Jump to content

Düşündüren Sorular

Recommended Posts

On 25.10.2013 at 01:08, rev yazdı:

1) Cehennem olmasaydı yine inanan insanlar olurdu, cehennem ve cennet mitlerin ödülüdür.Emin olun sizden olmayanı haraca bağlayan diyen dinler hala inanan toplayabilir,topluyor da,

2) Çünkü Tanrı iyi olmak zorunda değildir, soruyu şöyle düşünürsek ceza ne için verilir gibi, cevabımız şu olur ceza belli bir yanlışı sucu düzelmek için verilir ama görüldüğü gibi burada cezadan çok intikam söz konusudur, Ayrıca mantığımız intikam peşinde koşan bir allah modellemesini algıda zorlansa da bütün dinlerin tanrıları intikamcıdır, çünkü intikam insansı bir davranıştır.

3)Evet düşer ama inanırların bundan rahatsız olduğunu düşünmüyorum, dinler sosyopat eğilim barındırırlar.

Ps: Muhammed zaten ya peygemberdir ya da değildir ortası yoktur, ya gerçekten vahiy alandır ya da allahsızdır.Üstünde düşündüğümüzde Muhammed'in dinsiz allaha inanmayan biri olduğu sonucuna varıyorum ,öteki türlü vahiy aldığını düşünmekten daha rasyonel

Zaten  kuranın enbiya bölümünde '' Ben size yaptıklarımdan dolayı hesap verecek değilim'' diyor. Siz sabredip imtihanı geçeceksiniz diyor. Topu taca atıyor.  Ama hesap verme lüksü olmayan allah şeytan ile iddiaya giriyor. Kim daha  değerli sizce?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...