Jump to content

OSMANLI DEVLETİ DOĞU ROMANIN DEVAMIDIR.

Recommended Posts

Osmanlıyım derken içerisine Türklüğümüde katıyorum .Bence bundan ben değil sende gurur duymalısın.Hem halife babalarımız vardı hemde şanlı Türk hanedanı (kayı boyu) vardı.

tarihinde hakdinislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 468
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Osmanlıyım derken içerisine Türklüğümüde katıyorum .Bence bundan ben değil sende gurur duymalısın.Hem halife babalarımız vardı hemde şanlı Türk hanedanı (kayı boyu) vardı.

Osmanlı kendine Türk demezdi ,bunu diyen sizlersiniz ve gerizekalı batılılar

Halifelik diye bir şeye inanmıyorum ben ayrıca neyindne gurur duyayım.Türk dediğin bu osmanlı yüzlerce yıl Türkçeyi piç etti Türk kültürünü sünni arap sapıklığı ile asimile etti ,en çok zarar verdikleri halk Türklerdi bu adamların.

Sitelerde Paylaş

Oğuzluğu bu işe karıştırma sen Yeniçerilerle bağını sürdür..

Sanırım yazılanları okuyup ama anlayamayanlardansın...

Bu Müzik Bizans Müziği... bakın bakalım Türk sanat müziği nereden geliyormuş...

Hani Osmanlı hanedanına yakın olan Murat barakçının müzikleri:)

http://youtu.be/g_2ZDEpC6GM

Ramazan proğramları için ideal müzik..

İslam nereden nasıl ne zaman uydurulmuş onada ulaşabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı varsa bile Kuruluşu 1876 yılıdır...1923 tede yıkılmıştır..

http://www.ihsaneliacik.com/2013/04/anayasada-turk-kelimesinin-tarihi.html

Bakın Allah insanları eşit yaratmadım diye ayet gönderirken..

İslamın eşitlik dini olduğunu söyleyen islamcılar ne demiş..Onlarda Osmanlının 1876 da kurulduğunu farketmişler..

*Beş sayfalık 1808 tarihli “Sened-i İttifak” metninde sekiz kez “Devlet-i Aliye” (Yüce Devlet) tabiri kullanılıyor:

Şart-ı sani: Devlet-i Ali’ye’nin bekası ve kuvvet ve şevketinin tezahüdü içün…” (İkinci şart: Yüce Devlet’in devamı ve gücünün artırılması için…)

*Üç sayfalık 1839 tarihli Gülhane Hatt-ı Humayunu’nda beş kez “Devlet-i Aliyemiz” (Yüce Devletimiz) tabiri geçiyor:

Cümleye malum olduğu üzere Devlet-i Aliyemiz bidayeti zuhurunda beru ahkam-ı celile-i Kuran’aniye ve kavanin-i şer’iyyeye kemaliyle riayet olunduğundan…” (Herkesin bildiği gibi Yüce Devletimiz ilk ortaya çıktığından bu yana yüce Kuran hükümlerine ve şeriat kanunlarına tam anlamıyla uyulduğundan…)

*Beş sahifelik 1856 tarihli Islahat Farmanı’ında dokuz kez “Devlet-i Aliyem” ‘Yüce Devletim) tabiri kullanılıyor:

Teba-i Devlet-i Aliyemin cümlesi herhangi milletten olursa olsun devletin hizmet ve memuriyetlerine kabul olunacaklarından, bunlar ehliyet ve kabiliyetlerine göre umum hakkında meriyyül icra olacak nizamata imtisalen memuriyetlerde istihdam olunmaları…” (Yüce Devletime tabi olan herkes hangi milleten olursa olsun devlet hizmet ve memurluklarına kabul edilecekler ve herkes için geçerli liyakat ve yetenek esaslarına göre göreve atanacaklardır….)

1876 yılında ilan edilen “Kanuni Esasi’ye kadar bu geleneğin bozulmadığını görüyoruz.

1861 tarihli “Abdülaziz’in culusuna müteakip saderete gönderilen hat” ve 1875 tarihli “Ferman-ı Adalet” metinlerinde de aynı şekilde ve sürekli olarak “Devlet-i Aliye” tabiri kullanılıyor.

Kanun-u Esasi (1876) metnine gelince tabirin değiştiğini görüyoruz. Sonraki anayasa metinlerine de kaynaklık eden 119 maddelik anayasanın ilk maddelerinde bugünkü devlet düzeninin de temelleri atılıyor. Devlet bu metinle artık kendisine resmen “Devlet-i Osmaniye” (Osmanlı Devleti) diyor:

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç ayrıntı gerçekten de ,Anadolu .Birinci meşrutiyetle mi Osmanlı kuruldu şimdi vallahi dumur oldum.

Nedeni Bugün kü BOP benzeri bir kurgulama..TURAN diye uydurulan..Oğuzların başına salınan uydurma..fakat inananlar oldu..

Anadili Olan Almana sadece ALman denilebilir.

Anadili Olan Fıransıza ve İspanyolada Sedece Fıransız ve İspanyol denir...

Bunların hepsi farklı milletlerdir..

