Jump to content

Hıristiyan ve Museviler Aptal olabilir mi?

Recommended Posts

Savas o kadar buyuk boyutlarda olsa gene atarlar bence fakat su anki ortada olan savas o kadar genis olcekli degil bana gore yani konvansiyonel silahlar yetiyor.Ilave olarak insanlik artik biraz daha gelisti mumkun oldugunca hukuk ilkelerine bagli kalinmaya calisiliyor.Daha oncede belirttigim gibi suclunun cezalandirilmasi ilkesi gozonune daha cok aliniyor.Ortacag dunyasi ile bugunun dunyasi,30 yil onceki turkiye ile bugunku turkiye arasindaki fark bundan dolayidir.Yani insanlik gunden gune hukuka daha saygili hale geliyor bence.

Hukuka saygı derken...

ikiz kulelerde ölenlerin çocukları..

Kenyada katledilenlerin çocukları

sadece müslümanlarımı suçlamalı..

daha açık yazayım..

hayvanay bahçesinde bir tilki bir papağanı yerse,,

Tilkiyimi suçlamalı sadece.. yoksa tilkinin kapısını açık bırakanmı suçlu..

sizin çocuğunuz islam terörüne kurban giderse, kimi suçlayacaksınız?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1- çeçen islamcılar dinde olmayan terörü yapmayı amaçlamayıp..insan hakları içinmi öldürüp katlediyorlar..suriyedekiler islama göre değil yani..

2-Hristiyan ve museviler ilaç ve aşı vermeyip ölüme terketmek yerine ..daha da müslüman yaparak dibe batmalarını sağlıyor diyorsunuz...

"Bu ülkeler sadece islam dinine inanmaktan geri kalmışlar değil" cümlenizle çelişiyor..

Müslümanmısınız? yoksa bu çelişki Müslüman Ateist olmanız nedeniylemi?

Çelişki falan yok. Bu toplumların geri kalmalarının tek nedeni İslam'a inanıyor olmaları değildir diyorum. İslam'ın, faktörler içinden bir faktör olduğunu reddetmemekle ve küçümsememekle birlikte, sadece ona bağlamayı da çok sığ ve bilim dışı buluyorum.

Ya evet.. Müslüman ateistim ben.. Hatta bu düşüncelerim nedeniyle Müslüman ajan ilan edilmişliğim de var.

Sitelerde Paylaş

Yani kısacası Müslümanların,

Hristiyan ve Musevileri katletmek yokedip öldürme isteği bu kadar açık ortadayken...

Hristiyan ve Musevi devletler,

Bilim sayesinde buldukları ilaçları ve aşıları ölmemeleri için neden Müslümanlara verirler?

Gerçekten aptal mı bunlar?

Değillerse nedeni ne dir gerçek?

Sanırım sorunun cevabı şu olabilir;

O ülkeler uzunca bir zamandır, "Hıristiyan ve Musevi Devletler" değildir...

O ülkeler artık laik demokratik hukuk devletleridir...

O ülkeler Hristiyan ve Musevi Devletler olmaya devam etselerdi emin ol senin söylediğini yapar düşmanlarını yok etmek için her şeyi yaparlardı. Her şeyi yaparlardı ancak ilaç yapamazlardı... :)

Bir ülke ne kadar dinci ise, (teknolojide, sanatta, sporda, halkının mutluluğunda, refahta, özgürlükte, sağlıkta, kısaca her iyi şeyde) o kadar geridir. Toplumlar dini taassuptan ne kadar kurtulurlarsa o kadar ilerler, ilerlediği zaman da, dini baskı altın yaşayan nüfusa imha edilecek sinek gibi bakamazlar.

Bütün bunlar birbirleri ile sıkı sıkıya bağlıdır.

Din ve Medeni Uygarlık tahterevallinin iki ucu gibidirler, biri inerken diğeri yükselir.

