Jump to content

EV RENİN İLGİNÇ GERÇEKLERİ

Recommended Posts

İşte böyleeei

Çok ilgimi çeken bir yazıya rastladım,sizinle paylaşmak istedim.

Gelin birlikte okuyalım.

Evrenin ilginç gerçekleri! Evrenin akıl almaz sırları

Evren hakkında bilmediğimiz belki milyonlarca, hatta daha fazla şey var. Milyarlarca yıldan beri, sınırlarını tamamen öğrenemediğimiz, hatta belki de hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz bu sonsuz düzlemde sürekli bir evrim yaşanıyor.

Hala tek bir gezegende yaşayan insan için, keşfedilmesi çok uzun bir zaman gerektiren evrenin boyutlarını rakamlarla ölçmek birçok açıdan imkânsız gelebilir.

Ancak sonsuzluğun tanımlarından biri haline gelen uzayı aslında çok küçük sınırlara sığdırabileceğimiz gibi, anlaşılması çok güçgibi görünen şeyleri de çok kolay tanımlayabiliriz.

Sizce, Marilyn Monroe ile uzayın bugün nasıl bir bağlantısı olabilir?

xevrenin-sirlari1.jpg.pagespeed.ic.qQsH5dxK6U.jpg

Tüm insanlar bir küp şekerin hacmine sığabilir.

Bunun nedeni, maddenin inanılmayacak derecede boş olması. Maddenin en temel yapı taşı olan atom, Güneş Sistemi’nin bir minyatürü gibidir.

Atomun çekirdeği etrafındaki elektronlar, Güneş’in yörüngesinde hareket eden gezegenlere benzer. Merkezdeki çekirdek, elektronların yörüngelerine kıyasla çok ufaktır.

Tüm insanlar bir küp şekerin hacmine sığabilir.

Bu da şu anlama geliyor: Eğer dünyadaki tüm insanlarda bulunan atomlardaki boşlukları çıkarsaydınız, geriye kalan maddeyi bir küp şekerin hacmi kadar alana sığdırabilirdiniz.

Çünkü siz ve diğer tüm insanların yüzde 99.9999999999’u boşluktan oluşuyor!

Evrenin yüzde 98’i görünmezdir

Evrenin kütlesinin sadece yüzde 4’ü

insanları,

yıldızları

ve gezegenleri oluşturan atomlardan meydana gelmektedir.

İnsanlar da henüz bu kütlenin sadece yarısını görebilmiş durumda.

Evrenin yüzde 23’ü ise esrarengiz “karanlık madde”den oluşuyor.

Karanlık maddenin var olduğunu gözlemleyebildiğimiz gezegenler üzerinde oluşturduğu çekim gücü sayesinde biliyoruz

.

Evrenin yüzde 98’i görünmezdir

Evrenin yüzde 73’ü ise karanlık enerjiden oluşuyor. Henüz 1998’de keşfedilen bu enerji, tüm uzayı dolduruyor ve itici çekim kuvvetine sahip.

Eğer geride kalan yüzde 98’lik bilinmeyen alanın ne olduğunu keşfedebilirseniz, büyük olasılıkla Nobel Ödülü’nün sahibi olacaksınız.

(Tolon:Hacı kolları sıva.

Pamuk kırrosu nobel ödülü alıyorda sen neden almıyasın?)

Dünya’ya bugün düşen gün ışıkları 30 bin yaşında.

Gün ışığı Güneş’in merkezinde meydana gelen nükleer reaksiyonlarla oluşuyor.

Ancak Güneş o kadar yüksek bir yoğunluğa sahip ki,

oluşan gün ışığının Güneş’in merkezinden çıkarak uzay boşluğuna erişmesi için kendine yol açması gerekiyor.

Dünya’ya bugün düşen gün ışıkları 30 bin yaşında

Eğer güneş ışınları önüne hiçbir engel çıkmadan düz bir çizgide ilerleyebilseydi,

Dünya’ya ulaşması sadece 2 saniye sürerdi.

Ancak gün ışığı o kadar külfetli ve zikzaklı bir yol izlemek zorunda kalıyor ki, Dünya’ya ulaşması yaklaşık 30 bin yıl alıyor.(Yahu Allah mehemmede neden bu bilgilerden anlatmadıkı)

Yani, bugün tepenize düşen günışıkları aslında Buz Çağı’ndan kalma.