Anadili Kırgızca olan...Anadili Uygurca Olan...Anadili Özbekçe Olan..Anadili Oğuzca olan...

Hepside kendi dili olduğu için Millet olan bu Milletlere..

Uygur Türkü

Kırgız Türkü diye ekleme yaptılar..

Sanki...Suriye Arabı..Irak Arabı..Katar Arabı..Tunus Arabı..Suudi Arabı..Yemen Arabı gibi...

Bunların Anadili Arapça ve Hepsi gerçekten o nedenle Arap..

Millet Aynı anaDil ve Aynı Töre ye sahip insanların oluşturduğu birşeydir

Millet Irk falan değildir..

Biz oğuzlar yukardakilerin hepsiyle karışmış bile olabiliriz..

Önemli olan aynı dili konuşmak ve aynı töreye uynmaktır.

Onun için oğuzum ben

Eğitimsiz kalmış Milletler Başkalarının oyuncağı olurlar..

DNA ve GENOM artık kimin ne olduğunu çıkarabiliyor..

bilim var..

İnsanın çekirgeyle akrabalığının derecesini bile bulabiliyorlar

GeNom sayesinde 4 Milyon yıl önceyle bağımızı buldular..

Tek hücreli canlılarla akrabalığımızı..

Normalde Turan Oyunu Çöpe atılır..

fakat Bu topluma yedirirler.. Çünkü Okuma yok..Bilim Yok..

Doğada geri kalanlar yokolurlar.. evrim sürüyor..

Oğuzlar...deli gömleği islamdan kurtulup..İnsanlığa entegre olmalıdır..

Yoksa İslamlarla birlikte yok olur..

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nedeni Bugün kü BOP benzeri bir kurgulama..TURAN diye uydurulan..Oğuzların başına salınan uydurma..fakat inananlar oldu..

O dönemki bop türü projeyi sanırım dönemin süpergücü UK organize etmişti

Anadili Olan Almana sadece ALman denilebilir.

Anadili Olan Fıransıza ve İspanyolada Sedece Fıransız ve İspanyol denir...

Bunların hepsi farklı milletlerdir..

Evet katılıyorum ama Orta Asya'daki Türkler başka lehçe ile de olsa gerçekten Türkçe konuşuyorlar .İnternette bazı videolarda görüyorum bunu.

Anadili Kırgızca olan...Anadili Uygurca Olan...Anadili Özbekçe Olan..Anadili Oğuzca olan...

Hepside kendi dili olduğu için Millet olan bu Milletlere..

Uygur Türkü

Kırgız Türkü diye ekleme yaptılar..

Sanki...Suriye Arabı..Irak Arabı..Katar Arabı..Tunus Arabı..Suudi Arabı..Yemen Arabı gibi...

Bunların Anadili Arapça ve Hepsi gerçekten o nedenle Arap..

Millet Aynı anaDil ve Aynı Töre ye sahip insanların oluşturduğu birşeydir

Millet Irk falan değildir..

Biz oğuzlar yukardakilerin hepsiyle karışmış bile olabiliriz..

Önemli olan aynı dili konuşmak ve aynı töreye uynmaktır.

Onun için oğuzum ben

Karıştık muhtemelen ,gen zenginliği kültür zenginliği ortaya çıktı ama öte yandan da görüyorum ki bu söylediğinin ya da olması gerekenin aksine insanlarda bir bilinç eksikliği de yarattı biraz.Baksana Akpliler mesela sadece islam yüzünden mi Türk değilim diye feryat ediyorlar

Eğitimsiz kalmış Milletler Başkalarının oyuncağı olurlar..

DNA ve GENOM artık kimin ne olduğunu çıkarabiliyor..

bilim var..

İnsanın çekirgeyle akrabalığının derecesini bile bulabiliyorlar

GeNom sayesinde 4 Milyon yıl önceyle bağımızı buldular..

Tek hücreli canlılarla akrabalığımızı..

Normalde Turan Oyunu Çöpe atılır..

fakat Bu topluma yedirirler.. Çünkü Okuma yok..Bilim Yok..

Doğada geri kalanlar yokolurlar.. evrim sürüyor..

Oğuzlar...deli gömleği islamdan kurtulup..İnsanlığa entegre olmalıdır..

Yoksa İslamlarla birlikte yok olur..

Turancılık gerçekçi değil ama dinsizlik de gerçekçi değil bence.Evet ilerleyemememizde aşırı kaderci yobaz bir toplum olmamızın payı büyük ama

Sitelerde Paylaş

Turancılık gerçekçi değil ama dinsizlik de gerçekçi değil bence.Evet ilerleyemememizde aşırı kaderci yobaz bir toplum olmamızın payı büyük ama

İlerlemeyi sanayici kafasıyla ele almayın..

dinsizlik derken...köleye köle..hüre hür..kadına kadın..dan memnunsanız mesel yoktur.

Din insanları kulanmak için uydurulmuştur..

İnsan kullanmak zorunlu demiş olursunuz..

Turancılık bir Alman projesidir.. Osmanlı yoluyla asyaya kadar uzanabilmek için ahmak ve satılmış insanlar aradılar..