Sitelerde Paylaş

Turkiyedeki musluman olarak kabul edilen insanlarin cogu yapilan teroru insanliga sigmayacak bir davranis olarak goruyor.Dolayisi ile sizin orneklemenizde oldugu gibi tum musluman alemi yapilan teror eylemini desteklemiyor yani hepsinin dogalarinda insanlara saldirmak yok dolayisi ile tilki olarak dusunulemezler.Hukuk derken demek istedigim mantikli dusunme yetisi tum insanoglunda gecerli bir davranis olarak daha cok kabullenilmeye ve uygulanmaya baslandi.Eskiden insanlar daha duygusal davranip karsi tarafta olarak gorunen herkesi yok etme gudusu ile daha cok hareket ediliyordu.Hakikaten mantikli dusunulurse sucu kim islemisse ona ceza verilir.Sucu islemeye meyilli olanlar ise istihbarat denen mekanizma vasitasi ile onlemler alinir.Bugunun dunyasinda bu adam suc isleyecek yokedelim mantigi destek gormuyor demek istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Çelişki falan yok. Bu toplumların geri kalmalarının tek nedeni İslam'a inanıyor olmaları değildir diyorum. İslam'ın, faktörler içinden bir faktör olduğunu reddetmemekle ve küçümsememekle birlikte, sadece ona bağlamayı da çok sığ ve bilim dışı buluyorum.

Ya evet.. Müslüman ateistim ben.. Hatta bu düşüncelerim nedeniyle Müslüman ajan ilan edilmişliğim de var.

Kurduğunuz 2 cümlenin bir biriniz zıddı olduğunu gördüm..

o nedenle tam söylemek istediğinizi anlamadım..

Toplumların gelişmesi için bilim yapmak gerekmez mi?

Bir din bilime karşıysa toplumu engelleyen en önemli faktör olmaz mı?

Her şey Allahtan diye anlayışı olan toplum çalışmadan kader rızk beklemez mi?

Sitelerde Paylaş

Sanırım sorunun cevabı şu olabilir;

O ülkeler uzunca bir zamandır, "Hıristiyan ve Musevi Devletler" değildir...

O ülkeler artık laik demokratik hukuk devletleridir...

O ülkeler Hristiyan ve Musevi Devletler olmaya devam etselerdi emin ol senin söylediğini yapar düşmanlarını yok etmek için her şeyi yaparlardı. Her şeyi yaparlardı ancak ilaç yapamazlardı... :)

Bir ülke ne kadar dinci ise, (teknolojide, sanatta, sporda, halkının mutluluğunda, refahta, özgürlükte, sağlıkta, kısaca her iyi şeyde) o kadar geridir. Toplumlar dini taassuptan ne kadar kurtulurlarsa o kadar ilerler, ilerlediği zaman da, dini baskı altın yaşayan nüfusa imha edilecek sinek gibi bakamazlar.

Bütün bunlar birbirleri ile sıkı sıkıya bağlıdır.

Din ve Medeni Uygarlık tahterevallinin iki ucu gibidirler, biri inerken diğeri yükselir.

Katılıyorum..ancak çelişki buluyorum..

katılmadığımdan soruyorum sanmayın..

Peki ABD hiroşimaya atom bombasını attığında Hristiyan bir devletmiydi?

Şimdi değilmi artık...ilaç aşı veriyor?

Yani hukuk devleti olmak ırakı yerle bir etmeyide sağlıyor..

Sitelerde Paylaş

yada sayın Xuser,,

Siz Din değilse,

İslam toplumlarının geri kalışlarını neye bağlıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

İslamın Kuranında Müslüman olmayanları Öldürün ayeti,

Dünya Müslüman oluncaya kadar durmaksızın savaşın yokedin ayeti,

Canıyla malıyla Cihad etme ayetleri oldukça çokken,

Ayrıca yıllardır Dünyaya ölümden başka hiçbirşey gösteremezken,

Yani kısacası Müslümanların,

Hristiyan ve Musevileri katletmek yokedip öldürme isteği bu kadar açık ortadayken...

Hristiyan ve Musevi devletler,

Bilim sayesinde buldukları ilaçları ve aşıları ölmemeleri için neden Müslümanlara verirler?

"Herşey Allahtansa" hastalığınızada çareyi Allahınız bulsun deyipte müslümanları ölüme terketmezler?

