Jump to content

Ayin ikiye yarilmasi efsanesi

Recommended Posts

Birde perilerin varligina, altin yumurtlayan ördeklere, ve disi bebekleri leyleklerin getirdigine... Tamam oldu simdi. Bunlari unutmusdun.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 143
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birde perilerin varligina, altin yumurtlayan ördeklere, ve disi bebekleri leyleklerin getirdigine... Tamam oldu simi.

neden cevap vermekten kaçındın? ergen gibi cevap yazmışsın.

yazında cinlerin uzaylı olduğunu söylüyordun. neye dayanarak cinlerin ve uzaylıların var olduğu söylüyorsun?

Sitelerde Paylaş

mod_article415992...087e6201-3363695.jpg

26937452.jpg

Ustteki hieorglifte bbilinmeyen yazilar var : helikopter ve deniz altini animsatan.

ovnis+maya+(2).jpg

Bu ise mayalarda bir ufo animsatan bir açiklanamayan resim.

Jean Side gibi bazi dusunurler, uzaylilarin geçmiste insanlarla irtibata geçip yönlendirmis olabileceklerini savunmuslar, hatta bazilari Kainatin ileri bir uzay medeniyetince yaratildigini savunmuslardi.

Ben, eski çagda cin ve melek diye anlatilan görunmez olabilen varlik inancinin uzaylilarla irtibatri olmasinin o kadar saçma olmadigini ifade ettim.

Evrenin aslinda, ileri bir medeniyetin bilgisayara benzer bir simulasiyonla yaratilmis olabilmesi, veya geçimste insanlarla görusup onlarin bunlari tanri olarak algilamis olmasi o kadar saçma mi ? Uzay o kadar genis ki, hayatin sadece dunyamizda olusmus olmasina inanmak inandirici degil...

Sitelerde Paylaş

Anlatilana göre, babam tarafindan buyuk buyuk ebem uzaydan geldigini iddia edermis. Kimse inanmamis. Sonra uzay gemisini gösterip arkadaslariyla kusmus, ve geri gezegenine dönmus. :(

Sitelerde Paylaş

Anlatilana göre, babam tarafindan buyuk buyuk ebem uzaydan geldigini iddia edermis. Kimse inanmamis. Sonra uzay gemisini gösterip arkadaslariyla kusmus, ve geri gezegenine dönmus. :(

anlaşıldı, ne yapmak istediğini farkettim.

ciddiyetsiz, üfürmelerle, masallarla forumu çöplüğe çevirmeye çalışıyorsun.

yok uzaylılar insanları yaratmış da, melekler ve cinler varmış da, aslında onlar uzaylıymış da...

melek, cin, uzaylı diyor. desteksiz sallıyorsun sürekli. kafandan uydurduğun hikayelere kılıf uydurmaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

ibn Mes'ud, ve diger yollardan bununla ilgili rivayet edilen hadislerde bir detayin göze çarptigi :

"Abdullah İbn Mes'ud anlatiyor: Peygamberle birlikte Mina'daydık. Birden ay iki parçaya bölündü. Bu parçalardan biri, dağın arkasında, biri de dağın beri yanında kaldı. İşte o sırada Peygamber. Bakın da tanık olun !' dedi." (Bkz. Buhari, es-Sahih, aynı yer; Müslim, e's-Sahih, aym yer, hadis no: 2800.)

Ayin dagin önune geçme detayi, bu olayin gerçek olabileceginin belgesi. Zira, gerçek ay dagin arkasinda, yansimasi ise önunde gibi görunecektir parasele olduysa. Bu detay, bu rivayetin sadece o dönemde gerçeklesen bir paraselen olayinin orta-çagdaki insanlarca olagan-ustu algilanip efsane olustugunun göstergesidir. Kurandaki ayetin en mantiki açiklamasida bu olmali. Bu detay, olayin gerçek bir atmosferik olayin abartilip, bir efsaneye neden olduguna isaret eden bir izdir. Bu detayin uydurulmasi pek akla yatkin degil.

Şayet Muhammed yaşamışsa O sırada konuşurken o yansıma olayı olmuştur. Muhammedde "Bakın işte size bir Mucize gösterdim.Hep isterdiniz ya!" şeklinde konuşmuştur.Yoksa Astronomi ile ilgili bir mesleğiniz olmadıkça bu olayın hangi tarihte ve ne zaman olacağını bilemezsiniz.Bunun dışında Muhammed Hissi kablel vukuu ile paraselen olacağını bildi şeklindeki bir düşünce akla yatkın değildir.

