Jump to content

OSMANLI DEVLETİ DOĞU ROMANIN DEVAMIDIR.

Recommended Posts

Ulubatlıyla ilkokulda tanışmıştım ve osmanlının en sempatik elemanlarından biri gibi gelmişti bana.Demekki yaşken nasıl etkileyeceklerini biliyorlar

Çocuklara masallar gerekli diye yapıyorlar ama

Bu Çoğrafya insanıda hiç büyümemiş hep çocuk kalmış ki masala inanmaya devam ediyor..

Atatürk bu işleyen çarkı bozmuş

Ondan sonra gelenler ise yeniden o çarkı kurmaya çalışmışlar..

Ya Atatürk olmasaydı..

Ya Atatürk olmasaydı cümlesi insanın tüylerini titretiyor..Afganistana pakistana ve diğerlerine bakıyorum..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 468
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çocuklara masallar gerekli diye yapıyorlar ama

Bu Çoğrafya insanıda hiç büyümemiş hep çocuk kalmış ki masala inanmaya devam ediyor..

Atatürk bu işleyen çarkı bozmuş

Ondan sonra gelenler ise yeniden o çarkı kurmaya çalışmışlar..

Ya Atatürk olmasaydı..

Ya Atatürk olmasaydı cümlesi insanın tüylerini titretiyor..Afganistana pakistana ve diğerlerine bakıyorum..

Katılmamak mümkün değil, çok güzel ifade etmişsin.

"Atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardı"yı ezberletip, sığ bir yaklaşımla büyüttüler bizi. Anlatmadılar gerçekte nasıl bir mücadele verdiğini, ne için verdiğini. Ve bilerek anlatmadılar. 100 yıl önce 100 ton daha koyu bir topraklar. Bugünü gördükçe daha çok değerini anlıyorum Atatürk'ün. Ürpermemek mümkün mü? Olmasaydı olurduk belki; bir ahlak polisiydik sokakta kadınlara sopa vururken alnımız bile kırışmayan. Vicdanımız ve aklımızı çoktan büyüklere teslim etmiş cehennemde yaşayıp, herkese hayatı cehennem edip cennet hayalleri kuran sakallılardan biriydik.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşin yobazlık boyutunu unutursak orta anadoluya sıkışıp kalırdık bile diyemiyorum ,işgalci milletlerin asimilasyonu sonucu böyle tipik bir sömürge ülkesi olurduk,herkes çatır çatır ingilizce konuşuyor olurdu ,dandik güney kıbrıs gibi abye girerdik ,ayrıca içimizden bu gidişe dur diyen reankarne Atatürk çıkar mıydı bilmiyorum ,kanlı mücadeleler vermek zorunda kalırdık bağımsızlığımız için ve belki de ikinci dünya savaşının dönüm noktası anadoluyu tekrar paylaşmak üzerine mücadele olurdu.

Sitelerde Paylaş

Atatürk,batı(dünyada geçmişten bugüne ve yarınlara daima söz geçirmiş ve geçirecek olan uygarlık)bağrından çıkmış,avrupai insan fiziki karakterlerine sahip,tipte tip(brad pitt'le yarışacak YENECEK)yüze sahip,akıllı,zeki,tilki,elindeki malzemeyi yemiş yutmuş,kimin ne bok olduğunu ne bok olamıyacağını bilen ve 21.yüzyıla imzasını attıran ve hatta dünya uygarlık sahnesine imzasını atan ELİT BİR TÜRK tür.Türk bedeninde ama küresel izler,imzalar taşıyan hepimizin uygarlık babası bir kişidir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!Tek ve belkide yanlış diyebileceğimiz şeyi 2.dünya savaşı öncesi ingilizlerin yanında yer alarak savaşa girme gayreti idi ama ''HAKLI İDİ''.Küresel resmi yanlış okuduğu ve ingilizlerin yanında savaşı hazırlandığı istihbaratı alınarak naziler tarafından tıbbi suikastle tasfiye edildi.Konu ile alakasız bunlar belki ama şu amerikada 1980'li yıllarda ufo'lardan bilgi aldığını idda eden(RA celseleri) bir kadın atatürkün ileri seviyeli bir ruh olduğu hatta yeni insalık peygamberi olduğu bilgisini dünya dışı varlıkları ile yaptığı temaslarda anlatıyordu...

Türkiye cumhuriyeti devleti ondan sonra adam akıllı bir tane bile elit anlamda devlet-asker adamı çıkartamadı ve günlük ucuz işler peşinde koşan siyaset serserilerinin mahkumu olduk..