İnsanın bir gün çocuğunun okulunu havaya uçurabilecek teröristi tedavi etmesi gibi birşeyi yapmanın mantığı nedir?

Böyle bişey iyiler yada iyi insanlıktır diye geçilebilir mi?

Hristiyan Devletler Müslümanlara bu ilaçları vermemiş olsalardı. ortadoğu çöllerinde insan nufusu kalmayabilirdi.

Ne cihad edecek nede çocuğunun okulunu havaya uçuracak yada bir gökdelende çalışan annesini havaya uçuracak kimse olmamış olurdu...

Hatta hastalıkların yaygınlaştığı son yüzyılda yaptıkları tıbbi buluşları müslümanlara vermeseler,

Müslüman görmek için müzelere gitmek dahi gerekebilirdi..

Peki kendilerini öldürmek ve cihad için can atan bu insanlara neden ilaç ve aşılarını verdiler?

Neden yaşatmaya çalıştılarr?

Neden Müslümanların salgın hastalıklarla yok olmasına izin vermediler?

Neden islam dininin yokolmasını istemediler?

Kendini yutma ihtimali olan Pitonu evde beslemenin mantığı nedir?

İnsan olmalarının gereği denebilir mi?

O zaman terör yapan yada cihad yapan Müslümanlar İnsan değil mi?

Olay insanlıkla açıklansa teröründe olmaması gerekmez mi?

Bana çok mantıklı gelmiyor.

Çünkü Tersini düşünelim..

Müslümanlar aynı imkanları bulsalar değil ilaç ve aşıları vermeyi Müslüman olmayanları bir kaşık suda boğarlardı.

Hıristiyan ve Museviler salak mı?

Yoksa işin içinde bilmediğimiz bir şey mi var?

Neden Kendilerini öldürmek için can atan insanlara kendi buldukları aşı ve ilaçları verdiler?

Neden veriyorlar?

Bu konuda düşüncesi olanların görüşünü alalım lütfen..

Net görüşler sunalım.. Belki bilinmeyen bir gerçeğe ulaşacağız..

Belkide sonucunda Ateistlerin kullanabilecekleri insanları uyarabilecekleri bir sonuç çıkar.

Evde sivrisinek dolu, ısırıyor..kan emiyor..rahatsız ediyor.. sinek ilacıda var..

Ama adam sinekilacı sıkmak yerine Sivrisinek ölmesin diye önlerine bal koyuyor

Neden?

Gerçekten aptal mı bunlar?

Değillerse nedeni ne dir gerçek?

Bu Hristiyan ve Museviler o kadar aptal ki Afrika da ilaç atıyorlar uçaklardan ( ekmek yerine)

O kadar aptallar ki Irak'a demokrasi getirdiler...

O kadar aptallar ki Afganistan'a da demokrasi getirdiler...

O kadar aptallar ki Filistin'e ilaç ve yemek yardımı yapacaklardı da biz engel olduk ( Mavi Marmara ) bu kadar iyi olmayın diye...

Ama bizim gibi nankör müslümanlar ne yapıyor bu iyiliklerin karşısında hamd edip şükredeceğimize terör örgütü kuruyoruz hiç yakışıyor mu bize... (!)

Sitelerde Paylaş

Bu Hristiyan ve Museviler o kadar aptal ki Afrika da ilaç atıyorlar uçaklardan ( ekmek yerine)

O kadar aptallar ki Irak'a demokrasi getirdiler...

O kadar aptallar ki Afganistan'a da demokrasi getirdiler...

O kadar aptallar ki Filistin'e ilaç ve yemek yardımı yapacaklardı da biz engel olduk ( Mavi Marmara ) bu kadar iyi olmayın diye...

Ama bizim gibi nankör müslümanlar ne yapıyor bu iyiliklerin karşısında hamd edip şükredeceğimize terör örgütü kuruyoruz hiç yakışıyor mu bize... (!)

Filistine devlet yardımı şartmı .80 yıldır .kurun bir ..yardım kuruluşu yapın .yeni mi aklınıza geldi filistin?.

Niye benim vergimle yardım yapmak aklınıza geliyor?