Sitelerde Paylaş

...

İslam imiş devlete pâ-bend-i terakki

Evvel yoğ idi işbu rivâyet yeni çıktı.

(Devletin gelişmesine ayak bağı güya

İslam imiş ,

Eskiden böyle rivayetler yok idi , yeni çıktı.)

....

(ZİYA PAŞA)

Terkibibent eserini full okursanız sanırım aydınlanırsınız...

Sitelerde Paylaş

İlerlemeyi sanayici kafasıyla ele almayın..

dinsizlik derken...köleye köle..hüre hür..kadına kadın..dan memnunsanız mesel yoktur.

Din insanları kulanmak için uydurulmuştur..

İnsan kullanmak zorunlu demiş olursunuz..

Turancılık bir Alman projesidir.. Osmanlı yoluyla asyaya kadar uzanabilmek için ahmak ve satılmış insanlar aradılar..

Yok ben modern hukuktan ve soldan yanayım ANAdolu yanlış anladın beni.Benim solduyum hayli gelişkin .Ben insan psikolojisi açısından kimseye zararı olmayan kişisel inancı desteklerim bu ayrı konu ama neyse.

Hatırladım evet savaş döneminde almanlarla işbirliği yapılmasının nedenlerinden biri bu turancılık olayıydı galiba.

Sitelerde Paylaş

guzel calisma sayin Anadolu, umarim sonunu getirebilirsiniz,, seneler once Ismail Tokalak'in "bizans-osmanli sentezi " isimli kitabini okudugumda benzer fikirler uyanmisti,, aradan gecen zaman icerisinde iyi kotu okuduklarimizla biraz daha zenginlesti bu fikirler ancak gorunen o ki taslar tam yerine oturmamis,,, bir yerlerde eksik oldugunu yanlislik oldugunu hissediyor insan ama resmin tamamini goremiyor, simdi birseyler biraz daha netlesti sanki.. tesekkurler verdiginiz bilgiler icin,,

bu arada merakimdan soruyorum; sav'inizi destekleyecek madeni para yada degerli evrak turu bir belge varmidir (elinizde yada internette) biraz arastirdim 1200 lere ait madeni paradan bahsediliyor ama resim goremedim.

Sitelerde Paylaş

Ben böyle soytarılık görmedim

Ne Türk kaldı ne soy

Saçmalık tavan yapmış durumda

Osmanlı küçük bir beylik iken, Anadolu'da birçok güçlü beylik var.

Selçuklu sonrası birlik yeniden kurulmaya çalışıyor

Bizans burada, kayı boyu Ertuğrul gazi soyunu tarafına çekiyor, palazlandırıyor

Onunda iktidar için korunmaya ihtiyacı var

Bu ilişki bu kadar basitir

Türkleri hep uzak tutmasında göt korkusu...

Karamanoğullarını sürmesi, yurtlarından etmesi hep bu sebeple

Rum olduda ne yaptı, nerede ortaya çıktı Rumluğu

Ulan beylikken takiyye yaptı, gizledi diyelim kimliğini

Imparatorluk olduğunda neden Rum olduğunu ortaya koymadı

1876 da ne oldu da Osmanlı oldu

Bu tarihe kadar asimilemi oldular.

Anadolu'da kimliğini, benliğini korumaya çalışan Türkler nasıl olmuştu da ele geçirdi devleti âliyeyi

Saçmalık ötesi bir iddanın peşindesin

Türklüğe bok atma yarışı bunlar

Atatürk düşmanlığı

Milleti sıktın artık, Anadolu

Amacını da koyamıyorsun ortaya

Hep aynı boş şeyler

tarihinde DRC tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne Türk kaldı ne soy

Osmanlı küçük bir beylik iken, Anadolu'da birçok güçlü beylik var.

Selçuklu sonrası birlik yeniden kurulmaya çalışıyor

Bizans burada, kayı boyu Ertuğrul gazi soyunu tarafına çekiyor, palazlandırıyor

Onunda iktidar için korunmaya ihtiyacı var

Bu ilişki bu kadar basitir

Türkleri hep uzak tutmasında göt korkusu...

Karamanoğullarını sürmesi, yurtlarından etmesi hep bu sebeple

Rum olduda ne yaptı, nerede ortaya çıktı Rumluğu

Ulan beylikken takiyye yaptı, gizledi diyelim kimliğini

Imparatorluk olduğunda neden Rum olduğunu ortaya koymadı

1876 da ne oldu da Osmanlı oldu

Bu tarihe kadar asimilemi oldular.

Anadolu'da kimliğini, benliğini korumaya çalışan Türkler nasıl olmuştu da ele geçirdi devleti âliyeyi

Saçmalık ötesi bir iddanın peşindesin

Atatürk düşmanlığı

Hep aynı boş şeyler

bencede

Sitelerde Paylaş

Ne Türk kaldı ne soy

Atatürk düşmanlığı

Hep aynı boş şeyler

Ey kazma Osmanlı Oğuza Utançtan başka ne bırakmıştır ki?