Sitelerde Paylaş

Vay sende az değilmişsin hani..kim kimin ailesinden biliyorsun:) Babasını hiç dinlememiştim..değer mi?

Kızının verdiği ilginç bilgiler var..

Evet bu videoda Hangi padişahların Mumyalandığı ve hangi kiliselere gömüldüğü var..

Fatihin Bizans imparatorluk mezarlığına gömüldüğü kanıtlanmış oluyor..

Hafta sonuna kadar Osman denen Hatmanidisin hangi kiliseye gömüldüğü ödeviniz var:)

Çok kolaydı ama hiç rağbet görmemiş..

http://www.bursa.bel...etler/sayfa/734

Osman Gazi Türbesi:

Güneş vurdu-ğunda üstündeki kurşunların parlamasındandolayı “Şol Gümüşlü Kubbe” olarak isimlendirdiği Bizans Manastırı bulunmaktaydı.

Osman Gazi ölümünden önce burayı işaret ederek“beni buraya gömün” diye vasiyet ettiği için, manastır/kilise türbeye dönüştürülmüştür.1801 yangınında, akabinde 1855 depreminde tamamen yıkılan bu yapı 1863 yılında Sultan Abdulaziz tarafından, kesme kefeki taş ile yeniden yapılmıştır.

Sekizgen bir plan üzerine yapılan türbede yedi pencere yer almaktadır.Bursa’ya gelen yerli turistler bakımından öncelikle ve sıkça ziyaret edilen yerlerin başında yer alan türbenin ortasında; sedef kakmalı süslerle bezenmiş muhteşem kabir, parmaklı klarla çevrili sanduka, sırma işlemeli yazılı örtü ile lâhit, Osmanlı’nın ilk Sultanı Osman Gazi Han’a aittir.Giriş kapısına en yakın olan kabir, büyük oğlu Alâüddin Bey’e (1331) aittir.

Çıkıpta birileri Osmanlı haneanının Mumyalanmalarını

Mumyalanan Osmanlı padişahlarının Kiliselere Gömülmelerini

Farkında olmadan olmuştur demez..

Osmanlı Tahtı diye bir Taht yoktu.

Taht Bizans Tahtıydı..

1876 yılına kadar isimsiz bir devlet olur mu? tabiki ismi vardı..

Tahtın ne zaman Müslümanlaştığına İslamcılar baksınlar..

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuyu Burada kapatıyorum..

Bunun daha fazlası kaynaklardan kanıtlarda var..

Bunları burada açıklayıp öğretmek istemiyorum..

1-Hanedanı Rum..ve evlilik gerekçeleri

2-Ordusu ve Yöneticileri Rum ve sırp

3-Mumyalanmış Kiliselere gömülmüş Padişahlar

4- Bizans ve Osmanlı bayrağının aynı olduğu

5-Tüm tarihçilerin Osman bey diye birinin olduğuna yok demesi ( Rum du dese daha kötü olurdu diye)

6-Bizans kaynaklarında -İlhanlı kaynaklarında -Moğol kaynaklarında Osmanlı beyliği diye bir beyliğin olmadığı

7-Halil inalcık hocanın Osmanlı diye bir beylik yoktu..Kayı beyi ve Türk olduklarını II. Murat Uydurdu demesi

8-Bizans Tarihçisinin Osman diye bişey olmadığı

9-İhsan Eliaçığın Osmanlı diye bir devletin ilk 1876 da resmi olarak görüldüğünü yazması

10- Tüm tarihçilerin Osmanlıyla ilgili ilk 150 yıl kayıt bulunmadığını bilmesi..Bizans varken ne gereği vardı..

Bunları açıklarken geriye dönüp okuduğumda bana tepki gösterenlerin ve Hakaret edenlerin çoğunun Ateist olduğunu gördüm..

Bu konuda yazmamın gerekisz olduğunu anladım..Atesitlerin bunu öğrenme gereği yok..

Diğer konularda da herkes rahatlıkla Atesitlere hakaret ediyor..ağzına geleni söylüyor..

Dindarlara İslamcılara hakaret etmeyip özellikle ateistlere saldırıldığını gördüm..

O nedenle bu kadar yeter diyorum..

ve Konuyu kapatıyorum..

Bir internet sitesi açıp arada parça parça yayınlayacağım...

Gerçek ismimle orada izleyebileceksiniz..

