Jump to content

ÇOCUK SAHABI OLMAK İÇİN DUALAR(DOKTORA DEGÜL IMAMA KOŞUN)

Recommended Posts

Bu gerçekten ciddi bir konu...

Devlet insanlara duadan başka seçenek bırakmıyor...

Tüp bebek tedavisi inanılmaz pahalı,

devletin şartları

1-) 3 yıl evli olmak (daha önce evlilik varsa çocuk sahibi olmamak)

2_ En az 3 defa aşılama tedavisi olmak ya da direk tüp bebek için kurul raporu

3-) en az 3 yıllık SGK primi

Bunları dolduranlara uygulanan tedavide yumurta büyütme iğneleri 1 defa %60 ı karşılanacak şekilde 2.ve 3. denemede şahsi karşılanmak üzere...

Şimdi asgari ücretli bir insan bu iğneleri ( ki 400 tl civarı) nasıl karşılasın?)

Testlere bakalım

1-) Sperm testi----piyasa değeri 70 TL devlet hastanelerinde yok

2-) C testi( kadınlarda kist için) yaklaaşık 80 TL devlette yok

3- HSG (tüp kanalları için) neredense 250 TL den başlıyor Devlette yok...

Tüp bebek yapan araştırma hastanelerinde 100 tl dosya masrafı ve iğne yüzdesi derken tüp bebek için 2500 TL nerden baksanız 3000 tl yi geçiyor...

Şimdi sistem çocuk sahibi olamayan insanı duaya hacı hocaya teşvik etmiyor mu?Hele hele dar gelirliyse

Sitelerde Paylaş

Belediyeye bu konuda müracatınız oldu mu peki?

Kibirli bir para babası olmadığımı görünce verecek ceabın kalmadı mı?

Ne bekliyordun, ''ben çok zenginim, gebersin fakirler, ayaktakımı, işçi sınıfı sadece ben üreyecem'' dememi mi? Böylece komünizm ateşine biraz daha kömür atmış olacaktın.

Bir fakir sizin fakir-edebiyatınıza uymayınca afallıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Değil.

Fakirim ben. Haddini bilen bir fakirim. Kendimi zar zor geçindirirken çocuk yapma gibi bir sapkınlığın peşine de düşmüyorum.

Devlet gelip, beni kısırlaştırmak isterse de itiraz etmem.

Bir an önce veterinere başvur da senin genlerini taşıyan yeni ateistler üremesin. İnan çok zararlısın...

Sitelerde Paylaş

Devlet herkesi çocuk sahibi yapmak zorunda mı? Devletin niye boyle bir zorunluluğu olsun? Bu para nereden gelecek?

V. Devletin temel amaç ve görevleri

MADDE 5.– Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

VIII. Sağlık, çevre ve konut

A. Sağlık hizmetleri ve çevrenin korunması

MADDE 56.– Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.

Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.

Devlet, bu görevini kamu ve özel kesimlerdeki sağlık ve sosyal kurumlarından yararlanarak, onları denetleyerek yerine getirir.

Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir.

Anayasa askeri faşist cunta yasası da olsa orda bile yazıyor...Türk toplumunun temeli aile dir...diyor.

Sitelerde Paylaş

Kibirli bir para babası olmadığımı görünce verecek ceabın kalmadı mı?

Ne bekliyordun, ''ben çok zenginim, gebersin fakirler, ayaktakımı, işçi sınıfı sadece ben üreyecem'' dememi mi? Böylece komünizm ateşine biraz daha kömür atmış olacaktın.

Bir fakir sizin fakir-edebiyatınıza uymayınca afallıyorsunuz.

ne alaka komünizmle?

Ben herkesin çocuk sahibi olma hakkından bahsederken konu nasıl komünizme geldi?

Siz kısırlaştırılmak istiyormuşsunuz.Bende dar gelirlilere belediye yardım ediyor.Müracat ediniz dedim.

Sitelerde Paylaş

ne alaka komünizmle?

Ben herkesin çocuk sahibi olma hakkından bahsederken konu nasıl komünizme geldi?

Siz kısırlaştırılmak istiyormuşsunuz.Bende dar gelirlilere belediye yardım ediyor.Müracat ediniz dedim.

Bir komünistin yazdığı/söylediği herşey sadece ve sadece komünizmle alakalıdır.

Yazdıklarında gayet alakalı.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

V. Devletin temel amaç ve görevleri

MADDE 5.– Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

VIII. Sağlık, çevre ve konut

A. Sağlık hizmetleri ve çevrenin korunması

MADDE 56.– Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.

Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.

Devlet, bu görevini kamu ve özel kesimlerdeki sağlık ve sosyal kurumlarından yararlanarak, onları denetleyerek yerine getirir.

Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir.

Anayasa askeri faşist cunta yasası da olsa orda bile yazıyor...Türk toplumunun temeli aile dir...diyor.