EE senin peygamberin bulmadığına göre Kullanma onların icat ettiği ilaç ve aşıları..

Ben müslüman olsam peygamberimin icad edemediği arabaya binmem..

sizin fikrinize göre Aptal bu hristiyanlar ..işte hem ilaç ve aşı veriyorlar hemde yaranamıyorlar..

Akılları olsa vermezler..

Sitelerde Paylaş

Filistine devlet yardımı şartmı .80 yıldır .kurun bir ..yardım kuruluşu yapın .yeni mi aklınıza geldi filistin?.

Niye benim vergimle yardım yapmak aklınıza geliyor?

EE senin peygamberin bulmadığına göre Kullanma onların icat ettiği ilaç ve aşıları..

Ben müslüman olsam peygamberimin icad edemediği arabaya binmem..

sizin fikrinize göre Aptal bu hristiyanlar ..işte hem ilaç ve aşı veriyorlar hemde yaranamıyorlar..

Akılları olsa vermezler..

İyi ki sen ve vergilerin var yoksa ne yapardık....

Ayrıca tıbbın babası olarak bilinen İbni Sina'nın kitabı yüzlerce yıl Avrupa'da okutuldu. Müslümanlar aptal mıydı bilgilerini paylaştı çok sığ görüşlere sahipsin...

Sitelerde Paylaş

Katılıyorum..ancak çelişki buluyorum..

katılmadığımdan soruyorum sanmayın..

Peki ABD hiroşimaya atom bombasını attığında Hristiyan bir devletmiydi?

Şimdi değilmi artık...ilaç aşı veriyor?

Yani hukuk devleti olmak ırakı yerle bir etmeyide sağlıyor..

ABD örnek bir "laik demokratik hukuk devleti" değildir. Yinede Hristiyanlık-Musevilik-Müslümanlı ve diğer dinlerin kurum ve kuralları ile yönetilen devletlerden daha tercih edilir bir noktadadır.

Günümüzde yaşamak için en ideal ülkeler hangileridir diye sorarsan cevabım şudur;

Tüm sınırları açıp, insanlara yaşamak istedikleri yerlere gitme hakkı verildiğinde, insanlar nereye akın ederlerse orasıdır.

Ya da insanlar kaçak olarak ölümü göze alıp büyük paralar ödeyerek çoluk çocuk kendilerini nereye atıyorlarsa orasıdır....

Ya da parası kariyeri olan insanlar yaşamak için hangi ülkeleri tercih ediyorsa orasıdır

Ya da zengin ve imkanı olup da karısı 9 aylık hamile iken hangi ülkelere gidip çocuğunu orada doğurup, çocuğunun otomatikman o ülke vatandaşı olmasını istiyorlarsa o ülkedir.

Sanatına karışılmasını istemeyen sanatçı hangi ülkeye kaçıyorsa,

Cinsel tercihine karışılmasını istemeyen,

Dinine karışılmasını istemeyen,

Yaşam tarzına karışılmasını istemeyen,

Demokratik haklarına saygı duyulmasını isteyen,

Sağlık bulmak isteyen,

Huzur bulmak isteyen,

Rahat bulmak isteyen,

İstediği bir okulu okumak isteyen,

Bilim yapmak isteyen,

Hayvanlara bile şevkatle yaklaşıldığı yerlerde yaşamak isteyen,

Ağaçların kesilip AVM yapılmadığı yerlerde yaşamak isteyen,

İsteyen allah isteyen nereye gitmek istiyorsa orasıdır.

Medeniyet de orasıdır.

Sitelerde Paylaş

Yukardakilere itirazım yok...

Ancak çağdaş hukuk devleti olmakta bir ülkeyi yerle bir etmemek için yeterli olmuyor..

Kendilerini yoketmek için fırsat kollayan müslümanlara ilaç ve aşı vererek onların yok olmasını önlemenin..

çağdaş hukuk devleti olmakla da ilgisi polmadığını söylüyorum..

Sitelerde Paylaş

Şefaat ya resulullah diyenler hristiyan mı? Türbelere akın edenler, kutsal emanetleri görmek için birbirlerini çiğneyenler yahudi mi?

