Jump to content

BALIK BAĞIRIYOR:"BEN YAPMIYORUM, ALLAH YAPTIRIYOR"

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bur da ateistten çok Müslüman var:)

Ecel kardeşim, "ateistlik" diye bir şeyi ben kabul etmiyorum..Çünkü, Allahı inkar etmek, kainatı inkar etmek kadar akıldan uzaktır..Bir zamanlar bir dünya güzeli kendine aşık olan bir adamı huzurundan kovmuş..O adam da kendine teselli vermek için, "tuh ne kadar çirkindi" demiş..Hem bir ayı üzüm ağacının altına gelmiş..hoplamış zıplamış meyvelere yetişememiş..Kendine teselli vermek için "zaten ekşiydi" demiş...İşte, bu adamlar da, ibadet ve itaate muvaffak olamadıklarından cehennemin tehditlerini işittikçe, istiğfar ve tövbeye de muvaffak olamadıklarından Allaha düşman oluyorlar..Çünkü, insan bilmediği ve eli yetişmediği şeye düşmandır..

İkinci olarak, ihtiyar bir adam ramazan hilalini aramak için semaya bakmış..Gözüne kirpiğinin kavis almış bir kılı ilişmiş..O kirpiği ay zannetmiş.."hilali gördüm" demiş..Halbuki gördüğü ay değil, kıl..Fakat, kasten ve bizzat aya baktığı ve o kıla dolayısı ile ve ikinci derecede baktığı için, kılı ay zannetmiş..eğer biraz daha dikkatli olarak o kıla baksa, onun ay değil, kıl olduğunu anlayacak...İşte, bu zavallı münkirler mesleklerinin ve kabul ettikleri şeyin iç yüzünü göremiyorlar..Yani, akılsız, şuursuz ve kör şeylere icad ve idareyi verince, ister istemez kabul edecekleri hurafeleri düşünemiyorlar...Eğer biraz daha dikkatli olarak kabul ettikleri şeyin iç yüzüne baksalar, ne kadar hurafe ve akıldan uzak olduğunu anlayacaklar..Mesela, tabiattaki hiç bir sebep, koca incir ağacının programını nokta kadar bir çekirdeğine yazamaz..Bu iş, ancak sonsuz ilim ve kudret ile olabilir..Fakat, cenab-ı hak, kudretine sebepleri perde yaptığından, bu zavallı münkirlerin gözünde o sebepler o ihtiyarın kılı gibi oluyor..

Elhasıl, normal bir insan hem sevdiklerini, hem kendini sonsuz yokluğa mahkum eden ve kendini lezzet cihetinde hayvanlardan çok aşağı düşüren inkar gibi bir meslekten gitmez..

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ecel kardeşim, "ateistlik" diye bir şeyi ben kabul etmiyorum..Çünkü, Allahı inkar etmek, kainatı inkar etmek kadar akıldan uzaktır..Bir zamanlar bir dünya güzeli kendine aşık olan bir adamı huzurundan kovmuş..O adam da kendine teselli vermek için, "tuh ne kadar çirkindi" demiş..Hem bir ayı üzüm ağacının altına gelmiş..hoplamış zıplamış meyvelere yetişememiş..Kendine teselli vermek için "zaten ekşiydi" demiş...İşte, bu adamlar da, ibadet ve itaate muvaffak olamadıklarından cehennemin tehditlerini işittikçe, istiğfar ve tövbeye de muvaffak olamadıklarından Allaha düşman oluyorlar..Çünkü, insan bilmediği ve eli yetişmediği şeye düşmandır..

İkinci olarak, ihtiyar bir adam ramazan hilalini aramak için semaya bakmış..Gözüne kirpiğinin kavis almış bir kılı ilişmiş..O kirpiği ay zannetmiş.."hilali gördüm" demiş..Halbuki gördüğü ay değil, kıl..Fakat, kasten ve bizzat aya baktığı ve o kıla dolayısı ile ve ikinci derecede baktığı için, kılı ay zannetmiş..eğer biraz daha dikkatli olarak o kıla baksa, onun ay değil, kıl olduğunu anlayacak...İşte, bu zavallı münkirler mesleklerinin ve kabul ettikleri şeyin iç yüzünü göremiyorlar..Yani, akılsız, şuursuz ve kör şeylere icad ve idareyi verince, ister istemez kabul edecekleri hurafeleri düşünemiyorlar...Eğer biraz daha dikkatli olarak kabul ettikleri şeyin iç yüzüne baksalar, ne kadar hurafe ve akıldan uzak olduğunu anlayacaklar..Mesela, tabiattaki hiç bir sebep, koca incir ağacının programını nokta kadar bir çekirdeğine yazamaz..Bu iş, ancak sonsuz ilim ve kudret ile olabilir..Fakat, cenab-ı hak, kudretine sebepleri perde yaptığından, bu zavallı münkirlerin gözünde o sebepler o ihtiyarın kılı gibi oluyor..

