Jump to content

Yalnız Kur'an'la Sınırlı İslam Nasıl Bir Dindir?

Recommended Posts

akıl sende, mantık sende, insani duygular sende, utanma sende ,sağduyu sende. dödrtdörtlük kul olmuşsun ne yalan söyleyeyim.

Kul sensin, ben insanım.Git de ikisi arasındaki anlam farkını öğren.

Kulluğun tarifi yukarda, aynı zamanda insanlığın tarifinede uyar,
Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arap putunamı tapıyorsun, o konuda bilgim yok.

Yok, sen tapıyorsun, zaten puta tapanlar puta taptığını kabul etmez. Onlar her ne kadar kabul etmeseler de taptıklarının put olduğu gerçeği değişmez.

Namaz kılarken bile putun olduğu yöne dönmüyor musun? Sahi, sen daha putunu ziyaret edip karataşı öpmedin değil mi?

Sitelerde Paylaş

Yok, sen tapıyorsun, zaten puta tapanlar puta taptığını kabul etmez. Onlar her ne kadar kabul etmeseler de taptıklarının put olduğu gerçeği değişmez.

Namaz kılarken bile putun olduğu yöne dönmüyor musun? Sahi, sen daha putunu ziyaret edip karataşı öpmedin değil mi?

evet haklısın puata tapanlar , puta taptıklarını kabul etmezler,
Sitelerde Paylaş

Kulluğun tarifi yukarda, aynı zamanda insanlığın tarifinede uyar,

Kulluk bir haldir.Nefsinin senden;Seninde nefsinden razı olduğun halin yani Kendi kendinizle barışık olma durumunuzdurki.Bu 6.makam olan Nefsi Razıyetül Mardiyye yani Kulluk yani Abdiyettir.

Nefsi emmare

Nefsi Levvame

Nefsi Mutmaine

Nefsi Mülhime

Nefsi Radiye Kulluğun başlangıcı

Nefsi Mardiyye Kulluk(Abdiyet)

Nefsi safiye.(Buradada Enel Hak olursunuz)

Buradada devamlı kalamaz tekrar Emmareye düşersiniz.İşte buda gerçek anlamda Seyri sulukunuzdur.(Devran,Devranda seyran)

Sitelerde Paylaş

gerçekçi53

Sen hangi makamdasın?En üst makama gelebildin mi?

Makamlarda süreklilik yoktuki? Bazan kendimle barışık olurum o zaman Nefsim bana Kuldur.Bazan Nefsimi dahi görmem Hak olurum.Bazanda Güm diye Emmareye düşerim :Levvamede Ben bi moka yaramaz insanım diye kendi kendimi yerim.Bu çoğu insanda böyledir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...