Sitelerde Paylaş

Jean Side gibi bazi dusunurler, uzaylilarin geçmiste insanlarla irtibata geçip yönlendirmis olabileceklerini savunmuslar, hatta bazilari Kainatin ileri bir uzay medeniyetince yaratildigini savunmuslardi.

Ben, eski çagda cin ve melek diye anlatilan görunmez olabilen varlik inancinin uzaylilarla irtibatri olmasinin o kadar saçma olmadigini ifade ettim.

Evrenin aslinda, ileri bir medeniyetin bilgisayara benzer bir simulasiyonla yaratilmis olabilmesi, veya geçimste insanlarla görusup onlarin bunlari tanri olarak algilamis olmasi o kadar saçma mi ? Uzay o kadar genis ki, hayatin sadece dunyamizda olusmus olmasina inanmak inandirici degil...

Evrenin ileri bir medeniyet tarafindan simulasyonla yaratildigi iddiasi sacma. Eski tarihlerde uzaylilarin gelip insanlarla gorusmus olabilecegi iddiasi da sacma. Yanlis oldugu kesin gosterilebilen iddialar degil ama tarihi kayitlardan yola cikarak uzaylilar veya evren ile ilgili yargilara varmak saglikli bir sey degil.

Eski insanlar uzaylilara benzer bir sey cizmislerse bunun uzaylilardan daha akilci aciklamalari olmalidir. Tipki ayin gercekten ikiye yarilmadigi ama palesene olmus olabilecegi gibi bunlarin da benzer bir aciklamasi olmali.

Sitelerde Paylaş

Sahsen, evrende tek basimiza oldugumuzu sanmiyorum. Dunyamizdaki hayat eseri tamamen fizik-kimya kurallarindan kaynaklaniyor, ve burada olusan hayatin evrende baska yerlerde zorunlu olarak pek çok yerlerde olusmus olmali. Yakin zamanda hayatin dunyanin yuzeyi daha lavalarla kayniyorken, yeraltinin derinliklerinde organik maddelerin suyun açtigi mikro-çatlaklarin içinde olusmaya baslamis olabilecegi saptandi. Hayatin ne zor sartlarda ve ortamlarda olusabilecegi konusunda gun geçmiyor ki yeni veri elde edilmesin.

Evrende yalniz olmamaliyiz, ve bazi ileri medeniyete mensup organizmalarin dunyamiza gelip, bizi yönlendirmis olmasi hiç de saçma degil. Hatta, daha ileri bir medeniyetin bir yerde, bir laboratuvarda Kainati simulasyon ile yaratmis olmasi da hiç saçma degil. Ama malesef, bu tez yanlislanabilir degil. Ancak, bazi detaylar bunu ciddi biçimde animsatiyor. Sende mutlaka bir bilgisayar oyununda oynamisnindir ? Oyunun uçlarina varinca ne oluyor ? Ya geri bastaki manzaraya geçis oluyor, ya da çikilamiyor degilmi ?

Kuantum mekanigince, izlenilmeyen bir sey o anda yoktur. Ve maddenin deriliklerine inerken bir zaman sadece formuller ve enformasyon kalip, daha öteye geçemiyoruz. Arti, göresellik mekanizmasina göre uzayda ölumsuz olup seyahat etsek, surekli çember içinde dönup asla evrenin disina çikamayacagimiz saptanmistir... Ve butun bunlar, evrenin bir simulasyon olmasi tezine kuvvetli destek niteliginde saptamalar. Ancak, bu tez halen yanlislanabilir biçimde sunulamiyor. Dolayisiyla, kesin degil. Ama hiç de saçma degil.

Sitelerde Paylaş

HÛD - 64 «Ey kavmim! İşte şu, Allah'ın dişi devesi, size bir mucizedir...

Araf, Suara, Hud, Kamer surelerinde "Allahin devesi" mucizesi uzun uzun anlatilmis.

Semud kavmine peygamber olarak gönderilen Salih’e mucize olarak Allah bir dişi deve gönderiyor. Suyu onunla paylaşmalarını istiyor. Ama deveyi kesiyorlar. Bunun üzerine Salih ve ona inananlar şehirden uzaklaşıyor. Korkunç bir sesle semud kavmi helak ediliyor.

Semud kavmi Neml suresindede gecer ama orda helak olma nedenleri baskadir, Ama bu ayri bir konu.

