Jump to content

inkarın bahanesi var mı

Recommended Posts

AHMAK(teist):Bir iğne bile ustasız olmaz

AHMAK:Öyleyse insanın da,kainatın da ustası vardır.

Hadi diyelim ki bunların da ustası var.

Peki,canlılık ve evrenin ustasının bunlardan daha kompleks olması gerekmez mi?

AHMAK:Evet öyle olmalı ve öyledir.

Peki, iğne gibi basit bir şey ustasız olmuyorsa, evrendeki her şeyden daha kompleks olan bir şeyin de USTASI olması gerekmez mi?

AHMAK:Haşaaaa,o yaratılmamıştır bla bla bla,

Peki bu bilgilerin kaynağı ne,

AHMAK:Kuranda yazıyor

Hastrrrrrrrrrrrrr git.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 265
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın ahmak, ahiret diye bir yer var mı?

Varsa nerede, koordinatlarını ver.

Bak, bu cevabın senin ne kadar şuursuz olduğunu gösteriyor..Ahiretin kesin ve şüphesiz akli ve mantıki delilleri var fakat, burada konuşulan şey ahiretin varlığı ve yokluğu değil..İnkarınıza bahane var mı yok mudur meselesidir..Yani, faraza size "akılsız, şuursuz ve kör şeylerin hikmetleri düşünerek hareket edemeyeceklerini bildiğiniz halde, niçin bu kadar muntazam ve hikmetli sanat eserlerini akılsız, şuursuz ve kör şeylere verdiniz" diye sorulursa ne cevap verirsiniz..

Bak arkadaşım, gel kainatta meydana gelen hadiselere bakalım..Sonra da bir karar verelim..Ben sana "gören ve bilen bir zat" ın delillerini vereyim..Sen de bu delillerde ne gibi bir mantıksızlık var ve neresini kabul etmiyorsun onu söyle olur mu..Mesela,

Şimdi, bilimin bize beyan ettiği atomların hareketlerine birlikte bakalım..Trilyonlarca atom, muntazam taburlar gibi hep birlikte hareket ederek, vücudumuzdaki aletleri meydana getiriyorlar..Yani, senin hücrelerinden tut, ta kemiklerine kadar..damarlarından tut, ta kalbine ve beynine kadar herşey, atomların hep birlikte hareket etmesi ile meydana geliyor..Halbuki, bu atomlar akılsız, şuursuz ve kör olduklarından kendi kendilerine mesela damarlarımızı, kemiklerimizi, hücrelerimizi meydana getirecek şekilde hareket edemezler..Öyle ise, aklen ve mantıken bu atomlar ilim ve idare sahibi bir zatın kudreti ile idare ediliyorlar..Yani, onları idare eden gizli bir kudret vardır..Yani, bu atomlar Allahın emri ve kudreti ile hareket eden küçücük memurlardır..

Evet arkadaşım, yukarıdaki paragrafta "sen yanlış düşünüyorsun" dediğin ve mantıksız bulduğun bir yer varsa nedenleri ile söyle bileyim..Sana göre trilyonlarca atomu hep birlikte hata ve yanlış yapmadan muntazam taburlar gibi hareket ettiren sebep nedir? cevabını bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Peki, iğne gibi basit bir şey ustasız olmuyorsa, evrendeki her şeyden daha kompleks olan bir şeyin de USTASI olması gerekmez mi?

Evet, şeytanın bazı bedbahtların imanını elinden almak için kullandığı şeylerden biri bu cerbezeli cümledir..Şimdi ben aynısı ile mukabele edeyim:

Münkir:(haşa) Allah yoktur..Bu hikmetli ve intizamlı kainat akılsız, şuursuz ve kör şeyler tarafından icad edilip, idare ediliyor..Allahın varlığına delil getir.

Dindar:Arkadaşım, en basit bir sanat olan bir iğne bile ustasız ve sahipsiz olamaz nasıl bu koca kainat sahipsiz ve idarecisiz olur.

Münkir:Peki (haşa) Allahın ustası kim?