Bu konuyla rahatsız ettiklerimden özür dilerim..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Gerçi ben ataıst degilim bunu biliyon sarırım.

Gelelim bu konuyu kapatmak istemene.

Ben derimki yanlış yapıyorsun.

Kim ne derse desin,sikimden aşağı kasımpaşa de yazmaya ara verme.

Sen gene bir forum aç.

Anadolu ,sakınha onun bunun sözüyle HAVLU atmayasın.

Çok güzel ve önemli bir konuyu buraya getirdin bizim gözümüzüde dahada açtın.

Biz musayı musa olarak biliyürdük emme ,bukadarda uzun boylu olduğunu bilmiyürdük.

Ara verme yazmana bak.

seninde bazı yazılarınla diger bazı arkadaşların önemli yazılarını bazı forumlara taşıyorum ki Türk ınsanı artık gerçekleri öğrensin aydın gardaşlarımız vasıtasıyla.

Galınsağlıcahla

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sen gene bir forum aç.

Biz musayı musa olarak biliyürdük emme ,bukadarda uzun boylu olduğunu bilmiyürdük.

Ara verme yazmana bak.

seninde bazı yazılarınla diger bazı arkadaşların önemli yazılarını bazı forumlara taşıyorum ki Türk ınsanı artık gerçekleri öğrensin aydın gardaşlarımız vasıtasıyla.

Galınsağlıcahla

Tolonbeg

Teşekkür ederim..

Tabiki araştırmalar devam edecek..

Bu Başlıkta yeter diyorum..

Osmanlı yok..Osmanlının da Bir tarihi yok.

Herkes Padişah katibi Aşıkpaşazade diye birini kaynak alıyor başka tek kaynak yok..

Halil inalcık onu Alıyor

Mustafa Akdağ onu kaynak alıyor..

Köprülülerden Fuat zaten soyadından anlayın onu kaynak alıyor

İ.Hakkı uzun çarşılı onu kaynak alıyor..

Ve Tüm palavra Tarih kitaplarıda Yukardakileri kaynak alıyor..

Kaynak aldıkları Aşıkpaşazade ise Fatihten önce Öldüğü halde Fatihin ölümünü yazıyor kitabında..

Komedi komedidende ötesi..

Yazılan herşey palavra..

1850 den sonra Bir kaç Alman Malum alman planlarını Ortaya döküyor. Padişahlarla ortak Milletin tarihinin içine ediyorlar..

Uyduruk ve Takma isimleri alman olan Osmanlı paşalarıda olabilir bunlar bir kaç kitap yazmış..

Fatihin resmini yaptırması gibi Kendi soyundan bikaç bizanslıyada bişeyler yazırmış..

Fakat Şu istanbulun Fethi palavrasını yazdırmayı unutmuş..

Esas kaynaklar Bizans sırp ve Rus Kaynakları..

Orada Osmanlı hanedanının Rumca isimleri mevcut..

Tarih kitabı alıp okumanızı tavsiye etmem..palavra okursunuz..

Osmanlı ve selçuklu Bizim düşmanımız ve tarih uydurulmuş....

Ben burada başlık açarken

Önce Tarihçi denilen palavracıları deşifre etmek..

ve Tek benim yazmamın yetmeyeceği için

Gerçekleri yazmaya daha fazla insanı teşvik etmekti..

Oğuzlar dokuz boydur..24 boy tamamen palavradır.

Selçuklular taciktir.. Oğuz düşmanıdırlar ve selçukluyu yıkanlar oğuzlarız.

Osmanlı Oğuz düşmanı insanlık Düşmanıdır. 1876 yılına kadar Bizanstır adı da herşeyi de

Hanedanı yöneticileri ordusu memuru..hep tarakyalı Hristiyanlaran oluşur..

Türk diye birşey ilk defa bu yıllarda başlatılmıştır..Almanlar tarafından..

1950 den sonra Sovyetlere yanaşılmasın diye nato projeleri işlemiş

Hem tarihimizin hemde Ülkemizin içine sıçmışlardır.

1950 den sonra Amerikan parasıyla çok kitaplar yazılmıştır..

menderesden Amerikan parası isteyen şair i duydunuz ..her şey net ve açık..

Biz Gerçeği hakeden insanlarız..

Bunu başaracağız..

Herkese kolay gelsin

Sitelerde Paylaş

Wikipedia yı kaynak zanneden saftirikler var..

orada çarpıklığı gidermek için daha sonraki yıllarda yazıldığı söylenir.

gerçek aşağıdaki gibidir..

