Jump to content

BALIK BAĞIRIYOR:"BEN YAPMIYORUM, ALLAH YAPTIRIYOR"

Recommended Posts

Cenab-ı Hak, sebepleri kudretine birer izzet ve azamet perdesi olarak yaratmıştır..Sebeplerin arkasında iş gören doğrudan doğruya Allahın kudretidir..Yani, bütün kainat zerrelerden yıldızlara kadar Allahın ilim, irade ve kudretiyle yaratılıp, idare ediliyor..Yani, mesela tabiat ve sebeplerin koca incir ağacının fihristesini ve programını nokta kadar bir çekirdeğine yazacak ve kaydedecek bir kabiliyetleri yoktur..Bu iş, ancak sonsuz ilim ve kudret sahibi bir zatın eseri olabilir..Mesela, tabiat ve sebeplerde doğduğum anda en ihtiyacım olan gıdalı ve safi bir sütü bana ikram edecek bir ilim ve kudret yoktur..Bu sütü ancak benim süte ihtiyacım olduğunu bilen ve bana merhamet ve şefkat eden bir zat ikram edebilir...Yani, Allah aklımızı çalıştırmamızı istiyor..Yani, sebeplerin çok adi ve aciz yaparak, fakat sebeplerin sonucunda ortaya çıkan eserleri ve fiilleri harika ve muntazam ve ölçülü yaparak insanların akıllarına manen şöyle hitap ediyor: "ey insanlar sebepler adi, aciz, akılsız, şuursuz ve kördür..fakat ortaya çıkan fiiller, sanatlar ve eserler ise, çok muntazam ve hassas ve hikmetlidir...Öyle ise, aklınızı çalıştırınız ve bu sebeplerin arkasında hükmeden sonsuz ilim, irade ve kudreti akıl gözünüzle görünüz..Ahirette iman etmeyen insanın "ben akılsız, şuursuz ve kör sebeplerin intizamlı ve ölçülü ve hikmetli işler yapamayacağını bilmiyordum" diye bir mazereti yoktur..Çünkü, zerre kadar aklı bulunan bunu bilir..Yani, inkarın hiç bir özrü yok.

İşte mesela aşağıdaki videoda akılsız, aptal bir balığın ne kadar güzel bir sanat yaptığını müşahede ediyoruz..Evet, yine aklımızı çalıştırmamızı istiyor Allah..Balık akılsız ve aptal fakat yapılan sanat muhteşem..Öyle ise, şimdi aklımıza soruyoruz:Madem bu balık aptal ve akılsız..öyle ise, bu sanatı nasıl yapıyor?

elcevap:kendi yapmıyor..yaptırılıyor..

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/denizin-altindaki-muthis-sir-5627-video-haberi/

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi bu dostumuza birileri zekanın sadece insana ait olmadığını uzun uzun anlatmalı. Madem aklı yok, zekasıda,beyni ne işe yarar a şaşkın. tanrıcığının beyin diye bir organdan haberi yok, kullarıda sadece biz akıllıyız yanlış bilgisiyle mucizeleri buralara serpiyor. Harcamayın zekanızı, lazım olur a dostum ilimcik.Lütfen yapmayın, hayvanlarda ve canlılarda belli seviyeler dahilinde, iç güdüler ve zeka mevcut. En zeki insan deriz, ancak bir köpek 150 kelimeyi anlayabilirken sen bir köpeğin bir havlamasından dahi bir şey anlamazsın.

Kim daha zeki acaba. Vay akılsız hayvanlar vay.

Hadi bakim atayıstlar, bu balıkta akıl fikir yok bu konuyu açanda var mı açıklayında görelim.

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu dostumuza birileri zekanın sadece insana ait olmadığını uzun uzun anlatmalı. Madem aklı yok, zekasıda,beyni ne işe yarar a şaşkın. tanrıcığının beyin diye bir organdan haberi yok, kullarıda sadece biz akıllıyız yanlış bilgisiyle mucizeleri buralara serpiyor. Harcamayın zekanızı, lazım olur a dostum ilimcik.Lütfen yapmayın, hayvanlarda ve canlılarda belli seviyeler dahilinde, iç güdüler ve zeka mevcut. En zeki insan deriz, ancak bir köpek 150 kelimeyi anlayabilirken sen bir köpeğin bir havlamasından dahi bir şey anlamazsın.

Kim daha zeki acaba. Vay akılsız hayvanlar vay.