Dindar:Hani Allah yok diyordun...yok olan bir şeyin ustası sorulur mu..

Münkir:Olsun sen yine cevap ver..

Dindar:Madem Allah var öyle ise aklen ve mantıken Allah ezelidir..Başkası tarafından yaratılan ve varlığı başkasına muhtaç olan bir şey Allah olamaz, bu kainatı yaratamaz ve yıldızları zerreler kadar kolay idare edemez ve ibadete layık değildir..Bu sefer onu yaratan ilah olur..

Münkir:Allahın var olduğunu nereden biliyorsun..varlığını ispatla.

İşte bir münkirin düştüğü komik hal..ne kadar maskara oluyor öyle değil mi..Yani, zavallı münkir sorduğu soruya sadık kalmaz..hemen ilk başta sorduğu soruya döner...

Sitelerde Paylaş

Evet, şeytanın bazı bedbahtların imanını elinden almak için kullandığı şeylerden biri bu cerbezeli cümledir..Şimdi ben aynısı ile mukabele edeyim:

Münkir:(haşa) Allah yoktur..Bu hikmetli ve intizamlı kainat akılsız, şuursuz ve kör şeyler tarafından icad edilip, idare ediliyor..Allahın varlığına delil getir.

Dindar:Arkadaşım, en basit bir sanat olan bir iğne bile ustasız ve sahipsiz olamaz nasıl bu koca kainat sahipsiz ve idarecisiz olur.

Münkir:Peki (haşa) Allahın ustası kim?

Dindar:Hani Allah yok diyordun...yok olan bir şeyin ustası sorulur mu..

Münkir:Olsun sen yine cevap ver..

Dindar:Madem Allah var öyle ise aklen ve mantıken Allah ezelidir..Başkası tarafından yaratılan ve varlığı başkasına muhtaç olan bir şey Allah olamaz, bu kainatı yaratamaz ve yıldızları zerreler kadar kolay idare edemez ve ibadete layık değildir..Bu sefer onu yaratan ilah olur..

Münkir:Allahın var olduğunu nereden biliyorsun..varlığını ispatla.

İşte bir münkirin düştüğü komik hal..ne kadar maskara oluyor öyle değil mi..Yani, zavallı münkir sorduğu soruya sadık kalmaz..hemen ilk başta sorduğu soruya döner...

Amk.bu allah tarifi nerde var.

Neymiş bla bla bla.

KAYNAK GÖSTER,allahın hadi var diyelim,kim tespit etmiş böyle olduğunu.

Ezeliymiş miş miş,sktrin gidin lan dangalaklar.

Sitelerde Paylaş

münkir:Allahı kim yarattı.

dindar:şimdi, gündüz varsa güneş doğmuştur..Madem "gündüz" diyorsun öyle ise "güneş vardır" demen lazım..Fakat, sen hem güneş var, hem de gecedir dersen mantıksızlık olur.. madem gündüz olduğunu kabul ediyorsun, öyle ise güneşin doğduğunu kabul etmen lazım.. hem güneş doğdu, hem de gecedir dersen olmaz..Aynen öyle de hem "Allah" yani hiç kimseye muhtaç olmayan diyorsun..hem de "yaratılmış" yani, varlığı başkasına muhtaç diyorsun..Bir karar ver..Eğer bir şey başkasına muhtaç ise zaten ona Allah denmez..

münkir:"bir şey başkası tarafından yaratılmışsa ve başkasına muhtaç ise, onun ilah değil, mahluk olacağını ve bu sefer onu yaratan ezeli bir ilah olacağını nereden biliyorsun..

münkirin verdiği son cevabın ne kadar mantıksız olduğunu görüyorsunuz değil mi..zavallı başkasına muhtaç olan bir şeye ilah değil, mahluk dendiğini ve böyle bir varlığın ibadete layık olmadığına bozulmuş ve dar aklı ile anlıyamıyor.

Elhasıl, madem Allah var..öyle ise, aklen ve mantıken ezelidir...Bu kadar basit.