Bütün Dünya bu soysuzları İslamcıların biz olarak göstermesi sonucu bizden nefret eder..

Beşikteki kardeşini, kendi öz oğlunu, hamile kadınları öldüren veya öldürten bir katil

birkaç yüzyıl geçtikten sonra ahlak timsali bir kahraman ilan edilebilir mi? Bazı ahmaklar bununla övünmeye kalkabilir mi?

Osmanlı Hanedanı katliamları

1-OSMAN; Yaşamamıştır. Ancak hikayesi Amcasını öldürmektir.

2-ORHAN; Kardeşi olduğu bilinmediği için kimseyi öldürmemiştir.

3-I. MURAT; Oğlu Savcı beyi, Kardeşleri İbrahim ve Halil’i öldürttü. Oğlunu öldürten ilk padişah I. Murat Hüdavendigâr’dı. 1385’te Kendisine karşı tahtı ele geçirmek için ayaklanan öz oğlu Savcı beyi yakalatarak idam ettirdi. Kardeşleri İbrahim ve Halil’i öldürttü.

4-Y.BEYAZIT; Kardeşi Yakup’u öldürttü, Musa dışında ki oğulları Savaş alanında onu terketti.

5-I.MEHMET; Mustafa çelebi dışında tüm kardeşlerini öldürdü.

6-II.MURAT; Amcası Mustafa çelebiyi, Kardeşleri Mustafa, Mahmut ve Yusuf’u öldürttü.

7-F.MEHMET; Fatih Sultan Mehmet tahta çıkar çıkmaz 2 yaşındaki kardeşi Ahmet’i ve Hasan’ı öldürttü.

8-II.BEYAZIT; Cem Sultan öldürttü

9-Y.S.SELİM; Babasını öldürdü. 8 kardeşini eş ve çocuklarıyla birlikte öldürttü. Yavuz Sultan Selim babasını öldürterek tahta geçti. Kardeşleri Ahmet, Korkut, Abdullah, Şehinşah, Şahsultan, Alemşah, Mahmut ve Mehmet’i olmak üzere 8 kardeşini boğdurarak öldürttü. Bunların tüm eş ve çocuklarını da öldürttü.

Yavuz Sultan Selim'in bu kardeş ve akraba katliamını Lamartine şöyle anlatıyor: “Ellerinde yay kirişleri bulunan beş çavuş padişahın işareti üzerine çocukları öldürmek için içeri girdi. Cellatları gören çocuklar dehşete kapıldılar. Fakat soylu davranarak zaaf göstermediler. Yalnız dokuz yaşındaolan en küçükleri cellatların ayaklarına kapanarak gözyaşları içinde yaşamının bağışlanmasını padişahın hizmetinde basit bir kişi gibi çılışacağını söyledi. O da ötekiler gibi Sultan Selim’in gözü önünde boğuldu.”

10-KANUNİ;Oğlu Mustafa ve Torununu öldürttü

11-II.SELİM; Kardeşi beyazıt

12-III.MURAT; 6 kardeşini,

13-III.MEHMET; Oğlu Murat ve 19 kardeşini boğdurttu.

14-I.AHMET; Katli yasakladı.13 yaşında Babası amcalarını ve kardeşlerini öldürdüğü için üzgündü.

Cariyelerinden doğan sayısı belirsiz çocuklarını boğdurttuklarını ayrıca belirtmekte yarar var.

Oğlan haremlerine bi ara devam ederim..Şimdilik ahlaksızlık bu kadarla kalsın..

Divan-ı hümayun yazmanlarından hafız hamdi çelebi 1499 yılında yazdığı şiirinde,

"BABAN DA OLSA TÜRKÜ ÖLDÜR" nakaratını kullanmakta, üstelik bu sözün islam peygamberi HZ.MUHAMMED'e ait olduğunu vurgulamaktadır.

SAKIN TÜRKÜ İNSAN SANMA.

BİR AN BİLE OLSA TÜRKLE BİRLİKTE OLMA.

OLUR ZEHİR TÜRK ELİNE ŞEKER ALSA.

TÜRKÜN BAŞINI KESERKEN GAM ALMA.

ÖLDÜR TÜRKÜ BABAN DA OLSA.

Osmanlı tarihinde çok saygın bir konumu olan FATİH bile,Otlukbeli savaşından dönerken, elinde bıçak olan birisine ne yaptığını sorduğunda; ÖLDÜRÜLEN TÜRKMENLERİN KULAKLArını keserek küpelerini topladığını öğrenmiş ve "DEVAM ET" demiştir.

Hırvat kökenli, sadrazam kuyucu murat döneminde (1606-1611), 155.000 TÜRK doğranmış ya da diri diri kuyulara doldurulmuşlardır. aman dileyen insanlara kuyucu'nun yanıtı "VURUN ŞU PİS TÜRKÜN BAŞINI" olmuştur.

CELLATLARIN BİLE ÖLDÜRMEYE KIYAMADIĞI ÇOCUĞU ATINDAN İNEREK ÖLDÜREN KUYUCU MURAT…..OSMANLI NIN YETKİLİSİDİR…….