Hadi bakim atayıstlar, bu balıkta akıl fikir yok bu konuyu açanda var mı açıklayında görelim.

Sevgi saygımla...

Balığı da akıllı yaptınız ya helal size... Peki inekler, ağaçlar, tavuklar, arılar vs.. sence hangisi daha akıllı?

Sitelerde Paylaş

İlim, irade ve kudret ile dolu Allah balığa bunları yaptırıncaya kadar Afrika'da ki açlıktan ölen çocuklara yardım yapacak zengin kulları Araplar'ı harakete geçirse, herkes şaşırsa, bunlar nasıl yardım ediyor, bir güç yaptırıyor dese.

Elcevap: kendi yapmıyor, yaptırılıyor desek!

Bak sana bir sır daha; sex, cinsel dürtü, balığada, muhammede de neler yaptırıyor görüyorsun, ne taklalar, ne şekiller. Balıkta muhammedi gördüm

tarihinde DRC tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mesela, tüm mühendislik tekniklerini kullanarak baraj yapan kunduzlar...Yine aklımıza soruyoruz..Bu hayvanlar matematikten, fizikten anlamaz..Öyle ise, bu barajları nasıl yapıyorlar?

elcevap:onlar kendi başlarına hareket etmiyorlar..onlara ilham eden biri var.

http://www.dailymotion.com/video/xhvk8w_baraj-insa-eden-kunduzlar_tech

Sitelerde Paylaş

Ilimcik, sana çok kötü ilham etmişler. Acıyor mu?

Akılımızla soruyoruz diyorsun ya, cidden inanamıyorum. Aklımız dediğin neresi, bi göster be canım İlimcik

Gerçekten ilham edilmiş halin beni duygusallaştırdı, üzüldüm be.....

Sitelerde Paylaş

Ecel dostum gerçekten bilginiz yok. Her canlı az yada çok akla ,içgüdüye ,zekaya sahiptir. Siz o din kitaplarından kafanızı kaldırıp beyin nedir, ne işe yarar ve hayvanlarda zeka seviyelerini araştırın.

Bir şempanze 5 yaşında çocuk zekasına sahiptir. Dünyanın en akıllı hayvanları, hint sığırcığı, ahtapot, şempanze yunuslar köpekler vesaire olarak sıralanır. Ama harbiden bu kadarda cahilce savunmayın inancı.

Biraz olsun merak eder, araştırır insan.Pes dedirtiyorsunuz be dostum.

Şu linkten az yaralanın

http://evrimagaci.org/makale/277/

http://www.bilimvegelecek.com.tr/?goster=196

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

e-teist, bir kuma aynı şekli çizmeye çalış..senin ile balığın yaptığını karşılaştıralım..Bakalım hanginiz o şekli daha güzel yapacak..Eğer o balık senden daha güzel yaparsa o zaman bu balığı senden daha zeki ilan etmemiz gerekiyor..haksız mıyım..halbuki balığın hafızasının bir kaç saniye olduğu biliniyor..her ne ise..

Mesela, nar meyvesine bakıyoruz ki..meyvelerine safi bir şarabı içiriyor, kendisi çamurlu ve bulanık bir suya kanaat ediyor...Hem, yine nar meyvesine bakıyoruz ki, taneleri harika şekilde dizilmiş..Hem göz zevkimize, hem dil zevkimize hitap edecek bir tat ve koku verilmiş..Hem, vücudumuza faydalı maddeler ve ilaçlar o nar meyvesinde konulmuş..Hem, nar meyvesinin her bir çekirdeğinde, koca nar ağacının programı ve fihristesi yazılmış, dercedilmiş..İşte nar ağacı ve bütün sebepler ve tabiat bağırarak ilan ediyor:"Biz insanların ihtiyacını ve zevkini bilmeyiz ve hiçbirimiz o taneleri bu şekilde muntazam yerleştiremeyiz..Hem, hiçbirimiz koca incir ağacını nokta kadar çekirdeğe yazamayız."..Öyle ise, nar ağacı bağırarak ilan ediyor ki: "ben kendi başıma işlemiyorum..beni işlettiren gizli bir kudret vardır"

Elhasıl, Allah bize akıl vermiş..Sadece göz vermemiş..İnsan bu akılla düşünmeli..sebeplerin arkasında iş yapan kudreti akıl gözüyle görmeli..Ahirette "biz akılsız, şuursuz ve kör şeylerin intizam ve ölçü ile ve hikmet ve gayeleri düşünerek iş yapamayacağını bilmiyorduk" diyemezsiniz..Çünkü zerre kadar aklı bulunan bunu bilir.