Zemin katta oturanlar en üst katta oturanlara kıyasla daha geç yaşlanıyor

Bu Einstein’ın yerçekimi teorisi ile bağlantılı bir konu. Einstein’ın teorisine göre, zaman güçlüyerçekimi alanında daha yavaş ilerliyor. Bir binanın zemin katındayken, doğal olarak en üst katta bulunan bir insana göre Dünya’nın merkezine daha yakın olursunuz.

Zemin katta oturanlar en üst katta oturanlara kıyasla daha geç yaşlanıyor.

Bu da daha fazla yerçekime maruz kalmanız anlamına gelmektedir.

Bilim dünyasında şu an atomların aynı anda iki yerde bulunma yeteneğini veya aynı zamanda birden fazla iş yapmalarını hesaplamalarda kullanılabilmek için bir yarış yapılıyor.

Bir atom aynı anda iki yerde bulunabilir. Tıpkı hem İstanbul, hem de Ankara’da bulunmak gibi.

1 milyon evreni kapsayacak kadar bilgi 1 GB’lık flash diske sığabilir

Bu inanılması güç teorinin gerçek olmasının nedeni, kozmik evrenin sahip olduğu yapıdan kaynaklanıyor.

Evren, fiziksel kozmoloji kapsamında maruz kaldığı hızlı genişlemeden dolayı “şişmiş” bir yapıda.

1 milyon evreni kapsayacak kadar bilgi 1 GB’lık flash diske sığabilir

İster inanın ister inanmayın, 1 GB’lık bir flash diske, bir milyon evrene yetecek bilgi sığdırabilir.

Aldığınız her nefes Marilyn Monroe’nun verdiği nefesten bir atom içeriyor

Bunun nedeni atomların çok küçük olması. Monroe’nun verdiği her solukta akciğerlerinden çıkan atomların Dünya’nın atmosferine eşit olarak dağılıyor.

Aldığınız her nefes Marilyn Monroe’nun verdiği nefesten bir atom içeriyor

Bu sebepten dolayı aldığımız her nefesin Monroe’nun veya Abraham Lincoln’ün ya da milyonlarca yıl önce yaşamı olan T-Rex’in soluğundan çıkan bir atomu içerdiğini söyleyebiliyoruz.

Evrenin bir yerlerinde, sonsuz sayıdaki bu haber analizi okuyan sonsuz sayıda siz varsınız

Bu kozmolojinin küçük, kötü sırrı.

Bunu bilim adamlarının size anlatmak istememesinin nedeni ise utandırıcı olması.

Ancak Evrenin yapısı ile fizik kanunları bir araya geldiği zaman, ortaya çıkan “quantum teorisi” evrenin bir yerlerinde geçmişin sonsuz defa tekrarlandığı bir alan olduğunu öne sürüyor.

Evrenin bir yerlerinde, sonsuz sayıdaki bu haber analizi okuyan sonsuz sayıda siz varsınız.(haçan pendamı varum)

Bunun nedeni fizikte, kozmolojide ya da her ikisinde fark etmediğimiz bir sorun olabilir. Veya gerçekten evrenin bir köşesinde sizin sonsuz sayıda kopyanız bulunuyor olabilir! Eğer bu aklınızı başınızdan almıyorsa, başka hiçbir şey de alamaz!

Tellenmeme az kaldi doktorimi çağurun.

Tetenuz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve bunca yazdıklarının hepsi "tesadüfen" oluştu... yersen tabi. :)

Senin Charles Darwin'e ait olduğunu iddia ettiğin imza ona ait olmayan bir ifade.

Seni simgeleyebilir ama, bütün Türkler için Darwin'in öyle bir ifadesi olmadığını biliyoruz.

Bu forumda bu tür sahtekarlık ve ahlaksızlığa izin veremeyiz.

Sana imzanı değiştirmek için bir kaç saat fırsat veriyorum.

Değiştirmezsen senin forumla ilişkini keseceğim.

Tesadüfen yok olacaksın bu forumdan..

Sitelerde Paylaş

Senin Charles Darwin'e ait olduğunu iddia ettiğin imza ona ait olmayan bir ifade.

Seni simgeleyebilir ama, bütün Türkler için Darwin'in öyle bir ifadesi olmadığını biliyoruz.

Bu forumda bu tür sahtekarlık ve ahlaksızlığa izin veremeyiz.

Sana imzanı değiştirmek için bir kaç saat fırsat veriyorum.

