Jump to content

kurban bayramı

Recommended Posts

Ve müslümanların kurban bayramı geldi çattı fakat her yıl olduğu gibi ateistler kurbana karşı fakat bayram tatili yapıyolar kurban eti yiyolar falan filan saçmalıkları başlamıştır Allah utandırmasınn :D :D

Yazı tarzından, Müslüman olduğun anlaşılıyor.

Öncelikle: Bir kâfire kurban eti ikram edilmez. Kurban etini sâdece "ehl-î din" yiyebilir.

Tek-tük ateist, kurban eti yiyebilir. Bunun da genelde bir açıklaması var: İslâmî bir ortamda, ateist olduğunu itiraf etmek, pek sağlıklı değildir. Böylece, Müslüman taklidi yapıp, kurban eti yersiniz.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle: Bir kâfire kurban eti ikram edilmez. Kurban etini sâdece "ehl-î din" yiyebilir.

Tek-tük ateist, kurban eti yiyebilir. Bunun da genelde bir açıklaması var: İslâmî bir ortamda, ateist olduğunu itiraf etmek, pek sağlıklı değildir. Böylece, Müslüman taklidi yapıp, kurban eti yersiniz.

Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adalet yapanları sever.” (Mümtehine, 8)

tarihinde ecel_63 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1.si Ateistleri günah keçisi yaptığınız için kimse çıkıpta ulu orta ben ateistim diyemiyo ve insanın ateist oldugu alnında yazmıyo yani bütün ateistler kurban eti yiyebilir mesela ben gibi :)

2.si bu konuşma tarzımdan müslüman oldugum kanısına nasıl vardın hayret doğrusu :)

Sitelerde Paylaş

1.si Ateistleri günah keçisi yaptığınız için kimse çıkıpta ulu orta ben ateistim diyemiyo ve insanın ateist oldugu alnında yazmıyo yani bütün ateistler kurban eti yiyebilir mesela ben gibi :)

Ben de zaten bunu vurguladım ya. Ben aslâ kurban eti yemem. Ama beni, zaten çevremdeki herkes biliyor. ;)

2.si bu konuşma tarzımdan müslüman oldugum kanısına nasıl vardın hayret doğrusu :)

Sanırım biraz fevrî davrandım kusuruma bakma. :)

Sitelerde Paylaş

Ve müslümanların kurban bayramı geldi çattı fakat her yıl olduğu gibi ateistler kurbana karşı fakat bayram tatili yapıyolar kurban eti yiyolar falan filan saçmalıkları başlamıştır Allah utandırmasınn :D :D

Müslümanlar da mesela Almanya'da her Noel veya Paskalya Bayramı tatil yapıyor. Boyalı rengarenk Paskalya yumurtaları veya Noel pastası yiyorlar. Bu onları Hristiyan mı yapar? :)

Sitelerde Paylaş

kardeşim acımıyor musun o zavallı koyunu, keçiyi, ineği boğazlamaya.o bir canlı..bunun adına vahşet denir bayram değil.sen canlının yaşam hakkını yok ediyor, ona zarar veriyorsun, ona acı çektiriyorsun.şimdi bazı akıllı müslümler bitki de yeme o zaman o da canlı diyecek, kardeşim bitkinin sinirleri yok o acı çekmez, ayrıca zaten bitki meyvesini dışarı atmaya çalışır.mesela domates bitkisi, meyvesi olan domatesi dışarı atmaya çalışıyor.kökten koparmadıkça bitki ölmez.yine bazı akıllılar sen et yemiyor musun diyecek.hayatımda hayvan kesmedim ama yalan yok bazen köfte falan yedim lanet olsun ben de kötüyüm kabul ediyorum, ama sizler kadar değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...