Elhasıl, normal bir insan hem sevdiklerini, hem kendini sonsuz yokluğa mahkum eden ve kendini lezzet cihetinde hayvanlardan çok aşağı düşüren inkar gibi bir meslekten gitmez..

Sen onları bırakta bana ders ver biraz:) tebrik ediyorum yazıların için

Sitelerde Paylaş

İLİMCİK

Sana Kur'an'ın Yüce Allah'ın kelamı olduğunu düşündüren şey nedir?Bize öyle deliller söyle ki her okuyan kalbi selim insan imana gelsin.

Biraz sazan gibi olacağım ama ben bu cümleden Allah'a inandığını çıkartabilirmiyim

Sitelerde Paylaş

İLİMCİK

Sana Kur'an'ın Yüce Allah'ın kelamı olduğunu düşündüren şey nedir?Bize öyle deliller söyle ki her okuyan kalbi selim insan imana gelsin.

Bizon, burada konu başlığı ile sorduğun sorunun alakası yok..Yani, bir mesele halledilmeden diğer bir meseleye geçmek doğru değil...Dikkat edersen, bize verilen cevvapların çoğu hep mesele ile alakasız şeyler..her ne ise..madem istiyorsun bir kaç delil yazayım buraya..

Kur'anın Allah kelamı olduğuna hadsiz deliller var..Burada onları yazmak çok uzun olur..Bu sebeple ben bazı delilleri sana söyleyeceğim..Aklıma gelen ilk delilden başlıyorum: Kur'an bütün temel iman hakikatlerini akla dayandırıyor, aklı şahit gösteriyor.. en azametli ve geniş ve aklın tek başına halledemediği meseleleri tam bir vuzuh ile izah ve ispat ediyor..Aklımıza gelen en müşkil sorulara en ikna edici cevaplar veriyor..Bu asırda yaşayan bir insanın aklını 1400 sene önce yaşayan ilimsiz bir insanın düzmesi tatmin edemez ve sorularıma tam ikna edici cevaplar veremez..

bizon, Muhammed aleyhisselam risaletini tebliğ ederken ve insanları hakka davet ederken o derece metanet ve sebat ve cesaret göstermiş ki, büyük devletler ve büyük dinler, hatta kavim ve kabilesi ve amcası ona şiddetli adâvet ettikleri halde, zerre miktar bir tereddüt, bir telaş, bir korkaklık eseri göstermemesi ve tek başıyla bütün dünyaya meydan okuması ve başa da çıkarması ve İslâmiyeti dünyanın başına geçirmesi kolay bir iş değil.

İstersen deneyebiliriz..Ben Kur'anın dava ettiği bir iman meselesini sana sorayım..Sen de o soruya kendi aklın ile cevap vermeye çalış..Daha sonra ben Kur'andan istifade ederek o soruyu cevaplayayım..Bu işin ne kadar zor olduğunu ve ne kadar aciz kaldığını ve Kur'an meselelerinin bir insanın cüzi ilmi ile halledilemediğini, bu meselelerin ancak Kur'anın mucize beyanıyla ve feyziyle halledildiğini kendin de görürsün..var mısın..

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Gerçekten BALIK bağırıyorrrrrrrrrrrrrr,diyürkiiii ,EYYYYYY MÜSELMANLAR,ALLAH biz balıklara ,başka hayvanlarada bu kadar USU verdide ACABA SİZE NEYE VERMEDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ??????????????????????????????.

Inanınkı balıh yerden göge geder hahlı.

Müslümenlere YÜCEGÜÇ USU verdide onlar galdırıp attılar,bize geregi yoh ,bizim dinimiz var deye.