Yani ölüm tarihi Fatihten öncedir..

gerisi hacca gitti falan vs vs ler atmasyon olabilir..

Aşıkpaşazade ( 05.10.1392)- (26.10.1480)

Aşıkpaşazade Derviş Ahmet 1393'te Amasya'da Elvan Çelebi köyünde doğdu. Şeyh Yahya'nın oğlu, Tasavvuf şairi Aşık Paşa'nın torun çocuğudur.Bu nedenle Aşıkî mahlasını kullanmıştır.1413 yılında hastalanıp Orhan Gazi'nin imamının oğlu Yahşi Fakih'in evinde kaldığında Yıldırım Bayazıd'a kadar yazılmış bir Osmanlı tarihini okuması, kendisini bu işe verdirmiştir.1413-1419 yılları arasında Rumeli'de Musa Çelebi'nin hizmetinde bulundu.1419 yılında köyüne döndü.1422 yılında köylerindeki tekkeye uğrayan Mihaloğlu Mehmed Bey, Ahmed'i II. Murad'ın ordusuna getirdi. II. Murad ile Mustafa Çelebi arasında yapılan Ulubat savaşını seyretti. 1436 yılında hacca gitti.1437 yılında Üsküp'e gelip İshak Bey'in yanında akınlara katıldı.1438 yılında II. Murad'ın Macaristan seferine katılarak gazi oldu.1448 yılında II. Kosova savaşına girip vuruşmuştur. 1453 yılında İstanbul'un alınışında bulundu.Fatih Sultan Mehmed kendisine Cibali yakınında bir ev verdi.Evin yanına dedesi Aşık Paşa adına bir mescit yaptırdı.Fatih'in hizmetinde çalışırken padişahın çok beğendiği bir kişi olarak tanındı.1456 yılında Edirne'de Fatih'in çocuklarının sünnetine davet edildi.Zeyni tarikatına girdi.1481 yılında 88 yaşında iken İstanbul'da vefat etti.Mezarı Cibali yakınındaki Aşıkpaşa Mescidi bahçesindeki türbesindedir.

ESERİ

Aşıkpaşazade Tarihi

Kaynak:Osmanlı Tarihi Yazarları M.Orhan Bayrak

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sen gene bir forum aç.

Ara verme yazmana bak.

Galınsağlıcahla

Tolonbeg

Tolon dede

Sen Ateist değilmisin?

Ben bilmiyordum..

Bana Güvenebilirsin

Tanrı Yoktur(Allahın olmadığını biliyorsun )

Süpermen bile Tanrıdan daha gerçektir.

Hawking sin Tanrının olmadığını anlattığı son proramını izle çok zekice bitirmiş işi..

Büyük patlamayı yTanrı başlatamaz çünkü..zaman yok dediği proğram..

Bir tepe yapmak istersen aynı miktarda bir çukur açarsın..

Tepe..+1 ise Çukur -1 olur..

Herşeyin bir karşıtı vardır

evrende

Enerji +1 ve Boşluk -1 = 0 (sıfır) eder

herşeyin sonucu sıfır olduğu için

Tanrıda (O) Sıfırdır..

Birde higs bozonu...

yani enerji den madde yi ispatladılar..

hani şu Yoktan varolmayı..gösterdiler...

Bir enerjiden nasıl madde olup Kütle kazanır bulundu..

Yani Tanrı toprağa gömüldü dede :)

Sitelerde Paylaş

Yalnız herşey iyi güzel hoş da, böyle forum sitelerinde kendini harcattırma be Anadolu. Çünkü seni bizden başka kimse kâle almaz.

Kitap yazacağım diyorsun. Peki. Ama akademik geçmişi olmayan birinin kitabını da kimse kâle almaz.

Sen şimdi başlasan, dört yıl üniversite, doktora, doçentlik, profesörlük....

Şimdi git 20 sene sonra gel...

Sitelerde Paylaş

dilim damagım tutuldu ne desemki böyle zeka böyle gayret böyle emek umarım bilgilerin doğrultusunda bu yalanlar bu tuzklardan millet olarak kurtuluruz.

bu arkadaşa destek çıkmalıyız millet çünkü çok köstek olanlar çıkıcaktır vay senmisin bizim çarkımıza çomak sokan sanamı kaldı doğruları söylemek diyenler

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalnız herşey iyi güzel hoş da, böyle forum sitelerinde kendini harcattırma be Anadolu. Çünkü seni bizden başka kimse kâle almaz.