Kuranda Muhammed zamaninda mucize olarak bunu buldum :)

Sitelerde Paylaş

Sen bence tekrar okusan ? Ben ne yazmissim ? Önyarginin bili bir haddi olur degilmi ? Benim kimseye ispat edecek bir seyim yok.

Yazılarını dikkatle okuyorum.Uzaylılara inanıyorsun (Sana göre cinlerde onlar) Bütün Peygamberlerede inanıp mucizelerin onlardan geldiğine inanıyorsun.Yani sadece İnanç.

Bunların tartışmaları çok yapıldı.Zaten Uzaylı olsa bugünde olurdu.Gelirler bir kahvemizi içerlerdi:)Bakın Sayın Levia Işık hızına dayanabilecek bir madde yapılamaz.Yapılsa bile içinde organik bir canlı yaşayamaz.Dünyada İnsanlık oluşumundan çok önce hatta Dünya oluşumundan önce İnsan başka bir Dünyada olmuş ve o Dünya zamanla yok olmuş olabilir.Ancak orada ölen canlıların birde DNA ları var.Bu DNA lar kendilerini virüse çevirmişlerse şayet Patlamaların şiddetiyle oluşan Yüksek Işın dalgalarının yardımıyla bu virüsler Dünyaya gelmiş ve zamanla Evrimleşmeye neden olmuş olabilirler.Bunların içinde İnsan genleri taşıyan virüslerde var olmuş olabilir.

Daha ileri bir medeniyet niçin similasyonla bir kainat yaratsın? Peki bu Medeniyet nerede o zaman? Hangi kainatta?Olacak şey değil.

Sitelerde Paylaş

Az kaldı...Yakında "ayetler gökten inmiştir" tezini ve allahı bilimsel olarak savunmaya başlayacak.

Bu sitede allaha bulaşıp onu savunmayı gözü yemiyor başına neler geleceğini bildiğinden garnitürlerle uğraşmakta. :)

Sitenin gençleri bunun tozunu attırmaktalar ama ne toz varmış çırp çırp bitmedi. :lol:

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Dinlerin ne menem şey oldukları gün geçtikce daha iyi anlaşılıyor CİGİ.

İlehiyetleri,üniversiteleri okuyupda HALAAAAAAAAA dinler Tanrıdan deyebilenlere PESKİ ne PES.

Irahmatlıh pedere gelirdi köylüler.İmam efendi benim tarladan falancı kabahlarımı çaldı,onun bir sidikligini bağlada benim kabahları geri getirsin derlerdi,

Bu laflar köye yayılınca bazan gorhan adam aldığı şeyleri geri getirir gizlice yerine kordu.ama ınanmayanlarsa hassi........r der geri getirmezdı.

Hayvanları kaybolanlar karanlıh basmah üzereyken babama gelir hoca efendi şu gurtların ağzını bağlada benim hayvanı yemesin derlerdi.

Tebiki bir sepet yumurtada hocaya bahşış olarah verilirdi.

Yohsa gurdun ağızı bağlanamazdı.

Dedem 15 yaşında bir kıza kur,an öğretiyür.

Kız divende,divende oldukca yüksek.

Dedemde sandalyada.

Sandalyada oldukca alçak.

Dedem tam kızın karşısında nerdeyse dizdizeler.Bende divenin sonunda Emsile kıtabına çalışıyorum.

Dedem beni kendisi gibi hoca yapmak istiyür ama babam taraftar degil.

Neyse,kızın başına örttügü örtü yüzünü tamamen kapatıyor.

anlayacağınız dedem kızın yüzünü göremiyür.

Kızıın etekleri bacaklarının yarısını ancak örtüyür.

Ben hem kıtabı okuyor ,yangözlede zampara dedemi dikizliyürdüm.

Dedem elini kızın etegine atıp PAKACAĞUM TONUN KİSAMİDUR deye kızın etegini yukarıya kaldırmak istedi,demekki kızda dedemden şüphelenmişdiki hazırlıklıydı kız birden koluyla dedemin eline engel oldu. ve dedem baktıkı bende bakıyorum bana şöyle dedi,NE PAKAYUSUN ,TERSUNE ÇALIŞSANA. ve kız kur,anı okuyup bitirince kalkıp gitti.

Tesedüfe bahınkı o kızın amcasının kızı ağabeyimin karısı oldu.

Tüm din adamlarından MANİTU ınsanları gorusun.