DİN AHIL İŞİ degül,NAHIL İŞİDİR.

Çevirisini yapalım,dinde AHLIN yeri yohdur.

Dinle AHIL çatışır çünkü.

Tolon

Sitelerde Paylaş

Mesela, yukarıda tolonbey bir yazı yazmış..Bu yazıyı "bir fil yazmış" desem, kimse bana inanmaz..Çünkü, fil böyle bir yazı yazamaz..Aynen öyle de, bir balık, tolonbeyin bile yapamadığı harika bir sanat yapıyor..Halbuki, balığın o şekli çizmesi için, o şekli önce planlaması gerek, daha sonra matematik ve estetik kurallarını bilmesi ve ölçü yapması gerekir..Yani, balık diyor ki:"ey cehennem tarafına giden insan, inkar için hiç bir özrün yok..biraz aklını çalıştırırsan varlıklarda tecelli eden ilim sahibi bir kudreti aklınla görebilirsin""

her ne ise...tolonbey, sen de o balık gibi, o şekli kuma yapmaya çalış..Eğer, o balıktan daha güzel yaparsan senin bu balıktan daha zeki olduğunu kabul edeceğiz..var mısın bu balıkla sanat eseri yarışı yapmaya..

Sitelerde Paylaş

Mesela, yukarıda tolonbey bir yazı yazmış..Bu yazıyı "bir fil yazmış" desem, kimse bana inanmaz..Çünkü, fil böyle bir yazı yazamaz..Aynen öyle de, bir balık, tolonbeyin bile yapamadığı harika bir sanat yapıyor..Halbuki, balığın o şekli çizmesi için, o şekli önce planlaması gerek, daha sonra matematik ve estetik kurallarını bilmesi ve ölçü yapması gerekir..Yani, balık diyor ki:"ey cehennem tarafına giden insan, inkar için hiç bir özrün yok..biraz aklını çalıştırırsan varlıklarda tecelli eden ilim sahibi bir kudreti aklınla görebilirsin""

her ne ise...tolonbey, sen de o balık gibi, o şekli kuma yapmaya çalış..Eğer, o balıktan daha güzel yaparsan senin bu balıktan daha zeki olduğunu kabul edeceğiz..var mısın bu balıkla sanat eseri yarışı yapmaya..

Yahu balığı ne diye kendin kadar salak bir yaratık olarak tanıtmaya çalışıyorsun, ayıp değil mi balığa. Senin kadar gerzek mi o? Balık bile o aklıyla "Bana inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar cayır cayır yakacak." diyene inanmaz.

Sitelerde Paylaş

Yahu balığı ne diye kendin kadar salak bir yaratık olarak tanıtmaya çalışıyorsun, ayıp değil mi balığa. Senin kadar gerzek mi o? Balık bile o aklıyla "Bana inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar cayır cayır yakacak." diyene inanmaz.

Buyur, aynı şekli sen de yap..eğer balıktan daha güzel o şekli yaparsan, senin balıktan daha aptal olmadığını anlarız..eğer tersi olursa, netice de tersi olur..

Sitelerde Paylaş

İlimcik sorulara cevap vermeden, ezberlerin doğrultusunda gidiyorsun

Sana Afrika'da ölen çocuklar ile ilgili sormuştum.

Her gün Afrika'da 20.000 çocuk açlıktan ölüyor.

Allah, balığı bağırttığı gibi, şu müslümanları bağırsaydı be kardeşim. Bunlar kendiliğinden yapmaz da, Allah yaptırsaydı.

Allah yarattığı kulunu, insanı neden yaşatmıyor.

Hastalıkla ve ölümü bekleyerek geçen kısacık ömürleri neden son buluyor.

Açlık ve sefalet içinde geçen bu günahsız ömür ve alınan bu canları hangi dindar açıklar.

Allah bu kadar zalim olabilir mi?

Nerede kardeşim, nerede bahsettiğin bu mükemmel doğanın, canlıların, evrenin ve senin balığın mükemmel yaratıcısı,

Nerede, esirgeyen ve bağışlayan Allah,

Nerede, merhametli ve duaları kabul eden yüce Allah,

Bu afrikalı çocukların günahı ne....