Kitap yazacağım diyorsun. Peki. Ama akademik geçmişi olmayan birinin kitabını da kimse kâle almaz.

Sen şimdi başlasan, dört yıl üniversite, doktora, doçentlik, profesörlük....

Şimdi git 20 sene sonra gel...

Formlara Yazmıyorum. .

İkincisi Akademik olanlar aynı imamhatip gibi çarkın içinde dönüp üretici olamıyorlar..

Düşünkü İlber ortaylı Yazmıyor ve okunmuyor..

Murat Bardakçının Akedemik kariyeri mi var?

Kahvahane ağzıyla tarih kitapları yazanlar var ve okunmuyor.

Yazmak Milletime karşı sorumluluğum..

Ancak Farkına vardırmak ta önemli..

Dışarda dolaştığınızda..Elinde kitap olan 1 kişi görürseniz...cep TLF ile sörf yapan 1000 kişi görürsünüz..

Sorun kitabı yazmakta değil çoğu konu oluştu fakat üzerine çalışmak gerek

Sorun latince bilmememde

Avrupadan bizans konusuna destek bulmam gerekiyor..

Bir kaç yerli Bizans tarihçisi çeviri yaptı.. ancak gerçek değil..saklıyorlar..Güvenilmezler..

Örneğin..

İmparatorun üç kızını alan Orhan dediğimiz kişi ..bu evliliklerin hiç biri yok..

Oysa Bizansın başka yabancılarla yaptığı evlilikler var.

Acelem yok..Onca yıllar beklenmiş iki yıl daha beklenebilir..

Sürekli Araştırmak yorucu ..Araştırmaktan yazmaya zamanım kalmıyor..

Sitelerde Paylaş

dilim damagım tutuldu ne desemki böyle zeka böyle gayret böyle emek umarım bilgilerin doğrultusunda bu yalanlar bu tuzklardan millet olarak kurtuluruz.

bu arkadaşa destek çıkmalıyız millet çünkü çok köstek olanlar çıkıcaktır vay senmisin bizim çarkımıza çomak sokan sanamı kaldı doğruları söylemek diyenler

Teşekkür ederim..

Yardım etmeye çalışan arkadaşlarda var..ancak Bizansı yeterli bulmuyorum..

Orhan denenin babasına ve dedesine ulaşılamıyor mevcut kaynaklardan..

Matematiksel bir çalışma ile bulmaya çalışıyorum..

Bulamazsam Atina üniversitesinden destek istemeyi düşünüyorum ama henüz erken..

Sitelerde Paylaş

Önemli bazı Bilgiler daha vereceğim..

Belki birkaç kişinin ilgisini çeker..

Tarihte bildiğimiz isimleri ve bizanstaki isimlerini vereceğim..

Timur= Timur.......Pers İmparatoru..İsmi aynı Temouros falan demiyorlar..Gerçekte Timur olduğu için Timur.

Osmanlı hanedan isimleri onlardan önce Türkçede bilinen isimler değil..Orhan ..Murat..Bayezit..mehmet gibi sismler daha önce yoktu..

Günümüzde kullanılma nedeni Osmanlı zaten..

Bunu bilelim..Orta asyadan Murat yada bayezit olarak gelinmedi..

Hanedanın yada konumuz olan tekfurluğa= Koundouroslar ve Ageronoi deniyor Bizansta..

Orhan= Orchanes ve Orkani...Bunun esas ismi daha var o bende kalacak..o önemli..isminin o oluğunun kanıtı günümüzde mevcut..

I.Murat= Mouratpeis ve Mourates

Y.Bayezit= Pagiazitpeis ve Pagiazates....Eltarım da isim olarak kullanılıyor..

II.Murat=Amouratmpees

I.Selim= Selemes

II.Bayezit= Bazait ve Bagiazites ve baezetes

Mehmet= Machoumatpeis ve Meemetes

Süleyman= Souleimanes

Celebi Mehmet= Tzalapes

Savcı bey= Saoutzimpees

Evrenos bey= Brezenes

Bizans Kaynaklarında İstanbulda sıra kendisine geldiği halde yani yasal olarak Machoumatpeis tahtı alabilecekken

Dini kayıtlarda not düşülmüş..

"Onu savaşla aldı" bu cümle Savaşmasına gerek olmadığının kanıtıdır...Yoksa neden savaşla aldı yazsın..

Timur Sivası Aldığında ...savaşla aldı diye not düşülmez...değil mi?

