Jump to content

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hem basin ozgurlugu yok, "erdogan diktator" dionuz, hem de bir yigin muhalif medya sayiyorsunuz.

Bi karar verin bi

Not: Favori gazetem Radikal'dir (Ki, AK Parti'ye pek yakin oldugu denilemez.)

Verdiğim linklerin birçoğu internet sitesi. Bazıları ise nicelerinin adını ilk defa duyduğu çok az tıklanan siteler. O kadar da mı olmasın?

AKP'nin yazılı ve görsel basının % 80'ini elinde tuttuğu gerçeği herkesin bilgisi dahilinde diye düşünüyorum.

Türkiye basın özgürlüğünde 154. sırada.

En son Gezi Direnişi'nde 'penguen medyası' diye bir deyim ortaya çıktı ve bunun ne manaya geldiğini ayrıca açıklamama gerek yok.

Adam, elinden gelse facebook ve Twitter'ı bile kapattıracak. Kaldı ki buraları da denetim altına alabilmek için özel bir ekip ve bütçe ayrılmış durumda. İnsanlar buralarda bile sürekli takip ediliyor.

HalkTV ve UlusalTV'ye ediyi büdüyü bahane edip sürekli ceza yağdırılıyor. Bunun için de özel bir ekip kurulmuş.

Burada tek tek başka örnekler vererek basının nasıl sindirildiğini ve hangi şartlarda muhalefet etmek durumunda kaldıklarını yeniden sil baştan anlatmaya hiç hevesim yok, zira başlıkta yeterince anlattım.

Sitelerde Paylaş

Tayyip Adnan Menderes'in izinden gidiyor. O da basına sansür uygulamıştı. 1958'de kurulan Radyo Haberlerini Dinlemeyenler Derneği bu politikaya karşı önemli bir reaksiyondu. Evrime sansür, muhalefete sansür, "Sosyal Medya denen bela", ahlak bekçiliği, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı, Sünni zihniyetini dayatmak, şeriata kadar yaşasın demokrasi, PKK ile kooperasyon, İmam Hatiplere yoğun talep yalanı... Gidişat iyi değil. Bence kaderi Mussolini'ye benzeyecek.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

muhalif deyince benim aklıma demokrasiden yana bağımsız doğru haber yapanlar geliyor ama koydugunuz bazı linkler gayet ırkçı , devletçi ,milliyetçi ,kürt düşmanı ve aralarında yalan haber yapanlar da var , yani sadece akpye muhalifler yoksa başka dertleri yok

Sitelerde Paylaş

Karşıtlık (muhaliflik) ve yandaşlık özneldir. AKP'li olmayanlara göre AKP'ye yakın basın organları yandaştır. AKP'li olanlara göre ise AKP'ye karşı olan basın organları yandaştır. Bugün muhalif (karşıt) olduklarını söyleyenler dün yandaş idi ve yarın da yandaş olabilirler. Bugün yandaş denilenler ise dün muhalif (karşıt) idi ve yarın yine öyle olabilirler. Yandaş ve muhalif (karşıt) olmak yerine nesnel olmak daha doğru değil midir? Tayyip'in göt kılı olmamalıyız. Doğru, ancak Kemal'in de, Devlet'in de göt kılı olmamalıyız.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Basına şöyle dikkatlice bakıldığında neredeyse "yandaş" olmayan bir basın yayın organının olmadığı görülür.

Zaman - Taraf - Bugün - STV - Kanaltürk : Fethullah Gülen'i eleştiremez.

Akit - Star - Türkiye - Sabah - Akşam - atv - 24 - Ülke - Habertürk - TRT : Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiremez.

Hürriyet - Posta - Radikal - Kanal D - CNN Türk : Aydın Doğan'ı eleştiremez.

Ulusal Kanal - Aydınlık : Doğu Perinçek'i eleştiremez.

TV5 - Milli Gazete : Necmettin Erbakan'ı eleştiremez.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

muhalif deyince benim aklıma demokrasiden yana bağımsız doğru haber yapanlar geliyor ama koydugunuz bazı linkler gayet ırkçı , devletçi ,milliyetçi ,kürt düşmanı ve aralarında yalan haber yapanlar da var , yani sadece akpye muhalifler yoksa başka dertleri yok

Hadi oradan Türk düşmanı Kürtçü faşist. Özgür Gündem gibi Türk halk düşmanı, ırkçı faşist gazetenin kağıtlarıyla af edersiniz kıçımızı bile silmeyiz. Zaten Kürtçü olmayan herkes ve herşey iyi, diğerleri kötü!?!?

Burada ırkçı faşist PKK propagandası yapmayın, zira bir sürü ''sosyalist'' olduklarını iddia eden kürt ırkçısı forumlar var.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Karşıtlık (muhaliflik) ve yandaşlık özneldir. AKP'li olmayanlara göre AKP'ye yakın basın organları yandaştır. AKP'li olanlara göre ise AKP'ye karşı olan basın organları yandaştır. Bugün muhalif (karşıt) olduklarını söyleyenler dün yandaş idi ve yarın da yandaş olabilirler. Bugün yandaş denilenler ise dün muhalif (karşıt) idi ve yarın yine öyle olabilirler. Yandaş ve muhalif (karşıt) olmak yerine nesnel olmak daha doğru değil midir? Tayyip'in göt kılı olmamalıyız. Doğru, ancak Kemal'in de, Devlet'in de göt kılı olmamalıyız.

İş artık akp vs. parti olayından çıktı. Olay artık akp muhalifliği değil. Muhaliflik, Cumhuriyeti yıkmak veya dönüştürmek isteyen gericilere ve onların işbirlikçilerine.

Bunun karşısında gördüğümüz 'şimdilik' Ulusal kanal, oda tv ve yarım yamalak da olsa bazı milliyetçi kesimin haber siteleri var.

Tabi yarın ne değişir belli olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...
  • 4 months later...

Artik muhalefet falan kalmadi.Bahcelinin,Kilicdaroglunun durumlarina bakin.Ya da bir tv yi acin,Erdogandan baska kimi gorebiliyorsunuz?Her yer yandas tv ile dolu.Bu ulke coktan darbe yasadi,sivil darbe.Belimiz nasil dogrulur bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Alıntı

Merhaba arkadaşlar..

Ateizm, din, tanrı, ruhsal varlıklar vs. hakkında konuşabileceğimiz, yeri geldiğinde dertlerimizi konuşabileceğimiz; samimi bir sohbet havası içinde geçmesini planladığımız bir whatsapp grubu kuracağız. Bay-Bayan, inanan-inanmayan-genci-yaşlısı bütün kardeşlerimiz, büyüklerimiz gruba davetlidir. Gruba alım sınırlı sayıdadır.. Aklınıza takılan sorular, topluma içinizdekileri anlatamadığınız sorunlar vs. herşey için gruba davet ediyoruz. Gruba katılmak isteyen herkes bana numaralarını mesaj atabilirler.. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim..

Sitelerde Paylaş
Just now, tarihselmaddeci said:

Evet, gerçi din üzerine değerlendirmeleri ateistlerin çok hoşuna gitmiyor ama bizler de diyalektik materyalistiz.

Ben verdiğin linkte yazılanları okudum. Nurullah Ankut'un görüşlerine hiçbir aklı başında atenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Doktorun kendisi başta olmak üzere doktorculara sempatim var. Aydınlıkçı olmasam Doktorcu olurdum.

Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...