Yoksa Musa'nın hikayesindeki gibi, ailelerini mi koruyor Allah,

Hani Hızır'ın Musa ya ; "Öldürdüğüm çocuk için bana çok sinirlendiğini biliyorum. O çocuğun anne ve babası çok iyi ve çok dindar insanlar. Öldürdüğüm çocuk yaşasaydı, anne ve babasına zulmedecekti. Bu kadar iyi insanların evlat zulmüyle kahrolmasını istemediğim için o çocuğu öldürdüm. Bu evlatları ölünce, yeni bir çocukları daha dünyaya gelecek. İnşallah yeni doğacak olan çocukları onları üzmeyecek, kendilerine layık bir evlat olacak." Demesi gibi mi?

Nedir kardeşim, sen bana bunu anlat. Aptal aptal çözümler seninkisi

Sen doğaya tapıyorsun, bunu bile bilmiyorsun.

Keşke, evrenin, dünyanın, yaşamın varoluşu hakkında biraz bilgin olsa. Kolayını yapıp, bu mükemmellik yine böyle bir mükemmellik tarafından meydana getirilebilir demeseydin. Peki o mükemmellik nasıl tek başına oldu diyemezsin ama. Doğan'ın, yaşamın oluşumu bir süreç ile olmaz dersin, tanrıyı yoktan varedersin. Evet o yoktan var olmuştur. İlkel insanlar var etmiştir. Kısıtlı bilgi ve algıları ile.

Bu çağda da siz aptallar sadece kayıtsız şartsız iman ederek, sorgulama, anlama cihetine gitmiyorsunuz.

Ben bir tek şeye inanırım, Kur'an gerçekten Allah tarafından indirildi ise tamam, kayıtsız şartsız iman ederim.

Bunun tek delilide senin dediğin, o muhteşem doğa, insan ve diğer canlılar ( senin balık dahil ) gibi mükemmel bir kitap olması. Hiç bir çelişkinin olmadığı, her çağa hitap eden, verdiği bilgilerde hata ve noksan olmayan evren kadar mucizesi bir kitap. Allah sözü böyle olmalı. Başka türlü olabilir mi?

Fakat kitap içler acısı. 1400 yıl öncesinin cehaleti ve Muhammed'in içinde bulunduğu toplumun özelliklerini, geleneklerini yansıtan bir manzume. O çağda iyi iş çıkarmış Muhammet.

Cahildi, okuma yazması yoktu zırvalarını geçin. Bu adam iyi bir siyasetçi ve akıllı bir adam okadar. İncil, Tevrat, Zebur, Sümerler, hintliler ve çevredeki tüm kültürlerden haberdar köleleri kullanarak derlediği bilgileri kullanmıştır. Ticaret için seyehatlerinde çok şey öğrenmiştir.

Arabı iyi kandırmış da, hala Türkiye'de nasıl taraftar bulur anlamıyorum.

Bilinçli bir şekilde, Kur'an dışında neşriyat ile zihinler bulandırılmaktadır.

Din öğrenmek için yıllarca okumak lazım. Bu olacak şey değil

Doğruluk, kul hakkı yememek, empati yapmak, her zaman daha gelişen bir toplum yaratmak için çabalamak; işte dinde ahlakda bu, mutlulukta, huzurda bu. Bunun için Allah'ın cehenneminden korkmak ve cennet hayali kurmak gereksiz.

Kur'an tek başına kabul edilecek bir kitap olamamıştır.

Bir sürü mezhep Kuran'a rağmen nasıl doğar,

Bu kitap nasıl apaçık ve nur

Ya bu çelişkiler

Ya ahlaksızlıklar

Buna ne diyorsun? Ben bir açıklama bulamadım. Çok çabaladım olmadı.

Yaradan, yarattığı kullarını efendi ve köle diye ayırıyor!!!

Köle, cariye,

Alınan, satılan, hediye edilen, günah için kefaret olan insan

Ve bu Allah, domuzu yemeyi yasaklıyor, köleliği yasaklamıyor.

Yok temennilerde bulunuyor, yok zamanla yok olması için çabalıyor.

Her şey ticaret ve siyaset kardeşim gör

Kör olma gör

Adam kölesinden, cariyesininden vazgeçmiyor. Uyan

Ve bu yağma ve talan, cariye edinme sevdası, islamın yayılmasını sağlayan savaşçıların artmasını sağlıyor.