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok dostum öncelikle allahta nedir?Masal kahramanlarının dna programladığını gören oldu mu hiç? Bana öyle bir şey, bir şey vermedi. sana verdi mi? Nerde, ne zaman?

Senin anlamadığın nar yararlı, zakkum ye bak bakalım ne oluyorsun. A gözüm ne tüm canlı cansız, aynı yapıtaşlarından oluşurdan haberiniz var, ne hafıza ile zeka arasındaki farktan haberiniz var, nede içgüdüden. Ne dna nediri biliyorsunuz nede başka bir şey. Beyin gereksiz o kadar hayvana, link verdim açta oku yahu. anca bak elma var armut var, demekki koparitus yarattı. Ne yaratılması, nerden uydurdun. Böyle bir bilgiye hangi bilinsel veri sunuyorsun. Yaratılmak masalına tek dayanağınızdinsel masal.

Kolay gelsin, linkleri oku, öyle gel, her bilmediğinde bir tanrı uydurmak zorunda değilsin.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Ecel dostum gerçekten bilginiz yok. Her canlı az yada çok akla ,içgüdüye ,zekaya sahiptir. Siz o din kitaplarından kafanızı kaldırıp beyin nedir, ne işe yarar ve hayvanlarda zeka seviyelerini araştırın.

Bir şempanze 5 yaşında çocuk zekasına sahiptir. Dünyanın en akıllı hayvanları, hint sığırcığı, ahtapot, şempanze yunuslar köpekler vesaire olarak sıralanır. Ama harbiden bu kadarda cahilce savunmayın inancı.

Biraz olsun merak eder, araştırır insan.Pes dedirtiyorsunuz be dostum.

Şu linkten az yaralanın

http://evrimagaci.org/makale/277/

http://www.bilimvege....tr/?goster=196

Sevgi saygımla...

Emin ol ateistler neden inanmazlar araştırıyorum sizin okuduklarınızı okuyorum. Kafanızı yiyip bitiren şeyleri biliyorum. Takıldığınız nokta ise her şeyi bilime havale ediyorsunuz. Bilimle açıklanıyor her şey orda sorun yok zaten. Biz sadece şunu diyoruz. O bilimin arkasında Allah var. Sana meyve tabağımı kendiliğinden oluşmuş yoksa içindeki meyvemi desem. Sen meyve tabağı kendiliğinden oluşamaz ama şartlar sağlanırsa meyve oluşur dersin değil mi? Ama halbuki meyvenin kendiliğinden oluşmasını sağlayan şartlar daha olasılık dışıdır.

Sitelerde Paylaş

Vah zavallı! İyice tırlatmış. Balıkların konuştuğunu sanıyor.

Elbette konuşuyor..hem de lisanı-ı kalden daha fasih..mesela bir kimse sana güzelce süslenmiş bir gül hediye ediyor..O gül, gülü sana verenin öyle bir konuşması ki, diliyle başka bir şey söylemeye ihtiyaç bırakmıyor..öyle de, kainattaki bütün varlıklar Allahın manalı birer mektubudur..Allah, zerrelerle, yıldızlarla, hayvanlarla, bitkilerle ilim ve kudretini, irade ve hikmetini, izzet ve azametini öyle bir gösteriyor ki, insanın aklı hayran kalıp, "maaşallah, barekallah, Allahü Ekber, Sübhanallah, elhamdülillah" demeye kendini mecbur hissediyor.

Sitelerde Paylaş

Armut meyvesi var mesala, hep armut ağacının altına düşüyor. Çiçekler böcekler rengarenk

Nar meyvesi gibi olmadı ama, olsun işte....

Armut meyvesi bağırıyor, beni düşüren bir kuvvet var, dayanamıyorum, tutunamıyorum

Ve sana geliyorum diyor,

Bütün armutl meyveleri mutlaka kopacaklardır.

Muhammet Iphone görseydi ne derdi acaba?