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başkası tarafından yaratılmayan Allah nasıl olduğunu-oluştuğunu bilebilir mi?

a- Evet bilebilir.

b- Hayır bilemez.

Süslü meyveleri bırak ta bu soruya cevap ver.

Bu arada süslü meyve ne yahu!

Bir meyvenin "süslü" olarak tanımlanabileceği hiç aklıma gelmezdi...

Bizler bir meyveye bile bakıp çok farklı şeyler görebiliyorsak, hakikaten kullandığın uyuşturucunun dozunu azaltman gerekir diye düşünmekteyim.

Sitelerde Paylaş

a- Evet bilebilir.

b- Hayır bilemez.

Süslü meyveleri bırak ta bu soruya cevap ver.

Bu arada süslü meyve ne yahu!

Bir meyvenin "süslü" olarak tanımlanabileceği hiç aklıma gelmezdi...

Bizler bir meyveye bile bakıp çok farklı şeyler görebiliyorsak, hakikaten kullandığın uyuşturucunun dozunu azaltman gerekir diye düşünmekteyim.

Ezeli bir iradenin varlığına nasıl oluştu sorusu sorulamaz. Çünkü olmak yada oluşmak tabirinin içinde başlangıç manası vardır.

Sitelerde Paylaş

a- Evet bilebilir.

b- Hayır bilemez.

Ezeli bir iradenin varlığına nasıl oluştu sorusu sorulamaz. Çünkü olmak yada oluşmak tabirinin içinde başlangıç manası vardır.

Sorulur, neden sorulmasın? Ezeli kavramını Allah yaratmamış mı? Yoksa Ezeli kavramı Allah'tan önce mi vardı?

Yani Allah: "Valla ne bileyim. Ben ezeliyim, evveliyatım hakkında birşey hatırlamıyorum..." diyor mu diyorsun?...

O zaman b- şıkkı diyorsun, yani Allah nasıl var olduğunu bilemez...

Sitelerde Paylaş

Yahu ne arıyorsunuz, tanrıyı benim dedem yarattı. Ilk usta o

Doğadan etkilendi, mükemmel dedi

Yıldırım'dan korktu

Gece karanlığından korktu

Vahşi hayvanlardan korktu

Sığınacak bir rahatlama aradı.

Dedem ilkeldi..Cahildi.. amaaaaaa iyi Tüccardı.........

Ona dedim ki, bak bu elma çekirdeği, iğne işlerini bırak

Allah'tan geldiğine inandığın tek delil, kitabına bak

Çelişkileri

Hataları

İlkelliği

Gör. Göremiyorsan sorun sende.

Gökleri ve yeri hak ve hikmete uygun olarak yaratmıştır. Geceyi gündüzün üzerine örtüyor, gündüzü de gecenin üzerine örtüyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Bunların her biri belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. İyi bilin ki O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır Zümer: 5

Elbette gece ile gündüzün birbiri ardınca değişip durmasında ve Allahın göklerde ve yerde yarattıklarında sakınan bir kavim için bir çok delil vardır Yunus 6

Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmez misin? İsteseydi onu sabit kılardı. Sonra biz güneşi gölgeye delil kıldık. Sonra onu kendimize yavaş yavaş çektik. O, geceyi size bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır.Furkan 45-47

Gece de onlar için bir delildir. Gündüzü ondan çıkarırız, bir de bakarsın karanlık içinde kalmışlardır. Güneş de kendi yörüngesinde akıp gitmektedir. Bu, mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allahın takdiri (düzenlemesi)dir. Ayın dolaşımı için de konak yerleri (evreler) belirledik. Nihayet o, eğrilmiş kuru hurma dalı gibi olur. Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir. Yasin -37-40

O Allahdir ki, senelerin sayısını ve hesabını bileşiniz diye güneşi bir ışık, ayı da bir nur yaptı. Ve aya menziller tayin etti. Allah bunu hak olarak yarattı. O, bilecek olan bir kavim için âyetlerini ayrıntılı olarak açıklar.YÛNUS 5

Bak kitaptan Allah kelamı bunlar.