Değiştirmezsen senin forumla ilişkini keseceğim.

Tesadüfen yok olacaksın bu forumdan..

Senin gibi bir Amerikalıya edilmiş bir söz değil bu; bana ediliyor hakaret. Sen bunları bırak da, bunca yazılanları bir oku ve "tesadüfen" şuursuzca nasıl oluştuklarını bize açıkla. Açıklayamazsan da bir daha hiç konuşma...

İmzayı kaldırdım bu arada. Sen söyledin diye değil, irite edici ifadeleri kullanma diyen forum üyeleri için. Bu sözler evrimin Türklere bakışının en güzel örneği. Iruni'nin bir başlığı var forumda, orada dahasını da okuyabilirsin...

tarihinde BrandNew tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dolon Emica, bu yazıyı es geç.

Bir biliminsanının ve de bilim makale yazarının aslâ kullanmayacağı çocuksu kavramlar kullanılmış. Sayısız mantık hatâsı yapılmış.

Sanki Samanyolu TV'nin bir "sözde" belgeseli gibi duruyor.

Bir tek fark: "Allah-u Teâla... Bla, bla, bla...." eksik.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi bir Amerikalıya edilmiş bir söz değil bu; bana ediliyor hakaret. Sen bunları bırak da, bunca yazılanları bir oku ve "tesadüfen" şuursuzca nasıl oluştuklarını bize açıkla. Açıklayamazsan da bir daha hiç konuşma...

İmzayı kaldırdım bu arada. Sen söyledin diye değil, irite edici ifadeleri kullanma diyen forum üyeleri için. Bu sözler evrimin Türklere bakışının en güzel örneği. Iruni'nin bir başlığı var forumda, orada dahasını da okuyabilirsin...

Ben senin asla olamayacağın kadar Türküm. Sen ne idiğü belirsiz bir sapıksın.

O sözleri Darwin söylemiş gibi Türklüğe hakaret etmek için kullanıyorsun.

Sen ve o imzayı adapte ettiğin kaynak uydurduğunuz o imzanın sizleri ne kadar aşağıladığını bilmiyorsunuz.

Çünkü çok aşağılık mahluklarsınız.

O laf irite edici olmaktan öte, sizin ne kadar aşağılık olduğunuzu da belirtiyor.

O lafları siz haketdiyorsunuz, Türkler değil. O laflar sizin Türkleri aşağılamak için kullanığınız bir ifadedir.

Onları Darwin senin ve senin gibiler için söylemiş olsaydı, altına ben de imzamı atardım.

Senden ve sizden daha aşağı bir insan olamaz.

Sitelerde Paylaş

Haci,

Bence bu sebeple birini forumdan atmak dogru degil. Ateistler tarafindan da Muhammed ile ilgili de onun soylemedigi sozler paylasiliyor bu forumda.

Imzasinin iddia ettigi seyleri biz diger forum uyeleri olarak icabina bakariz :)

Ne icabı be? Ne haddine? Bu sözleri eden adamı hala savunarak "ben Türk değilim." diye kabul ediyorsunuz. Kimse kendini kandırmasın, Türk düşmanı bir adamın mektuplarını okuyan birisi Türk kalamaz. Kendinize yeni bir millet seçin, ben sizi reddediyorum...

Ben senin asla olamayacağın kadar Türküm. Sen ne idiğü belirsiz bir sapıksın.

O sözleri Darwin söylemiş gibi Türklüğe hakaret etmek için kullanıyorsun.

Sen ve o imzayı adapte ettiğin kaynak uydurduğunuz o imzanın sizleri ne kadar aşağıladığını bilmiyorsunuz.

Çünkü çok aşağılık mahluklarsınız.

O laf irite edici olmaktan öte, sizin ne kadar aşağılık olduğunuzu da belirtiyor.

O lafları siz haketdiyorsunuz, Türkler değil. O laflar sizin Türkleri aşağılamak için kullanığınız bir ifadedir.

Onları Darwin senin ve senin gibiler için söylemiş olsaydı, altına ben de imzamı atardım.

Senden ve sizden daha aşağı bir insan olamaz.

Sen bir Amerikalısın. Ben Türk oğlu Türk'üm ve bununla gurur duyuyorum. Türkler, İslam'ı genlerinde hisseden aziz bir millettir. Ateist birisinin Türklüğü eğreti kalır...