ÖLDÜRÜLEN ÇOCUK İSE ANADOLUNUN EVLADI TÜRK DÜR..

(olayı ayrıntıları ile OSMANLI TARİHCİSİ NAİMA'dan öğrenmek olasıdır.)

Yavuz sultan selim'in, halifeliği zorla da olsa aldıktan sonra, yönetim ile Türk ulusu arasındaki anlayış ve ideoloji ayrılığı açık şekilde çelişmiştir.

Yönetime dayalı şeriatçı anlayış üst yönetime egemen olur iken, Anadolu'da YÖRÜKLER sayesinde TÜRK DİL’İ kendini koruma olanağı bulmuştur.

Yönetimin Anadolu'yu dil unsuru aracılığıyla Araplaştırmasına ve acemleştirmesine karşı olan Türkler yok edilmek istenmiştir. Bu nedenle Anadolu'da öldürülen Türk sayısı, yavuz sultan selim zamanında 40.000 kadardır.

Osmanlı tarihçisi Naima aynı bilinç içinde şöyle yazmaktadır:

“TÜRKÜN ÇÖZÜLÜP GİTMESİ YAMANDIR,

CEMİ-Ü İLTİYAMINA DERMAN YOK”

Yani, Türk ulusu ve unsuru öylesine eriyip çözülecektir ki, bir daha birleşmesinin ve bütünleşmesinin ilacı ve dermanı olmayacaktır.Osmanlı tarihçisi Naima "tarihi"nde Türkler için; NADAN (kaba) TÜRK, İDRAKSİZ TÜRK, HİLEKAR TÜRK ifadelerini kullanmaktadır.

Yine bir Osmanlı şairi olan NEF'i ise; "TANRI TÜRKE İRFAN ÇEŞMESİNİ YASAKLAMIŞTIR" demiştir.

1912 yılında sebilürreşt dergisinde çıkan bir yazıda; "TÜRK" deyiminin kullanılması, DİNSİZLİK,KAFİRLİK sayılıyordu. "TÜRK ORDUSU", "TÜRK ÜLKESİ" deyimlerinin Osmanlı halkı üzerinde rahatsızlık yarattığı biliniyordu.

1913 tarihli "Mecmuai ebuzziya" dergisinin 94. sayısında:

“ TÜRKLÜK SEMBOLİZMDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR.TÜRKLER MÜSLÜMANLIK İÇİNDE ERİMİŞİZDİR. TÜRK FALAN DEĞİLİZ SADECE MÜSLÜMANIZ.TÜRKİSTANI ZAPTEDEN ARAPLARDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLİZ”demekle, kendisini ve Anadolu'da yaşayan bütün insanların kimliğini inkâr ediyordu.

Üniversite profesörlüğü de yapmış olan Ahmet Naim, 1913 yılında yazdığı "islam'da davai kavmiye" adlı kitabında, Türke karşı savaş açmış ve "TÜRKÜN GEÇMİŞİNİ BİLMESİNE VE LÜZÜM VE İHTİYAÇ YOK... GEREKLİ OLAN ŞERİATI ÖĞRENMEKTİR," demiştir.

1919-1920 yıllarında şeyhülislamlık görevine getirilmiş ve padişahla birlikte ülkeden kaçmak zorunda kalmış olan Mustafa sabri efendi ise, TÜRKE TÜRKLÜK BENLİĞİNİ VERMEK İSTEYENLERE TÜRK MİLLİYETCİSİYİM diyenlere "SOYSUZLAR" yakıştırmasında bulunmuştur.

Osmanlı Türklerin yaşadığı bölgelere hiçbir yatırım yapmamıştır.çevrenize bakın bakalım Osmanlıdan kalan ne vardır.Türklerin yaşadığı bölgelere Yapılan Osmanlı hizmeti yoktur.

Bir çok ilde tarihi eser olarak ne var ne yok Roma ile roma öncesi ve Selçuklu dan kalmadır.

Sarayda küçücük bir zümre Anadolu’nun kanıyla beslenerek şaşalı bir yaşam sürerken.

O kanları akıtan Türklerin torunları,Bugün Osmanlı sarayında yaşayan kişileri Türk zannederler. Osmanlının muhteşemliğinden söz ederler.Osmanlıda Muhteşem saray sofraları,

Muhteşem Osmanlı saray yemekleri ve giysileri vardır.

Vardır da be adam senin Deden o Osmanlı sarayını uzaktan bile görebildi mi sanırsın?

Yine o torunlar zannederler ki Osmanlı sofrası denilince o sofra halkın Osmanlı sofrası..

Benim Türk köylümün sofrası öylemiydi sanırsın. Benim köylüm Osmanlıya varını yoğunu vermekten yüzyıllar boyu bulgur çorbası ve pilavından başka bir şey yememiştir.

Bu tutum ve koşullar içerisinde "TÜRK" kimliği, yönetimin merkezi olan İstanbul'dan uzak, savaştan savaşa asker toplamak için hatırlanan. Anadolu köylerinde kapalı bir kültür içinde Dil’i ve töreleri ile yaşamıştır. Osmanlı efendisine Türk' demek hakaret sayılmış",

"Türk" sözcüğü, Anadolu köylüleri için kullanılır olmuştur.