Muhteşem evreni yaradan, elmanın çekirdeğine tüm kodları sığdıran, çiçek, böcek işte sayıyorsun ya hepsini yapan usta; evreni nasıl tarif ediyor bir bak ve utan

Sözde kanıt sunuyor. Bildiği 610 yılında Mekke den gördüğü gök, bastığı çöl

Okuduğu da Tevrat, İncil, Mısır, Sümer ve Hint inanç sistemleri

Arap iyi kandırmış sizi, zavallılar, cahiller

Hala din pazarlıyorsun burada

Tüccar seni

Haaaa. Dedem de iyi tüccardı, İlimcik gibi, Zengin olmuş bu işlerle, o yüzden çaktırma derdi

tarihinde DRC tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her ne ise..bazı zavallılar: "evet Allah var fakat Allahın ezeliyet sıfatını anlıyamıyorum" derecesine geldi...Bu da büyük bir gelişme elhamdülillah..

Ah be kardeşim o kadar beyniniz kireçlenmiş ki hiç bir şeyi düşünemiyorsunuz...

Sen sonsuzluk sıfatını anlayabiliyor musun?

Peki sen "olmak ya da olmamak bütün mesele bu" :) cümlesi ne demek anlayabiliyor musun?

Allah inse yere "ben geldim" dese, baldırını açsa sana gösterse, nasıl bilebilirsin gerçekten Allah'ın, o olduğunu?

Direk secdeye mi varırsın? Yoksa şüphelenip, mucize mi istersin "kalbinin iyice kanması" için. Mesela bir kuşu al parçalara ayır ayrı yerlere koy sonra çağır gelsin gibi...

Hiç mi kıvılcım çakmıyor beyninde? O kadar mı karanlık içerisi?

O kadar mı korkuyorsun cehennemde yanmaktan?

Korkma, korkma insan onurunu hiçbir ateş yakamaz.

Neyse kime ne anlatıyoruz ki? Sağduyunun dediği gibi, bildiğin robot olmuş bazıları.

Şimdi süslü meyvelerden, iğneden, inkardan falan bahseder yine... :)

Sitelerde Paylaş

Kehf:

74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

İslam'ın ne kadar sapık bir din olduğunu gösteren örnek iki ayet. Bir çocuğun bile ana babasını inanmamaya sürükleyebileceği korkusu ile katledilmesini savunan bir dinden daha sapık bir din var mıdır acaba yeryüzünde?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, cevap çok basit..Sadece akıl ve mantığını çalıştırman yeterli bu meselede...Çünkü, bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratan ve biz insanları bu dünyaya gönderen zatın kendini bize tanıtmaması ve bildirmemesi aklen ve mantıken imkansızdır..Eğer, zeus bu kainatın sahibi olsaydı kendini mutlaka bildirir ve bizi ve kainatı yaratmasının hikmetlerini bize izah ederdi..Fakat, tarihe baktığımızda İsa, Musa, İbrahim, Nuh ve Muhammed aleyhimüsselam gibi peygamberler yıldızlar ve güneşler gibi gözümüze çarpıyor..Bu vazifeyi onlar mükemmel bir şekilde yapmışlar ve bu kainatın sahibini insanlara tanıtıp, yaratılma gayelerini bildirmişlerdir..Demek ki, bu kainatın sahibi Musa, İsa ve Muhammed aleyhisselam gibi peygamberlerin ilahıdır.

Elhasıl, madem bu kainatın bir sahibi var ve bilerek ve isteyerek yaratıyor..Öyle ise, kendini bize tanıtmaması aklen ve mantıkenn imkansızdır.

Elhasıl, insanın yeter ki samimi olarak imana niyeti olsun..Akıl ve mantığını çalıştırsın..Doğruyu bulması çok kolay..

Inanmaya niyetli olursa tabii ki inanacak bir seyler bulursun. Asil zor olan inanma ve inanmamaya esit yaklasip karar vermektir.

Zeus'un simsekleri bana cok daha ikna edici gozukuyor. Ben buna inanmaya niyetliyim. Semavi dinlerin tanrisinin hicbir isareti yok.