Alemler kimin için yaratılmıştı? Allah ve Melekler kime salat ederler?

1) Şefaat ya Resulullah diye bir şey İslam'da yoktur. Hz. Muhammed kimseye şefaat edemez. Bunu istemek Allah'a şirk koşmaktır. Genelde Müslümanlar cahillikten söylüyor bu sözü ama bilip de söyleyenler şirke düşmüşlerdir.

2) Türbeler de tıpkı Hz. Muhammed'den şefaat istemenin, İslam alimlerinin ölüsünden yardım dilemek için dolup taşıyor. Bu da açıkça şirktir. İslam'da Allah'tan başka hiç ama hiç kimseden medet umulamaz, yardım istenilemez. Peygamberler de buna dahildir. Yine halk cehaletten gidiyor buralara, bilip de göz yumanların üzerine vebali.

Allah peygamberlerini çok sever, sever ki bu büyük görevi onlara bahşetmiştir. Ama bir kişi "Alemlerin efendisi peygamberimiz." diyemez. Hiç bir peygamber alemlerin efendisi değildir. Alemlerin tek efendisi Allah'tır. O kadar çok şirke düşülecek hurafe sözler türetilmiş ki zaman içinde, halkın diline pelesenk olmuş. Ama yanlışı görüp de ısrar etmemekte fayda var...

Sitelerde Paylaş

Hukuka saygı derken...

ikiz kulelerde ölenlerin çocukları..

Kenyada katledilenlerin çocukları

sadece müslümanlarımı suçlamalı..

daha açık yazayım..

hayvanay bahçesinde bir tilki bir papağanı yerse,,

Tilkiyimi suçlamalı sadece.. yoksa tilkinin kapısını açık bırakanmı suçlu..

sizin çocuğunuz islam terörüne kurban giderse, kimi suçlayacaksınız?

İkiz kulelere saldırıyı Müslümanların yaptığına inanacak kadar küçük beyinli kişilik. Bilip bilmeden gelip burada ahkam kesme. Biri Müslümanlara iftira atsa hemen inanacak kadar körelmişsin, her iletinden belli. İslam adına masum birinin öldürüldüğü tarih boyunca görülmemiştir. İslam'da "bozgunculuk çıkaranı, fitne yapanı" öldürmek dışında bir ölüm şekli yoktur. Bu da gayet mecburidir, savaşta olur ancak.

"Anadolu nickli kişi az önce birini öldürdü." diye bir iftira atsam sana ben haklı mı olmuş olacağım yani? Bu senin katil olduğunu mu gösterir?

Dünyada terörün %99'unun kaynağı tahrip edilmiş Tevrat hükümlerine göre dünyayı felakete sürükleyen Siyonist Yahudilerdir. Bunun içinde El-Kaide'de, PKK da dahil. Hepsi masa başında Siyonistlerce tezgahlanmış senaryolardır...

Sitelerde Paylaş

1) Şefaat ya Resulullah diye bir şey İslam'da yoktur. Hz. Muhammed kimseye şefaat edemez. Bunu istemek Allah'a şirk koşmaktır. Genelde Müslümanlar cahillikten söylüyor bu sözü ama bilip de söyleyenler şirke düşmüşlerdir.

2) Türbeler de tıpkı Hz. Muhammed'den şefaat istemenin, İslam alimlerinin ölüsünden yardım dilemek için dolup taşıyor. Bu da açıkça şirktir. İslam'da Allah'tan başka hiç ama hiç kimseden medet umulamaz, yardım istenilemez. Peygamberler de buna dahildir. Yine halk cehaletten gidiyor buralara, bilip de göz yumanların üzerine vebali.

Allah peygamberlerini çok sever, sever ki bu büyük görevi onlara bahşetmiştir. Ama bir kişi "Alemlerin efendisi peygamberimiz." diyemez. Hiç bir peygamber alemlerin efendisi değildir. Alemlerin tek efendisi Allah'tır. O kadar çok şirke düşülecek hurafe sözler türetilmiş ki zaman içinde, halkın diline pelesenk olmuş. Ama yanlışı görüp de ısrar etmemekte fayda var...