Osmanlı yönetiminde TÜRK’E yaklaşım o denli aşağılayıcıdır ki, o günlerden kalan aşağıdaki şiir bu yaklaşımı özetlemektedir:

"TÜRK DEĞİL Mİ, MERZİFON’UN EŞEĞİ,EŞEK DEĞİL,KÖPEKTEN DE AŞAĞI."

Osmanlı'nın bu yaklaşımına TÜRK’ün verdiği yanıt, bir şiirin dizelerinde şu şekilde yer almıştır:

"ŞALVARI ŞALTAK OSMANLI ,EĞERİ KALTAK OSMANLI

EKMEDE YOK BİÇMEDE YOK,YEMEDE ORTAK OSMANLI”

Milliyetçilik akımlarının etkisi ile etnik kökenlilerin, osmanlı yönetiminden birer birer ayrılmaya başladığı 19. yüzyılın ilk yarısında hatta sonlarında bile, osmanlı yönetiminin Türke olan yaklaşımı değişmemişti. Abdülhamit'in Araplara ve islamiyete dayanan siyaseti, Türkü, Türkçüleri baş düşman olarak görmekteydi.

ABDÜLHAMİT ZAMANINDA “TÜRKÜM “DEMEK TÜRKTEN SÖZ ETMEK BÜYÜK SUÇTU

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ey kazma Osmanlı Oğuza Utançtan başka ne bırakmıştır ki?

Bütün Dünya bu soysuzları İslamcıların biz olarak göstermesi sonucu bizden nefret eder..

Beşikteki kardeşini, kendi öz oğlunu, hamile kadınları öldüren veya öldürten bir katil

birkaç yüzyıl geçtikten sonra ahlak timsali bir kahraman ilan edilebilir mi? Bazı ahmaklar bununla övünmeye kalkabilir mi?

Osmanlı Hanedanı katliamları

1-OSMAN; Yaşamamıştır. Ancak hikayesi Amcasını öldürmektir.

2-ORHAN; Kardeşi olduğu bilinmediği için kimseyi öldürmemiştir.

3-I. MURAT; Oğlu Savcı beyi, Kardeşleri İbrahim ve Halil’i öldürttü. Oğlunu öldürten ilk padişah I. Murat Hüdavendigâr’dı. 1385’te Kendisine karşı tahtı ele geçirmek için ayaklanan öz oğlu Savcı beyi yakalatarak idam ettirdi. Kardeşleri İbrahim ve Halil’i öldürttü.

4-Y.BEYAZIT; Kardeşi Yakup’u öldürttü, Musa dışında ki oğulları Savaş alanında onu terketti.

5-I.MEHMET; Mustafa çelebi dışında tüm kardeşlerini öldürdü.

6-II.MURAT; Amcası Mustafa çelebiyi, Kardeşleri Mustafa, Mahmut ve Yusuf’u öldürttü.

7-F.MEHMET; Fatih Sultan Mehmet tahta çıkar çıkmaz 2 yaşındaki kardeşi Ahmet’i ve Hasan’ı öldürttü.

8-II.BEYAZIT; Cem Sultan öldürttü

9-Y.S.SELİM; Babasını öldürdü. 8 kardeşini eş ve çocuklarıyla birlikte öldürttü. Yavuz Sultan Selim babasını öldürterek tahta geçti. Kardeşleri Ahmet, Korkut, Abdullah, Şehinşah, Şahsultan, Alemşah, Mahmut ve Mehmet’i olmak üzere 8 kardeşini boğdurarak öldürttü. Bunların tüm eş ve çocuklarını da öldürttü.

Yavuz Sultan Selim'in bu kardeş ve akraba katliamını Lamartine şöyle anlatıyor: “Ellerinde yay kirişleri bulunan beş çavuş padişahın işareti üzerine çocukları öldürmek için içeri girdi. Cellatları gören çocuklar dehşete kapıldılar. Fakat soylu davranarak zaaf göstermediler. Yalnız dokuz yaşındaolan en küçükleri cellatların ayaklarına kapanarak gözyaşları içinde yaşamının bağışlanmasını padişahın hizmetinde basit bir kişi gibi çılışacağını söyledi. O da ötekiler gibi Sultan Selim’in gözü önünde boğuldu.”

10-KANUNİ;Oğlu Mustafa ve Torununu öldürttü

11-II.SELİM; Kardeşi beyazıt

12-III.MURAT; 6 kardeşini,

13-III.MEHMET; Oğlu Murat ve 19 kardeşini boğdurttu.

14-I.AHMET; Katli yasakladı.13 yaşında Babası amcalarını ve kardeşlerini öldürdüğü için üzgündü.

Cariyelerinden doğan sayısı belirsiz çocuklarını boğdurttuklarını ayrıca belirtmekte yarar var.

Oğlan haremlerine bi ara devam ederim..Şimdilik ahlaksızlık bu kadarla kalsın..