Ayrıca Bu savaşta 200.000 kişilik ordu.. ve 400 gemi kullanılmış

ve karşısında İstanbulun Nufusu neymiş bakalım..

Kaynaklara göre ...Nufus sayımı şöyleymiş..4773 kişi :)

Bunların çoğuda Muhtemelen Tatarlar dedikleri Türkler..Mahallemiz varmış önceleri Bizansta..

3 defa büyük salgın yaşamışlar nufus iyice azalmış..

veba salgının birinde 10.000 kişi ölmüş

Esas nufus çevresi Rumlar ve Tekfurlarmış zaten..

tahtı ele geçirmek için Bizanslı tekfurlar 3 yada 5 yılda bir İstanbula saldırmışlar.

Bizans imparatorlarından iki tanesi son yıllarda Damat..

ee Orchanis de damattı ama..Onun Tahta geçtiği belli değil..

İmparatorun Torunlarını anlatmıyorlar..

İstanbula Halilin (Chalin)geldiğini yazıyor.. Ancak yurt dışı kaynaklarda Orchanesin ve çocukların Dedeleri İmparatoru ziyaretleri vardı..Yazmıştım buraya..

Bizans ordusunun Pagiazitpeis Komutasında Oğuzlara saldırışını Erdoğan aydın söyle yazmış,,

“I.Beyazıt babasının bıraktığı yerden Anadolu beyliklerine tekrar boyun eğdirme operasyonuyla başlayacaktı iktidarına. İlginçtir, bu savaşında Paleologoslardan II. Manuel ve VII. İoannes’in güçleri , yanı sıra İstan Lazaroviç komutasında bir Sırp birliği de Osmanlı’nın yanında savaşa katılacaklardır”

(Erdoğan Aydın, Osmanlı gerçeği, s.128-129)

Ayrıca Osmanlının rum yani Bizans olduğunu anlatmaya da çalışmış..

Osmanlı Rumeli de kurulmuştur.

“Osmanlının bir “Rum” devleti olarak başlayan hayatının bir devşirmeler devleti olarak devamını sağlayan kaynak buradan temin edilmiştir” (Erdoğan Aydın, Osmanlı gerçeği, s.125)

“İmparatorluk kuracak ve yönetecek olan seçkinler de Balkanlardan sağlanacak; başta Sırplar olmak üzere Balkan insanı Osmanlı devletinin temel yönetim katmanını oluşturacaktır…Anımsanmalı ki, bu süreğenliğin Roma-Bizans geleneğinin Osmanlı kimliği altındaki devamı olduğu gerçeği görülebilsin” (Erdoğan Aydın, Osmanlı gerçeği,s.126)

Sitelerde Paylaş

Wikipedia yı kaynak zanneden saftirikler var..

orada çarpıklığı gidermek için daha sonraki yıllarda yazıldığı söylenir.

gerçek aşağıdaki gibidir..

Yani ölüm tarihi Fatihten öncedir..

gerisi hacca gitti falan vs vs ler atmasyon olabilir..

Aşıkpaşazade ( 05.10.1392)- (26.10.1480)

Aşıkpaşazade Derviş Ahmet 1393'te Amasya'da Elvan Çelebi köyünde doğdu. Şeyh Yahya'nın oğlu, Tasavvuf şairi Aşık Paşa'nın torun çocuğudur.Bu nedenle Aşıkî mahlasını kullanmıştır.1413 yılında hastalanıp Orhan Gazi'nin imamının oğlu Yahşi Fakih'in evinde kaldığında Yıldırım Bayazıd'a kadar yazılmış bir Osmanlı tarihini okuması, kendisini bu işe verdirmiştir.1413-1419 yılları arasında Rumeli'de Musa Çelebi'nin hizmetinde bulundu.1419 yılında köyüne döndü.1422 yılında köylerindeki tekkeye uğrayan Mihaloğlu Mehmed Bey, Ahmed'i II. Murad'ın ordusuna getirdi. II. Murad ile Mustafa Çelebi arasında yapılan Ulubat savaşını seyretti. 1436 yılında hacca gitti.1437 yılında Üsküp'e gelip İshak Bey'in yanında akınlara katıldı.1438 yılında II. Murad'ın Macaristan seferine katılarak gazi oldu.1448 yılında II. Kosova savaşına girip vuruşmuştur. 1453 yılında İstanbul'un alınışında bulundu.Fatih Sultan Mehmed kendisine Cibali yakınında bir ev verdi.Evin yanına dedesi Aşık Paşa adına bir mescit yaptırdı.Fatih'in hizmetinde çalışırken padişahın çok beğendiği bir kişi olarak tanındı.1456 yılında Edirne'de Fatih'in çocuklarının sünnetine davet edildi.Zeyni tarikatına girdi.1481 yılında 88 yaşında iken İstanbul'da vefat etti.Mezarı Cibali yakınındaki Aşıkpaşa Mescidi bahçesindeki türbesindedir.

