik "SU MOTORU" oldugu anlasilan bir "MOTOR" :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu rivayetin arapçasini vermen lazim. Kaynak bile vermiyorsun.

Vermis oldugunu inceleyelim :

* "Bunlar kuçuk yasta olanlar ile hamile olanlar " ifadesi kime ait sence ? Bunu nakleden son raviye. Yani, yorumu. Geriye kalan ?

* " Bir kisim kadinlarla ilgili hukum yokmus. "

Burada " Kuçuk yasta ve hamilerlerle ilgili hukum yok " diye yakinmiyorlar. Bir kisim deyip açik bir ifade kullaniyorlar... Bu yorum ise imkansiz. Neden ? Amenore o dönemde sagliksiz ve hastalikli ortamda sikdi, bir çok hadis adet duzesizligi ve yoklugundan bahsetmekte. Bu ayet yasca kuçukler ile ilgili olsa, rivayet edenin yorumladigi gibi, amenore olan bayanlar yine hukumsuz kalirdi ? Bu yorum rivayet edene ait, sikayet edenlere degil. Ve lem yehinde'yi kendi yorumunca böyle vermekte. Yani, ayetten çikariyor bunu, ama kendi yorumu. Ubey'in sözu : "bir kisim kadinlar hakinda hiçbirsey yok".

Kaynak mı istiyorsun? Ortalık tefsir kitapları ile dolu. Aç herhangi birisini, Talak/4'ün tefsirine bak.

Yukarda o kadar soru var, takıla takıla bütün İslam aleminin bildiği bir olayın kaynağına mı takıldın? Vah zavallı vah! Yahu gerçekten sen de hiç beyin yokmuş.

Zaten "Eğer ben Muhammed'e inanmazsam bir tanrı beni sonsuza kadar kuzu çevirme yapacakmış." diyen birisnden aklını kullanmasını beklemek saflık olur.

Sitelerde Paylaş

Bak, ben de sunu buldum :

Ebû Osman Ömer b. Salim dedi ki : Bakara Sûresi'nde boşanmış ve kocası vefat etmiş kadının iddeti ile ilgili hüküm nazil olunca Ubeyy b. Ka'b: Ey Allah'ın Rasûlü dedi. Bazıları; haklarında hiçbir şey sözkonusu edilmemiş kadınlar var, dediler. *Bunlar da küçük yaştakiler ile hamile olan kadınlardır*. Bunun üzerine : "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlar..." âyeti nazil oldu.

** Bu ebu Osman, Ömer ibn Salim'e ait bir yorum. Ubey'in sözu önce bitiyor.

Mukatil dedi ki : Yüce Allah'ın: "Boşanan kadınlar kendiliklerinden üç kuf müddeti beklerler" (el-Bakara, 2/228) buyruğu zikredilince, Hallad b. en-Nu-man dedi ki : Ey Allah'tn Rasûlü, peki ay hali görmeyen kadın ile ay halinden kesilmiş olan kadının ve hamile kadının iddeti nedir ? diye sordu. Bunun üzerine: "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlarla..." yani artık ay hali görmeyen kadınlarla.,, âyeti nazil oldu.

Bir diğer görüşe göre Muaz b. Cebel : Ay halinden kesilmiş yaşlı kadının iddetine dair soru sorunca, bu âyet-i kerime nazil oldu.

Mücahid dedi ki : Âyet-i kerime gördüğü kan ay hali kanı mıdır, yoksa bir hastalık kanı mıdır, bilemeyen, istihâze gören kadın hakkındadır, demiştir.

Kaynaklar : http://www.kuranfurk...65talak/003.htm

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak, ben de sunu buldum :

1- Âyetin Nüzul Sebebi ve Hanımların Beklemekle Yükümlü Oldukları İddethr: Yüce Allah lalâk ve ay hali gören kadının ric'at durumunu açıkladıktan sonra -daha Önce de kur'larla iddet bekleyenlerin durumunu Öğrenmişlerdi.- "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlarla" buyruğu ile, bu sûrede ay hali kanı görmeyen kadının bekleyeceği iddeti onlara öğretmiş bulunmaktadır.

Ebû Osman Ömer b. Salim dedi ki: Bakara Sûresi'nde boşanmış ve kocası vefat etmiş kadının iddeti ile ilgili hüküm nazil olunca Ubeyy b. Ka'b: Ey Allah'ın Rasûlü dedi. Bazıları; haklarında hiçbir şey sözkonusu edilmemiş kadınlar var, dediler. *Bunlar da küçük yaştakiler ile hamile olan kadınlardır*. Bunun üzerine : "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlar..." âyeti nazil oldu.

** Bu raviye ait bir yorum. Ubey'in sözu önce bitiyor.

Mukatil dedi ki : Yüce Allah'ın: "Boşanan kadınlar kendiliklerinden üç kuf müddeti beklerler" (el-Bakara, 2/228) buyruğu zikredilince, Hallad b. en-Nu-man dedi ki : Ey Allah'tn Rasûlü, peki ay hali görmeyen katlın ile ay halinden kesilmiş olan kadının ve hamile kadının iddeti nedir? diye sordu. Bunun üzerine: "Kadınlarınız arasından ay halinden kesilmiş olanlarla..." yani artık ay hali görmeyen kadınlarla.,, âyeti nazil oldu.

Bir diğer görüşe göre Muaz b. Cebel : Ay halinden kesilmiş yaşlı kadının iddetine dair soru sorunca, bu âyet-i kerime nazil oldu.

Mücahid dedi ki : Âyet-i kerime gördüğü kan ay hali kanı mıdır, yoksa bir hastalık kanı mıdır, bilemeyen, istihâze gören kadın hakkındadır, demiştir.

Kaynaklar : http://www.kuranfurk...65talak/003.htm

Neyse, sen debelenmeye devam et.

Bu ayetteki "adet görmemiş" ifadesi 1400 yıldır milyarlarca müslüman tarafından "yaşının küçüklüğünden dolayı adet görmemiş kız çocukları" olarak kabul edilmiş mi, edilmemiş mi? KABUL EDİLMİŞ.

Bu ne demektir, ya senin put ne demek istediğini anlatamayacak kadar salak ya da milyarlarca müslüman okuduğunu anlayamayacak ya da her söylenene inanacak kadar salak demektir. Seç birini.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...