Divan-ı hümayun yazmanlarından hafız hamdi çelebi 1499 yılında yazdığı şiirinde,

"BABAN DA OLSA TÜRKÜ ÖLDÜR" nakaratını kullanmakta, üstelik bu sözün islam peygamberi HZ.MUHAMMED'e ait olduğunu vurgulamaktadır.

SAKIN TÜRKÜ İNSAN SANMA.

BİR AN BİLE OLSA TÜRKLE BİRLİKTE OLMA.

OLUR ZEHİR TÜRK ELİNE ŞEKER ALSA.

TÜRKÜN BAŞINI KESERKEN GAM ALMA.

ÖLDÜR TÜRKÜ BABAN DA OLSA.

Osmanlı tarihinde çok saygın bir konumu olan FATİH bile,Otlukbeli savaşından dönerken, elinde bıçak olan birisine ne yaptığını sorduğunda; ÖLDÜRÜLEN TÜRKMENLERİN KULAKLArını keserek küpelerini topladığını öğrenmiş ve "DEVAM ET" demiştir.

Hırvat kökenli, sadrazam kuyucu murat döneminde (1606-1611), 155.000 TÜRK doğranmış ya da diri diri kuyulara doldurulmuşlardır. aman dileyen insanlara kuyucu'nun yanıtı "VURUN ŞU PİS TÜRKÜN BAŞINI" olmuştur.

CELLATLARIN BİLE ÖLDÜRMEYE KIYAMADIĞI ÇOCUĞU ATINDAN İNEREK ÖLDÜREN KUYUCU MURAT…..OSMANLI NIN YETKİLİSİDİR…….

ÖLDÜRÜLEN ÇOCUK İSE ANADOLUNUN EVLADI TÜRK DÜR..

(olayı ayrıntıları ile OSMANLI TARİHCİSİ NAİMA'dan öğrenmek olasıdır.)

Yavuz sultan selim'in, halifeliği zorla da olsa aldıktan sonra, yönetim ile Türk ulusu arasındaki anlayış ve ideoloji ayrılığı açık şekilde çelişmiştir.

Yönetime dayalı şeriatçı anlayış üst yönetime egemen olur iken, Anadolu'da YÖRÜKLER sayesinde TÜRK DİL’İ kendini koruma olanağı bulmuştur.

Yönetimin Anadolu'yu dil unsuru aracılığıyla Araplaştırmasına ve acemleştirmesine karşı olan Türkler yok edilmek istenmiştir. Bu nedenle Anadolu'da öldürülen Türk sayısı, yavuz sultan selim zamanında 40.000 kadardır.

Osmanlı tarihçisi Naima aynı bilinç içinde şöyle yazmaktadır:

“TÜRKÜN ÇÖZÜLÜP GİTMESİ YAMANDIR,

CEMİ-Ü İLTİYAMINA DERMAN YOK”

Yani, Türk ulusu ve unsuru öylesine eriyip çözülecektir ki, bir daha birleşmesinin ve bütünleşmesinin ilacı ve dermanı olmayacaktır.Osmanlı tarihçisi Naima "tarihi"nde Türkler için; NADAN (kaba) TÜRK, İDRAKSİZ TÜRK, HİLEKAR TÜRK ifadelerini kullanmaktadır.

Yine bir Osmanlı şairi olan NEF'i ise; "TANRI TÜRKE İRFAN ÇEŞMESİNİ YASAKLAMIŞTIR" demiştir.

1912 yılında sebilürreşt dergisinde çıkan bir yazıda; "TÜRK" deyiminin kullanılması, DİNSİZLİK,KAFİRLİK sayılıyordu. "TÜRK ORDUSU", "TÜRK ÜLKESİ" deyimlerinin Osmanlı halkı üzerinde rahatsızlık yarattığı biliniyordu.

1913 tarihli "Mecmuai ebuzziya" dergisinin 94. sayısında:

“ TÜRKLÜK SEMBOLİZMDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR.TÜRKLER MÜSLÜMANLIK İÇİNDE ERİMİŞİZDİR. TÜRK FALAN DEĞİLİZ SADECE MÜSLÜMANIZ.TÜRKİSTANI ZAPTEDEN ARAPLARDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLİZ”demekle, kendisini ve Anadolu'da yaşayan bütün insanların kimliğini inkâr ediyordu.

Üniversite profesörlüğü de yapmış olan Ahmet Naim, 1913 yılında yazdığı "islam'da davai kavmiye" adlı kitabında, Türke karşı savaş açmış ve "TÜRKÜN GEÇMİŞİNİ BİLMESİNE VE LÜZÜM VE İHTİYAÇ YOK... GEREKLİ OLAN ŞERİATI ÖĞRENMEKTİR," demiştir.

1919-1920 yıllarında şeyhülislamlık görevine getirilmiş ve padişahla birlikte ülkeden kaçmak zorunda kalmış olan Mustafa sabri efendi ise, TÜRKE TÜRKLÜK BENLİĞİNİ VERMEK İSTEYENLERE TÜRK MİLLİYETCİSİYİM diyenlere "SOYSUZLAR" yakıştırmasında bulunmuştur.