Neyse bu muhabbet uzar. En basta inkarin bahanesini sormustun. Bahanem (!) semavi dinlerin tanrisi ile Zeus'un arasinda hicbir fark olmamasi ve ikisinin de var olma ihtimallerinin ayni olmasi ve bu ihtimalin sifira yakin olmasi; insanlarin dogup buyudugu cografya ile dini inanclari arasinda reddedilemez bir korelasyon olmasindan dolayi dini inancin bir hakikatte inanmaktan ziyade insanin icinde bulundugu topluma gore sekillenmesi ve bu sebeple dinlerin insanlarin yarattigi seyler olmasidir.

Sen istersen bu mesajimi cevaplayabilirsin. Ben bu konu ile ilgili sana baska mesaj atmayacagim.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, cevap çok basit..Sadece akıl ve mantığını çalıştırman yeterli bu meselede...Çünkü, bu kainatı bilerek ve isteyerek yaratan ve biz insanları bu dünyaya gönderen zatın kendini bize tanıtmaması ve bildirmemesi aklen ve mantıken imkansızdır..Eğer, zeus bu kainatın sahibi olsaydı kendini mutlaka bildirir ve bizi ve kainatı yaratmasının hikmetlerini bize izah ederdi..Fakat, tarihe baktığımızda İsa, Musa, İbrahim, Nuh ve Muhammed aleyhimüsselam gibi peygamberler yıldızlar ve güneşler gibi gözümüze çarpıyor..Bu vazifeyi onlar mükemmel bir şekilde yapmışlar ve bu kainatın sahibini insanlara tanıtıp, yaratılma gayelerini bildirmişlerdir..Demek ki, bu kainatın sahibi Musa, İsa ve Muhammed aleyhisselam gibi peygamberlerin ilahıdır.

Elhasıl, madem bu kainatın bir sahibi var ve bilerek ve isteyerek yaratıyor..Öyle ise, kendini bize tanıtmaması aklen ve mantıkenn imkansızdır.

Elhasıl, insanın yeter ki samimi olarak imana niyeti olsun..Akıl ve mantığını çalıştırsın..Doğruyu bulması çok kolay..

İlimcik bana bir tane Çin peygamberi ismi söyleyebilir misin?Peki Hint,Japon,İran,Slav,Aztek,Maya,,,,,,Latin vesaire...Bana 124000 peygamber masalı anlatma sakın.Adı geçen peygamberler Filistin ve çevresiyle bağlantılı kültürlere ait.Çoğu Baba,oğul,torun.Sanki peygamberlik aile mirası bir meslek gibi.Eğer yukarıdaki cümlede geçen milletlerde binlerce peygamber olsaydı bu kültürlerde bir iz bırakırdı.Ben senden sadece bir peygamber ismi istiyorum.

Sitelerde Paylaş

:)

bu gibi konulara genelde cevap yazmam ama yazmak istedim gerçekten bu sefer.

öncelikle muhattabın değilim çünkü ben inkarcı değilim. inkar varolan birşeyi yok saymaktır. bir ülke bağımsızlığını ilan eder. bir ülke o ülkeyi ya tanır, yada tanımaz. yani senin bahsettiğin inakrda bu tür bir şeye örnek olabilir.

ben bir tanrının var olabileceğini ihtimal dahi vermiyorum.

bana kalkıp sokak edebiyatı yapıp; iğnenin bile muciti varsa gibi cümleler ile gelme bu birtanırının varlığını kanıtlamaz. sadece bilinemezciliğin bir kanıtıdır.

haa cehennemden kurtulmak mı??

bak şöyle diyeyim. madem cenneti hak etmiyoruz sizin inancınıza göre; o zaman bırakında cehennemi alnımızın akıyla hakedelim.