Barış dini dediğiniz din, savaşlarla yayılıyor. Kılınç zoru ile ve zulümle hayat buluyor.

Bügünde ticaret devam ediyor.

En büyük ruhban sınıfı oluşmuş halde. Mollala, şeyhler, sıhlar, hocalar, hacılar, gazeteciler, yazarlar ve kapalı devre cemaatler....

Islamın en büyük destekçisi; Suudi Arabistan ve Amerikadır.

Suudi Arabistan elinde hac gibi bir nimeti tutuyor.

Her tarafı ilkellik kokan, her tarafı putperestlik olan, İslam öncesinde var olan geleneğin aynısı neden Kuran'da var?

Diğeri emperyalizm için cahil halk yaratan bu din olgusundan çok memnun. Sömürü artık ülkeleri zaptetmek ile olmuyor.

Bakın bize, ABD uşağı bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz ve laik cumhuriyetin başbakanı " dindar gençler yetiştireceğiz " diyor. Halkta bunu alkışlıyor. Ülkede satılmadık değer kalmıyor, dış politika tamamen başkalarının elinde, kişiliksiz ve bağımlı ve en önemlisi ülke bölünüyor ancak halk farkında bile değil. Alkışlıyor.

İşte din ve dindar kesimin yarattığı hezeyan bu...

Sizin gibilerin gerçekten beyinleri uyuşmuş, almıyor artık. Siz tamamen hipnoz halesiniz. Zavallı halde

tarihinde DRC tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte byleee,

Müslümanlarda pek çok SALAK gördüm ama,Bu forma gelen dinciler kadar SALAK görmedim.Bakın ZEKE ÖZÜRLÜ be efendi neler çıkarıyor bir yerlerinden.

Dünyenin en geri ZEKELİ ınsanları ezici çoğunluhla dincilerdır.Bu bütün dinlerde böyledirBu kural hemen hemen Her yerde aynıdır.Şöyle bir kelleni çevirde ORTADOĞUYA bak.

Arapların arasında minicim bir ülke nufusu 8 milyon bile degil.Türkiye ve Iranıda katarsak ortalama eder yarım milyer ınsan.İİsreiloğullaru dimdik ayakta hiç kimseyide salladıkları yok.,

her dafasında araplara basıyorlar sopayı.

Acaba sizin bu EL-ILAHINIZ yanlışlıkla İsreillileri tutmasın?

Sonra size bilgi deye biirşeyde verdigi yok.

Vermiş olsaydı,Medein İslam deye birşeyler yapardınızVermiş.

Demekki Allah bizim yanımızda demekle çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkk ınsanları kandırdınız.Baştada kendinizi.

AKILCILARA lafım yok Yalanı DİN edinmişiniz.

Tanrının hergünü heryerde CAMILARDA içinde bu yalanları sallayıp duruyorsunuz.

Beyniniz öyle uyuşturulmuşku artık DOĞRULARADA ınananıyorsunuz.

Bakınız iki yerde dininiz ne diyür,

DİNDE AKIL YOKTUR , NAKIL VARDIR. Arap dansözler gibi kıvır kıvır kıvıracağına ,biraz düşün 1500 yıl önce ne mektep görmüş nede medrese görmeyenlerin peşine giderseniz, size kurşun bile atmaya gerek galmaz OSURUH GAZIYLA bile safdışı ederler sizi.

tiler. 1967 Isreil Arap savaşında Araplar 3 günde teslim bayrağını çekr.

Amma ortalıhda Arap eskerleri yohdu, Arap ileri gelenler eskerlerimiz yoh,yonsa hepisini öldüürdünüzmü deyince MOŞE DAYAN biz siz gibi ınsan kasabimiyizki hepsini öldüreli.

Moşedayan dediki bende marah ettim bunlar nerede deye,GAÇMASINLAR Araplar bu işte çok ustadırlar.

Neyse çöle kontrol helikopterleri çıkarırkı,ÇÖLÜN üstü onbinlerce postalla dolu olduğunu görür pilotlar. Geri zekeli araplar kendilerini kumun alrına gömmüşler emme ayakkabılarını kuma gömmeyi hiç biri ahıl edememış.