Taha/109. O gün, Rahmân’ın izin verdiği ve sözünden razı olduğu kimseden başkasının şefaati fayda vermez.

Meryem/87. Rahmân’ın katında söz almış olanlardan başkaları şefaat hakkına sahip olmayacaklardır.

Peki bu ayetlerdeki şefaat edecek olan "Rahman'ın izin verdiği, sözünden razı olduğu, ondan söz almış" kimseler kimlerdir?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İkiz kulelere saldırıyı Müslümanların yaptığına inanacak kadar küçük beyinli kişilik. Bilip bilmeden gelip burada ahkam kesme. Biri Müslümanlara iftira atsa hemen inanacak kadar körelmişsin, her iletinden belli. İslam adına masum birinin öldürüldüğü tarih boyunca görülmemiştir. İslam'da "bozgunculuk çıkaranı, fitne yapanı" öldürmek dışında bir ölüm şekli yoktur. Bu da gayet mecburidir, savaşta olur ancak.

"Anadolu nickli kişi az önce birini öldürdü." diye bir iftira atsam sana ben haklı mı olmuş olacağım yani? Bu senin katil olduğunu mu gösterir?

Dünyada terörün %99'unun kaynağı tahrip edilmiş Tevrat hükümlerine göre dünyayı felakete sürükleyen Siyonist Yahudilerdir. Bunun içinde El-Kaide'de, PKK da dahil. Hepsi masa başında Siyonistlerce tezgahlanmış senaryolardır...

Ama senin kitabında bu Tevrat'ı onaylıyor, hatta Muhammed Beni Kureyza'da 700-800 kişiyi katlettiriken, kadınlarını ve çocuklarını köle yaparken Tevrat'taki bir hükme dayanmamış mıydı?

Zina yapanları recmettirirken yine Tevrat'taki hükme göre hüküm vermemiş miydi?

Sitelerde Paylaş

Ama senin kitabında bu Tevrat'ı onaylıyor, hatta Muhammed Beni Kureyza'da 700-800 kişiyi katlettiriken, kadınlarını ve çocuklarını köle yaparken Tevrat'taki bir hükme dayanmamış mıydı?

Zina yapanları recmettirirken yine Tevrat'taki hükme göre hüküm vermemiş miydi?

Şefaat ile ilgili güzel bir yazı: http://blog.milliyet.com.tr/ben-gunah-isleyecegim--peygamberim-affettirecek----sefaat---yok-oyle-bir-sey-----/Blog/?BlogNo=340648

Yahu Allah'ın gönderdiği Tevrat'tan mı bahsediyorum ben? Siyonistlerin, binlerce yıl önce hahamlar tarafından değiştirilmiş olan muharref Tevrat'ı kastediyorum. Allah'ın orijinal ayetleri Hz. Adem'den beri genel hatlarıyla aynıdır. İlk orijinal din de, son din de İslam'dır. Değiştirilen kitaplar yazanlarını bağlar...

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan be, zevzek. İkiz kulelere saldıranın Amerika'nın kendisi olduğu saçmalığını kanıtlı gerçekmiş gibi kullanmaya utanmıyor, gerçeği bilenlere de küfrediyorsunuz bakıyorum.

Müslümanlar kendileri kabul etti, üstlendi, senin gibiler ve bir de dinle ilgisi olmasa da komplo teorilerinden hoşlananlar bu zevzekliği her yerde söylemeye başladı.

Bir de adama "küçük beyinli kişilik" demişsin. Siz azıcık akıllansanız "geri zekalı" statüsüne çıkmış olacaksınız, haberiniz yok.

İslam'ın terörü ortada. Bugün bizim de başımızdaki hükumet açıkça sahiplenip besliyor bu örgütleri. Adamlar insanları sokaklardan çevirip başka mezhepten diye zevk içinde öldürüyor, birilerinin çiğerini kalbini çıkarıp yiyor, insanların yoğun olduğu alakasız yerlerde bombalayıp toplu katliamlar yapıyor gözümüzün önünde. Hepsini de Allah için yaptıklarını söylüyorlar. Gerekçeleri daima Kur'an.