ESERİ

Aşıkpaşazade Tarihi

Kaynak:Osmanlı Tarihi Yazarları M.Orhan Bayrak

1393 de doğmuş Adamın bu kadar tarih yazmaya zamanıda olmaması gerekiyor..

Köyünden tarih mi yazmış?

Adam genliğinde savaşmamış 45 yaşından ve 57 yaşından sonra savaşmış gözüküyor..

Türklerin saraya sokulmadığı

Devşirme paşaların bile kelle kaybettiği dönemde Uzunda bir ömür..

Tarih mezunlarına ..Mantık Fakültesinde Yüksek yapma zorunluluğu getirilmeli..

Sitelerde Paylaş

Osmanlı hakkında 1850 Yılından sonra Bazı Almanlar Kitap yazmıştır.

Le martin :) falan gibi..

Bazılarıda şimdilere Prof Ünvanlarıyla Türkiyede belli üniversitelerde parayı götürmektedirler..

1980 sonrası ABD proje ürünü olarak..

Bu Kitapların yazar ismi yabancı ama asıl yazan isim kim acaba..

Daha ilk sayfasında İslamcı bir osmanlı dilini hemen anlarsınız..

İnsan biraz utanır..

Güya Alman yada İngiliz..

Osmanlı bizi öyle kestiki...oluk oluk kanımız aktı..Biz bunu haketmiştik..Osmanlı gibi yüce devlet kim biz kimdik..

Yürü be osmanlı.. hadi koçum...vs vs edasıyla yazılmış..

İnsanda biraz utanma olur yahu..

Bana ingiliz imparatorluğu hakkında kitap yaz deseler..

İngilizler istanbulu işgal etti yazar..ama osmanlı bunu haketti..yada yürü be koçum ingilizler falan yazmam..

Ki Osmanlı Yüzbinlerce Atam oğuzu kestiği halde..Rum ve Bizans olduğu halde...

Kitapçıya girersiniz..

Kitap bakarsınız..

Yalan olmayan Tarih kitabı ararsınız..

150 Yıl kaynak kayıt olmadığı halde..

Kaynaklar osman diye biri yaşamadı..

ne Bizansın.. ne selçuklunun ..ne Oğuz devletlerinin..ne ilhanlının haberi yok dediği halde..

Osmanın hayatını görür..

Olmayan ulubatlıyı yazdıklarını görür..

1071 palavrasını görür ..

üzülürsünüz..

Bu ülke insanı kitap okumuyor derler..

Kitap varmı ki okusun insanlar?

Bu haftasonunun önemli bilgisi..

Irene Beldiceanu-Steinherr

Malkoçoğlunun asıl adı "Marcozogli "olan "Bizans Tekfuru" olduğunu yazar.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Akedemik geçmişleri olanların yazdığı tarıhlar tümden yalan.

Bırahda bir dene doğru yazan çihsin akdemik yanı olmayan.

Fellehlerin Türkistan katliemlerini ,Arap ordusuyla gelen Arap tarıhcı şöyle anlatıyor,HER TARAF TÜRK BAŞLARIYLA doluydu.

Türk kanından kızıla boyanmayan toprak yok gibiydi.

Bizim Araplaşmış sözüm ona Türk tarıhcılarıysa şöyle yazıyorlar.

Araplarla Türkler garşılaşınca Gülücüklerle koşarah birbirlerine sarıldılar 40 yıllıh ahraba kimin,öpüştüler gohlaştılar iki sevgililer gibi nerdeyse deyeceklerdi .

Bu bu millete IHANATIN dik alasıdır.

Akadamı bitirip PIROF olan diyürki,Gölcük depremi subaylar birbirlerinin garılarıyla dans ettiklerinden olmuştur.

Bumu daha iyi bilecek ANADOLUDAN.

Mevlana CALAL Moğol casusu vatan düşmenidir.Aksine onu sevenlerde hep akadamısyenlerdir genellikle.Inanmayanlar selçuklu belgelerine baksın.