Tolondede

Sitelerde Paylaş

mod_article415992...087e6201-3363695.jpg

26937452.jpg

Ustteki hieorglifte bbilinmeyen yazilar var : helikopter ve deniz altini animsatan.

ovnis+maya+(2).jpg

Bu ise mayalarda bir ufo animsatan bir açiklanamayan resim.

Sayın kardeşim Bilime o kadar meraklısınızda.Neden bu Fotoğraflardaki Helikopter,Denizaltı resimlerinin Hiyorogliflerde neyi temsil ettiklerini Üniversitelerin Mısır Medeniyeti ile ilgili bölümlerindeki Hiyorogliften anlayan uzmanlara sormuyorsunuz?Ama benim tahminim.Bunların fotomontaj olduğunu size söyleyeceklerdir.)

Sitelerde Paylaş

Hayir, Abydos tarafinda bulunan çok meshur bir yazit. Uzmanlar, degisik çaglardan ustuste silip kazma islemleriyle olusan bir palimsest oldugunu savunuyorlar. Ustuste firavunlar isimleri imis yani bur helikopte, deniz alti ve tanki animsatan göruntuler. Ama göruntu bir kazaya benzemeyecek kadar net degilmi ? Ayni yazitta dört tane göruntunun tesadufen olusmasi sana inandirici geliyor mu ? Firavunlar döneminde eski yazinin kazinip yeni firavunun kendi lakabiyla sahiplenmesi sikca uygulaniyordu. Bazen ayni tas yapinin içinde bir isim, disinda baska musahede edilmekte. Ama kazimadan, ustuste yazilmasi olasiz. Eski misirlilar yazi konusunda çok titizlerdi. Bir yazinin okunur olmasi çok önemliydi, zira bu ölunun geri hayata gelmesi için sart idi. Bu yuzden, insan resimlerinde iki göz mutlaka çizilirdi. Yoksa tek göz olarak hayata döneceklerine inanilirdi. Inançlarina göre, ismi okunmaya devam ettikçe, vucudu çurumedikçe veya resmi, heykelleri mevcut oldukça, onun seklinde geri hayata gelebiliyorlardi ancak.

Ben uzaylilarin cin oldugunu yazmadim, cinlerin uzayli olabilmesinin o kadar saçma olmadigini yazdim. Mucizelerle ilintilendirmedim. Mucize denilen bazi olaylarin dogal olan, ama eski çaglardakilerce yanlis anlasilan, bilgisizlikten dolayi, olaylar olabileceginin altini çizdim, ve paraselen örnegini verdim, Isada telkini anlattim... Yazdiklarimi çarpitip sonra elestireceginize, önce ne yazmissim duzgun okumasini ögrenin.

Sitelerde Paylaş

Hayir, Abydos tarafinda bulunan çok meshur bir yazit. Uzmanlar, degisik çaglardan ustuste silip kazma islemleriyle olusan bir palimsest oldugunu savunuyorlar. Ustuste firavunlar isimleri imis yani bur helikopte, deniz alti ve tanki animsatan göruntuler. Ama göruntu bir kazaya benzemeyecek kadar net degilmi ? Ayni yazitta dört tane göruntunun tesadufen olusmasi sana inandirici geliyor mu ? Firavunlar döneminde eski yazinin kazinip yeni firavunun kendi lakabiyla sahiplenmesi sikca uygulaniyordu. Bazen ayni tas yapinin içinde bir isim, disinda baska musahede edilmekte. Ama kazimadan, ustuste yazilmasi olasiz. Eski misirlilar yazi konusunda çok titizlerdi. Bir yazinin okunur olmasi çok önemliydi, zira bu ölunun geri hayata gelmesi için sart idi. Bu yuzden, insan resimlerinde iki göz mutlaka çizilirdi. Yoksa tek göz olarak hayata döneceklerine inanilirdi. Inançlarina göre, ismi okunmaya devam ettikçe, vucudu çurumedikçe veya resmi, heykelleri mevcut oldukça, onun seklinde geri hayata gelebiliyorlardi ancak.

Ben uzaylilarin cin oldugunu yazmadim, cinlerin uzayli olabilmesinin o kadar saçma olmadigini yazdim. Mucizelerle ilintilendirmedim. Mucize denilen bazi olaylarin dogal olan, ama eski çaglardakilerce yanlis anlasilan, bilgisizlikten dolayi, olaylar olabileceginin altini çizdim, ve paraselen örnegini verdim, Isada telkini anlattim... Yazdiklarimi çarpitip sonra elestireceginize, önce ne yazmissim duzgun okumasini ögrenin.