Osmanlı Türklerin yaşadığı bölgelere hiçbir yatırım yapmamıştır.çevrenize bakın bakalım Osmanlıdan kalan ne vardır.Türklerin yaşadığı bölgelere Yapılan Osmanlı hizmeti yoktur.

Bir çok ilde tarihi eser olarak ne var ne yok Roma ile roma öncesi ve Selçuklu dan kalmadır.

Sarayda küçücük bir zümre Anadolu’nun kanıyla beslenerek şaşalı bir yaşam sürerken.

O kanları akıtan Türklerin torunları,Bugün Osmanlı sarayında yaşayan kişileri Türk zannederler. Osmanlının muhteşemliğinden söz ederler.Osmanlıda Muhteşem saray sofraları,

Muhteşem Osmanlı saray yemekleri ve giysileri vardır.

Vardır da be adam senin Deden o Osmanlı sarayını uzaktan bile görebildi mi sanırsın?

Yine o torunlar zannederler ki Osmanlı sofrası denilince o sofra halkın Osmanlı sofrası..

Benim Türk köylümün sofrası öylemiydi sanırsın. Benim köylüm Osmanlıya varını yoğunu vermekten yüzyıllar boyu bulgur çorbası ve pilavından başka bir şey yememiştir.

Bu tutum ve koşullar içerisinde "TÜRK" kimliği, yönetimin merkezi olan İstanbul'dan uzak, savaştan savaşa asker toplamak için hatırlanan. Anadolu köylerinde kapalı bir kültür içinde Dil’i ve töreleri ile yaşamıştır. Osmanlı efendisine Türk' demek hakaret sayılmış",

"Türk" sözcüğü, Anadolu köylüleri için kullanılır olmuştur.

Osmanlı yönetiminde TÜRK’E yaklaşım o denli aşağılayıcıdır ki, o günlerden kalan aşağıdaki şiir bu yaklaşımı özetlemektedir:

"TÜRK DEĞİL Mİ, MERZİFON’UN EŞEĞİ,EŞEK DEĞİL,KÖPEKTEN DE AŞAĞI."

Osmanlı'nın bu yaklaşımına TÜRK’ün verdiği yanıt, bir şiirin dizelerinde şu şekilde yer almıştır:

"ŞALVARI ŞALTAK OSMANLI ,EĞERİ KALTAK OSMANLI

EKMEDE YOK BİÇMEDE YOK,YEMEDE ORTAK OSMANLI”

Milliyetçilik akımlarının etkisi ile etnik kökenlilerin, osmanlı yönetiminden birer birer ayrılmaya başladığı 19. yüzyılın ilk yarısında hatta sonlarında bile, osmanlı yönetiminin Türke olan yaklaşımı değişmemişti. Abdülhamit'in Araplara ve islamiyete dayanan siyaseti, Türkü, Türkçüleri baş düşman olarak görmekteydi.

ABDÜLHAMİT ZAMANINDA “TÜRKÜM “DEMEK TÜRKTEN SÖZ ETMEK BÜYÜK SUÇTU

Bu yazdıkların ile Osmanlının nasıl Doğru roma devletinin olduğunu iddia edebiliyorsun?

Osmanlı ulus devleti değildi.

Doğu roma devletinin devamı diyebilmek için başka deliller sunman lazım.

Osmanlının ismine takmışsın kafayı mecliste pkk temsilcisi Bdp kaç sefer isim değiştirdi.Hala pkk temsilcisi.

Osmanlının adı devleti aliyye olduğu dönemde de doğru romanın devamı diyebileceğimiz uygulamalar yapmadı.

Karaman beyliği türkçe konuşsa bile kullandığı alfabe ve din doğu romanın devamı.

Osmanlı doğu romanın hangi özelliğini devam ettirmiş?

Senin amacın şu anda Türküm diyenlerin zihinlerini karıştırmak.

Türkiye de yaşayan rumlara da anadilde eğitim, özerklik vb şeyler istersin yakında.

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıkların ile Osmanlının nasıl Doğru roma devletinin olduğunu iddia edebiliyorsun?

Osmanlı ulus devleti değildi.

Doğu roma devletinin devamı diyebilmek için başka deliller sunman lazım.

Osmanlının ismine takmışsın kafayı mecliste pkk temsilcisi Bdp kaç sefer isim değiştirdi.Hala pkk temsilcisi.

Osmanlının adı devleti aliyye olduğu dönemde de doğru romanın devamı diyebileceğimiz uygulamalar yapmadı.

Karaman beyliği türkçe konuşsa bile kullandığı alfabe ve din doğu romanın devamı.

Osmanlı doğu romanın hangi özelliğini devam ettirmiş?

Senin amacın şu anda Türküm diyenlerin zihinlerini karıştırmak.

Türkiye de yaşayan rumlara da anadilde eğitim, özerklik vb şeyler istersin yakında.

Senin durumun vahim...Bu kadar yazıda bulamadıysan zorlama kendini..

Osmanlının Türk olmadığı belli..

Hanedandan ordudan yöneticilerden vezirlerden başla .. devam eder gidersin...

Öyleyse hangi milletten olabilirler...

Aşağıdaki mavi yazıya bak..

belki kendine bi şans verebilirsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...