Bir ara o belgelerden anlatan kıtaplarıda yazmıştım ben.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Osmanlı Roma'nın devamı değildir ancak çok ortak yönleri ve devamıymış gibi gösterilebilecek şeyler vardır. Tarihi uçlarda düşünen ve söyleyenlerden kaçının %99,999999 doğru değildir.

Fatih kendini son Roma imparatoru ilan etti sanırım. Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ancak her türlü kişiseldir. Osmanlı padişahları için ''padişahlar'' genellemesini yapmak yanlıştır nadir durumlar hariç. Çünkü bir birlerinden bambaşka kişiler. 2. Murat paralara kayı boyu tamgası bastıran birisi mesela. Afyonkeş, alkolik padişahlarda var.

Osmanlı Doğu Roma'ya çok benzer. Doğu Roma'lılara ve Anadolu'ya takılan Rum ismi Yunanları değil Roma'yı ifade eder. Zaten Doğu Roma Roma İmparatorluğunun varisi değil Roma'nın kendisidir o çağdada Bizans ve Doğu Roma ismi kullanılmaz Roma denilirdi devlete(özel ismini bilmiyorum)

Osmanlı devlet yapısı, ordu yapısı vs. olarak en çok Doğu Roma'yı örnek almıştır, ki bu öyle şaşırılacak bir durum değil. İran'da kurulanlarda İran'da ki sistemleri örnek aldılar. Çıkıpta Selçuklular Sasanilerin devamıdır diyeni duymadım. Değildirde zaten. Doğu Roma 1000 yıllık bir devlettir. Örnek alınmasının yanlış bir yanı yok hatta Osmanlı'nın en uzun süren devlet olmasıda bunun başarılı sonuçları olduğunuda göstermiştir bizlere.

Eğer Doğu Roma'nın resmen devamı olsalar hepsi Padişah değil İmparator'u kullanırlardı. Türk olmasalar konuşma dilleri Türkçe olmazdı. Türkçü olsalar Farsça ve Arapça'yı Türkçe'nin önüne koymazlardı. Kısaca Osmanlı devletçi bir anlayışa sahiptir. Sonra din gelir.

Hadi iyi geceler(yada sabahlar :)

tarihinde depresyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Büyük İskender'in orijinal adı, herkesin bildiği gibi Alexander'dır. Türkler Akexander'a İskender dedi diye, Alexander Türk mü oldu? Bir iddiaya göre Alexander'a Araplar Zülkarneyn diyormuş. Özel isimleri orijinal söylenişi ile telaffuz etme adeti yeni çıktı. Eskiden yabancı dildeki kelime özel isim dahi olsa okunduğu şekli ile yazılırdı. Yunanların Osmanlı padişahlarına Yunanca isimlerle seslenmesine farklı anlamlar katmaya çalışmak, aşırı bir zorlama olmuş.

2. Mehmet'in kendini Sezar (Çar ya da Kayzer) ilan etmesinde şaşıracak birşey yok. Roma'ya karşı başarı kazanan her kral kendini Sezar ilan ederdi. Germen tarihi Sezarlardan geçilmez. Germenler Batı Roma yıkıldıktan sonra yeniden bir Roma kurdular. Hem de kutsal olanını. Holy Roman Empire. Bugün gidip o devleti kuranların torunlarına siz İtalyansınız derseniz, adamlar tükürük saçarak güler.

16. Yüzyıla ait bir Venedik haritası gördüm. Adriyatik'in doğu kıyısından başlamak üzere kocaman bir TURQUIE yazıyordu. Kimbilir, belki o harita, Tanzimat sonrasında Osmanlı ajanları tarafından Venedik devlet arşivlerine yerleştirilmiştir.

Osmanlı sarayında, Türkçe konuşulurdu. Farsça daha zarif ve zengin kabul edildiği için Konuşma arasına Farsça kelime yerleştirmek adamı kültürlü gösterirdi. Ama Osmanlı sarayındaki konşmaları bir Acem dinlerse anlamaz. Çünkü diyalekt Türkçe'dir. Tıpkı bugün İngilizce'nin Türkçe içindeki durumu gibi.

Kısacası, bildiğiniz herşeyi unutun diye söze başlayanlara pek inanmam. Bu başlık altında anlatılan tezler, bir önkabulü ispat etmek için yapılan aşırı zorlama yorumlardan oluşuyor. Benim tarih bilgim çok kısıtlıdır. Bu iddialar gerçek tarihçilerin önüne çıktığında saman alevi gibi dağılır gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...