Sitelerde Paylaş

inkarcı değilim ama cevap vereyim

inkarın hakiki manada bahanesi yoktur ama ateistlere göre uydurulmuş bahaneleri çoktur

kimi kafasına takılan bir ayete kimi dindar bilininen birinin bir kötülüğüne kimi peygamber sav hanımlarına kafayı takıp inkar ediyor

inkar nedenleri kişiden kişiye değiştiği için bir araya gelip birbirine kuvvet veremiyor

bireysel ve zayıf kalıyor

1000 kapısı olan bir saraya bir iki kapısı kapalıdır girilmez denmez

açık kapılardan girilip kapalı kapılarda açılabilir

Sitelerde Paylaş

inkarcı değilim ama cevap vereyim

inkarın hakiki manada bahanesi yoktur ama ateistlere göre uydurulmuş bahaneleri çoktur

kimi kafasına takılan bir ayete kimi dindar bilininen birinin bir kötülüğüne kimi peygamber sav hanımlarına kafayı takıp inkar ediyor

inkar nedenleri kişiden kişiye değiştiği için bir araya gelip birbirine kuvvet veremiyor

bireysel ve zayıf kalıyor

1000 kapısı olan bir saraya bir iki kapısı kapalıdır girilmez denmez

açık kapılardan girilip kapalı kapılarda açılabilir

Kendi kendini böyle kandırıyorsun herhalde. Bu dediklerin sadece insanların zihnini açan, aklını özgürleştiren kıvılcımlar, insan bir kere düşünmeye, aklını kullanmaya başladı mı senin dinin o insanların beyninde yerle bir oluyor. O kadar çürük bir din ki. Zaten gerisi de çorap söküğü gibi geliyor, sonunda insan farkediyor ki bütün dinler insan beyninin ürettiği kocaman bir yalandan, bomboş bir hayalden başka bir şey değilmiş.

Al sana bir kaç soru, samimi bir şekilde düşünerek mantıklıi tutarlı cevaplar bul, bulabilirsen:

1. "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat edenler sonsuza kadar zevk ve safa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise ne tür bir insan olduğuna bakılmaksızın sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacaktır." diyen birine insanlar neden inansınlar?

2. Bir tanrı sonsuza kadar yakacağını bile bile neden insan yaratır? Neden "Ben cehennemi insanlar ve cinlerle dolduracağım." diye yemin ederek yola çıkar? Bile bile yakmak için insan yaratmak sadistlik değil midir?

3. Diyelim kıyamet koptu, insanlar cennete ve cehenneme kondu. Eeee, daha sonra ne olacak? Bu merhameti, sevgisi, acıması sınırsız olan tanrı sonsuza kadar cennettekilerin isteklerini yerine getirmek ve cehennemdekileri yakmakla mı meşgul olacak? Bu mu yani ilahi ve yüce amaç? Bu o kadar yüceltilen bir tanrıyı cennettekilerin isteklerini yerine getirmekle sorumlu bir hizmetçi ve cehennemdekileri yakmakla görevli sadist bir varlık konumuna düşürmez mi?

Sitelerde Paylaş

Bir diğer önemli konu "bir sanat sanii siz sanatkarsız olmaz olamaz " mevzuudur

yani burda verilen "bir iğne ustasız olmaz bu koca kainat bu kadar sanatları sistemleriyle nasıl sanatkarsız sahipsiz olabilir" de

verilen iğne elma armut vb örnekler hep eleştirilmiş

buna "ülfet" deniyor yani alışmışlık ve aymazlık ince nüansları farkedememek

çevrenizde gördüğünüz tüm bitki ve hayvanlar bakın basit bir çekirdekten veya adi bir yumurtadan oluyor

halbuki o çekirdek kendisi 1mm lik olmasına rağmen koca bir çam ağacının fihristi dnası onda dercedilmiş

basit nazarıyla baktığınız bir yumurta insanınkiyse 200micron bakın bir insanın programı tamamı onda yazılmış

elbette bu mükemmel olağanüstü bir sanatı gösterir isbat eder

ama siz farkı farketmezseniz ülfet nazarıyla küçümserseniz elbette göremeyeceksiniz

evet uzaktan bakınca bir transatlantik bir sandal everest tepesi de bir tümsek gibi görünebilir

dikkatli bakarsanız ancak görebilirsiniz

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...