Moşe dayan Alay ederek senin GERRİMEN eskerlerini bulduk,ağızlarında birer gamiş,ordan nefes alıp veriyürler.

Sıra geldi onları kumdan çıhartmaya,helikopterler kağıtlar attılar aşağiya ,eyyyyyyyyy eskerler,savaş biteli 3 gün oldu,galhın evinize gidin dendi.Önceleri ınanmadlar emme aclıh sıhıştırınca Elleri havaya galdırıp teslim oldular.

Bunları neden yazıyorum biliyürmüsünüz.

Kendinizin ne olduğunu tuttuğunuz yolun su götürmez yanlış olduğunu ögrenesiniz deye.

Ama beton laf anlarda NAKILCILAR laf anlayamazlar.

Tolondede

Sitelerde Paylaş

Bunların meşhur bir ayeti geldi aklıma,

O oku siz atmıyorsunuz allah atıyor, siz öldürmüyorsunuz allah öldürüyor.

İşte bu ayetle iradesiz varlıklar olduğu kabul ettirilen ve katil olmak için teşvik edilen inanırlar balık kendi güdü ve aklıyla yapabiliri kabul edemiyor. Çünkü bunu kabul ettiği anda sudan çıkmış balığa dönecek. hayvanlarda zeka yok sanma gafleti öyle işlemişki beyinlerine (kalplerine) bilim ne der umurlarında değil.

İlmi her yanı kuşatan tanrıları öldür koçum, sen değil ben öldürüyorum benim adıma yaptığın içinde haktır, senin iradenide böyle baskı altına alıp vicdanını tatile gönderiyorum diyor. Balık yapıncada ulan o yapamaz biz akıllıyız o mal diyorlar.Çünkü kendi bilinciyle yaptığını kabul etmek felaket, iman çöker, din attaya gider.

Balık-alık denklemi oluşuyor doğal olarak.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Cemaat sabah namazını kılmış camiden çıkarken birisi Hoca’ya:

- “Hocam, bu gün sana lâzım değilse eşeğini emanet istiyorum, pazara gideceğim” demiş.

- “Hay hay” demiş Hoca, “gel al.”

Adam:

- “Hocam, gidip hanımıma söyleyeyim, ona göre hazırlık yapsın. Bir saate kadar gelir alırım.” deyip gitmiş.

Hoca evine gitmiş. Az sonra kapı çalınmış. Başka bir komşusu :

- “Hocam, değirmene gideceğim. Bu gün eşeğini bana verir misin?” diye sormuş.

- “Eşek yok” demiş Hoca.

Hoca tam “eşek yok” dediği sırada ahırdan eşek anırmış.

Adam: - “Eşek ahırda ya, Hocam !” deyince;

- “Yahu sen benim sözüme mi yoksa eşeğin sözüne mi inanıyorsun ?

:D

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Gerçi ehli sünnetliler Koca Yunusu pek sevmezler.Çünkü koca Yunus ehli degil yabani sünnetlilerdendir.

Anlayacağınız Türkmendir.

Türkmenlerin çoğuda ALEV kökenlidir.

Camıya girip namaz kıldığını kimse görmemiş.

Türkmenin biri oğluna kızmış düşmüş oğlanın peşine.İllede oğlanı yakalayıp dövecek.Oğlan ,oyana koşmuş bu yana koşmuş bakmışkı babası yahalıyacah camının kapısından içeri dalmış veee kapının arhasından olacahları belemeye başlarmış.

Babası seslenmiş,oğlum gelçıh dışarı.65 yaşşıma kadar çamıya girmedim ben,gel çıh dışarıda bundan sonrada girmiş olmayım:-)))))).

Yunus gerçekten Türkmen ulularından biri.

İlim ilim ilmektir

İlim kendin bilmektir

Eger kendin bülmezsen

Bu nice ohumahdır.

Sırat köprusu yalanına söyledigine bahalım.

Sırat gıldan inceymiş

Giliçtan keskinceymiş

Varıp anın üstüne

bir ev yapasım gelir

Altında gayya varmış

İçi NAR ile pürmüş

Varuben gölgesinde

Biraz yatasım gelir.

Adamdaki yumuşaklığa bilgiye bakın.

Şimdi ilimcı gardaşımız bunlardan birşey anlayabilirmi?

ASLA VE KAT'A anlayamaz.

tolon

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...