Sitelerde Paylaş

Ne icabı be? Ne haddine? Bu sözleri eden adamı hala savunarak "ben Türk değilim." diye kabul ediyorsunuz. Kimse kendini kandırmasın, Türk düşmanı bir adamın mektuplarını okuyan birisi Türk kalamaz. Kendinize yeni bir millet seçin, ben sizi reddediyorum...

Sen bir Amerikalısın. Ben Türk oğlu Türk'üm ve bununla gurur duyuyorum. Türkler, İslam'ı genlerinde hisseden aziz bir millettir. Ateist birisinin Türklüğü eğreti kalır...

HASTR !

Gerçek Türk onurlu olur. Sende onur yok. Gurur yok.

Darwin'e atfedilen lafları uydurup Türkleri aşağılayan siz pisliklersiniz.

Darwin öyle bir laf etmemiştir.

Kanıtı yoktur ama sizin kanıta bile ihtiyacınız yok.

Türkleri aşağılayarak Darwin'e saldırıyorsunuz.

Sefiller sizi

Sitelerde Paylaş

Bana ateist bir üye olan Kozmopolit'in siteye koyduğu Darwin'in şu cümlelerini açıklayacaksın ozaman:

Orijinali:

“The more civilized so-called Caucasian races have beaten the Turkish hollow in the struggle for existence. Looking to the world at no very distant date, what an endless number of the lower races will have been eliminated by the higher civilized races throughout the world.”

Çevirisi:

“Kafkas ırkları olarak bilinen daha uygar ırklar, var olma mücadelesinde Türkler’i geride bırakmıştır. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine bakarsak, daha düşük uygarlık seviyesindeki ne kadar çok ırk, daha yüksek uygarlık seviyesindeki ırklar tarafından tüm dünyada ortadan kaldırılacaktır.”

KAFKAS IRKLARI OLARAK BİLİNEN IRKLAR TÜRKLERDEN HER HALÜKARDA ÜSTÜNDÜR DİYOR, EK OLARKA DA GELİŞEMEYECEK OLAN TÜRKLER TARİH SAHNESİNDEN SİLİNECEKTİR DİYOR.

Bu sözlerden sonra hala Türk'üm diyebiliyorsan sana söyleyeyim Türk falan değilsin!..

tarihinde BrandNew tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana ateist bir üye olan Kozmopolit'in siteye koyduğu Darwin2in şu cümlelerini açıklayacaksın ozaman:

Orijinali:

“The more civilized so-called Caucasian races have beaten the Turkish hollow in the struggle for existence. Looking to the world at no very distant date, what an endless number of the lower races will have been eliminated by the higher civilized races throughout the world.”

Çevirisi:

“Kafkas ırkları olarak bilinen daha uygar ırklar, var olma mücadelesinde Türkler’i geride bırakmıştır. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine bakarsak, daha düşük uygarlık seviyesindeki ne kadar çok ırk, daha yüksek uygarlık seviyesindeki ırklar tarafından tüm dünyada ortadan kaldırılacaktır.”

KAFKAS IRKLARI OLARAK BİLİNEN IRKLAR TÜRKLERDEN HER HALÜKARDA ÜSTÜNDÜR DİYOR, EK OLARKA DA GELİŞEMEYECEK OLAN TÜRKLER TARİH SAHNESİNDEN SİLİNECEKTİR DİYOR.

Bu sözlerden sonra hala Türk'üm diyebiliyorsan sana söyleyeyim Türk falan değilsin!..

Sen hala Türklerin aşağılanmasına sığınan bir sapıksın.

Bu laflar tartışıldığı başlık altında yanıtlandı. Buraya taşıman bile Türkleri aşağılama çabasından başka bir şey değil.

Sen öyle birisin. Aşağılanmaktan mazoşistik bir zevk alıyorsun. Aşağılıksın o zaman..

Ayrıca senin imzan o laflardan çok daha ağır bir itham içeriyordu. Yalandı ve uydurmaydı ama sen o imzayı Türkleri aşağılamak için kullanıyordun.

Siz işte busunuz.

Müslümansınız. Sizin için önemli olan İslam'dır. Türklük değildir. Türklüğü yeri gelince aşağılarsınız.

Sonra da Türk olduğunuzu iddia ederseniz.

Ben sizin insanlığınızdan bile şüpheliyim. Siz parazitsiniz. Değersiz, önemsiz pisliklersiniz..

Türklere hakaret etmek için başkalarının ağzından konuşursunuz..