Ne dedik? Dinler çok kullanışlı araçlardır. Özellikle de İslam.

"Amanın da bunda İslam'ın suçu ne, onlar gerçek Müslüman değil, sapkınlar" falan deme. İslam'ın suçu olamaz zaten, İslam dediğin gökten zembille inmiş, insanın dışında ortaya çıkmış bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

yada sayın Xuser,,

Siz Din değilse,

İslam toplumlarının geri kalışlarını neye bağlıyorsunuz?

Çelişki yok, sizin her şeyi tek bir nedene indirgemek gibi bir takıntınız var.

Ben o toplumların dini inançları nedeniyle de geri kaldıkları gerçeğini ne reddediyorum ne de küçümsüyorum. Fakat tek nedenin bu olmadığını, hatta bu görüşün son derece sığ ve bilim dışı olduğunu da söylüyorum.

Nitekim İslam'ı ortaya çıkaran faktörlerin bazıları ve belki de en önemlileri hala geçerli. Jeopolitik nedenler bunların başında geliyor demek pek yanlış olmaz.

İlkel kabileler halinde yaşayan, konakladığı yerdeki su bitince suyu hala bitmemiş bir başka kabileyi yağmalayarak el koyan toplumdu bu. İşin içine din girince daha sağlam bir gerekçe edinmiş oldular ve yağmanın gaspın boyutları da büyüdü. Başlangıca bakarsanız bugünkü tutumdan çok farklı olmadığını görebilirsiniz. Kur'an bu tutumu ilahi bir otoriteye bağlayarak meşrulaştırmış sadece.

Fakat batı aynı değil. Topraklar verimli, yeşil alan bol, yeraltı kaynağından yana zengin vs vs... Elbette gelişip değişmesi daha kolay olacak, elbette daha güçlü olacak.

Çölün pisliğinde yaşayanla Avrupa'nın yemyeşilinde yaşayan bir olabilir mi?

Biri kumda pislikte hayatta kalabilmek için debelenirken öteki entelektüel ihtiyaçları karşılama derdinde olacaktır bir zaman sonra..

Sitelerde Paylaş

Şefaat ile ilgili güzel bir yazı: http://blog.milliyet.../?BlogNo=340648

Yahu ben sana ayet gösteriyorum sen gidip şu yazıyı oku diyorsun, o yazıya mı inanacağız, ayetlere mi? Hem insanların alimlerin peşine takılmasından yakınıyorsun hem de aynısını kendin yapıyorsun. İşte ayetler, senin açıklaman ne bu ayetlere?

Taha/109. O gün, Rahmân’ın izin verdiği ve sözünden razı olduğu kimseden başkasının şefaati fayda vermez.

Meryem/87. Rahmân’ın katında söz almış olanlardan başkaları şefaat hakkına sahip olmayacaklardır.

Peki bu ayetlerdeki şefaat edecek olan "Rahman'ın izin verdiği, sözünden razı olduğu, ondan söz almış" kimseler kimlerdir?

Yahu Allah'ın gönderdiği Tevrat'tan mı bahsediyorum ben? Siyonistlerin, binlerce yıl önce hahamlar tarafından değiştirilmiş olan muharref Tevrat'ı kastediyorum. Allah'ın orijinal ayetleri Hz. Adem'den beri genel hatlarıyla aynıdır. İlk orijinal din de, son din de İslam'dır. Değiştirilen kitaplar yazanlarını bağlar...

Hangi Tevrat'tan bahsettiğin farketmez, sana göre bu Tevrat bozulmuşsa Allah'ın neden izin vermiş? Kuran'ı koruyabiliyorsa demek ki böyle bir gücü var, aynı gücü neden diğer kitapları için kullanmamış? O kitapları değiştirenlere gücü yetmemiş mi?

Tevrat'la İncil ve Tevrat'la Kuran arasında geçen zamanda sana göre bu değiştirilmiş kitaplara uyan insanların suçu ne? Yahu neresinden bakarsan bak, saçmalık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...