Aile kelimesini göremedim. Kaldı ki çocuksuz da aile olabilir. Bana niye devlet her vatandaşının çocuk sahibi olmasondan sorumlu olmalı, onu söyle.

Diyelim benim çocuğum olmuyor ama 20 tane çocuk sahibi olmak istiyorum. Sence devlet tüm masrafları üstlenmeli mi? Devletin niye böyle bir sorumluluğu olmalı?

4 kere evlenip her kadından 5 şer tane çocuk sahibi olmak istiyorum devlet bana yardım etsin diyorum. Sen de diyorsun ki evet tabi ki devlet tüm masrafları ödemeli. Peki devlete bu parayı kim ödeyecek? Sen mi?

Sitelerde Paylaş

ne alaka komünizmle?

Her insanın çocuk sahibi olma hakkı olabilir. Aynen her insanın 150 metrelik mega yat sahibi olma hakkı gibi. Sence devlet her isteyene 150 metrelik mega yat sağlamalı mı?

Sitelerde Paylaş

Kimsesi olmayan bir yaşlının temel ihtiyaçlarına karşılık....PORŞE

Kocası ölen bir kadının iş talebine karşılık.....VİLLA

asgari ücretli olupta çocuğu olmayanların anne baba özlemlerine karşılık...150 METRE YAT

kıyaslama ölçütünüz bu ise bayım, ölçü birimlerimiz farklı, siz deniz mili diyorsunuz ben metre bu sebeple tartışmanın manası yok...

Belki birgün benim teyzem gibi, ilkokul mezunu( kadın okutulmaz günah!) kavramından dolayı egitim hakkı engellenmiş, ev hanımlığına mecbur edilmiş bir kadın ve 4 yıllık işletme bitiripte ilkokul mezunu bir müteahitin yanında 900 tl ye çalışan üstelik 20 yıldır tek çocukları olmayan bir aile ile tanışırsın...

Belki fikrin değişir.Onların çaresizliği belki sana birşeyler hissetirir.

tarihinde subatotuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimsesi olmayan bir yaşlının temel ihtiyaçlarına karşılık....PORŞE

Kocası ölen bir kadının iş talebine karşılık.....VİLLA

asgari ücretli olupta çocuğu olmayanların anne baba özlemlerine karşılık...150 METRE YAT

kıyaslama ölçütünüz bu ise bayım, ölçü birimlerimiz farklı, siz deniz mili diyorsunuz ben metre bu sebeple tartışmanın manası yok...

Belki birgün benim teyzem gibi, ilkokul mezunu( kadın okutulmaz günah!) kavramından dolayı egitim hakkı engellenmiş, ev hanımlığına mecbur edilmiş bir kadın ve 4 yıllık işletme bitiripte ilkokul mezunu bir müteahitin yanında 900 tl ye çalışan üstelik 20 yıldır tek çocukları olmayan bir aile ile tanışırsın...

Belki fikrin değişir.Onların çaresizliği belki sana birşeyler hissetirir.

Lütfen şimdi fikrimi değiştir. Devlet niye her vatandaşın çocuk sahibi olmasından sorumlu olmalı?

4 kadından 20 çocuk sahibi olmak isteyen ama tüp bebek yapmadan olamayan bir adama niye para vermeli? Bu arada örnek atmasyon değildir. Beğenmediğin kapitalist ABD'de zenciler arasında bildiğim benzer örnekler vardır. 6 kadından 9 çocuk gibi. Devlet kadınlara ve çocuklara bakar. Erkeklerde kadından kadına atlayarak gezer.

Sitelerde Paylaş

Lütfen şimdi fikrimi değiştir. Devlet niye her vatandaşın çocuk sahibi olmasından sorumlu olmalı?

4 kadından 20 çocuk sahibi olmak isteyen ama tüp bebek yapmadan olamayan bir adama niye para vermeli? Bu arada örnek atmasyon değildir. Beğenmediğin kapitalist ABD'de zenciler arasında bildiğim benzer örnekler vardır. 6 kadından 9 çocuk gibi. Devlet kadınlara ve çocuklara bakar. Erkeklerde kadından kadına atlayarak gezer.

Senin fikrini değiştirmek benim üstüme vazifemi?

Nasıl yoksul haddini bilecek , çocuksuz, evsiz,ekmeksiz yaşayacak kaderine razı olacaksa

sende böyle insanların temel haklarını bilmeden yaşayıp gideceksin...

Herşeyi devletten bekleme dostum.Kendi fikrini kendin değiştir...

Sitelerde Paylaş

Değil.

Fakirim ben. Haddini bilen bir fakirim. Kendimi zar zor geçindirirken çocuk yapma gibi bir sapkınlığın peşine de düşmüyorum.

Devlet gelip, beni kısırlaştırmak isterse de itiraz etmem.

bana nihilizmn bahzet fakirrrrrr
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...