Sitelerde Paylaş

İşin gücün başkalarına nefret kusmak, başka şey değil. Sana cevap vermeye bile değmez, suç bende...

Evet.. Senin gibi sapıklardan, Tayyip denen pislikten, Adnan Oktar adındaki iğrenç yaratıktan ve benzerlerinden nefret ediyorum, iğreniyorum.

Bunu hiçbir zaman saklamadım.

Hepinizin yüzüne tükürüyorum.

Sizler Türkleri aşağılayan aşağılık yaratıklarsınız.

İslam adına Türklüğü de satarsınız siz, götünüzü de satarsınız..

Onursuz, gurursuz pisliklersiniz.

Sitelerde Paylaş

Hacı sana bin kere dedim, yukarıdaki Darwin zırvalarına itibar etmeye devam edeceğim diyorsan Türk'üm deme sakın, sen zaten Amerikalısın ama bunları desteklemeye devam edecek olursan Türk asıllı bile olmadığını kabul etmiş olacaksın. Sizin gibiler vatanı böyle ciğeri beş para etmez insanlık düşmanlarına kılınız kıpırdamadan teslim edersiniz. Adam kendi itiraf etmiş, "aşağı ırksınız, biz sarışın, renkli gözlü batılılar medeni ırklarız." diye ve sen hala bunun kıçını yalamaya devam ediyorsun. Senden başka bir şey beklemem zaten ama bari biraz ar duygun varsa şu pisliğin sözlerini kınarsın...

Sitelerde Paylaş

Hacı sana bin kere dedim, yukarıdaki Darwin zırvalarına itibar etmeye devam edeceğim diyorsan Türk'üm deme sakın, sen zaten Amerikalısın ama bunları desteklemeye devam edecek olursan Türk asıllı bile olmadığını kabul etmiş olacaksın. Sizin gibiler vatanı böyle ciğeri beş para etmez insanlık düşmanlarına kılınız kıpırdamadan teslim edersiniz. Adam kendi itiraf etmiş, "aşağı ırksınız, biz sarışın, renkli gözlü batılılar medeni ırklarız." diye ve sen hala bunun kıçını yalamaya devam ediyorsun. Senden başka bir şey beklemem zaten ama bari biraz ar duygun varsa şu pisliğin sözlerini kınarsın...

Bu sorunun cevabını Charles Darwin'in kalçaları başlığı altında verdim. O cevabı buraya da yapıştırıyorum. Senin bu iletine cük outran bir cevap oluyor.

Darwin'in Türkler hakkında yazdıklarının doğru olduğunu varsayalım.

Darwin Türkleri aşağı olmakla suçlamış olsun. Onlara en galiz hakaretleri yapmış olsun..

Bunu delil olarak gösterip, abartarak yazmak ve gözler önüne sermek amacını aşmak ve her hal-u karda Türklere hakarettir.

Ben bana yapılan bir hakareti kendime imza yapmam.

Bunu düşünmek bile sapkınlıktır. Adiliktir. Aşağılıktır.

Atatürkçü Türklere yakışmaz.

Ama sapkın ve koyu bir Müslümana yakışıyor nedense.

Sitelerde Paylaş

ne kadar hakeret dolu sozler ya bu ne ya......turk deilim ama turk musluman hayraniyim...iyi ki varlar.... ya su ateist turkler sizofreninin ilacini bulsa keske ya

Bu ateistlerin "bilimsel olun, bilime inanın" gibi sözleri hep boş lakırdıdır. Sen şizofreniye çareyi bunlardan bekleme, bizimkiler ancak Darwin hayranı birer boş laf üstadıdır. Bilimden bahsederken sanki atomu parçalamı edasına bürünen bu tipler, iş icraata gelince pısss...

Sitelerde Paylaş

Brandnew,

Darwin Türkleri aşağılamış diye bilim adına bulduğu şeyleri reddetmemiz gerektiğini söylüyorsun. Bu akıl, mantıkla bağdaşmaz. Darwin bu sözleri söylemiş ise insan olarak sevmediğim biri olur ama bunun evrim hakkındaki düşüncelerim üstüne en ufak bir ilgisi yoktur. Eğer senin iddia ettiğin gibi düşüneceksek o zaman atom bombası atan ve binlerce masum Müslümanı öldüren bir ülkenin, Amerika'nın icat ettiği bilgisayarları kullanmamalıyız.

tarihinde diotallevy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...