Yada gemilerin artık rüzgarsız donakalmadığını

Develer yerine uçakla puta tapmaya gidildiğini

Kalple değil beyin ile düşünüldüğünü öğrense

Güneşin yörüngede ve ayı kovalamadığını öğrense

Yerlerin yatak gibi serilmediğini görse,

Dünyanın yuvarlak ve yörüngede dönenin olduğunu

Zülkarneynin Güneş'in battığı yere varamayacağını öğrense

ve onun siyah balçıkta batar bulunmadığını anlasa

Yıldızların şeytana atılacak küçük parlak taşlar olmadığını

Göğü süslemek için kullanılmadığını ve sandığından çok uzakta olduğunu

İnsanlığın karı, kız peşinde koşmak olmadığını görse

Ah aaahhhh, benim ilimciğim yeter şimdi bunlara

Sitelerde Paylaş

A gözüm ne tüm canlı cansız, aynı yapıtaşlarından oluşurdan haberiniz var,

Çok güzel..mesela, benim yapı taşlarımı meydana getiren atomlara bakıyoruz..görüyoruz ki: trilyonlarca atom hep birlikte muntazam bir tabur gibi hareket edip, el, ayak, beyin, kalp, dil ve damar gibi aletlerimizi meydana getiriyorlar..Şimdi aklımıza soruyoruz..Akılsız, şuursuz ve kör trilyonlarca atom, niçin hep birlikte yanlış yapmadan, karıştırmadan, birbirlerine mani olmadan muntazam taburlar gibi hareket edip, manevra yapıp, benim damarlarımı döşüyorlar?

Hemen aklımız cevap veriyor ve diyor ki: "Bu atomlar akılsız, şuursuz ve kör olduklarından kendi başlarına intizam ve ölçü ile hareket edemezler ve gayeleri ve hikmetleri kendi başlarına düşünemezler..Öyle ise, onlar kendi başlarına hareket etmiyorlar..Gören ve bilen bir zatın kudretiyle hareket ediyorlar ve Allahın emri ve kudreti ile hareket eden küçücük memurlardır..

Elhasıl, aklımızı gözümüzden alıp, başımıza taksak ve akıl gözüyle baksak, çok açık bir şekilde, varlıkların arkasında iş gören ilim sahibi bir kudreti görebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Mesela, tüm mühendislik tekniklerini kullanarak baraj yapan kunduzlar...Yine aklımıza soruyoruz..Bu hayvanlar matematikten, fizikten anlamaz..Öyle ise, bu barajları nasıl yapıyorlar?

elcevap:onlar kendi başlarına hareket etmiyorlar..onlara ilham eden biri var.

http://www.dailymoti...-kunduzlar_tech

Ormanda yürüyen masum insanı ısırarak zehrini ona geçiren yılana bu ilhamı kim veriyor?

Sitelerde Paylaş

Ormanda yürüyen masum insan:) Ne biliyorsun masum. Yılanlar doğal olarak bir tehlike algıladılar mı kendilerini savunmak için karşı atağa geçerler. Sen yılanın üstüne basarsan ısırır tabi. Bir de karınlarını doyurmak için avlarına uygularlar. Bu konuda bir sorunumuz yoktur herhalde. O yılanın zehrinin tedavisini bulmakta biz insanlara düşüyor tabi. Böylelikle tıp gelişmiş oluyor. Ayrıca o yılanın zehrini kullanarak çeşitli ilaçlar yapabiliyoruz. Hikmetten sual olunmaz boşa dememişler:) Ayrıca belki adamın eceli geldi:)

Sitelerde Paylaş

Ormanda yürüyen masum insanı ısırarak zehrini ona geçiren yılana bu ilhamı kim veriyor?

Zehirli yılan ve arı gibi hayvanlar bağırarak ilan ediyor ki "bizi yaratan ancak sonsuz ilim ve irade ve kudret sahibi bir zat olabilir"...

Evet, mesela başka canlıları tahrip eden veya öldüren bir zehiri, o yılanın vücuduna yılana zarar vermeden yerleştirmek ancak ve ancak tam bir dikkat ve ilim ile olabilir..Akılsız, şuursuz ve kör sebepler o işe müdahele bile edemezler..

Hele arının küçücük vücuduna ve süngücüğüne o öldürmek ve tahrip etmek hasiyetinde olan zehiri arıya zarar vermeden yerleştirmek ve o zehirin yanına şifalı ve tatlı balı koymak ve pişirmek ve o arının küçücük kafasına vazifesinin programını yerleştirmek yine çok dikkat ve itina ve görmek ve ilim ister..Akılsız, şuursuz ve kör sebepler ve tabiat böyle dikkat ve itina isteyen bir işe parmak karıştıramazlar, müdahele edemezler..

Elhasıl, insanın aklını azıcık çalıştırması, varlıklar arkasında hükmeden ilim ve kudreti görmesine kafi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...