Demekki tesadüfen o şekiller çıkmış.Bunu bu şekilde kabule mecburuz.Ne olabilir başka? Uzaylılar desen Uzaylı Helikopterle Dünyaya gelmez herhalde:)Kaldıki Denizaltı ve Tankla hiç gelemez.Dünyada bilinen bir tarihten önce Yüksek bir medeniyet vardı ama sonra kıyamet çıktı ve O medeniyet yok oldu şeklinde düşünsen.O zamanda Mutlaka arkeolojik kalıntılar ortaya çıkardı?O zaman ne olabilir? Üst üste Firavun isimlerinin yazılmasından sonra ortaya çıkan görüntü .Paraselen örneğini veriyorsunuzda Muhammedde Bu Paraselenin olacağını önceden biliyor!:)Kim haber vermiş acaba Muhammede? O zamanda şunu demek istiyorsunuz:1-Uzaylılar 2-E Uzaylılar olmazsa O zamanda Tanrı!:)

Sitelerde Paylaş

Demekki tesadüfen o şekiller çıkmış.Bunu bu şekilde kabule mecburuz.Ne olabilir başka? Uzaylılar desen Uzaylı Helikopterle Dünyaya gelmez herhalde:)Kaldıki Denizaltı ve Tankla hiç gelemez.Dünyada bilinen bir tarihten önce Yüksek bir medeniyet vardı ama sonra kıyamet çıktı ve O medeniyet yok oldu şeklinde düşünsen.O zamanda Mutlaka arkeolojik kalıntılar ortaya çıkardı?O zaman ne olabilir? Üst üste Firavun isimlerinin yazılmasından sonra ortaya çıkan görüntü .Paraselen örneğini veriyorsunuzda Muhammedde Bu Paraselenin olacağını önceden biliyor!:)Kim haber vermiş acaba Muhammede? O zamanda şunu demek istiyorsunuz:1-Uzaylılar 2-E Uzaylılar olmazsa O zamanda Tanrı! :)

ibn Mes'ud, ve diger yollardan bununla ilgili rivayet edilen hadislerde bir detayin göze çarptigi :

"Abdullah İbn Mes'ud anlatiyor: Peygamberle birlikte Mina'daydık. Birden ay iki parçaya bölündü. Bu parçalardan biri, dağın arkasında, biri de dağın beri yanında kaldı. İşte o sırada Peygamber. Bakın da tanık olun !' dedi." (Bkz. Buhari, es-Sahih, aynı yer; Müslim, e's-Sahih, aym yer, hadis no: 2800.)

Ayin dagin önune geçme detayi, bu olayin gerçek olabileceginin belgesi. Zira, gerçek ay dagin arkasinda, yansimasi ise önunde gibi görunecektir parasele olduysa. Bu detay, bu rivayetin sadece o dönemde gerçeklesen bir paraselen olayinin orta-çagdaki insanlarca olagan-ustu algilanip efsane olustugunun göstergesidir. Kurandaki ayetin en mantiki açiklamasida bu olmali. Bu detay, olayin gerçek bir atmosferik olayin abartilip, bir efsaneye neden olduguna isaret eden bir izdir. Bu detayin uydurulmasi pek akla yatkin degil.

O gece belirecegini bildigini iddia edemeyiz. Son verdigim, ibn Mes'ud surumuyle Buhari hadisinde, hatta musriklerin olay esnasinda orada bulunduklari yer almiyor. Muhtemel ki, olay zamanla buyutuldu. Veya musrikler sonradan bunu Muhammed'in mucizesi olarak iddia etmesi uzerine, tuccarlarin gelen kervanlariyla konuyu tartistilar... Ayet ise, sonradan bu olayi özetlemis gibi. Ancak, ayin dag önune geçis detayi, bir tesaduf olamaz. Böyle bir sey uydurma pek mantikli degil. Olay, belliki gerçeklesmis, ancak detaylar konusunda kesin bir sey söylemek zor...

Sitelerde Paylaş

Bu resimleri belki de uzaylilar o zamanin bir rahibine çizip, ileri zamanda sunlari icat edeceksiniz dedi ? Veya, o " uzaylilar " paralel evrenden geçmisimize gelen insanlardi ? "

ovni-3.jpg

Val Camonica magarasi– Italiya duvar resimleri miladdan önce 10000 yildan kalma, resimdekiler uzay kombineli zirh giymis gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...